Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada valtice tiree chmelarNázev bylinkové zahrady: Tiree Chmelar Valtice

Otevírací doba:

  • červen po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • červenec a srpen po-ne 10-18
  • září po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • říjen po-čt 14-17 pá 10-17 so a ne zavřeno

Adresa: Sklepní ulice, 691 42 Valtice

GPS pozice: 48°44'22.927"N, 16°45'25.714"E 

Kontakt: mobil 736 673 318, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://bylinkovazahradavaltice.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 100x100 m (+ nepřístupná část zahrady)

Vstupné: 40 Kč/osobu (děti, rodinné vstupné, celoroční vstupenka - vizte zde)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna s malým skleníkem ano (na místě), občerstvení ano (asi 100 metrů od bylinkové zahrady je restaurace, ad.)

Vstup se psem: ano (na vodítku)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole: 

Naše stručné hodnocení a postřehy zahrady: docela hezká zahrada s možností posezení, místy ale mírně zanedbaná, některé záhonky se monotématicky opakují, u některých cedulek není popisovaná bylinka! Relativně zanedbaný prodejní skleník. Zda zahradu jednoznačně doporučit k návštěvě si nejsme jistí. 

Pocity ze zahrady a její popis: Tato bylinková zahrada je situována podélně se zámeckou zdí zámku Valtice. Je dělena na přístupovou cestu, ze které se dostanete vlevo do bylinkové prodejny a skleníku s velkým výběrem běžných i méně běžných rostlin. Zaujalo nás, že jsou prodávány i velmi běžné byliny, které rostou naprosto všude jako je např. jitrocel kopinatý (což jsem já jako bylinkář moc nepochopil). 
Vydáte-li se přístupovou cestou po uhrazení doprava, dostanete se do vlastní zahrady. Ta je členěna na několik podobně velkých celků se spíše namátkově vybranými bylinkami. Zahrada jako taková je vcelku hezká, ale v záhoncích s bylinkami jsme našli plevel, velmi nás překvapilo, že u některých cedulek se bylinka vůbec nenacházela a některé cedulky byly relativně daleko od samotné byliny, takže neznalý člověk by mohl trošku tápat. V areálu zahrady je dostupná užitková voda, kterou můžete byliny zalít (zábava pro děti). Posezení v zahradě bylo spíše předimenzováno (s ohledem na skutečnost, že tam nebyl prodej občerstvení), ale kvitujeme to a považujeme to za vstřícné gesto vůči návštěvníkům. 
V zahradě je větší množství záhonků, ve kterých jsou stejné rostliny (což nás spíše negativně překvapilo, protože zahrada sama o sobě je relativně malá). To považujeme za negativum (měli jsme z toho dojem, jako kdyby někomu při plánování zahrady "došla fantazie") a tomu kdo navrhuje zahradu bychom doporučili, aby se zajel podívat do hospitalu Kuks, kde je velké množství udržovaných záhonků, kdy na každém jsou jiné rostliny. 
V tuto chvíli věříme v to, že pokud se na zahradu přijedeme podívat za rok, budeme moci spontánně napsat výrazně pozitivnější referenci. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z června 2016): 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

inhalace   zácpa   Treben   odvar   kůže   chladné   krk   čaj   prášek   Janča   slezina   kontraindikace   obsažené   rýma   revma   stonek   řídnutí kostí   návod   ruka   končetina   šlacha   nemoc   jaterní   minut   choroba   štítná   antibiotik   premenstruační   houba   koupel   katar   indikace   Zentrich   ovoce   vliv   bylina   žlučník   rostlina   květ   pěstování   sušení   mateřské   stonek   viry   tlak   játra   obsahuje   kvasinky   močopudný   neht   zánět   srdce   keř   arteriskleróza   Janča   vitamin   Váňa   hemeroid   akné   plísně   nálev   epilepsie   kůra   tinktura   výroba   chřipka   vřed   kontraindikace   osteoporóza   migrén   hlas   krvácení   písek   angína   recept   artróza   mrtvice   olej   kořen   Paracelsus   zelina   horečka   slezina   nohy   brnění   roztroušená   děti   sirup   víno   ateroskleróza   kloub   zlomenin   Podhorná   sval   chřipka   slinivka   strom   Avicena   zápal   horké   využití   ledvin   nežádoucí   užití   hlavy   kolika   kapsaicin   opar   plíseň   dásně   list   Moučka   postup   metabolismus   hemoroid   Galenos   trávicí   žaludek   dna   alergie   pálení   studené   kornatění   zdraví   teplé   pijeme   menstruační   zelenina   použití   zrak   zalijeme   nachlazení   babské rady   játra   fermentace   nať   noha   pupen   kojenec   abytyše Hildegarda   sběr   mensturace   bylinná směs   průjem   sliznice   vývar   bolest   Mattioli   zpracování   stvol   astma   vitamín   bylinka   kameny   Zentrich   vlas   komplikace   fytoterapie   střev  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)