Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

 

Jednou jsem byla v domově důchodců na přednášce, v níž lékař řekl toto: „Čím více si navyknete na projímadla, tím horší bude vaše stolice! Mimoto v důsledku stálého odhleňování zeslábne stěna střeva.“ Snažte se udržovat v pořádku své trávení tím způsobem, že při každém jídle sníte tři polévkové lžíce lněného semene s trochou vody. Dobře účinkuje i následující recept: na noc se namočí do studené vody fíky a švestky.

Ráno se ohřejí a sní se před snídaní nebo místo snídaně. Máte-li v blízkosti pramenitou studniční vodu, někdy stačí, když se ráno na lačno vypije pohár čerstvé vody. Stolici velmi dobře podporuje i čekanka, když se na lačno vypije půl nebo celý šálek čaje, pomáhá i v těžších případech. Sdělím vám obsah jednoho dopisu z Bavorska: „Moje matka poslechla vaší radu, pila čaj z čekanky a jedla fíkovou klobásu. Nyní má opět, po dvaceti letech, v pořádku stolici a normální trávení. Už se smířila s tím, že jí nikdo a nic nemůže pomoci.“

Recept na fíkovou klobásu: umyjeme půl kilogramu fíků, semeleme je na masovém mlýnku, přidáme 5 g moučky ze listu senný a vše smísíme v těsto. Potom z těsta zformujeme klobásu, zabalíme do fólie a uložíme do chladničky. Ráno se jí na lačno kousek ve velikosti lískového oříšku, děti pouze třetinu a to tak dlouho, dokud nenastane normální trávení.

A ještě jedno doporučení: Denně pohyb a čerstvý vzduch! Jíst ovoce, zeleninu, hrubé pečivo (černý celozrnný chléb apod.).

Nyní vám ještě povím, jak jsem získala zkušenost, že při zácpě pomáhá čekanka. Na čekanku mám ty nejkrásnější vzpomínky z dětství a mládí. Odevšad na nás tehdy svítily její modré květy jako hvězdy, byl to utěšený pohled pro rozradostněná dětská srdce. Tady, v Horním Rakousku, mi tyto modré květy – hvězdy – chybí, jsou zde vidět jen málokdy. Byla jsem proto velmi překvapena, když jsem naproti našemu domu, u novostavby, uviděla jednu lodyhu čekanky se šesti krásnými modrými květy. Zůstala jsem stát a politovala ji, neboť byla velmi zaprášená a v duchu jsem jí povídala: „Přesto však, že jsi tak
zubožená, vezmu si tvých šest kvítečků.“

Každý den připravuji pro svou rodinu šest šálků čaje z bylinek. Druhý den přibylo do čaje šest umytých kvítků. Na každý šálek připadl jeden. V důsledku toho mi v tom dni, po každém jídle, výborně vytrávilo. Nedalo mi to pokoj. V jednom velmi starém „bylináři“ jsem našla rozluštění hádanky. 

Čekankou je možné dosáhnout velké úspěchy při otylosti. Při takovém vydatném a přitom normálním trávení si dovedu u přetučnělých lidí velmi dobře představit, jak pomalu ubývají na váze.

 

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

Paracelsus   horké   houba   Váňa   vitamín   sušení   mrtvice   Zentrich   využití   katar   dna   čaj   indikace   výroba   kloub   vliv   užití   zpracování   slezina   mensturace   kůra   srdce   akné   ateroskleróza   sliznice   dásně   nohy   abytyše Hildegarda   inhalace   minut   jaterní   chřipka   viry   návod   babské rady   pijeme   astma   sval   hemeroid   kolika   ovoce   nať   hlas   řídnutí kostí   hemoroid   sirup   bolest   chřipka   bylinná směs   Galenos   pupen   Moučka   list   nálev   Janča   noha   Janča   Mattioli   střev   zlomenin   stonek   průjem   nežádoucí   ledvin   sběr   horečka   zalijeme   zápal   játra   játra   zelenina   vitamin   metabolismus   květ   mateřské   Podhorná   kojenec   osteoporóza   brnění   krvácení   revma   nemoc   angína   menstruační   kornatění   krk   nachlazení   vřed   zelina   tlak   roztroušená   zácpa   studené   prášek   tinktura   recept   pěstování   epilepsie   vlas   kapsaicin   postup   olej   kořen   děti   Avicena   Zentrich   zánět   stonek   šlacha   plísně   rýma   plíseň   trávicí   neht   premenstruační   písek   bylinka   stvol   antibiotik   Treben   zrak   obsažené   obsahuje   bylina   končetina   hlavy   komplikace   strom   choroba   fytoterapie   koupel   keř   víno   vývar   pálení   migrén   kvasinky   kůže   kontraindikace   teplé   odvar   slinivka   rostlina   štítná   zdraví   opar   fermentace   kontraindikace   žaludek   arteriskleróza   kameny   chladné   alergie   artróza   močopudný   ruka   slezina   použití   žlučník  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)