Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

co je to kafr skoricovnik kafrovy obrazek fotografieKafr je látka získávána ze skořicovníku kafrového, který patří do čeledi Lauracea. Skořicovník kafrovník je až 40 m vysoký silně rozvětvený tropický strom, pocházející z východní Asie. Listy jsou jednoduché, vstřícné, střídavé nebo seskupené na koncích větví. Získává se pomocí technologie, která spočívá v odstředění a sublimaci vyčištěného podílu destilace dřeva skořicovníku.


V Indii se používal jako vykuřovadlo při obřadech, byl zasvěcen Šivovi v souvislosti s živlem vody Lunou. Tato bylina je známa také pod názvy gáfr, kafr, kafrový strom, kamfor nebo kamfora. Nyní je vyráběn synteticky. Uměle vytvářený má název racemický kafr.

Z chemického hlediska je to cyklický terpenický keton. Mezi jeho hlavní účinky patří účinky derivační - dráždí kůži a sliznici, způsobuje místní prokrvení a urychluje tak průběh zánětlivého procesu tím, že zlepšuje průběh vstřebávání a ohraničení zánětu. Kafr, obsažený v mastech či gelech, se také velmi rychle vstřebává do kůže a okamžitě vyvolává lehce hřejivý pocit, působí antisepticky a jako mírné lokální anestetikum. Během vmasírování pozitivně působí při revmatických onemocněních a únavě svalů.

Je ho možné také použít se ve studeném obkladu na otoky, podlitiny a podvrtnutí. Je rovněž součástí roztoků a krémů na pocení nohou s dezodoračním účinkem. Rovněž se dnes používá jako složka inhalátorů, neboť dezinfikuje a pomáhá výborně při potížích dýchacích cest. V tradiční indické medicíně, ayurvédě, je používán při zánětech, výronech, zhmožděninách a jako prevence proleženin. Přípravky s kafrem by se neměly používat na otevřenou ránu, u těhotných a kojících žen a malých dětí.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

šlacha   studené   tlak   slezina   hemeroid   horečka   stonek   výroba   obsahuje   kvasinky   astma   řídnutí kostí   střev   odvar   osteoporóza   Váňa   zelina   houba   játra   minut   chladné   sliznice   použití   choroba   štítná   pálení   zánět   artróza   vřed   pijeme   stonek   ruka   abytyše Hildegarda   Podhorná   brnění   močopudný   fermentace   zrak   zalijeme   premenstruační   využití   Avicena   sběr   metabolismus   alergie   sušení   průjem   ateroskleróza   nežádoucí   akné   slezina   víno   srdce   epilepsie   horké   noha   Moučka   arteriskleróza   teplé   hlas   kojenec   mrtvice   revma   Paracelsus   bylina   Zentrich   kůže   obsažené   stvol   strom   pupen   dna   inhalace   končetina   nemoc   katar   kapsaicin   chřipka   žaludek   angína   olej   květ   užití   děti   recept   menstruační   opar   rostlina   Janča   Janča   žlučník   slinivka   nachlazení   Zentrich   játra   viry   mateřské   bylinka   kornatění   vliv   zdraví   kontraindikace   nohy   návod   fytoterapie   antibiotik   vitamin   Galenos   chřipka   komplikace   kameny   plíseň   sirup   pěstování   ovoce   postup   bolest   krk   kloub   plísně   vitamín   babské rady   zácpa   hemoroid   mensturace   migrén   list   kontraindikace   písek   zpracování   hlavy   tinktura   kůra   zlomenin   kolika   rýma   zápal   Treben   dásně   ledvin   keř   neht   nať   koupel   bylinná směs   nálev   prášek   krvácení   kořen   vývar   čaj   trávicí   roztroušená   zelenina   indikace   jaterní   vlas   Mattioli   sval  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)