Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

 

Jednou jsem byla v domově důchodců na přednášce, v níž lékař řekl toto: „Čím více si navyknete na projímadla, tím horší bude vaše stolice! Mimoto v důsledku stálého odhleňování zeslábne stěna střeva.“ Snažte se udržovat v pořádku své trávení tím způsobem, že při každém jídle sníte tři polévkové lžíce lněného semene s trochou vody. Dobře účinkuje i následující recept: na noc se namočí do studené vody fíky a švestky.

Ráno se ohřejí a sní se před snídaní nebo místo snídaně. Máte-li v blízkosti pramenitou studniční vodu, někdy stačí, když se ráno na lačno vypije pohár čerstvé vody. Stolici velmi dobře podporuje i čekanka, když se na lačno vypije půl nebo celý šálek čaje, pomáhá i v těžších případech. Sdělím vám obsah jednoho dopisu z Bavorska: „Moje matka poslechla vaší radu, pila čaj z čekanky a jedla fíkovou klobásu. Nyní má opět, po dvaceti letech, v pořádku stolici a normální trávení. Už se smířila s tím, že jí nikdo a nic nemůže pomoci.“

Recept na fíkovou klobásu: umyjeme půl kilogramu fíků, semeleme je na masovém mlýnku, přidáme 5 g moučky ze listu senný a vše smísíme v těsto. Potom z těsta zformujeme klobásu, zabalíme do fólie a uložíme do chladničky. Ráno se jí na lačno kousek ve velikosti lískového oříšku, děti pouze třetinu a to tak dlouho, dokud nenastane normální trávení.

A ještě jedno doporučení: Denně pohyb a čerstvý vzduch! Jíst ovoce, zeleninu, hrubé pečivo (černý celozrnný chléb apod.).

Nyní vám ještě povím, jak jsem získala zkušenost, že při zácpě pomáhá čekanka. Na čekanku mám ty nejkrásnější vzpomínky z dětství a mládí. Odevšad na nás tehdy svítily její modré květy jako hvězdy, byl to utěšený pohled pro rozradostněná dětská srdce. Tady, v Horním Rakousku, mi tyto modré květy – hvězdy – chybí, jsou zde vidět jen málokdy. Byla jsem proto velmi překvapena, když jsem naproti našemu domu, u novostavby, uviděla jednu lodyhu čekanky se šesti krásnými modrými květy. Zůstala jsem stát a politovala ji, neboť byla velmi zaprášená a v duchu jsem jí povídala: „Přesto však, že jsi tak
zubožená, vezmu si tvých šest kvítečků.“

Každý den připravuji pro svou rodinu šest šálků čaje z bylinek. Druhý den přibylo do čaje šest umytých kvítků. Na každý šálek připadl jeden. V důsledku toho mi v tom dni, po každém jídle, výborně vytrávilo. Nedalo mi to pokoj. V jednom velmi starém „bylináři“ jsem našla rozluštění hádanky. 

Čekankou je možné dosáhnout velké úspěchy při otylosti. Při takovém vydatném a přitom normálním trávení si dovedu u přetučnělých lidí velmi dobře představit, jak pomalu ubývají na váze.

 

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

střev   viry   močopudný   zalijeme   kojenec   tinktura   zdraví   srdce   inhalace   kornatění   řídnutí kostí   nežádoucí   vřed   bylinná směs   horké   hemeroid   pijeme   Mattioli   teplé   bylinka   ovoce   kůra   návod   vlas   stonek   mrtvice   recept   šlacha   bylina   nálev   nemoc   strom   ledvin   Zentrich   kontraindikace   babské rady   žaludek   dna   dásně   noha   houba   pálení   Váňa   vývar   vitamín   angína   koupel   Podhorná   obsahuje   končetina   migrén   antibiotik   výroba   slezina   obsažené   epilepsie   zelina   játra   ruka   zánět   zlomenin   list   premenstruační   Janča   hlavy   indikace   pupen   menstruační   fytoterapie   štítná   kvasinky   kolika   metabolismus   Moučka   katar   vliv   zápal   akné   žlučník   kloub   čaj   osteoporóza   slinivka   nachlazení   Treben   nohy   použití   sběr   zácpa   horečka   využití   tlak   brnění   Zentrich   hlas   kořen   Paracelsus   abytyše Hildegarda   Galenos   pěstování   vitamin   stonek   keř   hemoroid   krk   kůže   zpracování   slezina   roztroušená   trávicí   revma   zrak   nať   sušení   mateřské   artróza   plísně   užití   sirup   astma   stvol   bolest   minut   olej   květ   játra   zelenina   studené   průjem   rýma   kapsaicin   kameny   mensturace   fermentace   opar   alergie   sliznice   Janča   arteriskleróza   ateroskleróza   kontraindikace   chřipka   postup   sval   krvácení   písek   Avicena   chřipka   plíseň   neht   prášek   jaterní   odvar   děti   komplikace   chladné   rostlina   víno   choroba  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)