Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.23 (173 hlasů)
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.50 (2 hlasů)

bylinkove herbarium a poradna valtice 22 6 2025 Dovolujeme si vás pozvat na Bylinkové herbárium - velkou procházku Bylinkovou zahradou Lu a Teree Chmelar ve Valticích. Na to, co vás zajímá o léčivých rostlinách se budete moci zeptat Ing. Věry Žďárské a MUDr. Zbyňka Mlčocha. Oba jsou mnohaletí bylináři s rozsáhlými zkušenostmi v této oblasti. Součástí kurzu bude i posezení pod stromy - budeme si povídat nejen o bylinkách, ale také o tom, jak vám mohou konkrétně pomoci.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

bylinkovy kurz valtice 21 6 2025 zdravym travenim ke zdravemu zivotu vliv bylinek mikrobiomu a psychiky Dovolujeme si vás pozvat na bylinkový kurz ve Valticích. Téma roku 2025 je ZDRAVÉ TRÁVENÍ. Z kurzu si odnesete nové zkušenosti, znalosti, bylinkové výrobky. Dozvíte se, které léčivé rostliny udělají dobře vašemu trávicímu traktu. Výuka se skládá z praktické a teoretické části. Moc se na vás těšíme :)

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (8 hlasů)

bylinko botanicka prochazka valkerice 2025Máte rádi jaro a bylinky, které se v tomto krásném období vyskytují? Zajímají vás účinky léčivých rostlin? Chcete se pokusit nacítit na duši rostlin a dozvědět se jak léčivky fungují v prevenci a případně léčbě nemocí? Tak potom je právě pro vás ideální jarní bylinková procházka v severních Čechách s MUDr. Zbyňkem Mlčochem (lékař, bylinář, teoretik tradiční čínské medicíny webmaster) a Louise Püschel (bylinářka, malířka v ledové vodě). 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

prednaska 50 jarnich bylinek frydek mistek 8 3 2025Těsíme se na povídání s vámi ve Frýdku-Místku. Tentokrát na téma 50 JARNÍCH BYLINEK. Řekneme si kde konkrétní bylinky "v jarním rozpuku" rostou, co z nich sbíráme, jak nasbíranou část zpracujeme. Odtajníme vám také, které jarní léčivky jsou jedlé a můžete si je tak přidat např. do salátu, udělat si z nich smoothie, jen tak hodit na hotové jídlo či na namazané pečivo. Samozřejmostí je, že zmíníme jaké jsou konkrétní účinky konkrétní rostliny na vaše zdraví.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.78 (9 hlasů)

bylinkovy vikend v zelivu u humpolce 11 12 5 2024 S organizátorkou Jarkou Šmrhovou si vás dovolujeme pozvat do Želiv, kde se v polovině května 2024 uděje příjemná bylinková událost. V jeden den si povíme teorii kolem bylinek - ukážeme si je na fotografiích, řekneme si jaké hlavní účinky mají a také si povíme hlavně nemoci, na které se lidé ptají. Druhý den bude praktický - v něm si vyrobíme mastičku a tinkturu a hlavně se půjdeme projít do přírody, kde si najdeme léčivky v jejich typických lokalitách. Povíme si o tom, jaké zkušenosti s konkrétními kytkami mám v praxi - tzn. kterou část rostlin používám a na jaké konkrétní výrobky. Akce jsou jednotlivé, tzn. můžete a nemusíte se zúčastnit obou.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.65 (17 hlasů)

Bylinková poradna a herbárium Valtice 23.6.2024 MUDr. Zbyněk Mlčoch, Ing. Věra Žďárská

AKCE SE JIŽ USKUTEČNILA.

 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.25 (16 hlasů)

Kurz slezina a slinivka pohledem tradiční čínské medicíny - příznaky oslabení potraviny byliny režimová opatření

AKCE SE JIŽ USKUTEČNILA.

 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

ziva beseda a poradna bylinare a nutricni terapeutky prostejov 3 2 2024 Rádi bychom vás pozvali na povídání lékaře bylináře Zbyňka Mlčocha a nutriční terapeutky Zuzany Švédové a to do Iris centra v Prostějově 14.10.2023. Budeme vám k dispozici co se týče vašich bolístek nebo se s námi můžete poradit co se týče léčby vašich blízkých. Můžeme pořešit vhodné potraviny nebo léčivé rostliny či si třeba i teroreticky říci nějaké postupy při vaření či zpracování léčivých rostlin. Na co budeme znát odpověď na to vám rádi odpovíme. Pokud budeme potřebovat operativně dohledat na internetu nějaký obrázek potraviny či bylinky, k dispozici bude notebook a dataprojektor. Moc se na vás těšíme :)

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.27 (15 hlasů)

bylinko botanicka prochazka ostrava 7 9 2024Konec léta je krásné období, kdy dozrávají plody léčivých rostlin, nicméně je i obrovskké množství krásných natí a co víc - nemálo rostlin stále kvete. Příjemné je také to, že není horko, takže toulky krásnou přírodou jsou velmi příjemné. Pro zájemce nejen z Ostravy jsme si přichystali procházku po krásném místě, kterým je okolí Hermanického rybníku. Popovídáme si o typickém biotopu kde kytky rostou. Povíme si důležité informace - co a kdy se z rostlin sbírá, jak se "to" zpracovává a jakým způsobem daná část léčivé rostliny může pomoci našemu zdraví.

 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.33 (9 hlasů)

bylinko botanicka prochazka u brna oresin 8 6 2024 13 cca 17 hodAKCE SE JIŽ USKUTEČNILA.


Číst dál...