Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Poradna bylinky, byliny, babské rady

Celkový počet návštěv poradny: 8.761.769. Počet dotazů v poradně: 8.383
27.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: může 3 leté dítě pít nápoj z kopřivy, . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
27.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Nyní jsem byla na celkové preventivní prohlídce u prakt. lékaře, vše v pořádku kromě zjištění krve v moči, ještě se vždy asi po třech týdnech prováděly odběry a vždy s negativním výsledkem (poprvé tři křížky, pak jen jeden, a nyní zase jeden). Toto mi bylo sděleno i v roce 2016 - tehdy jsem podstoupila sono ledvin - v pořádku, pak pro jistotu se prováděla i cystoskopie - v pořádku. Od té doby jsem vždy podstoupila prevenci i včetně odběru moče - v pořádku, až zase letos s tímto výsledkem. Můžete mi prosím poradit nebo doporučit? pozn. 54 let, nekuřák, 53 kg, bezdětná, každoročně chodím na gynekologii, vždy vše OK, jen zjištěn malý myom v 8/2022. Předem děkuji za Váš čas a odpověď. Radka
26.05.2023
Dobrý den, možná mi pomůžete když jste na bylinky. Posl. dobou mam na pokožce problém. Na něco jsem přišla. je to měsic co uživam toto na plet a vlasy https://www.purly.cz/…7dc A asi měsíc mam pokožku naopak divnou, jak alergie nebo růžovka. svadím to na nové kremy ve kterym změnili složení, ale ty už nemám a podívejte, zjistila jsem že ty oleje kde se bere 5ml vnitřně mají v sobě i rozmarynový a tady peknej članek, že by neměl byt užívan vnitřne, je toxicky tím že ma kafr a muže i dermatitidy způsobit. Myslíte že to může být? Tady článek http://cs.winesino.com/…tml JE fakt že trpím na žilky a mam extra citlivou plet ale toto jsem nezažila
26.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Můj syn (28. let) má několik let Crohnovu chorobu. Má bolesti a léky moc nezabírají. Mohl byste mi něco pro něho doporučit? A ještě moje maminka (76. let) má velké problémy se srdcem, vysoký tlak a arytmie. K tomu se přidal Alzheimerova choroba. Zapomínání se zhoršuje docela rychle. Na srdce i Alzheimerovu chorobu bere léky. I na ředění krve. Moc prosím, jestli byste mi neporadil nějakou tinkturu i pro ni. Z celého srdce děkuji a přeji hezký den, Nováková. . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
26.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám teď čerstvě nastříhanéých cca 1,5 kg výhonků z borovice jak je mám uchovat (skladovat) abych si mohl z nich udělat čaj i za 2 týdny nebo i po několika měsících? děkuji vám za odpověď. Děkuji a jsem s pozdravem. Karel Melichar
26.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Asi tři roky mně trápilo pravé oko a někdy v noci jsem měla přehřátí hlavy. Prostě jsem se necítla dobře. Občasné návštěvy u očního lékaře mi nic nezjistili. Trpím revmatoidní artritidou a mám chronický zánět štítné žlázy. Začala jsem mít problémy v puse a po ultrazvuku mi zjistili, že mám sjögrenův sindrom související s revmatoidní artritidou. Mám vysychání slinných žláz. Prosím Vás jestli na to existují nějaké bylinky děkuji za odpověď Peřinová.
25.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Syn 10let má záchvaty vzteku, agrese verbální i někdy fyzická, úzkosti, deprese, špatně snáší kolektiv a kritiku, horší usínání, malé sebevědomí. Užívá Concertu a Asentru, zkouší se i jiné léky, které většinou působí špatně a příliš nepomáhají. Ráda bych postupně léky vysadila a používala dlouhodobě nějaké byliny v podobě sirupu vhodné pro dítě. Poradíte mi jaké. Děkuji a jsem s pozdravem.
25.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: dostala jsem Entizol na prvoky v trávicím traktu - zjištěna vysoká propustnost tenkého střeva, ale ty nežádoucí účinky mě děsí. Vzhledem k opakovaným zánětům moč. cest mě právě časté nežádoucí účinky na močové ústrojí docela trápí. Bylo mi řečeno, že bez Entizolu se problém nevyřeší. Víte o nějaké přírodní léčbě na takový typ problému - mám hodně potravinových alergií, tak případně i něco co může podpořit trávení a tenké střevo, mikrofloru a obecně zdravé trávení? Děkuji a jsem s pozdravem.
25.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Lze prosím vás užívat několik bylinných tinktur najednou? Nebo je třeba nejdříve využívat jen jeden druh tinktury a po této kůře pak začít užívat druhý? Např. DEP-ÚZ-PAN+POHODA-KLIM. Děkuji a jsem s pozdravem.
25.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . mám na zahradě spoustu Jestřábníku zedního a dočetla jsem se, že je proti křečím, kterými trpím, nevím však jak ho použít - čerstvý v čaji???? Květ??? . Děkuji a jsem s pozdravem. M. Frymlová.
24.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dobrý den, mamka má na břiše tvrdší bulku mezi svalem a tukovou vrstvou. Chtěla bych se tedy zeptat, co se s tím dá dělat, jaké bylinky, houby, masti, atd. Tedy kromě chirurgického odstranění. Zatím má tak 2 - 3 cm, tak to zatím nechceme řešit takhle. Je něco na rozpuštění těchto útvarů? Předem děkuji za odpověď. Děkuji a jsem s pozdravem.
24.05.2023
Dobrý den pane doktore, chtěla bych Vás poprosit o radu, jaké bylinky by byly vhodné pro léčbu rakoviny tlustého střeva a plic. Mamince před půl rokem diagnostikovali zhoubné nádory na místech výše uvedených. Léčí se chemoterapií a biologickou léčbou, ale stále se nádory nechtějí uzavřít. Předem děkuji za Vaše rady. S pozdravem Nováková
24.05.2023

Dobrý den, pane doktore.

Prosím měl byste nějakou radu na přeléčený chronický zánět zubu, který stále cítím?

Děkuji Vám.

B.

24.05.2023
Dobrý den pane doktore, Můj dotaz je následující: Rád bych vás požádal o radu/doporučení několika bylinek na podpodu léčby konkrétní nemoci známé resp zdravotního stavu dané osoby. Konkrétně se jedná o autoimunitní onemocnění Myasthenia Gravis a užívá Prednison (kortikoid), Imuran (imunosupresivum) a Mestinon plus další léky na zlepšení nežádoucích efektů uvedených léků. Bylinky samozřejmě nenahradí užívané léky, ale je to zamýšleno pro zlepšení jejího stavu. U některých bylinek máte uvedeno, že jsou pro autoimunitní onemocnění, ale zároveň, že posiluje imunitu, čímž nevím jestli nejdou proti užívanému léku (Imuran) Děkuji Vám za odpověď a radu Klidný den Michal
24.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . může se mi po čaji z kopřiv, rezekvitku a kořenu pampelišky motat hlava? Včera před spaním jsem si dala hrnek a měla jsem pocit opilosti ale bez alkoholu ? dělala jsem si ho podle návodu v odkazu na fb - čaj na snížení cholesterolu Děkuji a jsem s pozdravem.
24.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: vyšlo mi při prvním screeningu riziko preeklempsi lze preventivně brát nějaké bylinky? Děkuji a jsem s pozdravem.
24.05.2023

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Koupila jsem merunky, spanelske a cetla jsem uz davno, ze ta seminka z pecek zabiji rakovinotvorné buňky.

Máte s tim nejake zkusenosti?

Co si o tom myslite?

Děkuji a jsem s pozdravem. T.

23.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . po týdenním léčení nachlazeni došlo na zánět středního ucha a zvukovodu. Lékař to píchnul a dal atb. Nicméně není to v pořádku, mám bolesti za uchem na do tek i při obrácení hlavy na stranu mě to táhne. Bolí mě už celá hlava, urputná rýma pořád přetrvává. Poslední diagnóza byla mastoitida. Crp mám taky vysoké Prosím Vás pěkně o pomoc ve formě doporučení tinktur atd. Marie Děkuji a jsem s pozdravem.
23.05.2023
Dobrý den, pane doktore. jako amatér si připravuji ráda produkty z bylin pro vlastní potřebu. Zakoupila jsem si Vaši prezentaci o tinkturách a řeším praktickou otázku, resp. 2 otázky: 1. mám k dispozici 80% líh a není mi stále jasné, jestli je vhodnější ředit ho vodou už při naložení bylin pro maceraci NEBO naložit bylinky do neředěného a pak ředit až hotovou tinkturu. 2. jak poznám jaká koncentrace alkoholu je vhodná pro jakou bylinku - píšete, že to je dle jejich tvrdosti. A to souvisí s předchozí otázkou, je např. možné naložit měkčí bylinku (např. kopřivu) do 80% lihu a pak zředit. NEBO je vhodné naředit líh (odhaduji na 40% koncentraci) a do tohoto ředěného naložit bylinku k maceraci? Děkuji Vám velice za odpověď a radu Ilona
23.05.2023
Vážený pane doktore, Obracím se na Vás s dotazem ohledně mého 80-leteho tatínka. Byl mu vyoperován kolorektalni karcinom a podstoupil chemoterapii. To vše v minulém roce. Nyní se objevila vícečetná ložiska v játrech. Bude mít chemoter. V knihách Marie Treben se píše o čaji z plavuně, zároveň je jedovatá. Doporučil byste mu pití dvou hrnků denně? A z které části rostliny? Děkuji moc. Případně ještě něco jiného? Horáčková
22.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: … Ráda bych se zeptala, jestli mohu udělat tinkturu z jírovce maďalu z 80% lihu. Děkuji a jsem s pozdravem Jarka Š.
22.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
22.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Po třetí dávce očkování a následně prodělaném Covidu mám neurologické potíže. Hlavně mne trápí brnění nohou. hlavně LDK. záškuby svalů. Někdy bolest za okem, brnění i sedacího nervu. uprostřed hýždě, nebo v bedrech. Nejvíc ale v chodidle a prstech. Brnění je hlavně v klidu. Když jdu nebo nohama hýbu tak ho necítím. EMG, SSEP, VEP vše v normě. dle krve to autoimunita není. Gastro - reflux, oční ok, revmatologie ok, cévní - žilní nedostatečnost, ale vzhledem ke dvěma porodům prý běžné. Bylo zjištěno jen málo vit D, málo vápníku, v IgG vysoké hodnoty EBV, CMV, HSV, VZV… Toxoplazmóza. protilátky na Covid nezměřitelne. vysoké. Na neurologii předepsána Pragiola 75, 0-0-1, na imunologii Imunor, Vigantol, Celtrate, Cezera. zjištěn alergie na včelu a hraniční intolerance histaminu. Prosím, poraďte mi, co by mi mohlo pomoci hlavně na neurologické potíže. Někdy mám i takové mramorování na nohou… Bohužel se mi nepodařilo vložit dotaz do vaší poradny. Jsem ročník 1982, dost mně tyto potíže omezují. Oproti loňskému jaru je mi lépe, ale pořád se potíže vrací a není to dobré. Děkuji a jsem s pozdravem. Magdalena Adamovičová Děkuji a jsem s pozdravem.
22.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: při zánětu achilovky jsem jako obklad použil list lopuchu, překvapilo mne, že do druhého dne bolest téměř úplně zmizela, chtěl jsem se jen zeptat na co vše lze použít list lopuchu. Tohle využití jsme na vašich stránkách nenašel (obklad z lopuchového listu). Děkuji a jsem s pozdravem.
22.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
21.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: před asi 4 roky mi bylo zjištěno z krve přehnaná tvorba krevních destiček. Musím užívat lék thromboredictin. Velmi ráda bych dávkování snížila nebo ho úplně vysadila. Doporučil byste mi nějaké bylinky? Zkouším co se dá a nedaří se mi. Děkuji velmi za odpověď. Děkuji a jsem s pozdravem, Eva J.
21.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Více než před měsícem mi začala viróza, nosohltanu, bolest nohou, následně silná rýma, že které došlo k zánětu středního ucha. Po prvním píchnout jsem dostal ATB Augmentin, po vybrání mi do týdne ucho píchali znovu a dali ATB Summamed, po vybrání ještě ATB Fromil, kde přišla částečná úleva těsně před vybrání. Bohužel mám stále rýmu, která se mi drží vzadu a nejde normálně vysmrkat a zacpává mi stále ucho. Z výtěrů mi zjistili v nose zlatého stafylokoka a nyní kapu kapky Phamykoin a beru na podporu imunity Luivac. Je to zatím jen par dni, ale nemohu už ani spát (rýma se mi stále drží a zaléhají mi uši, nejhorší v noci). Je možnost mi doporučit nějaký přípravek od Vás. Moc děkuji (prosím info na email, pokud lze). . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
21.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Manžel se léčí na vysoký tlak, epilepsii a těžké apnoe. Lze používat nějaké bylinky a jaké? . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem. :
21.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jsem onkologicky pacient a chemoterapie se mi posouvá z důvodů nízkých trombocytů. Každý lékař mi říká, že je nejde ničím zvednout. Můžete mi prosím nějak poradit estli je lze nějak tvrdnout? . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
20.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: moje dcera 14 měsíců a já máme již podruhé - po měsíci - streptokokovou anginu - ověřeno pouze u dcery streptest v dětské ordinaci a klinika. Dcera je stále ještě částečně kojena. Je možné podpořit imunitu a ucinek antibiotik lichorerisnici u dcery i u mě? Předejít tak znovuopakovani. Nalezla jsem vaše stránky až po zakoupení tinktur v lékárně Dr. Popov s lihem a TopVet bez lihu, na obou je napsané nevhodné pro děti do 3 let a kojící a tehotne… pokud to považujete za bezpečné a prospesne v našem případě mela bych dceři (12 kg) kapat 5 - 6 kapek 2x denně? A mohu současne já užívat plnou dávku tinktury nebo sníženou z důvodu kojení? Případně jaké jiné bylinky byjste nám v tomto případě doporučil prosím? zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem. Eva Hlouskova
19.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Můj dvouletý syn má opravdu velké trápení s růstem zubů. Nyní má nateklou tvář, lícní kost a trochu oko. Rostou už poslední 4 stoličky. Chtěla bych se zeptat jakou vaši tinkturu nebo mast na zmírnění bolesti mi můžete doporučit. Ty drogy z lékárny jsou k ničemu. Moc děkuji za radu. Horníčková Děkuji a jsem s pozdravem.
19.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Manželka kdysi koupila bylinku, jejíž foto zasílám v příloze. Bohužel již si nepamatujeme její název a účinky. Mohu Vas poprosit o identifikaci? Děkuji a jsem s pozdravem. Tomas Kotek
19.05.2023
Dobrý den, jak mohu skladovat Okřehek menší? Zde v poradně jsem se dočetla, že se má rozmixovat, odstát a scezenou tekutinou vyplachovat nos, ale té tekutiny tam moc není. Lze naředit vodou? Pokud ano, v jakém poměru a HLAVNĚ, jak skladovat? V lednici?
19.05.2023
Dobrý den, zde v poradně jsem se dočetla, že se má Kalisie povařit 15 min na mírném ohni. Dotaz zní: Až poté, co ji přivedu k varu nebo je těch 15 min celková doba vaření?
19.05.2023
Dobrý den pane doktore, na netu jsem nalezl článek, kde jsou pozitivní účinky Ginkgo biloba dehonestovány a byl dokonce označen za možný karcinogen. Chtěl jsem znát Váš názor na tento článek : Ginkgo biloba: Věda tlumí přehnaná očekávání a pokusy na potkanech varují | Plzeň (rozhlas.cz)
18.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Pro své léčivé účinky doporučujete JÍROVEC MAĎAL. Lze pro tyto účely použít i JÍROVEC PLEŤOVÝ? Aktuálně je totiž hojně vysazován druhý jmenovaný, počítám, že kvůli odolnosti vůči klíněnce. Děkuji a jsem s pozdravem.
18.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jaké účinky má ginkgo biloba? Děkuji a jsem s pozdravem.
17.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o radu, hraniční cholesterol, prediabetes, bolesti žaludku a zad v oblasti lopatek a hrudníku, stres. Pevně věřím že existuji bylinky jen jako laik se neodvažuji kombinovat. Můžete prosím poradit? Děkuji a jsem s pozdravem.
17.05.2023
Dobrý den pane doktore, prosím o vysvětlení zpracování výhonků křídlatky na léčivé účely. Kdy odvar a na co, kdy a jak užívat sirup, případně jak lze výhonky ještě zpracovat jinak a jak to pak využít. Četla jsem o ní zde, ale úplně jsem nepochopila konkrétní užití zejména v případě odvaru. Lze výhonky nějak uchovat na zimu? (sušení?? ) A dále mám dotaz jakým způsobem výhonky použít k léčbě lupenky. Děkuji moc!
17.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Má dcera (13 let) má velmi silnou menstruaci v prvních dnech a bývá jí velmi špatně. Chtěla bych jí pomoci kontryhelem spolu s řebíčkem. Jen jsem nikde nevyčetla dávkování a jestli je lepší čaj nebo tinktura. Děkuji a jsem s pozdravem. Soňa Švábová
17.05.2023
Vážený pane doktore, ze zdejších příspěvků jsem vyčetla, že na cystu v kloubech je velmi dobrá slzovka obecná. Popřípadě ještě něco jiného? Užívám tinkturu z kořene pampelišky a spousty jiných Vašich tinktur (preventivně). Prosím, kolik a jak, popř. co užívat, prosím? Děkuji Pavlína ☺
17.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Děkuji a jsem s pozdravem.
17.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dobrý den p. doktore, prosím o radu, které bylinky můžu použít na uzdravení štítné žlázy. Dohledala jsem řasu Kelp a stalo se mi, že jsem se předávkovala, protože jsem užívala ještě jiný produkt, kde Kelp byl a nevěděla jsem o tom. Díky tomu jsem skončila se štítnou žlázou na práškách, konkrétně Euthyrox, údajně mám v krvi i protilátky. Údajně autoimunitni onemocneni (2020 jsem řešila endometriozu a s ní jste mi doporučením bylinek velmi pomohl, za což Vám ze ❤️dekuji) Jsou prosím i nějaké bylinky a postup na štítnou žlázu? Děkuji Ať se daří Krásný den M. P.
17.05.2023
Dobrý den, pane doktore, chtěla bych se zeptát, známá (22 let) dlouhodobě užívá tromboreductin na snížení vysokých trombocytů. V minulosti nepravidelně menstruovala, cca jedenkrát za 2 měsíce. Má normální postavu, cítí se zdravá. Na poslední kontrole byly trombocyty v pořádku, ale přestala menstruovat úplně, od poslední menstruace uplynulo již 170 dní. Podle gynekoložky zastavení menstruace způsobil tromboreductin, podle hematoložky je to nesmysl. Je možné poradit bylinnou léčbu pro obnovení menstruace? Děkuji za odpověď.
16.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Dívala jsem se na Váš postup výroby smrkového sirupu zde: https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/1046-sirup-ze-smrkovych-vyhonku-pupenu-recept-postup-navod-priprava-suroviny Můj dotaz je následující: 1. Je vhodné na sirup použít více druhů mladých výhonků jehličnanů? Doposud jsem dělala za směsi smrk, jedle a borovice v poměru 2:1:1. 2. Letos (2023) poprvé mám výhonky borovice na kterých jsou také části obsahující pylové prašníky (nevím, jestli je to správný název). Je vhodné je do směsi na sirup použít nebo musím ty prašníky odstranit? Předem moc děkuji za Vaši odpověď. Děkuji a jsem s pozdravem.
16.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Treti tyden uzivam od vas kapky 3x denne Pohod klim a 1x denne na noc Srdecnik a Mucenku. V patek me moje prakticka lekarka poslala na rozbor krve a byla zjistena nizka hladina bilych krvinek. Muze to souviset s bylinkami? Děkuji a jsem s pozdravem.
16.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Me mamce byla zjistena silna trombocytopenie. Uz je skoro 4. tyden v nemocnici. Momentalne stale neni znama pricina. Dostava kortikoidy, ale hladina krevnich desticek ji dost lita. Momentalni hodnota 53. Ma stale po tele modriny. Pri prijmu mela hladinu myslim 6. V roce 2021 byla onkologicky pacient. Prosla chemoterapii a po operaci (odstraneni prsu a hlavni uzliny) nasledna radioterapie. Prosim o radu, zda existuje nejaka bylinna lecba, ktera by podporila tvorbu krevnich desticek. Děkuji a jsem s pozdravem. Lucka Valinova
16.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dobrý den prosím o radu, syn 36 let byl na rentgenu plic a našli mu výpotek na plíci. Je alergik na vše a astmatik. Byl na vyšetření CT a hned po týdnu se hrozně osipal. Lékař říkal že to má po bio jahodové marmeláde. Prosim o radu co by pomohlo na tyto neduhy. Dekuji Přibylová Děkuji a jsem s pozdravem.
15.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Co este ine na rok rezistentne Ecoli a zaroven nedrazdive - na reflux a Barettov pazerak? . napriek viacerym antibiotikam a pitiu mnohych litrov cajov na mocove cesty, / rok / a imunitnej podpore urovaxom -niekolko mesiacov / na ecoli/ su E coli nadalej premnozene. / uz aj s nasledkom koznych problemov / popri refluxe - nemozem mnohe bylinky - mi na reflux skodia a lieky na reflux od ako pantoprazol atd nepomahaju. / Děkuji a jsem s pozdravem.
15.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Co este ine na rok rezistentne Ecoli a zaroven nedrazdive - na reflux a Barettov pazerak? . napriek viacerym antibiotikam a pitiu mnohych litrov cajov na mocove cesty, / rok / a imunitnej podpore urovaxom -niekolko mesiacov / na ecoli/ su E coli nadalej premnozene. / uz aj s nasledkom koznych problemov / popri refluxe - nemozem mnohe bylinky - mi na reflux skodia a lieky na reflux od ako pantoprazol atd nepomahaju. / Děkuji a jsem s pozdravem.
15.05.2023
Dobry den pane doktore, chtela bych se zeptat- známá má pod oběma koleny Bakerovy cysty. A dost ji to invalidizuje. Nezpletu se, kdyz ji doporucim tinkturu CY-VAJ? Je to na jekekoliv cysty v tele? A stejne tak uzivani slzovky? Tuto kůru na 3měsíce? Dekuji Káplová
15.05.2023
Dobrý den, v minulých 3 letech jsem zažil velmi stresové období s léčbou anální fisury, několik měsíců jsem pil pouze tekutou stravu ze zeleniny a doplňků stravy jako je například tekuté jídlo Mana (vím, že pro tělo tohle byla špatná volba). Po zahojené fisuře mi zbylo rozhozené trávení a reflux jícnu, na gastroskopii mi předepsali lék Helicid (možný výskyt H. Pylori), to bohužel zabralo jen na chvilku. Stále špatně trávím sacharidy, lepek a tuky, například dám-li s k večeři například pomazánku humus z cizrny, probudím se o půlnoci s bolestí břicha, nadýmáním a říháním. Sladké ovoce mi také nedělá dobře, po jablku, banánu, pomeranči mne bolí břicho a velmi mě nadýmají. Mimo výše uvedené obtíže mám přes 20 let lupénku (možné oslabené játra). Věk 32 let, muž. Poradil byste mi něco přírodního na posílení trávení? Děkuji Vám a přeji hodně zdraví Jakub
15.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Které tinktury z vašeho e-shopu mám použít na zánět močových cest? Děkuji a jsem s pozdravem. Lenka
15.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
15.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jaké prosím byliny byste doporučil na zmírnění důsledků radioterapie, jedná se o sestru mé ženy, 65 let a je po odstranění nádoru v ústní dutině na patře a bude následovat radioterapie Děkuji a jsem s pozdravem.
15.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jaké prosím byliny byste doporučil užívat ženě po odstranění dělohy a vaječníků, je jí 54 let a v době operace letos v únoru byla již 4 roky po přechodu. Bylinky prosím především na problémy s touto operací spojené, tedy nebezpečí osteoporózy, kloubní nemoci, zhoršení kvality pleti a vlasů, přibývání na váze a v neposlední řadě vaginální lubrikaci a sexuální chuť. Děkuji a jsem s pozdravem.
15.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Od ledna 2023 se potýkám s opakujícím se zánětem duhovky v pravém oku. Po uzdravení se za pár dní opět objeví akutní potíže, již mám za sebou od ledna 3 recidivu. Aktuálně kapu stále kortikoidy do očí. Prosím jaké byliny by byly vhodné? Děkuji moc a jsem s pozdravem. ŠÁRKA
15.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
14.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je bylinka na deprese a úzkosti Děkuji a jsem s pozdravem. Roman.
14.05.2023
Dobré odpoledne, Jmenuji se Filip a nedávno jsem objevil Vaši internetovou poradnu. Aktuálně sháním informace a přírodní přípravky jako doplňkovou a podpůrnou léčbu pro moji maminku, které byl diagnostikován v jejích 72 letech tumor plic (zatím nebyla realizována biopsie). Objevil jsem dotaz z roku 2020 na Vašem foru na byliny na rakovinu plic, kde se uvádí tyto: - Anona ostnitá - Jmelí bílé - Kalisie vonná - Mai-take tinktura (trsnatec lupenitý) - Outkovka pestrá - Rezavec šikmý, čaga tinktura - Schizandra tinktura (plod) - Stephania tetranda tinktura - Šišák bajkalský tinktura (nať, kořen) - Žampion mandlový tinktura Rád bych se Vás zeptal, jestli jsou tyto byliny i nadále vhodné na plíce a zda-li byste k nim ještě něco dodal jako doporučení. Také bych se rád zeptal, kde by byly tinktury z těchto bylin a hub k dispozici a zda je možný volný prodej z Vaší strany případně z nějakého obchodu který byste mohl doporučit. Pokud ano, rád bych se zeptal na cenu, dávkování a obecné doporučení na užívání. Mnohokrát předem děkuji za jakoukoliv informaci. S přátelským pozdravem, Filip
14.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: již několik let se léčím s neuropatií, přesně je to multifokální neuropatie. Mám problémy s chůzí a také mi slábne ruka, ztrácím sílu. O vás jsem četla, že to dokážete léčit. Prosím tedy o radu a pomoc. Děkuji a jsem s pozdravem. Marie Dundáčková, 60 let
13.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
13.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Máte nějaké informace, zda je vhodné sbírat pod a blízko drátů vysokého napětí? Ví se, že energie škodí člověku, co kvalita bylinek? Děkuji
13.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Ve 34letech jsem zacala trpet na hypertenzy. Ve 36letech jsem prodelala spontanni disekci tepny a prodélala jsem infarkt. Poté můj krevní tlak klesl a ja nemusela brat zadne prasky. Pak jsem nastoupila do jine prace. A diky stresu se mi hypertenze vratila. Ted beru 2xdenne dopegit. Protoze jeste trochu kojim sveho syna. Ale pak se vratim k praskum tritace na 1x denne. Cholesterol mam nizky. Jinak jsem zdravá. Rada bych stejne zkusila nejake byliny, ktere mi pomohou snizit krevni tlak tak, abych mohla zase vysadit prasky. Jiz jednou se mi to povedlo. Ted je mi 41 let. Chodim behat, ziji zdravě. Tak snad mam nadeji na zivot bez prasku… dekuji Děkuji a jsem s pozdravem. Sperlova
10.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: tinktury z bylin KONOPICE BLEDOŽLUTÁ nať, RDESNO PTAČÍ (TRUSKAVEC) nať, BŘEČŤAN POPÍNAVÝ list, PŘESLIČKA ROLNÍ nať, PLICNÍK LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať. Zajímá mě, zda, když si koupím tinktury každou zvlášť, jak mám užívat? Mám je smíchat a z toho 3x20 kapek, nebo každou tinkturu užívat zvlášť a popř, jaký rozestup a kolik kapek. Moc děkuji Hana Volná Děkuji a jsem s pozdravem.
10.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Je možné nahradit uvedené léky léčivými rostlinami nebo medicinálními houbami? JDE O OSOBU PO INFARKTU MYOKARDU - rekonvalescent. Děkuji a jsem s pozdravem.
10.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Vyrábím si průběžně tinktury z různých bylin. Některé z nich jsem nevyužila a jsou staré několik let. Tím pádem se asi snižuje jejich účinek. Můžu do nich naložit jinou bylinku? . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
09.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jedná se o klebsiela pneumonie… pán, bere nejsilnější ATB, chodil na infulze ATB, je po operací břišní aorty, ta potvora sedí na stenu. Nikdo si s ním neví rady ? Našla jsem na Vašich stránkách Pelargonie sidunská a Alchornea… , která z nich je silnější, účinnější. Bere asi 14 prášku, má jednu ledvinu nefunkční, druhá na 80%. Asi 24 dní ho bolí nohy, podlamují se mu kolena, neujde vic jak 2/ m. NEZLOBTE SE NA MĚ, MOC Vám věřím s předem děkuji za pochopení ? Renata Děkuji a jsem s pozdravem.
09.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o radu jak zmenšit nebo odstranit uzly na šž? Co je příčinou? Fce šž je dle krevních testů v pořádku Děkuji za jakoukoli radu S pozdravem Dana
08.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následujíci Bakopa ktorú predávajú bežne v zahradníctvach liečivá? Nie je to len prešlachtený druh, ktorí nemá s tou divo rastúcov liečivou nič spoločné? Děkuji a jsem s pozdravem. Daniela
08.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Jaká část jírovce a jak přesné se používá na zažloutlé zuby - bělení? Děkuji M.
08.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Na zahradě nám roste asi bukvice lékařská. Asi její vyšlechtěný kultivar. Posílám fotografie. Je stejně účinná jako bukvice rostoucí v přírodě? Děkuji a jsem s pozdravem. Zdena
07.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Již 4 měsíce mně bolí pravá pata. Rengen ostruhu neprokázat, cévy v pořádku. 2 měsíce na rehabilitaci léčba ultrazvukem, kryoterspie a cvičení klenby nohy. Pata při chůzi bolí velmi silně. Druhá noha je po úrazu sešroubovaná, tak se nyní řeší, zda v patě není zánět z přetížení. Prospívá mi ledování. Prosím o radu. Děkuji a jsem s pozdravem. Jiřina
07.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Může se na olej či sirup sbírat i jiný, než klasický sv. fialový jednoduchý šeřík? Má léčivé účinky i bílý a plnokvěté odrůdy? A děkuji za Váš článek https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/kere/1928-serik-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pestovani Děkuji a jsem s pozdravem.
06.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Je mi 31 a mam problem s nadměrným pocenim, hlavně tedy dlaně a nohy během celého dne. Mohla bych vas poprosit o doporučení nějakých vašich produktu (čaj, tinktury). Četla jsem u vas, ze to muze souvisest s ledvinami, tak případně i něco na očistu ledvin Děkuji a jsem s pozdravem.
05.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Manžel měl těžký úraz hlavy, zustala mu zatím pareza lícního nervu, nedovírá víčko, jaké bylinky by jste doporučil. URAZ BYL V 2022 ZÁŘÍ, má sešroubovanou hlavu, rekonstrukci celisti, ocnice, prave oko nevidi, zlomenin a prasklin cca 20 v hlavě, vytékal mozkomíšní mok. Také má stale tupé narty a vnejší stěny lýtek. Děkuji a jsem s pozdravem.
05.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: z rozboru meho strevniho mikrobiomu se zjistilo, velke premnozeni techto bakterii: E-coli, Enterokokus, Klebisiela, Kvasinka, opakovane mi zpusobuji uro-genitalni potize. Poradil byste mi prosim bylinky jak se techto strevnich infekci zbavit a nebo je dostat pod kontrolu? Děkuji a jsem s pozdravem.
05.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Po dlouhodobé léčbě antibiotiky, mam žlutou stolici. Napadá vás prosim, co by mohlo být příčinou, a měl byste pro mě prosím tip na bylinky, které by mi mohly pomoct? Děkuji a jsem s pozdravem.
04.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Byla mi lékaři dlouhodobě snižována imunita, poté nasazena silná antibiotika na 3 týdny. o Od vysazení ATB mám v těle už dva roky silné brnění celého těla, a tlaky v hlavě. Z testu zjištěna reaktivace varicela zoster (VZV) viru. Poradil byste mi, prosím, jak posílit virovou imunitu aby byla schopna bojovat s viry, které se reaktivovaly? A případně bylinky vhodné pro boj s tímto virem? Děkuji a jsem s pozdravem.
04.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mohli by ste mi prosím odporučiť, dobrú knihu o problematike boreliozy? Ivan F. Děkuji a jsem s pozdravem.
04.05.2023
Dobrý deň pán doktor, vedeli by ste mi prosím poradiť, ako si vyrobiť postrek proti plesni z krídlatky? Ďakujem a prajem pekný deň
04.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Byla mi diagnostikovana rakovina močového měchýře. Po chemoterapiích následovala operace cca 7 hod, v poloze s vyvýšenýma nohama, hlavou dolů. Prvni dny jsem nohy nezvedla. Teď už je to lepší, pravá ještě moc nejde. Ale pořád mě hodně brní chodidla. Budí mě to i v noci. Čím si mohu pomoct? A ještě dotaz na očistu organismu po chemoterapiich. Jsem hodně unavená, operace proběhla před 5 týdny. Děkuji, hezký den Děkuji a jsem s pozdravem.
03.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Mám holčičku 4,5let, dýchá v noci s otevřenou pusinkou nebo vyjimecne nosem ale jakoby pres ucpany nos posledni týdny. Zdá se nám, že to začalo po prodělání covidu, jakoby ji zůstal otekly nos. Při vyšetření na orl ma zvětšenou nosni mandli st3. Prosím, jde nosni mandli zkusit zmensit jinak než operaci? Moc budu vděčná za Vaši radu.
03.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Děkuji za odpověď, houby doporučené zde https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/ewinguv-sarkom-byliny-bylinky-lecive-rostliny-medicinalni-houby-podpurna-lecba lze u vás zakoupit? Již mám od vás březovník obecný. Houby začít užívat po ukončení léčby a jak je lze kombinovat? Doporučil by jste i pití březové mízy? Děkuji a jsem s pozdravem.
03.05.2023
Dobrý den, pane doktore. před týdnem (na konci dubna 2023) mi začalo být nedobře, teplota zvýšená + kašel + bolest uzlin na krku. V pátek u lékařky CRP přes 40, nasazena antibiotika. Následující den se přidala velká rýma, kašel úporný s vykašláváním. Po 6 dnech opar na nose… Nasadila jsem si majoránkovou mast, Pelargonii tinkturu, od 2.5.2023 večer tinkturu na opar… Ráda bych se zeptala, zda je to takto správně, nebo něco vyměnit, dělat inak. jak je to s užíváním více tinktur najednou prosím. Od pátku bych chtěla užívat po pauze ještě tinkturu špi-nepr-mens. Moc děkuji za Vaši odpověď. Katka
03.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o doporučení s podpůrné léčby u rakoviny - Ewingův sarkom - u mé dcery. Momentálně dojíždí každý všední den na ozářky a za 14 dní bude v Motole 5 dní, na chemo. Pak by měla jít na kontroly a dle výsledků doporučí další léčbu. Jak jsem psala dotaz v poradně, chtěla jsem vás poprosit o rady, jaké bylinky a kdy by bylo vhodné doplnit léčbu. Mohu poslat poslední propouštěcí list, výsledky odběrů a látky, které dostávala při chemo. Děkuji a jsem s pozdravem.
03.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Lze u vás zakoupit tinkturu na očištění od radioterapie, teď jí procházím podruhé po 7 letech. Moc děkuji, hezky den Romana
03.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Potřebuji objednat tinkturu dříve měla název "Nespavost noční probouzení". Tinktura mi velmi pomáhala, byla jsem s ní spokojená. Nyní vidím název "Spánek + ". Prosím je to stejná tinktura jako "Spánek noční probouzení" ? Mám ji tedy objednat pod názvem "Spánek + "? A kdy bude prosím k dispozici? Nemohu najít. posílám foto starého názvu tinktury. děkuji Děkuji a jsem s pozdravem.
02.05.2023
Dobrý den, pane doktore, mám prosbu v detstve som mala operáciu močového mechúra, obojstranný reflux, mávam časte zápaly, opakovane baktéria e coli, arteriovu hypertenziu i. st. ESC/ESH s veľmi vysokým KVR, Dyslipidemia zvýšený c- cholesterol, LDL, recidivujúce uroinfekty e. coli, po covide syndrom bolesti kĺbov, svalov. Posledné tri mesiace pichavá bolesť driekovej chrbtice, ktorá prechádza do pravej nohy, dokážem prejsť bez bolesti asi tak pol kilometra. Navštevujem ortopeda, bola som aj u neurologa, ortoped mi dal Arthrotec forte, mala som z neho kŕče v žalúdku a tabletky od bolesti. neurolog injekcie Almiral. Diagnozy M19.07 primárna artroza iných kĺbov členka nohy, pri šľache flexoru pre 1 prst sa nachádza ostro ohraničený cystoid 19x12x9 mm - dif. gd. ganglion, neurin. M16.1- iná primárna artroza bedrového kĺbu M21.44plocha noha M54.4 lumboischialgia M77.4 Metatarzalgia Mám 64 rokov a prosím vás, čo by ste mi poradili, ako to liečiť, ďakujem pekne za vás cas a ochotu mi pomôcť. Prajem pekný zbytok dňa. Děkuji a jsem s pozdravem.
02.05.2023
Dobrý den, pane doktore. https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/973-brslice-kozi-noha-ucinky-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pro-zdravi?fbclid=IwAR1hsx_2-oUeEIufy1-d73IqbKbpqkfg764ryJFOhBvBPWkmtqRT3azAlMk Můj dotaz je následující: da sa použiť, keď sa podvihne na kupeľ-hrubšia byl, zber-koreň, daju sa použiť semienka. ? Prajem uspešny život. ! Děkuji a jsem s pozdravem.
02.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: mám po operaci zlomeného kotníku, vše se pěkně hojí, ale trápí mě stále otoky, proto bych chtěla požádat o radu na tuto potíž. Velice děkuji Zuzana… Děkuji a jsem s pozdravem.
02.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: řeším několik let sekundární neplodnost, po třech letech jsem otěhotněla a poté potratila (předchozí těhotenství bylo bez problémů). Zdravotně jsem v pořádku já i partner, vypadá to na hormonální nerovnováhu. Prosím, co doporučíte? Již jsme vyzkoušeli snad vše, co jde: ) Děkuji a jsem s pozdravem.
01.05.2023
Dobrý den, pane doktore. Co je rostlina vlevo Děkuji a jsem s pozdravem. Roman
30.04.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Bršlice mám plnou zahradu, nedaří se ji vyhubit, poradíte mě? Děkuji a jsem s pozdravem. Hana Páčová
29.04.2023
Dobrý den, Dcera 3 roky má zvětšenou nosní mandli a již dva lékaři doporučili její odstranění. Dcera kašle hlavně v poloze vleže. Po spánku tak skřehotá. Zápach z úst… Prodělala několik infekčních onemocnění a s těžkou bronchitidou jsme skončili v nemocnici. To se v noci téměř dusila. Četla jsem vaší odpověď k tomuto tématu a líbila se mi. Myslíte, že by bylinky pomohly? A hlavně dotaz, kde je mohu koupit? Jeto směs? Nebo se kupují jednotlivé tinktury? Děkuji Vondráčková
28.04.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: dceři (22) byla diagnostikována narkolepsie. Aby mohla nějak fungovat má užívat ritalin. Chtěli bychom ale zkusit řešit jinou cestou, máte nějakou radu, doporučení prosím. . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
28.04.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Třináctileta dcera trpí na panicke ataky. Jako nejčastější příčinu, jsem vypozorovat strach z toho, ze ji bude špatně, ze bude zvracet. Včera měla celkem velkou ataku, která ji probudila ze spánku, spala a rikala mi ze se ji zdál sen o jídle, ze ji bylo špatně a utikala a já ji v tu chvíli probudila a už to jelo. Dala jsem ji homeopatikum Sedatif, ale rada bych vše podpořila bylinkami. Doma máme trezalku, hermanek, sisak bajkalský. Nejsem si jistá s davkovanim pro dospívající. Mohl by jste mi prosím poradit, případně další bylinky nebo cokoliv, co by dceři mohlo pomoci. ?Děkuji a jsem s pozdravem.
28.04.2023
Dobrý den. Proč se Brahmi nesmí kombinovat s Ginkgo bilobou? Děkuji za informaci. S pozdravem O.
27.04.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jelikož právě rostou poměnky, a tak koukám na vaše stránky bylinek. Je uvedeno v léčivých účincích, že odkyseluje organismus. Máte s ní nějaké zkušenosti? Je možné udělat tinkturu, nebo je lepší usušit na čaj a čajových směsí. Je možné z ní udělat i mast - olej na lymfatické otoky? Myslíte, že by se dalo použít na masáž pro lepší lymfatický systém? Já myslím, že jde vše, otázka je, co bude účinější. Velmi děkuji za odpověd. Radka
27.04.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.