Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

co je to kafr skoricovnik kafrovy obrazek fotografieKafr je látka získávána ze skořicovníku kafrového, který patří do čeledi Lauracea. Skořicovník kafrovník je až 40 m vysoký silně rozvětvený tropický strom, pocházející z východní Asie. Listy jsou jednoduché, vstřícné, střídavé nebo seskupené na koncích větví. Získává se pomocí technologie, která spočívá v odstředění a sublimaci vyčištěného podílu destilace dřeva skořicovníku.


V Indii se používal jako vykuřovadlo při obřadech, byl zasvěcen Šivovi v souvislosti s živlem vody Lunou. Tato bylina je známa také pod názvy gáfr, kafr, kafrový strom, kamfor nebo kamfora. Nyní je vyráběn synteticky. Uměle vytvářený má název racemický kafr.

Z chemického hlediska je to cyklický terpenický keton. Mezi jeho hlavní účinky patří účinky derivační - dráždí kůži a sliznici, způsobuje místní prokrvení a urychluje tak průběh zánětlivého procesu tím, že zlepšuje průběh vstřebávání a ohraničení zánětu. Kafr, obsažený v mastech či gelech, se také velmi rychle vstřebává do kůže a okamžitě vyvolává lehce hřejivý pocit, působí antisepticky a jako mírné lokální anestetikum. Během vmasírování pozitivně působí při revmatických onemocněních a únavě svalů.

Je ho možné také použít se ve studeném obkladu na otoky, podlitiny a podvrtnutí. Je rovněž součástí roztoků a krémů na pocení nohou s dezodoračním účinkem. Rovněž se dnes používá jako složka inhalátorů, neboť dezinfikuje a pomáhá výborně při potížích dýchacích cest. V tradiční indické medicíně, ayurvédě, je používán při zánětech, výronech, zhmožděninách a jako prevence proleženin. Přípravky s kafrem by se neměly používat na otevřenou ránu, u těhotných a kojících žen a malých dětí.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

ruka   jaterní   kojenec   indikace   kameny   zácpa   chřipka   plíseň   koupel   pijeme   tinktura   čaj   Moučka   játra   vitamin   slezina   metabolismus   použití   ateroskleróza   rostlina   nemoc   květ   návod   noha   brnění   minut   krk   alergie   epilepsie   inhalace   Galenos   menstruační   strom   štítná   antibiotik   katar   mrtvice   zelenina   užití   horké   Janča   teplé   kornatění   Váňa   vlas   olej   sběr   choroba   kolika   fermentace   revma   mensturace   hlavy   močopudný   kůže   sirup   Mattioli   opar   migrén   ledvin   trávicí   kůra   šlacha   plísně   sliznice   kontraindikace   houba   játra   využití   komplikace   Zentrich   kvasinky   pupen   zpracování   nachlazení   vitamín   žlučník   artróza   babské rady   abytyše Hildegarda   zdraví   vřed   bylinka   hemoroid   nežádoucí   neht   recept   hemeroid   nohy   nať   zelina   končetina   viry   chřipka   stonek   Paracelsus   list   krvácení   žaludek   fytoterapie   Zentrich   akné   rýma   roztroušená   kontraindikace   bolest   průjem   nálev   obsažené   sušení   zápal   mateřské   kloub   zrak   stvol   vliv   zlomenin   chladné   zánět   kapsaicin   Podhorná   Avicena   tlak   Janča   angína   dna   děti   vývar   ovoce   dásně   studené   řídnutí kostí   bylinná směs   keř   stonek   kořen   srdce   sval   horečka   písek   osteoporóza   výroba   střev   obsahuje   hlas   prášek   astma   bylina   pálení   odvar   slezina   pěstování   Treben   postup   víno   premenstruační   arteriskleróza   slinivka   zalijeme  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)