V posledních letech jsme byli svědky řady technologických inovací ovlivňujících generaci Z. Ve světě, kde se děti učí používat iPady ještě předtím, než otočí stránku v knize, jsou balíčky doručování pomocí dronů a cestovatelé v Japonsku si mohou vybrat, kde se ubytovanie. hotel vybavený roboty, sázkové kanceláře jako Synottip s inovativní technologií, kde se můžete osobně cítit jako v kasinu a z pohodlí domova si dokážete představit, co bude dál. Zde je pět technologií, které vás ohromí.


Účinky rostliny:

1. Konektivita

Jedná se o koncept, že každodenní předměty budou připojeny k internetu, a proto budou ovládány na dálku a programově. Myslete na žárovky, toustovače, klimatizace a další domácí elektroniku. I když k tomu již dochází u produktů, jako jsou termostaty Nest a zařízení pro hlasové ovládání Amazon Echo, očekává se, že do roku 2020 bude používáno 25 miliard připojených „věcí“. Velké podniky se budou muset na tento přechod připravit přijetím strategie velkých dat pro klasifikaci. všechny informace a budou potřebovat zkušené datové vědce, kteří dokážou vytvářet řešení.

2. Baterie je téměř vybitá

Přišel příchod futuristických baterií a svět může poděkovat inovátoři, jakým je Tesla Motors. Elegantně navržená domácí baterie Tesla Powerwall se dobíjí elektřinou generovanou ze solárního panelu, poskytuje zálohu v případě výpadku proudu, šetří peníze majitelů domů a podporuje udržitelnost. Hledejte baterie pro nabíjení telefonu, které využívají kvantové zapletení, holografické mikrobaterie a dokonce lithiové baterie nanočástic, které zvýší energii a udrží váš telefon v provozu týden nebo déle na jedno nabití.

3. Technologie světlometů

Nízkoenergetická zařízení Bluetooth, známá jako majáky, mají potenciál změnit způsob, jakým lidé nakupují a cestují. Majáky, které se již objevují u velkých prodejců a muzeí, propojují vestavěné aplikace s přenosnými elektronickými zařízeními, jako jsou chytré telefony nebo tablety. Zákazníci budou mít nejen integrovanější nákupní zkušenost, ale maloobchodníci mají potenciál výrazně zvýšit příjmy, protože se očekává, že majáky přímo ovlivní maloobchodní tržby v USA do roku 2016 o 44,1 miliardy USD.

4. Nové formy autentizace

Hesla jsou obvykle velmi slabá a snadno se zapomenou. Otisky prstů, i když jsou jedinečné, jsou včerejší novinkou. V budoucnu budou existovat další prostředky biometrické autentizace, včetně hlasových otisků a pohybů očí, které v kombinaci mohou odstranit potřebu hesel.

5. 4D tisk

S tolika revolučními pokroky v 3D tisku bude dalším krokem vpřed 4D tisk, který umožní, aby se objekty v průběhu času měnily. Od spotřebiče, který se přizpůsobí vlhkosti nebo teplu, po oblečení nebo obuv, které se mění na základě faktorů prostředí, možnosti jsou nekonečné.

 

Nejzajímavější zprávou však je, že mnoho z těchto technologií již existuje, ale s těmito pokroky přichází potřeba technicky zdatných lidí, kteří rozumí datové vědě, velkým datům, správě technologií a správě dat. řídit projekty, vytvářet sítě, najímat a řídit efektivní globální pracovní sílu.