Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinky brezen bylinky a rostliny sbirane v breznuBřezen je období, kdy se začíná příroda probouzet ze zimního spánku. Všude všechno pučí a raší a i bylinkáři by se pomalu měli probouzet ze zimního spánku a hledat první zeleň v po zimě odpočaté hlíně. Které rostlinky tedy sbíráme? 

Číst dál...

bylinky duben bylinky a rostliny sbirane v dubnuBuďte pozdraveni v tomto překrásném měsíci dubnu, v počasí, které si z nás tropí legraci. Prozradím vám, jaké bylinky můžete sbírat v tuto roční dobu a jakou další bylinku pít pro jarní očistnou kůru. 

Číst dál...

bylinky cerven bylinky a rostliny sbirane v cervnuKdyž červen dovolí a sluníčko vysuší paloučky a horské louky a samozřejmě i domečky, bude lidem mile. No a když by bylo krásně, sluníčko hřálo, můžeme se vydat sbírat bylinky, protože není nad voňavou horskou louku posetou květy a provoněnou jejich vůní.

Číst dál...

 

bylinky-cervenec-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-cervenciCo červenec neupeče, to již srpnu neuteče… V červenci sbírejte bylinky, sušte, připravujte olejíčky, medíky - budou se vám hodit v zimním období, ale nezapomínejte ani teď na sebe a dopřejte sobě i svému tělu v těchto krásných, avšak pro tělo náročných dnech regeneraci. Vítejte tedy v tomto krásném měsíci.

Číst dál...

bylinky-srpen-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-srpnuV srpnu, když půlnoční vítr věje, bez deště sluníčko hřeje… Srpen je čas příprav na zimu. V tuto roční dobu je velký výběr bylin. Nesbírejte větší množství, než jste schopni upotřebit přes jeden rok. Snad tu bylinky budou i napřesrok a vy si pak natrháte čerstvé, protože ty mají více účinných látek. 

Číst dál...

bylinky-zari-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-zariI v září můžete před nadcházející zimou doplnit svou přírodní lékárnu. Pozvolna přecházíme na sběr podzemních částí bylin. Zaměříme se též na nemoci z nachlazení a prevenci. Avšak nejdříve se podívejte co by jste mohli ještě přidat do vašeho repertoáru. Které bylinky můžete sbírat v září? 

Číst dál...

bylinky rijen bylinky a rostliny sbirane v rijnuPříroda se ukládá do klidového období, sortimentu bylinek ke sběru ubývá. V této době se sbírají převážně oddenky a kořeny. Pakliže bylinky dobře neznáte, vezměte s sebou na jejich sběr odborníka. V první části se seznámíte s bylinkami, které je v této době možno sbírat a v druhé části si povíme něco o bylinkách používaných při stavech podzimních depresí, stavech tísně a různých smutcích, které nás lidi potkávají při nedostatku sluníčka.

Číst dál...

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

nať   Janča   recept   stonek   zlomenin   Paracelsus   brnění   nálev   akné   játra   kontraindikace   antibiotik   rostlina   kolika   chladné   hemoroid   květ   kůže   minut   řídnutí kostí   dna   zápal   postup   mensturace   kojenec   zelina   zánět   kornatění   menstruační   Zentrich   houba   list   premenstruační   vřed   sirup   kloub   pěstování   olej   kůra   bylinka   odvar   močopudný   užití   písek   epilepsie   stvol   použití   návod   Avicena   opar   abytyše Hildegarda   plíseň   vitamín   slezina   Galenos   komplikace   sliznice   babské rady   vlas   tlak   horké   zrak   revma   obsažené   čaj   víno   slinivka   ruka   jaterní   fytoterapie   angína   indikace   hlavy   zácpa   žaludek   nohy   astma   plísně   krvácení   artróza   migrén   arteriskleróza   játra   průjem   katar   zdraví   sběr   štítná   bylina   dásně   hlas   hemeroid   pálení   roztroušená   šlacha   Podhorná   nemoc   choroba   Zentrich   noha   srdce   ateroskleróza   mrtvice   neht   zpracování   zelenina   vývar   nežádoucí   trávicí   metabolismus   inhalace   rýma   výroba   sušení   děti   kameny   osteoporóza   prášek   vliv   alergie   Moučka   obsahuje   stonek   bolest   viry   vitamin   keř   krk   využití   horečka   žlučník   Váňa   zalijeme   tinktura   kvasinky   střev   chřipka   fermentace   končetina   mateřské   kapsaicin   strom   kontraindikace   pupen   kořen   ovoce   slezina   Mattioli   Treben   studené   chřipka   nachlazení   ledvin   teplé   bylinná směs   Janča   pijeme   koupel   sval  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)