Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

 

Jednou jsem byla v domově důchodců na přednášce, v níž lékař řekl toto: „Čím více si navyknete na projímadla, tím horší bude vaše stolice! Mimoto v důsledku stálého odhleňování zeslábne stěna střeva.“ Snažte se udržovat v pořádku své trávení tím způsobem, že při každém jídle sníte tři polévkové lžíce lněného semene s trochou vody. Dobře účinkuje i následující recept: na noc se namočí do studené vody fíky a švestky.

Ráno se ohřejí a sní se před snídaní nebo místo snídaně. Máte-li v blízkosti pramenitou studniční vodu, někdy stačí, když se ráno na lačno vypije pohár čerstvé vody. Stolici velmi dobře podporuje i čekanka, když se na lačno vypije půl nebo celý šálek čaje, pomáhá i v těžších případech. Sdělím vám obsah jednoho dopisu z Bavorska: „Moje matka poslechla vaší radu, pila čaj z čekanky a jedla fíkovou klobásu. Nyní má opět, po dvaceti letech, v pořádku stolici a normální trávení. Už se smířila s tím, že jí nikdo a nic nemůže pomoci.“

Recept na fíkovou klobásu: umyjeme půl kilogramu fíků, semeleme je na masovém mlýnku, přidáme 5 g moučky ze listu senný a vše smísíme v těsto. Potom z těsta zformujeme klobásu, zabalíme do fólie a uložíme do chladničky. Ráno se jí na lačno kousek ve velikosti lískového oříšku, děti pouze třetinu a to tak dlouho, dokud nenastane normální trávení.

A ještě jedno doporučení: Denně pohyb a čerstvý vzduch! Jíst ovoce, zeleninu, hrubé pečivo (černý celozrnný chléb apod.).

Nyní vám ještě povím, jak jsem získala zkušenost, že při zácpě pomáhá čekanka. Na čekanku mám ty nejkrásnější vzpomínky z dětství a mládí. Odevšad na nás tehdy svítily její modré květy jako hvězdy, byl to utěšený pohled pro rozradostněná dětská srdce. Tady, v Horním Rakousku, mi tyto modré květy – hvězdy – chybí, jsou zde vidět jen málokdy. Byla jsem proto velmi překvapena, když jsem naproti našemu domu, u novostavby, uviděla jednu lodyhu čekanky se šesti krásnými modrými květy. Zůstala jsem stát a politovala ji, neboť byla velmi zaprášená a v duchu jsem jí povídala: „Přesto však, že jsi tak
zubožená, vezmu si tvých šest kvítečků.“

Každý den připravuji pro svou rodinu šest šálků čaje z bylinek. Druhý den přibylo do čaje šest umytých kvítků. Na každý šálek připadl jeden. V důsledku toho mi v tom dni, po každém jídle, výborně vytrávilo. Nedalo mi to pokoj. V jednom velmi starém „bylináři“ jsem našla rozluštění hádanky. 

Čekankou je možné dosáhnout velké úspěchy při otylosti. Při takovém vydatném a přitom normálním trávení si dovedu u přetučnělých lidí velmi dobře představit, jak pomalu ubývají na váze.

 

 

Zdroj: Maria Treben, Zdraví z boží lékárny

maria-treben-bylinky-ucinky-na-zdravi

 

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

minut   kontraindikace   využití   kůra   nachlazení   rýma   kořen   bylina   babské rady   víno   stonek   vývar   Janča   pijeme   pálení   zánět   menstruační   zácpa   fermentace   inhalace   návod   trávicí   kornatění   Váňa   květ   mateřské   obsažené   žaludek   list   abytyše Hildegarda   zalijeme   tinktura   dna   ovoce   ruka   chladné   kameny   metabolismus   nemoc   kolika   kontraindikace   kůže   recept   stvol   alergie   strom   výroba   jaterní   osteoporóza   odvar   šlacha   plíseň   hemoroid   indikace   fytoterapie   bylinná směs   Galenos   játra   opar   Avicena   slezina   zelina   epilepsie   bolest   Podhorná   chřipka   sběr   studené   krvácení   nežádoucí   bylinka   akné   koupel   zpracování   hlavy   Janča   horečka   chřipka   průjem   kapsaicin   hemeroid   vitamín   nohy   hlas   Zentrich   zdraví   střev   řídnutí kostí   plísně   končetina   neht   kloub   krk   vřed   rostlina   užití   komplikace   žlučník   pupen   Zentrich   zelenina   písek   brnění   choroba   zlomenin   mrtvice   mensturace   ledvin   premenstruační   kvasinky   sval   nať   antibiotik   nálev   slezina   Paracelsus   Moučka   keř   sliznice   migrén   vlas   angína   sušení   děti   zrak   pěstování   artróza   slinivka   postup   ateroskleróza   srdce   astma   viry   katar   zápal   použití   prášek   houba   Mattioli   dásně   Treben   vitamin   sirup   vliv   štítná   noha   močopudný   arteriskleróza   čaj   olej   roztroušená   stonek   revma   teplé   játra   horké   tlak   obsahuje   kojenec  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)