MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

bylinkova zahrada valtice tiree chmelarNázev bylinkové zahrady: Tiree Chmelar Valtice

Otevírací doba:

  • červen po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • červenec a srpen po-ne 10-18
  • září po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • říjen po-čt 14-17 pá 10-17 so a ne zavřeno

Adresa: Sklepní ulice, 691 42 Valtice

GPS pozice: 48°44'22.927"N, 16°45'25.714"E 

Kontakt: mobil 736 673 318, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://bylinkovazahradavaltice.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 100x100 m (+ nepřístupná část zahrady)

Vstupné: 40 Kč/osobu (děti, rodinné vstupné, celoroční vstupenka - vizte zde)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna s malým skleníkem ano (na místě), občerstvení ano (asi 100 metrů od bylinkové zahrady je restaurace, ad.)

Vstup se psem: ano (na vodítku)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole: 

Naše stručné hodnocení a postřehy zahrady: docela hezká zahrada s možností posezení, místy ale mírně zanedbaná, některé záhonky se monotématicky opakují, u některých cedulek není popisovaná bylinka! Relativně zanedbaný prodejní skleník. Zda zahradu jednoznačně doporučit k návštěvě si nejsme jistí. 

Pocity ze zahrady a její popis: Tato bylinková zahrada je situována podélně se zámeckou zdí zámku Valtice. Je dělena na přístupovou cestu, ze které se dostanete vlevo do bylinkové prodejny a skleníku s velkým výběrem běžných i méně běžných rostlin. Zaujalo nás, že jsou prodávány i velmi běžné byliny, které rostou naprosto všude jako je např. jitrocel kopinatý (což jsem já jako bylinkář moc nepochopil). 
Vydáte-li se přístupovou cestou po uhrazení doprava, dostanete se do vlastní zahrady. Ta je členěna na několik podobně velkých celků se spíše namátkově vybranými bylinkami. Zahrada jako taková je vcelku hezká, ale v záhoncích s bylinkami jsme našli plevel, velmi nás překvapilo, že u některých cedulek se bylinka vůbec nenacházela a některé cedulky byly relativně daleko od samotné byliny, takže neznalý člověk by mohl trošku tápat. V areálu zahrady je dostupná užitková voda, kterou můžete byliny zalít (zábava pro děti). Posezení v zahradě bylo spíše předimenzováno (s ohledem na skutečnost, že tam nebyl prodej občerstvení), ale kvitujeme to a považujeme to za vstřícné gesto vůči návštěvníkům. 
V zahradě je větší množství záhonků, ve kterých jsou stejné rostliny (což nás spíše negativně překvapilo, protože zahrada sama o sobě je relativně malá). To považujeme za negativum (měli jsme z toho dojem, jako kdyby někomu při plánování zahrady "došla fantazie") a tomu kdo navrhuje zahradu bychom doporučili, aby se zajel podívat do hospitalu Kuks, kde je velké množství udržovaných záhonků, kdy na každém jsou jiné rostliny. 
V tuto chvíli věříme v to, že pokud se na zahradu přijedeme podívat za rok, budeme moci spontánně napsat výrazně pozitivnější referenci. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z června 2016): 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

alergie   Zentrich   zalijeme   inhalace   metabolismus   štítná   opar   kameny   končetina   obsahuje   návod   recept   řídnutí kostí   choroba   stonek   noha   premenstruační   kvasinky   osteoporóza   květ   kůra   vitamin   minut   kůže   Mattioli   kontraindikace   mensturace   žlučník   použití   plíseň   zrak   vlas   tlak   písek   nežádoucí   žaludek   horečka   rostlina   víno   hlas   fytoterapie   strom   mateřské   Avicena   teplé   obsažené   koupel   průjem   vitamín   fermentace   zelenina   chřipka   děti   sběr   tinktura   artróza   ledvin   zápal   komplikace   studené   Janča   zánět   šlacha   menstruační   dásně   pupen   zácpa   užití   nálev   houba   stvol   chladné   krk   postup   olej   kolika   rýma   bylina   slezina   kapsaicin   ovoce   Paracelsus   výroba   Moučka   pálení   zdraví   akné   Váňa   ateroskleróza   nohy   vliv   účinek   revma   neht   plísně   zelina   odvar   kontraindikace   dna   slezina   srdce   využití   vývar   účinky   kloub   astma   brnění   nať   játra   zlomenin   angína   bylinná směs   arteriskleróza   epilepsie   pijeme   sušení   migrén   slinivka   hlavy   ruka   Galenos   nachlazení   čaj   viry   list   jaterní   krvácení   kojenec   sliznice   střev   Podhorná   prášek   pěstování   Janča   chřipka   nemoc   močopudný   Treben   mrtvice   kořen   roztroušená   sirup   keř   bylinka   zpracování   hemoroid   bolest   indikace   sval   katar   Zentrich   vřed   antibiotik   játra   trávicí   horké   hemeroid   abytyše Hildegarda   babské rady   stonek   kornatění  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)