MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.

mokradkovy olej olej ze zrcadlovky bile ucinky na zdravi vyuzitiMokřadkový olej se získává ze semen rostliny Limnanthes Alba. Česky se této zajímavé, bíle kvetoucí rostlině říká zrcadlovka bílá. Zrcadlovka ráda roste poblíž vodních toků, preferuje totiž mokřejší půdu. Z jejích semen se získává lehce nažloutlý olej bez výraznější vůně, což z něj dělá výborný přípravek pro všechny, kdo mají trochu citlivější nos a preferují kosmetiku spíše bez vůně. Účinky rostliny:

  • suchá kůže, pokožka - hydratace
  • výživa kůže, pokožky

Nebo si do mokřadkového oleje můžete naopak přidat pár kapek éterických olejíčků a sami si určit, jak chcete, aby vám voněl, bez toho, aniž by se jednotlivé vůně tloukly.

Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin mokřadkový olej disponuje opravdu dlouhou stabilitou. Obsažené nenasycené mastné kyseliny jsou zároveň ve speciálním poměru a jsou navíc vzájemně propojeny slabšími vazbami, než je obvyklé. Díky tomu se snadněji vstřebávají do pleti a jsou pro ni tím pádem i lépe využitelné.

Mokřadkový olej je svými účinky přirovnáván k jojobovému oleji – díky své lehkosti a dobré vstřebatelnosti je vhodný i na mastnější typy pleti, jeho výživnou a silnou hydratační schopnost ocení zase pleť suchá. Podobně jako jojobový olej, díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin posiluje odolnost pleti a chrání ji před působením nepříznivých vlivů. Mokřadkový olej je proto výborný i pro přecitlivělou pleť, která často trpí nedostatkem těchto mikroživin.

Mokřadkový olej je také často přirovnáván k tekutým krystalům nebo ceramidům. V obou případech se jedná o látky, které slouží jako nosiče účinných látek do hlubších vrstev pokožky. V případě ceramidů se jedná o výživné látky spíše na tukové bázi, jakými jsou například vitaminy rozpustné v tucích nebo lecitin. Tekuté krystaly zase slouží jako transport pro hydratační složky. Díky tomu umožňují mokřadkovému oleji pleť opravdu do hloubky hydratovat a vyživovat. Tekuté krystaly pleť navíc báječně ochlazují a zklidňují i případné podráždění.

Pokud použijete mokřadkový olej na vlasy, efekt tekutých krystalů je perfektně uhladí, pomůže také opticky vylepšit vzhled roztřepených konečků, usnadní rozčesávání a poměrně dobře i eliminuje elektrizující vlasy a jejich následné zacuchávání. Kromě zábalu na vlasy můžete mokřadkový olej použít klasicky na pleť jako jakýkoliv jiný olej. Nezapomeňte jej však nanášet na navlhčenou pleť, jinak by jeho efekt byl úplně opačný – vlhkost by z pleti vytáhl a zbytečně ji přesušil.

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz
  • Luštitelské časopisy

Tagy - štítky:

rostlina   vliv   bylinná směs   mensturace   mateřské   ledvin   prášek   nať   slezina   vitamin   epilepsie   hlas   keř   metabolismus   strom   účinky   obsahuje   koupel   žlučník   hlavy   vlas   horečka   Mattioli   využití   ruka   zápal   plíseň   opar   Váňa   zácpa   chladné   návod   pěstování   kůra   minut   alergie   Zentrich   osteoporóza   použití   menstruační   postup   Treben   srdce   nachlazení   žaludek   studené   písek   plísně   Janča   nálev   ateroskleróza   fytoterapie   čaj   trávicí   fermentace   stonek   arteriskleróza   obsažené   hemoroid   kolika   vývar   neht   ovoce   abytyše Hildegarda   sušení   pálení   dna   teplé   nohy   kontraindikace   nežádoucí   olej   pupen   slinivka   játra   hemeroid   slezina   horké   děti   tlak   zelenina   krk   sirup   Avicena   rýma   recept   víno   kořen   komplikace   bolest   šlacha   sběr   houba   viry   akné   vitamín   krvácení   štítná   Galenos   nemoc   chřipka   výroba   indikace   mrtvice   premenstruační   Janča   choroba   noha   zdraví   antibiotik   artróza   zalijeme   stvol   zánět   končetina   sval   inhalace   kontraindikace   brnění   chřipka   migrén   kameny   řídnutí kostí   játra   močopudný   Zentrich   list   kojenec   průjem   Podhorná   pijeme   užití   květ   účinek   bylinka   zpracování   babské rady   vřed   kůže   kvasinky   Moučka   bylina   stonek   zelina   zrak   roztroušená   angína   střev   jaterní   kloub   revma   Paracelsus   odvar   katar   dásně   astma   kornatění   tinktura   kapsaicin   sliznice   zlomenin  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)