MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

 

Jednou jsem byla v domově důchodců na přednášce, v níž lékař řekl toto: „Čím více si navyknete na projímadla, tím horší bude vaše stolice! Mimoto v důsledku stálého odhleňování zeslábne stěna střeva.“ Snažte se udržovat v pořádku své trávení tím způsobem, že při každém jídle sníte tři polévkové lžíce lněného semene s trochou vody. Dobře účinkuje i následující recept: na noc se namočí do studené vody fíky a švestky.

Ráno se ohřejí a sní se před snídaní nebo místo snídaně. Máte-li v blízkosti pramenitou studniční vodu, někdy stačí, když se ráno na lačno vypije pohár čerstvé vody. Stolici velmi dobře podporuje i čekanka, když se na lačno vypije půl nebo celý šálek čaje, pomáhá i v těžších případech. Sdělím vám obsah jednoho dopisu z Bavorska: „Moje matka poslechla vaší radu, pila čaj z čekanky a jedla fíkovou klobásu. Nyní má opět, po dvaceti letech, v pořádku stolici a normální trávení. Už se smířila s tím, že jí nikdo a nic nemůže pomoci.“

Recept na fíkovou klobásu: umyjeme půl kilogramu fíků, semeleme je na masovém mlýnku, přidáme 5 g moučky ze listu senný a vše smísíme v těsto. Potom z těsta zformujeme klobásu, zabalíme do fólie a uložíme do chladničky. Ráno se jí na lačno kousek ve velikosti lískového oříšku, děti pouze třetinu a to tak dlouho, dokud nenastane normální trávení.

A ještě jedno doporučení: Denně pohyb a čerstvý vzduch! Jíst ovoce, zeleninu, hrubé pečivo (černý celozrnný chléb apod.).

Nyní vám ještě povím, jak jsem získala zkušenost, že při zácpě pomáhá čekanka. Na čekanku mám ty nejkrásnější vzpomínky z dětství a mládí. Odevšad na nás tehdy svítily její modré květy jako hvězdy, byl to utěšený pohled pro rozradostněná dětská srdce. Tady, v Horním Rakousku, mi tyto modré květy – hvězdy – chybí, jsou zde vidět jen málokdy. Byla jsem proto velmi překvapena, když jsem naproti našemu domu, u novostavby, uviděla jednu lodyhu čekanky se šesti krásnými modrými květy. Zůstala jsem stát a politovala ji, neboť byla velmi zaprášená a v duchu jsem jí povídala: „Přesto však, že jsi tak
zubožená, vezmu si tvých šest kvítečků.“

Každý den připravuji pro svou rodinu šest šálků čaje z bylinek. Druhý den přibylo do čaje šest umytých kvítků. Na každý šálek připadl jeden. V důsledku toho mi v tom dni, po každém jídle, výborně vytrávilo. Nedalo mi to pokoj. V jednom velmi starém „bylináři“ jsem našla rozluštění hádanky. 

Čekankou je možné dosáhnout velké úspěchy při otylosti. Při takovém vydatném a přitom normálním trávení si dovedu u přetučnělých lidí velmi dobře představit, jak pomalu ubývají na váze.

 

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz
  • Luštitelské časopisy

Tagy - štítky:

zelina   pálení   kloub   slinivka   obsahuje   trávicí   hemeroid   dna   kůra   vývar   fytoterapie   houba   neht   tinktura   účinky   alergie   stonek   abytyše Hildegarda   Janča   krk   děti   jaterní   menstruační   nohy   sirup   zápal   pupen   účinek   fermentace   rostlina   zácpa   postup   teplé   vlas   výroba   kůže   játra   osteoporóza   migrén   bylina   vřed   brnění   sběr   hemoroid   zánět   Zentrich   hlas   mensturace   revma   krvácení   sliznice   opar   zelenina   nať   vitamín   ruka   zrak   viry   babské rady   dásně   antibiotik   kapsaicin   nachlazení   artróza   Mattioli   olej   epilepsie   hlavy   žlučník   ateroskleróza   žaludek   choroba   sval   stonek   komplikace   návod   zalijeme   slezina   noha   nemoc   kontraindikace   ovoce   srdce   chřipka   stvol   mateřské   sušení   metabolismus   Janča   použití   angína   tlak   plíseň   zdraví   astma   chřipka   štítná   kornatění   Váňa   využití   chladné   recept   písek   arteriskleróza   katar   Moučka   bylinná směs   inhalace   kojenec   pěstování   nežádoucí   rýma   kvasinky   slezina   zlomenin   horké   kolika   koupel   střev   vliv   močopudný   průjem   studené   roztroušená   keř   premenstruační   kořen   řídnutí kostí   víno   Treben   plísně   kameny   vitamin   Zentrich   indikace   ledvin   akné   užití   odvar   strom   játra   šlacha   list   končetina   bolest   mrtvice   zpracování   Paracelsus   horečka   Podhorná   pijeme   bylinka   obsažené   minut   prášek   nálev   Galenos   čaj   květ   Avicena   kontraindikace  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)