Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

co je to kafr skoricovnik kafrovy obrazek fotografieKafr je látka získávána ze skořicovníku kafrového, který patří do čeledi Lauracea. Skořicovník kafrovník je až 40 m vysoký silně rozvětvený tropický strom, pocházející z východní Asie. Listy jsou jednoduché, vstřícné, střídavé nebo seskupené na koncích větví. Získává se pomocí technologie, která spočívá v odstředění a sublimaci vyčištěného podílu destilace dřeva skořicovníku.


V Indii se používal jako vykuřovadlo při obřadech, byl zasvěcen Šivovi v souvislosti s živlem vody Lunou. Tato bylina je známa také pod názvy gáfr, kafr, kafrový strom, kamfor nebo kamfora. Nyní je vyráběn synteticky. Uměle vytvářený má název racemický kafr.

Z chemického hlediska je to cyklický terpenický keton. Mezi jeho hlavní účinky patří účinky derivační - dráždí kůži a sliznici, způsobuje místní prokrvení a urychluje tak průběh zánětlivého procesu tím, že zlepšuje průběh vstřebávání a ohraničení zánětu. Kafr, obsažený v mastech či gelech, se také velmi rychle vstřebává do kůže a okamžitě vyvolává lehce hřejivý pocit, působí antisepticky a jako mírné lokální anestetikum. Během vmasírování pozitivně působí při revmatických onemocněních a únavě svalů.

Je ho možné také použít se ve studeném obkladu na otoky, podlitiny a podvrtnutí. Je rovněž součástí roztoků a krémů na pocení nohou s dezodoračním účinkem. Rovněž se dnes používá jako složka inhalátorů, neboť dezinfikuje a pomáhá výborně při potížích dýchacích cest. V tradiční indické medicíně, ayurvédě, je používán při zánětech, výronech, zhmožděninách a jako prevence proleženin. Přípravky s kafrem by se neměly používat na otevřenou ránu, u těhotných a kojících žen a malých dětí.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

ateroskleróza   olej   stonek   odvar   menstruační   vřed   fermentace   mrtvice   použití   hemeroid   vitamín   vitamin   Janča   štítná   trávicí   Avicena   metabolismus   zelina   komplikace   nálev   minut   zápal   ovoce   kolika   slezina   krvácení   stvol   zrak   Váňa   chřipka   bylina   bylinka   akné   rostlina   roztroušená   květ   choroba   obsažené   sběr   tlak   astma   studené   Zentrich   kornatění   nežádoucí   zlomenin   postup   horečka   sušení   užití   Podhorná   indikace   epilepsie   opar   nohy   návod   premenstruační   noha   písek   kloub   Paracelsus   bolest   vlas   migrén   fytoterapie   děti   zánět   využití   kořen   kůže   řídnutí kostí   kapsaicin   Moučka   sval   játra   stonek   nachlazení   plíseň   osteoporóza   brnění   kontraindikace   koupel   zácpa   sirup   Janča   list   kojenec   Zentrich   revma   čaj   hlas   artróza   Galenos   střev   recept   zpracování   bylinná směs   antibiotik   zalijeme   močopudný   obsahuje   sliznice   mateřské   ledvin   strom   horké   houba   viry   průjem   játra   nať   zelenina   zdraví   kůra   katar   keř   babské rady   pěstování   abytyše Hildegarda   arteriskleróza   žaludek   tinktura   šlacha   angína   Treben   pijeme   rýma   teplé   alergie   kontraindikace   ruka   dásně   slinivka   víno   dna   vliv   neht   hlavy   mensturace   výroba   kameny   krk   kvasinky   nemoc   chladné   chřipka   slezina   prášek   pupen   Mattioli   plísně   inhalace   končetina   vývar   srdce   pálení   hemoroid   žlučník   jaterní  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)