Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

 

Jednou jsem byla v domově důchodců na přednášce, v níž lékař řekl toto: „Čím více si navyknete na projímadla, tím horší bude vaše stolice! Mimoto v důsledku stálého odhleňování zeslábne stěna střeva.“ Snažte se udržovat v pořádku své trávení tím způsobem, že při každém jídle sníte tři polévkové lžíce lněného semene s trochou vody. Dobře účinkuje i následující recept: na noc se namočí do studené vody fíky a švestky.

Ráno se ohřejí a sní se před snídaní nebo místo snídaně. Máte-li v blízkosti pramenitou studniční vodu, někdy stačí, když se ráno na lačno vypije pohár čerstvé vody. Stolici velmi dobře podporuje i čekanka, když se na lačno vypije půl nebo celý šálek čaje, pomáhá i v těžších případech. Sdělím vám obsah jednoho dopisu z Bavorska: „Moje matka poslechla vaší radu, pila čaj z čekanky a jedla fíkovou klobásu. Nyní má opět, po dvaceti letech, v pořádku stolici a normální trávení. Už se smířila s tím, že jí nikdo a nic nemůže pomoci.“

Recept na fíkovou klobásu: umyjeme půl kilogramu fíků, semeleme je na masovém mlýnku, přidáme 5 g moučky ze listu senný a vše smísíme v těsto. Potom z těsta zformujeme klobásu, zabalíme do fólie a uložíme do chladničky. Ráno se jí na lačno kousek ve velikosti lískového oříšku, děti pouze třetinu a to tak dlouho, dokud nenastane normální trávení.

A ještě jedno doporučení: Denně pohyb a čerstvý vzduch! Jíst ovoce, zeleninu, hrubé pečivo (černý celozrnný chléb apod.).

Nyní vám ještě povím, jak jsem získala zkušenost, že při zácpě pomáhá čekanka. Na čekanku mám ty nejkrásnější vzpomínky z dětství a mládí. Odevšad na nás tehdy svítily její modré květy jako hvězdy, byl to utěšený pohled pro rozradostněná dětská srdce. Tady, v Horním Rakousku, mi tyto modré květy – hvězdy – chybí, jsou zde vidět jen málokdy. Byla jsem proto velmi překvapena, když jsem naproti našemu domu, u novostavby, uviděla jednu lodyhu čekanky se šesti krásnými modrými květy. Zůstala jsem stát a politovala ji, neboť byla velmi zaprášená a v duchu jsem jí povídala: „Přesto však, že jsi tak
zubožená, vezmu si tvých šest kvítečků.“

Každý den připravuji pro svou rodinu šest šálků čaje z bylinek. Druhý den přibylo do čaje šest umytých kvítků. Na každý šálek připadl jeden. V důsledku toho mi v tom dni, po každém jídle, výborně vytrávilo. Nedalo mi to pokoj. V jednom velmi starém „bylináři“ jsem našla rozluštění hádanky. 

Čekankou je možné dosáhnout velké úspěchy při otylosti. Při takovém vydatném a přitom normálním trávení si dovedu u přetučnělých lidí velmi dobře představit, jak pomalu ubývají na váze.

 

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

minut   fermentace   kontraindikace   průjem   zalijeme   obsahuje   metabolismus   stonek   houba   ateroskleróza   inhalace   kořen   sval   Váňa   hemeroid   písek   migrén   opar   kvasinky   květ   Janča   horké   vitamín   hlavy   žlučník   osteoporóza   trávicí   použití   ovoce   alergie   zácpa   epilepsie   artróza   vitamin   vřed   babské rady   sliznice   žaludek   Zentrich   močopudný   chřipka   čaj   bylina   recept   roztroušená   střev   dásně   antibiotik   vliv   rostlina   katar   zrak   nachlazení   kolika   Galenos   šlacha   kameny   končetina   krvácení   kontraindikace   horečka   nohy   zdraví   výroba   menstruační   ledvin   bylinná směs   kornatění   vývar   indikace   teplé   Zentrich   Mattioli   mrtvice   nežádoucí   akné   strom   abytyše Hildegarda   bolest   slezina   děti   tlak   štítná   víno   bylinka   kapsaicin   játra   Podhorná   zelina   olej   neht   sušení   Treben   krk   plíseň   řídnutí kostí   angína   nálev   tinktura   pálení   revma   návod   plísně   využití   Avicena   odvar   premenstruační   sběr   pupen   stvol   nať   zpracování   komplikace   Moučka   kojenec   obsažené   dna   zlomenin   játra   Janča   nemoc   Paracelsus   postup   pijeme   zánět   koupel   viry   keř   fytoterapie   srdce   kůže   studené   rýma   mensturace   slezina   astma   hlas   list   stonek   užití   vlas   jaterní   zápal   ruka   sirup   mateřské   chřipka   slinivka   hemoroid   brnění   kůra   chladné   arteriskleróza   pěstování   noha   prášek   choroba   kloub   zelenina  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)