Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

mokradkovy olej olej ze zrcadlovky bile ucinky na zdravi vyuzitiMokřadkový olej se získává ze semen rostliny Limnanthes Alba. Česky se této zajímavé, bíle kvetoucí rostlině říká zrcadlovka bílá. Zrcadlovka ráda roste poblíž vodních toků, preferuje totiž mokřejší půdu. Z jejích semen se získává lehce nažloutlý olej bez výraznější vůně, což z něj dělá výborný přípravek pro všechny, kdo mají trochu citlivější nos a preferují kosmetiku spíše bez vůně. Účinky rostliny:

  • suchá kůže, pokožka - hydratace
  • výživa kůže, pokožky

Nebo si do mokřadkového oleje můžete naopak přidat pár kapek éterických olejíčků a sami si určit, jak chcete, aby vám voněl, bez toho, aniž by se jednotlivé vůně tloukly.

Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin mokřadkový olej disponuje opravdu dlouhou stabilitou. Obsažené nenasycené mastné kyseliny jsou zároveň ve speciálním poměru a jsou navíc vzájemně propojeny slabšími vazbami, než je obvyklé. Díky tomu se snadněji vstřebávají do pleti a jsou pro ni tím pádem i lépe využitelné.

Mokřadkový olej je svými účinky přirovnáván k jojobovému oleji – díky své lehkosti a dobré vstřebatelnosti je vhodný i na mastnější typy pleti, jeho výživnou a silnou hydratační schopnost ocení zase pleť suchá. Podobně jako jojobový olej, díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin posiluje odolnost pleti a chrání ji před působením nepříznivých vlivů. Mokřadkový olej je proto výborný i pro přecitlivělou pleť, která často trpí nedostatkem těchto mikroživin.

Mokřadkový olej je také často přirovnáván k tekutým krystalům nebo ceramidům. V obou případech se jedná o látky, které slouží jako nosiče účinných látek do hlubších vrstev pokožky. V případě ceramidů se jedná o výživné látky spíše na tukové bázi, jakými jsou například vitaminy rozpustné v tucích nebo lecitin. Tekuté krystaly zase slouží jako transport pro hydratační složky. Díky tomu umožňují mokřadkovému oleji pleť opravdu do hloubky hydratovat a vyživovat. Tekuté krystaly pleť navíc báječně ochlazují a zklidňují i případné podráždění.

Pokud použijete mokřadkový olej na vlasy, efekt tekutých krystalů je perfektně uhladí, pomůže také opticky vylepšit vzhled roztřepených konečků, usnadní rozčesávání a poměrně dobře i eliminuje elektrizující vlasy a jejich následné zacuchávání. Kromě zábalu na vlasy můžete mokřadkový olej použít klasicky na pleť jako jakýkoliv jiný olej. Nezapomeňte jej však nanášet na navlhčenou pleť, jinak by jeho efekt byl úplně opačný – vlhkost by z pleti vytáhl a zbytečně ji přesušil.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

kůže   srdce   indikace   opar   fermentace   metabolismus   ateroskleróza   zápal   menstruační   stonek   vývar   Treben   návod   obsažené   katar   dna   abytyše Hildegarda   čaj   žaludek   kornatění   viry   kameny   střev   stvol   houba   prášek   játra   trávicí   nať   plíseň   bolest   zlomenin   tlak   končetina   nohy   chřipka   Váňa   komplikace   neht   zalijeme   inhalace   dásně   pálení   pupen   sliznice   užití   zácpa   řídnutí kostí   játra   list   angína   ruka   víno   nežádoucí   rostlina   děti   bylinka   hemoroid   zánět   tinktura   horečka   Galenos   vřed   průjem   kůra   chladné   roztroušená   hemeroid   sušení   minut   zpracování   kvasinky   sběr   zrak   vitamin   alergie   slinivka   ovoce   ledvin   fytoterapie   antibiotik   chřipka   brnění   Zentrich   astma   jaterní   Zentrich   sval   Paracelsus   pěstování   kontraindikace   písek   studené   slezina   zdraví   choroba   mateřské   pijeme   premenstruační   hlas   výroba   postup   obsahuje   zelenina   žlučník   krk   květ   vitamín   Mattioli   nemoc   olej   močopudný   hlavy   šlacha   kolika   keř   mrtvice   nálev   kontraindikace   vlas   migrén   plísně   Moučka   akné   kapsaicin   bylinná směs   vliv   mensturace   babské rady   kloub   horké   recept   odvar   štítná   zelina   Avicena   kořen   Janča   Podhorná   Janča   arteriskleróza   epilepsie   koupel   použití   krvácení   sirup   slezina   kojenec   využití   artróza   teplé   rýma   strom   osteoporóza   noha   nachlazení   bylina   stonek   revma  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)