MTM tour, termály PODHÁJSKA - ubytování u koupaliště, zájezdy autobusem i vlastní dopravou

bylinkova zahrada valtice tiree chmelarNázev bylinkové zahrady: Tiree Chmelar Valtice

Otevírací doba:

  • červen po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • červenec a srpen po-ne 10-18
  • září po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • říjen po-čt 14-17 pá 10-17 so a ne zavřeno

Adresa: Sklepní ulice, 691 42 Valtice

GPS pozice: 48°44'22.927"N, 16°45'25.714"E 

Kontakt: mobil 736 673 318, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://bylinkovazahradavaltice.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 100x100 m (+ nepřístupná část zahrady)

Vstupné: 40 Kč/osobu (děti, rodinné vstupné, celoroční vstupenka - vizte zde)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna s malým skleníkem ano (na místě), občerstvení ano (asi 100 metrů od bylinkové zahrady je restaurace, ad.)

Vstup se psem: ano (na vodítku)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole: 

Naše stručné hodnocení a postřehy zahrady: docela hezká zahrada s možností posezení, místy ale mírně zanedbaná, některé záhonky se monotématicky opakují, u některých cedulek není popisovaná bylinka! Relativně zanedbaný prodejní skleník. Zda zahradu jednoznačně doporučit k návštěvě si nejsme jistí. 

Pocity ze zahrady a její popis: Tato bylinková zahrada je situována podélně se zámeckou zdí zámku Valtice. Je dělena na přístupovou cestu, ze které se dostanete vlevo do bylinkové prodejny a skleníku s velkým výběrem běžných i méně běžných rostlin. Zaujalo nás, že jsou prodávány i velmi běžné byliny, které rostou naprosto všude jako je např. jitrocel kopinatý (což jsem já jako bylinkář moc nepochopil). 
Vydáte-li se přístupovou cestou po uhrazení doprava, dostanete se do vlastní zahrady. Ta je členěna na několik podobně velkých celků se spíše namátkově vybranými bylinkami. Zahrada jako taková je vcelku hezká, ale v záhoncích s bylinkami jsme našli plevel, velmi nás překvapilo, že u některých cedulek se bylinka vůbec nenacházela a některé cedulky byly relativně daleko od samotné byliny, takže neznalý člověk by mohl trošku tápat. V areálu zahrady je dostupná užitková voda, kterou můžete byliny zalít (zábava pro děti). Posezení v zahradě bylo spíše předimenzováno (s ohledem na skutečnost, že tam nebyl prodej občerstvení), ale kvitujeme to a považujeme to za vstřícné gesto vůči návštěvníkům. 
V zahradě je větší množství záhonků, ve kterých jsou stejné rostliny (což nás spíše negativně překvapilo, protože zahrada sama o sobě je relativně malá). To považujeme za negativum (měli jsme z toho dojem, jako kdyby někomu při plánování zahrady "došla fantazie") a tomu kdo navrhuje zahradu bychom doporučili, aby se zajel podívat do hospitalu Kuks, kde je velké množství udržovaných záhonků, kdy na každém jsou jiné rostliny. 
V tuto chvíli věříme v to, že pokud se na zahradu přijedeme podívat za rok, budeme moci spontánně napsat výrazně pozitivnější referenci. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z června 2016): 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

mojra.cz

Tagy - štítky:

použití   akné   kornatění   sušení   zelina   kůra   arteriskleróza   žlučník   průjem   kůže   plíseň   výroba   Váňa   slezina   sběr   pijeme   bylinná směs   Zentrich   noha   strom   dásně   Janča   mensturace   hemeroid   střev   účinky   vlas   nemoc   fermentace   tlak   keř   kameny   Treben   vřed   ledvin   Avicena   roztroušená   trávicí   postup   slezina   zrak   chladné   obsahuje   Moučka   bylinka   končetina   řídnutí kostí   játra   fytoterapie   vývar   indikace   zácpa   bolest   neht   kloub   kapsaicin   močopudný   stvol   zalijeme   zápal   dna   stonek   Mattioli   sval   Podhorná   Janča   rýma   kolika   šlacha   ateroskleróza   zánět   víno   viry   hemoroid   nať   žaludek   kontraindikace   ruka   chřipka   koupel   návod   nohy   kojenec   zlomenin   hlas   játra   nežádoucí   Galenos   štítná   premenstruační   metabolismus   babské rady   zpracování   houba   srdce   obsažené   mateřské   mrtvice   nachlazení   recept   rostlina   Zentrich   pálení   květ   kontraindikace   choroba   astma   osteoporóza   písek   Paracelsus   minut   odvar   epilepsie   katar   olej   kořen   pěstování   menstruační   krvácení   teplé   kvasinky   využití   inhalace   komplikace   migrén   krk   sliznice   užití   studené   jaterní   angína   vitamin   revma   vitamín   účinek   plísně   pupen   tinktura   chřipka   alergie   antibiotik   čaj   slinivka   hlavy   brnění   horké   stonek   nálev   ovoce   bylina   list   abytyše Hildegarda   prášek   zelenina   artróza   horečka   opar   sirup   děti   vliv   zdraví  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)