1 1 1 1 1 Hodnocení 4.23 (149 hlasů)
1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

bylinko botanicka prochazka ostrava 7 9 2024Konec léta je krásné období, kdy dozrávají plody léčivých rostlin, nicméně je i obrovskké množství krásných natí a co víc - nemálo rostlin stále kvete. Příjemné je také to, že není horko, takže toulky krásnou přírodou jsou velmi příjemné. Pro zájemce nejen z Ostravy jsme si přichystali procházku po krásném místě, kterým je okolí Hermanického rybníku. Popovídáme si o typickém biotopu kde kytky rostou. Povíme si důležité informace - co a kdy se z rostlin sbírá, jak se "to" zpracovává a jakým způsobem daná část léčivé rostliny může pomoci našemu zdraví.

 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

bylinko botanicka prochazka bratislava devinska kobyla 9 6 2024Ano, tak je to tu. Opakovaně jsme byli zváni na Slovensko a po mnoha výmluvách typu že "neumíme slovenské názvy rostlin" apod. jsme se nechali udolat prosbami našich slovenských bylinkomilovníků. Budeme se na vás těšit v Děvinské Kobyle, kde si ukážeme mnoho léčivých rostlin, které můžete potkat právě v červnu. Botanik vám je pomůže správně určit a bylinář vám řekne kdy je sbíráme, co sbíráme, co s nasbíranou částí rostliny děláme a jaká je nejoptimálnější forma aplikace.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

bylinko botanicka prochazka u brna oresin 8 6 2024 13 cca 17 hodJaro máte asi všichni rádi. My dva - botanik Mgr. Martin Sedlák a bylinář MUDr. Zbyněk Mlčoch to máme stejné. S oblibou se touláme zelenou a květnatou přírodou. Pro zájemce nejen z Brna jsme si přichystali procházku po krásném místě, kterým je Horka u Ořešína. Projdeme si zdejší louky, pastviny, hájky a sady, nalezneme spoustu bylinek i právě zrajících plodů a popovídáme si o jejich typickém biotopu kde rostou (rozkvetlé suché i vlhké louky, křoviny, pastviny, remízky, sady, nádhernou ruderální výsypku), dále o jejich zpracování, léčivých účincích.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

bylinko botanicka prochazka zadni kopanina u prahy 19 5 2024Jaro je krásné období plné pupenů, květů a natí rostlin, které lze zkonzumovat. V té přehršeli rostlin je však obtížné se zorientovat. Přijďte se podívat a popovídat si na bylinko-botanickou procházku. Ukážeme vám rostliny, pojmenujeme vám je, botanik vám řekne zajímavostí co se týče stanoviště růstu či historie a bylinář Zbyněk vám poví, na jaké zdravotní neduhy tyto konkrétní rostlinky mohou pomoci a také které části sbíráme či jak konkrétně je zpracováváme. Co na vás tedy čeká? Jarní procházka po krásném místě, kterým je okolí Zadní Kopanina. Projdeme si zdejší louky, pastviny, hájky a sady. 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.67 (6 hlasů)

prochazka za jarnimi bylinkami severni cechy 18 5 2024Máte rádi jaro a bylinky, které se v tomto krásném období vyskytují? Zajímají vás účinky léčivých rostlin? Chcete se pokusit nacítit na duši rostlin? Tak potom je právě pro vás ideální jarní bylinková procházka v severních čechách s MUDr. Zbyňkem Mlčochem (lékař, bylinář, webmaster) a Louise Püschel (bylinářka, malířka v ledové vodě). 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.10 (10 hlasů)

ziva beseda a poradna bylinare a nutricni terapeutky prostejov 14 10 2023 letacekRádi bychom vás pozvali na povídání lékaře bylináře Zbyňka Mlčochoa a nutriční terapeutky Zuzany Švédové a to do Iris centra v Prostějově 14.10.2023. Budeme vám k dispozici co se týče vašich bolístek nebo se s námi můžete poradit co se týče léčby vašich blízkých. Můžeme pořešit vhodné potraviny nebo léčivé rostliny či si třeba i teroreticky říci nějaké postupy při vaření či zpracování léčivých rostlin. Na co budeme znát odpověď na to vám rádi odpovíme. Pokud budeme potřebovat operativně dohledat na internetu nějaký obrázek potraviny či bylinky, k dispozici bude notebook a dataprojektor. Moc se na vás těšíme :)

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.25 (8 hlasů)

Diabetes - bylinky, bylinky, léčivé rostliny místo léku strava pohyb vliv stresu moderní selfmonitoring Choryně 25.5.2024Máte již diabetes? Užíváta tzv. PAD léčiva či si dokonce "pícháte" inzulin? Má někdo ve vaší rodině diabetes a vy se obáváte, abyste touto částečně geneticky podmíněnou chorobou také neonemocněli? Potom si přijďte poslechnout do Institutu Krista Velekněze v Choryni (bývalý klášter) u Valašského Meziříčí přednášku přednášku bylináře a diabetičky (která se "cukrovce" věnuje již více než 10 let), která je současně vysokoškolsky vzdělanou nutriční terapeutkou a nadšenou kuchařkou zdravých jídel. Povíme vám úplně všechno o diabetu - např. jaký je rozdíl mezi diabetem 1. a 2. typu, co je to inzulinová rezistence, glykemický index, ale také vám poradíme, jak vykompenzovat nemoc hned v počátku např. správnou stravou, pohybem. Řekněme si také to, jak se vyvarovat pozdních komplikací diabetu, kterými jsou např. cévní onemocnění nebo neuropatie. A to je opravdu jen minimální výčet tématu.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.40 (5 hlasů)

bylinko gurmanska dilnicka a povidani s bylinarem a nutricni terapeutkou choryne 28 9 2023 Dovolujeme si vás pozvat na tvořeníčko do Institutu Krista Velekněze v Choryni (bývalý klášter) u Valašského Meziříčí. V areálu institutu se pěstuje velké množství léčivých rostlin a také je v něm velká louka, sad ovocných stromů. Místem protéká malý potůček, který zajišťuje přítomnost několika mokřadních rostlin. Tamní klienti vyrábí různé předměty - např. vypalovanou keramiku, šité kapsáře apod. V místě jsem měl přednášku jak já sám (2022), tak i s kolegyní Zuzkou (2023) a protože nám toto místo oběma přirostlo k srdci, opět se zde vrátíme a to na konci září 2023.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.40 (5 hlasů)

prednaska bystrice pod hostynem jak bylinky pomohly v praxi aneb 50 skutecnych kazuistik bylinkovych pacientu348Dovolujeme si vás pozvat na přednášku, ve které se dozvíte, jak konkrétním lidem pomohly konkrétní léčivé rostliny a to ať už ve formě čajů, tinktur nebo mastí. K dispozici bude více než 50 kazuistik z praxe. Těší se na vás jak organizátorky z Městské knihovny v Bystřici pod Hostýnem, tak i já. 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.75 (12 hlasů)

Festival byl tentokrát na téma jarni festival aromaterapie a bylinky brno 25 3 2023 tema zenske zdraviŽENSKÉ ZDRAVÍ.
Pokud byste si chtěli poslechnout mé povídání na toto téma, můžete si stáhnout video www.WebinarZenskeZdravi.cz

 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.18 (17 hlasů)

Bylinkový kurz Valtice 24.6.2023 Ing. Věra Žďárská MUDr. Zbyněk MlčochDovolujeme si vás pozvat na bylinkový kurz ve Valticích. Témata letošního roku jsou ŽENSKÉ ZDRAVÍ. Z kurzu si odnesete nové zkušenosti, znalosti, bylinnou tinkturu a nakoukáte "naživo" spoustu léčivých rostlin v bylinkové zahradě. Výuka se tedy skládá z praktické a teoretické části. Moc se na vás těšíme :)

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (19 hlasů)

Přednáška bylinky ženské zdraví lymfatický systém 1.7.2023S ukázkovou přírodní zahradou Na Přehájku si vás dovolujeme pozvat na sobotní povídání o léčivých rostlinách V cca. Ve 4hodinové přednášce se zaměřím na léčivé rostliny, které používám u svých bylinkových pacientek na léčbu ženských nemocí a potíží. Okrajově něco řeknu o lymfatickém systému a jeho podpoře (tedy jaké léčivé rostliny použít, pokud vás trápí např. lymfatické otoky).

Číst dál...