MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

mokradkovy olej olej ze zrcadlovky bile ucinky na zdravi vyuzitiMokřadkový olej se získává ze semen rostliny Limnanthes Alba. Česky se této zajímavé, bíle kvetoucí rostlině říká zrcadlovka bílá. Zrcadlovka ráda roste poblíž vodních toků, preferuje totiž mokřejší půdu. Z jejích semen se získává lehce nažloutlý olej bez výraznější vůně, což z něj dělá výborný přípravek pro všechny, kdo mají trochu citlivější nos a preferují kosmetiku spíše bez vůně. Účinky rostliny:

  • suchá kůže, pokožka - hydratace
  • výživa kůže, pokožky

Nebo si do mokřadkového oleje můžete naopak přidat pár kapek éterických olejíčků a sami si určit, jak chcete, aby vám voněl, bez toho, aniž by se jednotlivé vůně tloukly.

Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin mokřadkový olej disponuje opravdu dlouhou stabilitou. Obsažené nenasycené mastné kyseliny jsou zároveň ve speciálním poměru a jsou navíc vzájemně propojeny slabšími vazbami, než je obvyklé. Díky tomu se snadněji vstřebávají do pleti a jsou pro ni tím pádem i lépe využitelné.

Mokřadkový olej je svými účinky přirovnáván k jojobovému oleji – díky své lehkosti a dobré vstřebatelnosti je vhodný i na mastnější typy pleti, jeho výživnou a silnou hydratační schopnost ocení zase pleť suchá. Podobně jako jojobový olej, díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin posiluje odolnost pleti a chrání ji před působením nepříznivých vlivů. Mokřadkový olej je proto výborný i pro přecitlivělou pleť, která často trpí nedostatkem těchto mikroživin.

Mokřadkový olej je také často přirovnáván k tekutým krystalům nebo ceramidům. V obou případech se jedná o látky, které slouží jako nosiče účinných látek do hlubších vrstev pokožky. V případě ceramidů se jedná o výživné látky spíše na tukové bázi, jakými jsou například vitaminy rozpustné v tucích nebo lecitin. Tekuté krystaly zase slouží jako transport pro hydratační složky. Díky tomu umožňují mokřadkovému oleji pleť opravdu do hloubky hydratovat a vyživovat. Tekuté krystaly pleť navíc báječně ochlazují a zklidňují i případné podráždění.

Pokud použijete mokřadkový olej na vlasy, efekt tekutých krystalů je perfektně uhladí, pomůže také opticky vylepšit vzhled roztřepených konečků, usnadní rozčesávání a poměrně dobře i eliminuje elektrizující vlasy a jejich následné zacuchávání. Kromě zábalu na vlasy můžete mokřadkový olej použít klasicky na pleť jako jakýkoliv jiný olej. Nezapomeňte jej však nanášet na navlhčenou pleť, jinak by jeho efekt byl úplně opačný – vlhkost by z pleti vytáhl a zbytečně ji přesušil.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

písek   nať   květ   menstruační   hemeroid   pěstování   kvasinky   olej   kornatění   kontraindikace   užití   hlas   stonek   obsažené   rostlina   bylinka   kameny   obsahuje   Avicena   kolika   čaj   inhalace   odvar   epilepsie   Mattioli   tlak   brnění   angína   zalijeme   vitamín   zdraví   bolest   hlavy   horké   mensturace   krk   močopudný   katar   plíseň   strom   bylinná směs   trávicí   sval   vývar   Janča   fytoterapie   děti   slinivka   Zentrich   studené   artróza   ateroskleróza   nachlazení   vliv   chřipka   kůže   výroba   keř   choroba   rýma   recept   koupel   metabolismus   kůra   noha   vitamin   revma   plísně   dna   tinktura   kloub   víno   prášek   horečka   chladné   Treben   premenstruační   sirup   sliznice   opar   abytyše Hildegarda   akné   sušení   mrtvice   nálev   Janča   průjem   kořen   játra   nežádoucí   pálení   játra   ruka   alergie   vlas   chřipka   zpracování   vřed   Podhorná   končetina   kontraindikace   pijeme   fermentace   dásně   mateřské   střev   nemoc   sběr   návod   stonek   arteriskleróza   roztroušená   ledvin   Váňa   účinky   kapsaicin   antibiotik   využití   šlacha   použití   Zentrich   účinek   Moučka   bylina   slezina   zápal   indikace   neht   zelina   migrén   postup   astma   žlučník   slezina   stvol   Paracelsus   hemoroid   jaterní   řídnutí kostí   pupen   babské rady   zánět   houba   zelenina   osteoporóza   viry   ovoce   Galenos   žaludek   teplé   štítná   nohy   zácpa   zrak   minut   list   krvácení   kojenec   komplikace   srdce   zlomenin  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)