Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

mokradkovy olej olej ze zrcadlovky bile ucinky na zdravi vyuzitiMokřadkový olej se získává ze semen rostliny Limnanthes Alba. Česky se této zajímavé, bíle kvetoucí rostlině říká zrcadlovka bílá. Zrcadlovka ráda roste poblíž vodních toků, preferuje totiž mokřejší půdu. Z jejích semen se získává lehce nažloutlý olej bez výraznější vůně, což z něj dělá výborný přípravek pro všechny, kdo mají trochu citlivější nos a preferují kosmetiku spíše bez vůně. 



Účinky rostliny:

  • suchá kůže, pokožka - hydratace
  • výživa kůže, pokožky

Nebo si do mokřadkového oleje můžete naopak přidat pár kapek éterických olejíčků a sami si určit, jak chcete, aby vám voněl, bez toho, aniž by se jednotlivé vůně tloukly.

Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin mokřadkový olej disponuje opravdu dlouhou stabilitou. Obsažené nenasycené mastné kyseliny jsou zároveň ve speciálním poměru a jsou navíc vzájemně propojeny slabšími vazbami, než je obvyklé. Díky tomu se snadněji vstřebávají do pleti a jsou pro ni tím pádem i lépe využitelné.

Mokřadkový olej je svými účinky přirovnáván k jojobovému oleji – díky své lehkosti a dobré vstřebatelnosti je vhodný i na mastnější typy pleti, jeho výživnou a silnou hydratační schopnost ocení zase pleť suchá. Podobně jako jojobový olej, díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin posiluje odolnost pleti a chrání ji před působením nepříznivých vlivů. Mokřadkový olej je proto výborný i pro přecitlivělou pleť, která často trpí nedostatkem těchto mikroživin.

Mokřadkový olej je také často přirovnáván k tekutým krystalům nebo ceramidům. V obou případech se jedná o látky, které slouží jako nosiče účinných látek do hlubších vrstev pokožky. V případě ceramidů se jedná o výživné látky spíše na tukové bázi, jakými jsou například vitaminy rozpustné v tucích nebo lecitin. Tekuté krystaly zase slouží jako transport pro hydratační složky. Díky tomu umožňují mokřadkovému oleji pleť opravdu do hloubky hydratovat a vyživovat. Tekuté krystaly pleť navíc báječně ochlazují a zklidňují i případné podráždění.

Pokud použijete mokřadkový olej na vlasy, efekt tekutých krystalů je perfektně uhladí, pomůže také opticky vylepšit vzhled roztřepených konečků, usnadní rozčesávání a poměrně dobře i eliminuje elektrizující vlasy a jejich následné zacuchávání. Kromě zábalu na vlasy můžete mokřadkový olej použít klasicky na pleť jako jakýkoliv jiný olej. Nezapomeňte jej však nanášet na navlhčenou pleť, jinak by jeho efekt byl úplně opačný – vlhkost by z pleti vytáhl a zbytečně ji přesušil.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

nachlazení   noha   vliv   pijeme   Zentrich   stonek   bolest   Podhorná   střev   bylinná směs   průjem   kořen   Janča   nemoc   jaterní   květ   žlučník   kornatění   mateřské   kvasinky   kůra   revma   zápal   arteriskleróza   pěstování   teplé   použití   šlacha   Janča   olej   zdraví   kameny   čaj   krk   ovoce   prášek   nať   roztroušená   bylinka   abytyše Hildegarda   kontraindikace   Moučka   zelina   neht   angína   zánět   ledvin   kolika   horečka   menstruační   Treben   stvol   Galenos   mrtvice   užití   nálev   katar   odvar   viry   antibiotik   slinivka   list   dásně   vývar   výroba   sval   postup   zrak   bylina   artróza   děti   zpracování   koupel   osteoporóza   zelenina   fermentace   chřipka   Zentrich   sběr   hemeroid   zlomenin   ruka   slezina   Paracelsus   řídnutí kostí   zácpa   nežádoucí   rostlina   hlas   premenstruační   játra   hemoroid   tlak   metabolismus   ateroskleróza   sliznice   vitamín   strom   využití   dna   sirup   játra   recept   mensturace   pálení   krvácení   migrén   astma   zalijeme   vřed   komplikace   Avicena   choroba   keř   slezina   plísně   alergie   inhalace   kloub   pupen   hlavy   stonek   chladné   vitamin   srdce   houba   brnění   trávicí   chřipka   indikace   močopudný   žaludek   končetina   kůže   horké   studené   víno   Váňa   štítná   fytoterapie   nohy   sušení   babské rady   obsažené   tinktura   kontraindikace   minut   písek   plíseň   kojenec   obsahuje   akné   opar   vlas   rýma   epilepsie   kapsaicin   návod   Mattioli  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)