MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

mokradkovy olej olej ze zrcadlovky bile ucinky na zdravi vyuzitiMokřadkový olej se získává ze semen rostliny Limnanthes Alba. Česky se této zajímavé, bíle kvetoucí rostlině říká zrcadlovka bílá. Zrcadlovka ráda roste poblíž vodních toků, preferuje totiž mokřejší půdu. Z jejích semen se získává lehce nažloutlý olej bez výraznější vůně, což z něj dělá výborný přípravek pro všechny, kdo mají trochu citlivější nos a preferují kosmetiku spíše bez vůně. Účinky rostliny:

  • suchá kůže, pokožka - hydratace
  • výživa kůže, pokožky

Nebo si do mokřadkového oleje můžete naopak přidat pár kapek éterických olejíčků a sami si určit, jak chcete, aby vám voněl, bez toho, aniž by se jednotlivé vůně tloukly.

Díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin mokřadkový olej disponuje opravdu dlouhou stabilitou. Obsažené nenasycené mastné kyseliny jsou zároveň ve speciálním poměru a jsou navíc vzájemně propojeny slabšími vazbami, než je obvyklé. Díky tomu se snadněji vstřebávají do pleti a jsou pro ni tím pádem i lépe využitelné.

Mokřadkový olej je svými účinky přirovnáván k jojobovému oleji – díky své lehkosti a dobré vstřebatelnosti je vhodný i na mastnější typy pleti, jeho výživnou a silnou hydratační schopnost ocení zase pleť suchá. Podobně jako jojobový olej, díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin posiluje odolnost pleti a chrání ji před působením nepříznivých vlivů. Mokřadkový olej je proto výborný i pro přecitlivělou pleť, která často trpí nedostatkem těchto mikroživin.

Mokřadkový olej je také často přirovnáván k tekutým krystalům nebo ceramidům. V obou případech se jedná o látky, které slouží jako nosiče účinných látek do hlubších vrstev pokožky. V případě ceramidů se jedná o výživné látky spíše na tukové bázi, jakými jsou například vitaminy rozpustné v tucích nebo lecitin. Tekuté krystaly zase slouží jako transport pro hydratační složky. Díky tomu umožňují mokřadkovému oleji pleť opravdu do hloubky hydratovat a vyživovat. Tekuté krystaly pleť navíc báječně ochlazují a zklidňují i případné podráždění.

Pokud použijete mokřadkový olej na vlasy, efekt tekutých krystalů je perfektně uhladí, pomůže také opticky vylepšit vzhled roztřepených konečků, usnadní rozčesávání a poměrně dobře i eliminuje elektrizující vlasy a jejich následné zacuchávání. Kromě zábalu na vlasy můžete mokřadkový olej použít klasicky na pleť jako jakýkoliv jiný olej. Nezapomeňte jej však nanášet na navlhčenou pleť, jinak by jeho efekt byl úplně opačný – vlhkost by z pleti vytáhl a zbytečně ji přesušil.

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

kůže   slezina   brnění   nemoc   kojenec   užití   studené   zelenina   kontraindikace   vřed   list   vliv   žlučník   sliznice   strom   kameny   stvol   slinivka   tinktura   Avicena   zelina   použití   pijeme   písek   bolest   alergie   Zentrich   čaj   koupel   víno   obsahuje   bylinka   střev   sběr   mensturace   Janča   arteriskleróza   pěstování   artróza   zpracování   nať   Treben   hlas   srdce   olej   vitamín   pupen   angína   fytoterapie   Moučka   zdraví   Paracelsus   indikace   zalijeme   nálev   bylinná směs   návod   sušení   roztroušená   zlomenin   ledvin   močopudný   kůra   tlak   odvar   hlavy   Janča   slezina   kornatění   ovoce   kořen   sval   keř   jaterní   migrén   choroba   fermentace   nachlazení   dásně   vlas   řídnutí kostí   nohy   metabolismus   rostlina   osteoporóza   zápal   horečka   komplikace   ateroskleróza   vitamin   neht   premenstruační   Váňa   zrak   rýma   končetina   šlacha   Galenos   opar   mateřské   účinek   stonek   účinky   průjem   Mattioli   zácpa   mrtvice   játra   plíseň   abytyše Hildegarda   nežádoucí   obsažené   postup   játra   kolika   epilepsie   ruka   plísně   kloub   hemeroid   zánět   inhalace   prášek   chřipka   hemoroid   noha   květ   viry   katar   žaludek   výroba   stonek   houba   astma   revma   antibiotik   krvácení   trávicí   minut   chřipka   akné   chladné   vývar   využití   děti   dna   babské rady   bylina   Podhorná   krk   sirup   kvasinky   štítná   pálení   kapsaicin   recept   menstruační   kontraindikace   teplé   Zentrich   horké  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)