MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

 

Jednou jsem byla v domově důchodců na přednášce, v níž lékař řekl toto: „Čím více si navyknete na projímadla, tím horší bude vaše stolice! Mimoto v důsledku stálého odhleňování zeslábne stěna střeva.“ Snažte se udržovat v pořádku své trávení tím způsobem, že při každém jídle sníte tři polévkové lžíce lněného semene s trochou vody. Dobře účinkuje i následující recept: na noc se namočí do studené vody fíky a švestky.

Ráno se ohřejí a sní se před snídaní nebo místo snídaně. Máte-li v blízkosti pramenitou studniční vodu, někdy stačí, když se ráno na lačno vypije pohár čerstvé vody. Stolici velmi dobře podporuje i čekanka, když se na lačno vypije půl nebo celý šálek čaje, pomáhá i v těžších případech. Sdělím vám obsah jednoho dopisu z Bavorska: „Moje matka poslechla vaší radu, pila čaj z čekanky a jedla fíkovou klobásu. Nyní má opět, po dvaceti letech, v pořádku stolici a normální trávení. Už se smířila s tím, že jí nikdo a nic nemůže pomoci.“

Recept na fíkovou klobásu: umyjeme půl kilogramu fíků, semeleme je na masovém mlýnku, přidáme 5 g moučky ze listu senný a vše smísíme v těsto. Potom z těsta zformujeme klobásu, zabalíme do fólie a uložíme do chladničky. Ráno se jí na lačno kousek ve velikosti lískového oříšku, děti pouze třetinu a to tak dlouho, dokud nenastane normální trávení.

A ještě jedno doporučení: Denně pohyb a čerstvý vzduch! Jíst ovoce, zeleninu, hrubé pečivo (černý celozrnný chléb apod.).

Nyní vám ještě povím, jak jsem získala zkušenost, že při zácpě pomáhá čekanka. Na čekanku mám ty nejkrásnější vzpomínky z dětství a mládí. Odevšad na nás tehdy svítily její modré květy jako hvězdy, byl to utěšený pohled pro rozradostněná dětská srdce. Tady, v Horním Rakousku, mi tyto modré květy – hvězdy – chybí, jsou zde vidět jen málokdy. Byla jsem proto velmi překvapena, když jsem naproti našemu domu, u novostavby, uviděla jednu lodyhu čekanky se šesti krásnými modrými květy. Zůstala jsem stát a politovala ji, neboť byla velmi zaprášená a v duchu jsem jí povídala: „Přesto však, že jsi tak
zubožená, vezmu si tvých šest kvítečků.“

Každý den připravuji pro svou rodinu šest šálků čaje z bylinek. Druhý den přibylo do čaje šest umytých kvítků. Na každý šálek připadl jeden. V důsledku toho mi v tom dni, po každém jídle, výborně vytrávilo. Nedalo mi to pokoj. V jednom velmi starém „bylináři“ jsem našla rozluštění hádanky. 

Čekankou je možné dosáhnout velké úspěchy při otylosti. Při takovém vydatném a přitom normálním trávení si dovedu u přetučnělých lidí velmi dobře představit, jak pomalu ubývají na váze.

 

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

arteriskleróza   zlomenin   štítná   Mattioli   Zentrich   postup   zelenina   dna   Váňa   sušení   bylina   sval   choroba   bylinná směs   nežádoucí   alergie   kvasinky   kontraindikace   nať   slinivka   astma   Zentrich   stonek   zrak   Podhorná   pálení   nachlazení   chřipka   kolika   vlas   roztroušená   slezina   hlas   Galenos   bolest   akné   opar   obsažené   mrtvice   žlučník   sirup   výroba   jaterní   ovoce   žaludek   kameny   mateřské   Treben   katar   písek   premenstruační   tlak   vliv   odvar   kůže   horké   Paracelsus   keř   bylinka   stonek   chřipka   vitamin   plíseň   kontraindikace   list   Janča   inhalace   močopudný   zpracování   kornatění   migrén   nemoc   zalijeme   nálev   sliznice   horečka   babské rady   houba   použití   pěstování   minut   rostlina   nohy   hemoroid   hemeroid   viry   Janča   plísně   kořen   noha   srdce   průjem   antibiotik   vývar   krk   chladné   krvácení   revma   kojenec   střev   rýma   komplikace   sběr   návod   Moučka   prášek   květ   játra   pupen   kůra   fytoterapie   mensturace   olej   játra   vitamín   šlacha   trávicí   řídnutí kostí   brnění   koupel   ledvin   metabolismus   obsahuje   kapsaicin   recept   fermentace   strom   využití   ruka   zánět   účinky   kloub   zdraví   děti   vřed   artróza   dásně   užití   hlavy   indikace   osteoporóza   zápal   čaj   epilepsie   stvol   zácpa   účinek   abytyše Hildegarda   menstruační   slezina   končetina   pijeme   angína   tinktura   studené   neht   zelina   teplé   ateroskleróza   víno   Avicena  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)