MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

pecarka zampion ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiPokud jde o skupinu léčivých hub, je třeba se zmínit i o zajímavých účincích mnoha druhů z rodu pečárka (žampion), Agaricus, ze stejnojmenné čeledi pečárkovitých, Agaricaceae. Pečárka dvouvýtrusná, latinsky agaricus bisporus, roste od června do října na kompostech, hnojených zahradách, loukách i v pařeništích. Jako vynikající jedlá houba se také pěstuje uměle. U nás je velmi rozšířená pečárka polní, Agaricus campestris, výborná jedlá houba, která se vyrovná i pěstovaným druhům.

Číst dál...

Shii take houževnatec jedlý účinky zdraví pěstování užívání využití dávkování použití k čemu sloužíHouževnatec jedlý, Lentinus edodes, je lupenatá dřevní houba z čeledi Polyporaceae (Pleurotaceae), která vytváří plodnice o průměru 5-10 cm . Klobouk je světle hnědý nebo tmavohnědý, s červenohnědým nádechem a s tmavým středem i šupinami. V mládí mají plodnice podvinutý okraj klobouku, který se později zvedá vzhůru. Lupeny jsou velmi husté, zřetelně odsedlé od třeně, nejprve bělavé, později až narůžovělé s hnědavými skvrnami. Třeň je krátký, na povrchu vláknitý, plný, tuhý a šupinatý. Nálet spor je bílý.

Číst dál...

lesklokorka leskla reishi ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuziti davkovaniJako "elixír života" působí lesklokorka lesklá (japonsky rei shi = reishi, latinsky ganoderma lucidum = polyporus lucidus). Je to houba známá po celou dlouhou čínskou historii, nejméně však 4 000 let, má tedy značnou tradici a získala si pověst posilujícího prostředku, jehož účinky jsou obdobné jako u ženšenu. Kdo ji užívá, může se dožít nejen vyššího věku, ale bude navíc i sexuálně zdatnější. Dokonce se věřilo, že může přivést k životu i mrtvého, odtud její název "houba nesmrtelnosti". Byla vyhledávána králi, ale také oslavována básníky. 

Číst dál...

koralovec jezaty ucinky na zdravi co leci pouziti uzivani vyuzitiKorálovec ježatý  patří mezi houby, které se používají už po staletí především v Asii. Dají se z něj připravit zajímavé pokrmy, ale mnohem  důležitější jsou jeho silné léčivé účinky. Korálovec je vzhledově podobný našim choroům. Houba samotná má bílou barvu, občas světle hnědou.   Čerstvý korálovec je velice šťavnatý a svou chutí blízce připomíná křen.

Číst dál...

hliva-ustricna-ucinky-na-zdravi-pouziti-uzivani-vyuziti-co-leci-pestovaniHlíva ústřičná (pleurotus ostreatus) je dřevokazná houba z čeledi Pleurotaceae, známá také jako »hiratake«. Klobouk je 5-35 cm široký, lasturovitý, bokem přirostlý nebo protažený v krátký třeň. Plodnice tvoří obvykle bohaté trsy, seřazené stupňovitě nad sebou. Mladé kloboučky jsou bochníčkovité, s podvinutým okrajem.

Číst dál...

Shii take houževnatec jedlý účinky zdraví pěstování užívání využití dávkování použití k čemu sloužíPoužívání léčebných bylin má v našich zemích staletou tradici. V Asii k těmto účelům běžně používají také léčivé houby. Jednou z nejuznávanějších je houževnatec jedlý (Lentinus edodes), po celém světě známý pod japonským jménem shiitake.  V asijské medicíně jsou léčivé účinky těchto hub známé již tisíce let. Shiitake byly ceněné pro své posilující a povzbuzující účinky.

Číst dál...

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz
  • Luštitelské časopisy

Tagy - štítky:

použití   antibiotik   slezina   studené   písek   kojenec   fytoterapie   Zentrich   arteriskleróza   hlavy   kornatění   žaludek   kořen   průjem   účinky   recept   slezina   babské rady   angína   chřipka   Moučka   choroba   Zentrich   viry   nemoc   kůže   dna   kontraindikace   bylinná směs   pijeme   zánět   sliznice   zpracování   výroba   tinktura   vitamín   hemeroid   stvol   rýma   menstruační   sval   Avicena   alergie   Janča   indikace   játra   kolika   horké   opar   nohy   astma   mateřské   chladné   katar   víno   Janča   zrak   chřipka   zápal   návod   nachlazení   kvasinky   jaterní   vlas   teplé   krvácení   migrén   ledvin   zelenina   štítná   komplikace   bolest   plíseň   Podhorná   minut   strom   čaj   řídnutí kostí   bylina   fermentace   sušení   děti   koupel   pálení   účinek   Váňa   roztroušená   tlak   pěstování   osteoporóza   list   játra   kameny   zdraví   nežádoucí   srdce   ruka   artróza   mensturace   nať   Mattioli   využití   horečka   prášek   trávicí   kůra   rostlina   Galenos   vřed   ateroskleróza   užití   střev   sirup   zlomenin   stonek   dásně   vývar   obsažené   květ   houba   ovoce   Treben   premenstruační   zácpa   hemoroid   mrtvice   Paracelsus   krk   abytyše Hildegarda   akné   stonek   revma   končetina   metabolismus   vitamin   kloub   sběr   inhalace   vliv   neht   odvar   keř   brnění   olej   bylinka   močopudný   slinivka   postup   kapsaicin   nálev   zalijeme   pupen   obsahuje   hlas   plísně   žlučník   šlacha   epilepsie   noha   zelina   kontraindikace  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)