Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada valtice tiree chmelarNázev bylinkové zahrady: Tiree Chmelar Valtice

Otevírací doba:

  • červen po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • červenec a srpen po-ne 10-18
  • září po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • říjen po-čt 14-17 pá 10-17 so a ne zavřeno

Adresa: Sklepní ulice, 691 42 Valtice

GPS pozice: 48°44'22.927"N, 16°45'25.714"E 

Kontakt: mobil 736 673 318, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://bylinkovazahradavaltice.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 100x100 m (+ nepřístupná část zahrady)

Vstupné: 40 Kč/osobu (děti, rodinné vstupné, celoroční vstupenka - vizte zde)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna s malým skleníkem ano (na místě), občerstvení ano (asi 100 metrů od bylinkové zahrady je restaurace, ad.)

Vstup se psem: ano (na vodítku)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole: 

Naše stručné hodnocení a postřehy zahrady: docela hezká zahrada s možností posezení, místy ale mírně zanedbaná, některé záhonky se monotématicky opakují, u některých cedulek není popisovaná bylinka! Relativně zanedbaný prodejní skleník. Zda zahradu jednoznačně doporučit k návštěvě si nejsme jistí. 

Pocity ze zahrady a její popis: Tato bylinková zahrada je situována podélně se zámeckou zdí zámku Valtice. Je dělena na přístupovou cestu, ze které se dostanete vlevo do bylinkové prodejny a skleníku s velkým výběrem běžných i méně běžných rostlin. Zaujalo nás, že jsou prodávány i velmi běžné byliny, které rostou naprosto všude jako je např. jitrocel kopinatý (což jsem já jako bylinkář moc nepochopil). 
Vydáte-li se přístupovou cestou po uhrazení doprava, dostanete se do vlastní zahrady. Ta je členěna na několik podobně velkých celků se spíše namátkově vybranými bylinkami. Zahrada jako taková je vcelku hezká, ale v záhoncích s bylinkami jsme našli plevel, velmi nás překvapilo, že u některých cedulek se bylinka vůbec nenacházela a některé cedulky byly relativně daleko od samotné byliny, takže neznalý člověk by mohl trošku tápat. V areálu zahrady je dostupná užitková voda, kterou můžete byliny zalít (zábava pro děti). Posezení v zahradě bylo spíše předimenzováno (s ohledem na skutečnost, že tam nebyl prodej občerstvení), ale kvitujeme to a považujeme to za vstřícné gesto vůči návštěvníkům. 
V zahradě je větší množství záhonků, ve kterých jsou stejné rostliny (což nás spíše negativně překvapilo, protože zahrada sama o sobě je relativně malá). To považujeme za negativum (měli jsme z toho dojem, jako kdyby někomu při plánování zahrady "došla fantazie") a tomu kdo navrhuje zahradu bychom doporučili, aby se zajel podívat do hospitalu Kuks, kde je velké množství udržovaných záhonků, kdy na každém jsou jiné rostliny. 
V tuto chvíli věříme v to, že pokud se na zahradu přijedeme podívat za rok, budeme moci spontánně napsat výrazně pozitivnější referenci. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z června 2016): 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

pijeme   stonek   zelenina   arteriskleróza   rýma   minut   výroba   stonek   Janča   katar   sušení   chladné   sběr   vitamín   inhalace   prášek   Avicena   kolika   Galenos   osteoporóza   řídnutí kostí   postup   opar   ledvin   hemeroid   pupen   antibiotik   štítná   šlacha   komplikace   fermentace   močopudný   vřed   Moučka   pěstování   střev   obsahuje   list   alergie   nálev   Janča   vývar   bolest   nohy   slezina   zápal   babské rady   Zentrich   chřipka   horečka   trávicí   horké   mensturace   nať   kapsaicin   premenstruační   končetina   zánět   zlomenin   krk   zácpa   choroba   kořen   použití   brnění   abytyše Hildegarda   ruka   menstruační   víno   kloub   čaj   bylinka   Mattioli   zpracování   teplé   sliznice   noha   návod   obsažené   rostlina   děti   vitamin   akné   květ   kvasinky   astma   zalijeme   Zentrich   Treben   koupel   kontraindikace   migrén   stvol   slinivka   neht   tinktura   srdce   angína   indikace   recept   plísně   hlas   Paracelsus   mrtvice   ateroskleróza   nežádoucí   pálení   metabolismus   kojenec   nachlazení   keř   kornatění   epilepsie   hemoroid   viry   plíseň   revma   kůže   mateřské   užití   roztroušená   Podhorná   nemoc   zrak   sval   krvácení   olej   sirup   průjem   žaludek   studené   artróza   dna   tlak   vliv   kůra   zdraví   písek   játra   houba   bylina   využití   bylinná směs   kontraindikace   odvar   dásně   slezina   zelina   hlavy   játra   strom   ovoce   kameny   fytoterapie   jaterní   Váňa   vlas   chřipka   žlučník  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)