bylinko botanicka prochazka u brna oresin 8 6 2024 13 cca 17 hodAKCE SE JIŽ USKUTEČNILA.Účinky rostliny:

Jaro máte asi všichni rádi. My dva - botanik Mgr. Martin Sedlák a bylinář MUDr. Zbyněk Mlčoch to máme stejné. S oblibou se touláme zelenou a květnatou přírodou. Pro zájemce nejen z Brna jsme si přichystali procházku po krásném místě, kterým je Horka u Ořešína. Projdeme si zdejší louky, pastviny, hájky a sady, nalezneme spoustu bylinek i právě zrajících plodů a popovídáme si o jejich typickém biotopu kde rostou (rozkvetlé suché i vlhké louky, křoviny, pastviny, remízky, sady, nádhernou ruderální výsypku), dále o jejich zpracování, léčivých účincích.

FOTOGRAFIE Z MINULÉ AKCE 2023 JSOU K PROHLÉDNUTÍ ZDE.

Kdy: sobota 8.6.2024, 13 - cca. 17 hod. (zpět k autům bychom se tedy vrátili kolem 16.-17. hodiny)

Kapacita: 25 osob

Cena akce: 450 Kč

Botanická procházka Brno 27.5.2023Organizátor: Martin Sedlák

Jak si zamluvit místo na akci? Na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Místo setkání před procházkou: Horka u Ořešína, Přístřešek Ořešín - místo je na mapě zde, prohlédněte si, prosím, ať nebloudíte a nejste ve stresu ;)
Prosíme přijďte již kolem 12:45 hod., abychom mohli ve 13:00 již vyrazit do přírody. Děkujeme. Kdo přijde pozdě, musí nás doběhnout ;)
Než vyrazíme, uděláme si malou poznávačku rostlin ještě na místě před odchodem (v době čekání než přijdou všichni).

Možnost parkování na místě: přímo v Ořešíně např. u hasičské zbrojnice nebo v okolních uličkách (parkování u cesty kde je přístřešek je zakázáno).

Trasa: trasou nás povede Martin Sedlák, který zdejší lokalitu zná

Délka trasy: cca. 2,5 km. Trasa je k prohlédnutí ZDE. Rozchod po akci bude na vrcholu Horky a pak můžete jít buď ke svému autu, které máte někde v okolí zaparkované nebo s námi na místo odkud se vycházelo.

Lektoři:
► Martin Sedlák (dlouholetý popularizátor botaniky) - www.BotanickeProchazky.cz  ,
MUDr. Zbyněk Mlčoch (bylinář věnující se léčivým rostlinám od roku 1994; absolvent a v současné době i lektor Školy přírodních terapií v Českém Krumlově, Bylinkové akademie ve Valticích a bylinkové školy Moudro bylinek v Suchdole nad Odrou). 
Z povídání bude diktafonem nahrán zvukový záznam, který bude po akci zaslán kurzistům na jejich email.

Martin Sedlák botanikMUDr. Zbyněk Mlčoch bylinkář bylinář fytoterapeut

S sebou si vezměte: repelent, pití, boty do ne/pohody, pokrývka hlavy (klobouček, kšiltovka apod.), poznámkový blok. Propiska pro každého zdarma na místě.

propisky zdarma

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU - SKUPINA BOTANICKÉ PROCHÁZKY ZDE
nebo se podívejte na nový web botanika Martina zde www.BotanickeProchazky.cz
.

 


Storno podmínky:

  • Do 31.5.2024 23:59 hod. možnost vrácení celé částky 450 Kč na požádání bez udání důvodu.
  • Od 1.6.2024 00:01 hod. není možné částku 450 Kč již vrátit, kurzista ale může za sebe poslat náhradníka.
  • V případě nečekané události (velmi špatné počasí, nemoc lektora/lektorů, pandemie s nemožností osobního setkání více osob na jedné akci), bude účastník informován SMS zprávou a bude mu vrácena celá částka 399 Kč.