Zkuste si nový kvíz POZNEJ BYLINKU.

bylinkova zahrada valtice tiree chmelarNázev bylinkové zahrady: Tiree Chmelar Valtice

Otevírací doba:

  • červen po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • červenec a srpen po-ne 10-18
  • září po-pá 14-18 so-ne 10-18
  • říjen po-čt 14-17 pá 10-17 so a ne zavřeno

Adresa: Sklepní ulice, 691 42 Valtice

GPS pozice: 48°44'22.927"N, 16°45'25.714"E 

Kontakt: mobil 736 673 318, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Web: http://bylinkovazahradavaltice.cz/ 

Velikost zahrady: cca. 100x100 m (+ nepřístupná část zahrady)

Vstupné: 40 Kč/osobu (děti, rodinné vstupné, celoroční vstupenka - vizte zde)

Dostupnost obchodu s bylinkami a občerstvení v blízkém okolí zahrady: bylinková prodejna s malým skleníkem ano (na místě), občerstvení ano (asi 100 metrů od bylinkové zahrady je restaurace, ad.)

Vstup se psem: ano (na vodítku)

Možnost příjezdu k zahradě autem, na kole: 

Naše stručné hodnocení a postřehy zahrady: docela hezká zahrada s možností posezení, místy ale mírně zanedbaná, některé záhonky se monotématicky opakují, u některých cedulek není popisovaná bylinka! Relativně zanedbaný prodejní skleník. Zda zahradu jednoznačně doporučit k návštěvě si nejsme jistí. 

Pocity ze zahrady a její popis: Tato bylinková zahrada je situována podélně se zámeckou zdí zámku Valtice. Je dělena na přístupovou cestu, ze které se dostanete vlevo do bylinkové prodejny a skleníku s velkým výběrem běžných i méně běžných rostlin. Zaujalo nás, že jsou prodávány i velmi běžné byliny, které rostou naprosto všude jako je např. jitrocel kopinatý (což jsem já jako bylinkář moc nepochopil). 
Vydáte-li se přístupovou cestou po uhrazení doprava, dostanete se do vlastní zahrady. Ta je členěna na několik podobně velkých celků se spíše namátkově vybranými bylinkami. Zahrada jako taková je vcelku hezká, ale v záhoncích s bylinkami jsme našli plevel, velmi nás překvapilo, že u některých cedulek se bylinka vůbec nenacházela a některé cedulky byly relativně daleko od samotné byliny, takže neznalý člověk by mohl trošku tápat. V areálu zahrady je dostupná užitková voda, kterou můžete byliny zalít (zábava pro děti). Posezení v zahradě bylo spíše předimenzováno (s ohledem na skutečnost, že tam nebyl prodej občerstvení), ale kvitujeme to a považujeme to za vstřícné gesto vůči návštěvníkům. 
V zahradě je větší množství záhonků, ve kterých jsou stejné rostliny (což nás spíše negativně překvapilo, protože zahrada sama o sobě je relativně malá). To považujeme za negativum (měli jsme z toho dojem, jako kdyby někomu při plánování zahrady "došla fantazie") a tomu kdo navrhuje zahradu bychom doporučili, aby se zajel podívat do hospitalu Kuks, kde je velké množství udržovaných záhonků, kdy na každém jsou jiné rostliny. 
V tuto chvíli věříme v to, že pokud se na zahradu přijedeme podívat za rok, budeme moci spontánně napsat výrazně pozitivnější referenci. 

Datum pulibkování: fotografie zahrady 06/2016, publikování článku 06/2016

Naše fotografie, fotogalerie (fotky z června 2016): 

Zdroj fotografií: MUDr. Zbyněk Mlčoch, MVDr. Michaela Dvořáková

Nemocí, byliny - hledat

Tagy - štítky:

arteriskleróza   antibiotik   artróza   žaludek   horečka   Moučka   trávicí   rýma   slezina   Zentrich   studené   nať   průjem   fermentace   pálení   ledvin   nemoc   návod   Janča   kloub   zalijeme   list   kořen   zelenina   indikace   osteoporóza   opar   dna   olej   nohy   kůže   menstruační   zpracování   bylinka   žlučník   angína   vitamin   komplikace   Paracelsus   zlomenin   Janča   štítná   obsahuje   ruka   bolest   kornatění   koupel   květ   recept   kontraindikace   vliv   děti   játra   mateřské   hlavy   vitamín   Podhorná   výroba   stonek   nálev   Avicena   houba   šlacha   sval   stvol   akné   jaterní   srdce   plísně   alergie   viry   použití   postup   minut   písek   hemeroid   sliznice   mensturace   Váňa   krk   užití   kůra   zácpa   pijeme   teplé   sušení   brnění   plíseň   nežádoucí   tlak   chřipka   kojenec   inhalace   pěstování   využití   řídnutí kostí   revma   hlas   zelina   víno   chladné   játra   ovoce   kontraindikace   mrtvice   zánět   dásně   chřipka   migrén   tinktura   slezina   zápal   horké   sběr   hemoroid   vývar   odvar   bylinná směs   bylina   vřed   kapsaicin   roztroušená   babské rady   krvácení   kvasinky   močopudný   epilepsie   stonek   obsažené   vlas   keř   prášek   končetina   Zentrich   abytyše Hildegarda   neht   ateroskleróza   čaj   strom   rostlina   pupen   Mattioli   nachlazení   slinivka   katar   Galenos   choroba   kolika   zrak   astma   fytoterapie   kameny   střev   noha   zdraví   metabolismus   Treben   premenstruační   sirup  

Počet stránek ve webu:

2391

(v počtu jsou i uložené zatím nezveřejněné stránky a stránky v poradně)