Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

co je to kafr skoricovnik kafrovy obrazek fotografieKafr je látka získávána ze skořicovníku kafrového, který patří do čeledi Lauracea. Skořicovník kafrovník je až 40 m vysoký silně rozvětvený tropický strom, pocházející z východní Asie. Listy jsou jednoduché, vstřícné, střídavé nebo seskupené na koncích větví. Získává se pomocí technologie, která spočívá v odstředění a sublimaci vyčištěného podílu destilace dřeva skořicovníku.


V Indii se používal jako vykuřovadlo při obřadech, byl zasvěcen Šivovi v souvislosti s živlem vody Lunou. Tato bylina je známa také pod názvy gáfr, kafr, kafrový strom, kamfor nebo kamfora. Nyní je vyráběn synteticky. Uměle vytvářený má název racemický kafr.

Z chemického hlediska je to cyklický terpenický keton. Mezi jeho hlavní účinky patří účinky derivační - dráždí kůži a sliznici, způsobuje místní prokrvení a urychluje tak průběh zánětlivého procesu tím, že zlepšuje průběh vstřebávání a ohraničení zánětu. Kafr, obsažený v mastech či gelech, se také velmi rychle vstřebává do kůže a okamžitě vyvolává lehce hřejivý pocit, působí antisepticky a jako mírné lokální anestetikum. Během vmasírování pozitivně působí při revmatických onemocněních a únavě svalů.

Je ho možné také použít se ve studeném obkladu na otoky, podlitiny a podvrtnutí. Je rovněž součástí roztoků a krémů na pocení nohou s dezodoračním účinkem. Rovněž se dnes používá jako složka inhalátorů, neboť dezinfikuje a pomáhá výborně při potížích dýchacích cest. V tradiční indické medicíně, ayurvédě, je používán při zánětech, výronech, zhmožděninách a jako prevence proleženin. Přípravky s kafrem by se neměly používat na otevřenou ránu, u těhotných a kojících žen a malých dětí.

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

minut   babské rady   ledvin   bolest   kvasinky   akné   ateroskleróza   slezina   mensturace   ovoce   nemoc   nálev   písek   srdce   opar   krk   strom   květ   dna   choroba   horké   inhalace   rýma   kůra   zelenina   plísně   premenstruační   Moučka   hlavy   Janča   slezina   studené   vývar   bylina   pěstování   hemoroid   Avicena   zlomenin   viry   Janča   zánět   olej   hemeroid   abytyše Hildegarda   chladné   Váňa   metabolismus   angína   houba   kornatění   bylinná směs   obsahuje   střev   migrén   chřipka   šlacha   Paracelsus   slinivka   hlas   zdraví   rostlina   zápal   kloub   horečka   pálení   zelina   řídnutí kostí   výroba   žlučník   sušení   pijeme   tlak   fytoterapie   zrak   bylinka   kontraindikace   koupel   noha   prášek   zpracování   děti   nachlazení   fermentace   vitamín   epilepsie   ruka   teplé   Zentrich   močopudný   kořen   zalijeme   kontraindikace   menstruační   osteoporóza   mrtvice   jaterní   vřed   revma   štítná   Podhorná   kůže   vitamin   vlas   nohy   neht   zácpa   sliznice   nežádoucí   Galenos   žaludek   list   sirup   artróza   katar   průjem   použití   stonek   arteriskleróza   brnění   Mattioli   obsažené   kameny   pupen   využití   astma   keř   antibiotik   mateřské   chřipka   indikace   trávicí   Zentrich   nať   odvar   návod   recept   končetina   roztroušená   tinktura   kojenec   kolika   játra   užití   vliv   čaj   stonek   kapsaicin   víno   sval   krvácení   postup   sběr   dásně   Treben   alergie   komplikace   stvol   plíseň   játra  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)