bylinky brezen bylinky a rostliny sbirane v breznuBřezen je období, kdy se začíná příroda probouzet ze zimního spánku. Všude všechno pučí a raší a i bylinkáři by se pomalu měli probouzet ze zimního spánku a hledat první zeleň v po zimě odpočaté hlíně. Které rostlinky tedy sbíráme? 

Číst dál...

bylinky duben bylinky a rostliny sbirane v dubnuBuďte pozdraveni v tomto překrásném měsíci dubnu, v počasí, které si z nás tropí legraci. Prozradím vám, jaké bylinky můžete sbírat v tuto roční dobu a jakou další bylinku pít pro jarní očistnou kůru. 

Číst dál...

bylinky cerven bylinky a rostliny sbirane v cervnuKdyž červen dovolí a sluníčko vysuší paloučky a horské louky a samozřejmě i domečky, bude lidem mile. No a když by bylo krásně, sluníčko hřálo, můžeme se vydat sbírat bylinky, protože není nad voňavou horskou louku posetou květy a provoněnou jejich vůní.

Číst dál...

 

bylinky-cervenec-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-cervenciCo červenec neupeče, to již srpnu neuteče… V červenci sbírejte bylinky, sušte, připravujte olejíčky, medíky - budou se vám hodit v zimním období, ale nezapomínejte ani teď na sebe a dopřejte sobě i svému tělu v těchto krásných, avšak pro tělo náročných dnech regeneraci. Vítejte tedy v tomto krásném měsíci.

Číst dál...

bylinky-srpen-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-srpnuV srpnu, když půlnoční vítr věje, bez deště sluníčko hřeje… Srpen je čas příprav na zimu. V tuto roční dobu je velký výběr bylin. Nesbírejte větší množství, než jste schopni upotřebit přes jeden rok. Snad tu bylinky budou i napřesrok a vy si pak natrháte čerstvé, protože ty mají více účinných látek. 

Číst dál...

bylinky-zari-bylinky-a-rostliny-sbirane-v-zariI v září můžete před nadcházející zimou doplnit svou přírodní lékárnu. Pozvolna přecházíme na sběr podzemních částí bylin. Zaměříme se též na nemoci z nachlazení a prevenci. Avšak nejdříve se podívejte co by jste mohli ještě přidat do vašeho repertoáru. Které bylinky můžete sbírat v září? 

Číst dál...

bylinky rijen bylinky a rostliny sbirane v rijnuPříroda se ukládá do klidového období, sortimentu bylinek ke sběru ubývá. V této době se sbírají převážně oddenky a kořeny. Pakliže bylinky dobře neznáte, vezměte s sebou na jejich sběr odborníka. V první části se seznámíte s bylinkami, které je v této době možno sbírat a v druhé části si povíme něco o bylinkách používaných při stavech podzimních depresí, stavech tísně a různých smutcích, které nás lidi potkávají při nedostatku sluníčka.

Číst dál...

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

arteriskleróza   kloub   pálení   viry   vývar   květ   ateroskleróza   močopudný   užití   katar   angína   akné   plíseň   pupen   sval   opar   olej   krvácení   antibiotik   slinivka   premenstruační   alergie   studené   písek   využití   trávicí   kornatění   kontraindikace   kvasinky   hemeroid   indikace   dásně   rýma   Váňa   hemoroid   migrén   šlacha   kameny   inhalace   mateřské   bylina   končetina   astma   bylinná směs   zelenina   čaj   nať   kontraindikace   menstruační   slezina   průjem   list   nohy   keř   nálev   Zentrich   Treben   ruka   výroba   plísně   návod   neht   fytoterapie   Mattioli   Janča   revma   játra   prášek   žaludek   postup   Zentrich   vlas   řídnutí kostí   noha   sirup   zánět   stonek   fermentace   strom   vitamín   osteoporóza   vliv   Avicena   choroba   chřipka   roztroušená   brnění   slezina   Janča   houba   sliznice   žlučník   bolest   zalijeme   ovoce   artróza   sušení   kojenec   Galenos   dna   hlavy   mrtvice   zpracování   zelina   štítná   střev   obsahuje   obsažené   nežádoucí   kapsaicin   koupel   recept   vřed   hlas   Paracelsus   abytyše Hildegarda   sběr   chladné   stvol   srdce   zápal   zácpa   babské rady   bylinka   víno   mensturace   nachlazení   stonek   horečka   tinktura   Podhorná   chřipka   pěstování   kůže   nemoc   tlak   krk   játra   kůra   komplikace   jaterní   Moučka   epilepsie   pijeme   teplé   vitamin   odvar   kořen   kolika   rostlina   horké   minut   použití   zrak   ledvin   děti   metabolismus   zdraví   zlomenin  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)