MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

 

Jednou jsem byla v domově důchodců na přednášce, v níž lékař řekl toto: „Čím více si navyknete na projímadla, tím horší bude vaše stolice! Mimoto v důsledku stálého odhleňování zeslábne stěna střeva.“ Snažte se udržovat v pořádku své trávení tím způsobem, že při každém jídle sníte tři polévkové lžíce lněného semene s trochou vody. Dobře účinkuje i následující recept: na noc se namočí do studené vody fíky a švestky.

Ráno se ohřejí a sní se před snídaní nebo místo snídaně. Máte-li v blízkosti pramenitou studniční vodu, někdy stačí, když se ráno na lačno vypije pohár čerstvé vody. Stolici velmi dobře podporuje i čekanka, když se na lačno vypije půl nebo celý šálek čaje, pomáhá i v těžších případech. Sdělím vám obsah jednoho dopisu z Bavorska: „Moje matka poslechla vaší radu, pila čaj z čekanky a jedla fíkovou klobásu. Nyní má opět, po dvaceti letech, v pořádku stolici a normální trávení. Už se smířila s tím, že jí nikdo a nic nemůže pomoci.“

Recept na fíkovou klobásu: umyjeme půl kilogramu fíků, semeleme je na masovém mlýnku, přidáme 5 g moučky ze listu senný a vše smísíme v těsto. Potom z těsta zformujeme klobásu, zabalíme do fólie a uložíme do chladničky. Ráno se jí na lačno kousek ve velikosti lískového oříšku, děti pouze třetinu a to tak dlouho, dokud nenastane normální trávení.

A ještě jedno doporučení: Denně pohyb a čerstvý vzduch! Jíst ovoce, zeleninu, hrubé pečivo (černý celozrnný chléb apod.).

Nyní vám ještě povím, jak jsem získala zkušenost, že při zácpě pomáhá čekanka. Na čekanku mám ty nejkrásnější vzpomínky z dětství a mládí. Odevšad na nás tehdy svítily její modré květy jako hvězdy, byl to utěšený pohled pro rozradostněná dětská srdce. Tady, v Horním Rakousku, mi tyto modré květy – hvězdy – chybí, jsou zde vidět jen málokdy. Byla jsem proto velmi překvapena, když jsem naproti našemu domu, u novostavby, uviděla jednu lodyhu čekanky se šesti krásnými modrými květy. Zůstala jsem stát a politovala ji, neboť byla velmi zaprášená a v duchu jsem jí povídala: „Přesto však, že jsi tak
zubožená, vezmu si tvých šest kvítečků.“

Každý den připravuji pro svou rodinu šest šálků čaje z bylinek. Druhý den přibylo do čaje šest umytých kvítků. Na každý šálek připadl jeden. V důsledku toho mi v tom dni, po každém jídle, výborně vytrávilo. Nedalo mi to pokoj. V jednom velmi starém „bylináři“ jsem našla rozluštění hádanky. 

Čekankou je možné dosáhnout velké úspěchy při otylosti. Při takovém vydatném a přitom normálním trávení si dovedu u přetučnělých lidí velmi dobře představit, jak pomalu ubývají na váze.

 

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

abytyše Hildegarda   končetina   vitamin   ovoce   menstruační   premenstruační   vlas   sušení   Janča   arteriskleróza   Avicena   pupen   vývar   zápal   střev   artróza   viry   zrak   ruka   kontraindikace   revma   choroba   čaj   babské rady   písek   užití   účinky   nať   akné   děti   žlučník   horečka   řídnutí kostí   srdce   tlak   žaludek   epilepsie   květ   metabolismus   astma   list   pěstování   trávicí   chřipka   olej   účinek   Podhorná   roztroušená   plíseň   koupel   Treben   hlavy   průjem   sval   obsažené   recept   zácpa   použití   Janča   kameny   Paracelsus   rýma   hemoroid   fytoterapie   močopudný   kapsaicin   vřed   kojenec   ledvin   hlas   katar   zalijeme   kvasinky   dna   využití   stonek   hemeroid   šlacha   horké   Moučka   Váňa   zelina   krk   opar   kloub   játra   kůže   kůra   minut   strom   nohy   výroba   antibiotik   návod   játra   slezina   bylinka   jaterní   vliv   prášek   Galenos   vitamín   bolest   plísně   nachlazení   zánět   mensturace   kontraindikace   Mattioli   slinivka   odvar   postup   alergie   sběr   mrtvice   migrén   krvácení   fermentace   zdraví   noha   sirup   rostlina   pijeme   studené   zpracování   obsahuje   Zentrich   nežádoucí   brnění   bylinná směs   keř   sliznice   neht   houba   mateřské   pálení   zlomenin   osteoporóza   kořen   Zentrich   chladné   slezina   komplikace   bylina   indikace   stonek   tinktura   inhalace   nálev   nemoc   zelenina   teplé   kornatění   angína   stvol   chřipka   dásně   víno   kolika   štítná   ateroskleróza  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)