Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

mokradkovy olej olej ze zrcadlovky bile ucinky na zdravi vyuzitiMokřadkový olej se získává ze semen rostliny Limnanthes Alba. Česky se této zajímavé, bíle kvetoucí rostlině říká zrcadlovka bílá. Zrcadlovka ráda roste poblíž vodních toků, preferuje totiž mokřejší půdu. Z jejích semen se získává lehce nažloutlý olej bez výraznější vůně, což z něj dělá výborný přípravek pro všechny, kdo mají trochu citlivější nos a preferují kosmetiku spíše bez vůně. Účinky rostliny:

  • suchá kůže, pokožka - hydratace
  • výživa kůže, pokožky

Nebo si do mokřadkového oleje můžete naopak přidat pár kapek éterických olejíčků a sami si určit, jak chcete, aby vám voněl, bez toho, aniž by se jednotlivé vůně tloukly.

Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin mokřadkový olej disponuje opravdu dlouhou stabilitou. Obsažené nenasycené mastné kyseliny jsou zároveň ve speciálním poměru a jsou navíc vzájemně propojeny slabšími vazbami, než je obvyklé. Díky tomu se snadněji vstřebávají do pleti a jsou pro ni tím pádem i lépe využitelné.

Mokřadkový olej je svými účinky přirovnáván k jojobovému oleji – díky své lehkosti a dobré vstřebatelnosti je vhodný i na mastnější typy pleti, jeho výživnou a silnou hydratační schopnost ocení zase pleť suchá. Podobně jako jojobový olej, díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin posiluje odolnost pleti a chrání ji před působením nepříznivých vlivů. Mokřadkový olej je proto výborný i pro přecitlivělou pleť, která často trpí nedostatkem těchto mikroživin.

Mokřadkový olej je také často přirovnáván k tekutým krystalům nebo ceramidům. V obou případech se jedná o látky, které slouží jako nosiče účinných látek do hlubších vrstev pokožky. V případě ceramidů se jedná o výživné látky spíše na tukové bázi, jakými jsou například vitaminy rozpustné v tucích nebo lecitin. Tekuté krystaly zase slouží jako transport pro hydratační složky. Díky tomu umožňují mokřadkovému oleji pleť opravdu do hloubky hydratovat a vyživovat. Tekuté krystaly pleť navíc báječně ochlazují a zklidňují i případné podráždění.

Pokud použijete mokřadkový olej na vlasy, efekt tekutých krystalů je perfektně uhladí, pomůže také opticky vylepšit vzhled roztřepených konečků, usnadní rozčesávání a poměrně dobře i eliminuje elektrizující vlasy a jejich následné zacuchávání. Kromě zábalu na vlasy můžete mokřadkový olej použít klasicky na pleť jako jakýkoliv jiný olej. Nezapomeňte jej však nanášet na navlhčenou pleť, jinak by jeho efekt byl úplně opačný – vlhkost by z pleti vytáhl a zbytečně ji přesušil.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

šlacha   dna   kontraindikace   srdce   rostlina   játra   prášek   mateřské   sval   krk   Galenos   nežádoucí   řídnutí kostí   opar   kořen   sušení   fytoterapie   minut   sběr   čaj   nachlazení   pálení   kojenec   návod   menstruační   kůže   keř   sirup   Janča   květ   použití   vitamin   sliznice   Mattioli   Váňa   kloub   Janča   katar   metabolismus   slezina   list   Treben   Moučka   fermentace   chřipka   vlas   houba   arteriskleróza   játra   babské rady   osteoporóza   nať   zdraví   plíseň   kameny   brnění   astma   komplikace   artróza   víno   tinktura   kornatění   koupel   revma   bolest   migrén   akné   premenstruační   zpracování   slezina   zánět   bylinka   Paracelsus   močopudný   tlak   slinivka   končetina   krvácení   zrak   nálev   Zentrich   roztroušená   ledvin   viry   studené   Avicena   horké   mensturace   pijeme   žlučník   Zentrich   horečka   trávicí   kůra   nohy   kolika   hlavy   stonek   kontraindikace   zlomenin   abytyše Hildegarda   Podhorná   teplé   využití   obsažené   nemoc   rýma   štítná   epilepsie   obsahuje   recept   chladné   bylinná směs   vitamín   olej   kapsaicin   žaludek   hemeroid   indikace   hlas   střev   noha   strom   průjem   neht   zelina   ovoce   postup   alergie   vliv   pupen   užití   vřed   hemoroid   pěstování   choroba   stvol   písek   antibiotik   odvar   zelenina   zácpa   zalijeme   jaterní   mrtvice   kvasinky   výroba   dásně   vývar   plísně   chřipka   stonek   bylina   zápal   inhalace   angína   ruka   děti   ateroskleróza  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)