Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada valtice tiree chmelarNázev bylinkové zahrady: Tiree Chmelar Valtice

Otevírací doba:

  • červen po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • červenec a srpen po-ne 10-18
  • září po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • říjen po-čt 14-17 pá 10-17 so a ne zavřeno

Adresa: Sklepní ulice, 691 42 Valtice

GPS pozice: 48°44'22.927"N, 16°45'25.714"E 

Kontakt: mobil 736 673 318, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://bylinkovazahradavaltice.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 100x100 m (+ nepřístupná část zahrady)

Vstupné: 40 Kč/osobu (děti, rodinné vstupné, celoroční vstupenka - vizte zde)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna s malým skleníkem ano (na místě), občerstvení ano (asi 100 metrů od bylinkové zahrady je restaurace, ad.)

Vstup se psem: ano (na vodítku)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole: 

Naše stručné hodnocení a postřehy zahrady: docela hezká zahrada s možností posezení, místy ale mírně zanedbaná, některé záhonky se monotématicky opakují, u některých cedulek není popisovaná bylinka! Relativně zanedbaný prodejní skleník. Zda zahradu jednoznačně doporučit k návštěvě si nejsme jistí. 

Pocity ze zahrady a její popis: Tato bylinková zahrada je situována podélně se zámeckou zdí zámku Valtice. Je dělena na přístupovou cestu, ze které se dostanete vlevo do bylinkové prodejny a skleníku s velkým výběrem běžných i méně běžných rostlin. Zaujalo nás, že jsou prodávány i velmi běžné byliny, které rostou naprosto všude jako je např. jitrocel kopinatý (což jsem já jako bylinkář moc nepochopil). 
Vydáte-li se přístupovou cestou po uhrazení doprava, dostanete se do vlastní zahrady. Ta je členěna na několik podobně velkých celků se spíše namátkově vybranými bylinkami. Zahrada jako taková je vcelku hezká, ale v záhoncích s bylinkami jsme našli plevel, velmi nás překvapilo, že u některých cedulek se bylinka vůbec nenacházela a některé cedulky byly relativně daleko od samotné byliny, takže neznalý člověk by mohl trošku tápat. V areálu zahrady je dostupná užitková voda, kterou můžete byliny zalít (zábava pro děti). Posezení v zahradě bylo spíše předimenzováno (s ohledem na skutečnost, že tam nebyl prodej občerstvení), ale kvitujeme to a považujeme to za vstřícné gesto vůči návštěvníkům. 
V zahradě je větší množství záhonků, ve kterých jsou stejné rostliny (což nás spíše negativně překvapilo, protože zahrada sama o sobě je relativně malá). To považujeme za negativum (měli jsme z toho dojem, jako kdyby někomu při plánování zahrady "došla fantazie") a tomu kdo navrhuje zahradu bychom doporučili, aby se zajel podívat do hospitalu Kuks, kde je velké množství udržovaných záhonků, kdy na každém jsou jiné rostliny. 
V tuto chvíli věříme v to, že pokud se na zahradu přijedeme podívat za rok, budeme moci spontánně napsat výrazně pozitivnější referenci. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z června 2016): 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

nať   kolika   pijeme   obsažené   noha   rostlina   ateroskleróza   horké   výroba   bylinná směs   keř   mrtvice   močopudný   bylina   osteoporóza   zelenina   játra   stonek   pupen   trávicí   kvasinky   nemoc   hlavy   artróza   dásně   ruka   písek   chřipka   Podhorná   chřipka   Zentrich   střev   Moučka   slezina   zrak   arteriskleróza   tinktura   obsahuje   neht   dna   Janča   vývar   Avicena   Treben   fytoterapie   migrén   děti   zápal   zánět   bylinka   studené   zlomenin   kornatění   končetina   rýma   koupel   květ   ovoce   postup   katar   nežádoucí   strom   abytyše Hildegarda   jaterní   odvar   houba   užití   zalijeme   slinivka   plíseň   nohy   chladné   mensturace   kůže   sval   minut   nálev   kameny   zdraví   Janča   sběr   inhalace   angína   opar   zelina   pěstování   krk   horečka   ledvin   hlas   vliv   řídnutí kostí   vitamín   sirup   pálení   kůra   roztroušená   olej   bolest   akné   astma   komplikace   metabolismus   epilepsie   fermentace   kojenec   babské rady   vlas   brnění   kontraindikace   šlacha   revma   žaludek   zpracování   menstruační   návod   Mattioli   sušení   indikace   vitamin   Galenos   viry   játra   prášek   slezina   list   vřed   použití   kořen   recept   stvol   Paracelsus   kloub   sliznice   stonek   kontraindikace   nachlazení   choroba   čaj   antibiotik   hemoroid   plísně   premenstruační   teplé   alergie   Váňa   průjem   žlučník   využití   srdce   tlak   mateřské   víno   Zentrich   krvácení   kapsaicin   štítná   hemeroid   zácpa  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)