bylinky brezen bylinky a rostliny sbirane v breznuBřezen je období, kdy se začíná příroda probouzet ze zimního spánku. Všude všechno pučí a raší a i bylinkáři by se pomalu měli probouzet ze zimního spánku a hledat první zeleň v po zimě odpočaté hlíně. Které rostlinky tedy sbíráme? 

Číst dál...

bylinky duben bylinky a rostliny sbirane v dubnuBuďte pozdraveni v tomto překrásném měsíci dubnu, v počasí, které si z nás tropí legraci. Prozradím vám, jaké bylinky můžete sbírat v tuto roční dobu a jakou další bylinku pít pro jarní očistnou kůru. 

Číst dál...

bylinky cerven bylinky a rostliny sbirane v cervnuKdyž červen dovolí a sluníčko vysuší paloučky a horské louky a samozřejmě i domečky, bude lidem mile. No a když by bylo krásně, sluníčko hřálo, můžeme se vydat sbírat bylinky, protože není nad voňavou horskou louku posetou květy a provoněnou jejich vůní.

Číst dál...

 

bylinky-cervenec-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-cervenciCo červenec neupeče, to již srpnu neuteče… V červenci sbírejte bylinky, sušte, připravujte olejíčky, medíky - budou se vám hodit v zimním období, ale nezapomínejte ani teď na sebe a dopřejte sobě i svému tělu v těchto krásných, avšak pro tělo náročných dnech regeneraci. Vítejte tedy v tomto krásném měsíci.

Číst dál...

bylinky-srpen-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-srpnuV srpnu, když půlnoční vítr věje, bez deště sluníčko hřeje… Srpen je čas příprav na zimu. V tuto roční dobu je velký výběr bylin. Nesbírejte větší množství, než jste schopni upotřebit přes jeden rok. Snad tu bylinky budou i napřesrok a vy si pak natrháte čerstvé, protože ty mají více účinných látek. 

Číst dál...

bylinky-zari-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-zariI v září můžete před nadcházející zimou doplnit svou přírodní lékárnu. Pozvolna přecházíme na sběr podzemních částí bylin. Zaměříme se též na nemoci z nachlazení a prevenci. Avšak nejdříve se podívejte co by jste mohli ještě přidat do vašeho repertoáru. Které bylinky můžete sbírat v září? 

Číst dál...

bylinky rijen bylinky a rostliny sbirane v rijnuPříroda se ukládá do klidového období, sortimentu bylinek ke sběru ubývá. V této době se sbírají převážně oddenky a kořeny. Pakliže bylinky dobře neznáte, vezměte s sebou na jejich sběr odborníka. V první části se seznámíte s bylinkami, které je v této době možno sbírat a v druhé části si povíme něco o bylinkách používaných při stavech podzimních depresí, stavech tísně a různých smutcích, které nás lidi potkávají při nedostatku sluníčka.

Číst dál...

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

studené   Podhorná   kloub   zpracování   mensturace   bylina   list   kolika   ruka   hemeroid   krk   dásně   alergie   komplikace   kontraindikace   mateřské   řídnutí kostí   odvar   menstruační   Janča   Avicena   chřipka   stvol   kapsaicin   chřipka   kornatění   Treben   kontraindikace   trávicí   čaj   výroba   astma   kořen   sběr   epilepsie   sirup   ledvin   horečka   nohy   roztroušená   osteoporóza   kojenec   kůže   sliznice   zdraví   nemoc   nežádoucí   bolest   víno   vývar   arteriskleróza   stonek   rostlina   slinivka   fermentace   tinktura   premenstruační   plíseň   Moučka   migrén   katar   revma   tlak   vlas   dna   hemoroid   brnění   fytoterapie   babské rady   využití   kvasinky   zelenina   končetina   zápal   zrak   zlomenin   slezina   vřed   Galenos   použití   vliv   obsažené   horké   Zentrich   rýma   pálení   noha   kameny   stonek   bylinka   štítná   Janča   užití   srdce   artróza   neht   zácpa   keř   sušení   střev   teplé   písek   choroba   sval   olej   játra   postup   žlučník   angína   vitamin   jaterní   koupel   houba   viry   nachlazení   metabolismus   obsahuje   hlavy   hlas   inhalace   močopudný   šlacha   ovoce   abytyše Hildegarda   ateroskleróza   mrtvice   Mattioli   nálev   recept   zalijeme   děti   pupen   slezina   Zentrich   zelina   pijeme   květ   antibiotik   průjem   nať   žaludek   pěstování   akné   prášek   kůra   krvácení   plísně   návod   opar   bylinná směs   indikace   minut   Paracelsus   zánět   strom   Váňa   chladné   játra   vitamín  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)