bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Poradna bylinky, byliny, babské rady

Celkový počet návštěv poradny: 5.442.015. Počet dotazů v poradně: 6.140
26.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: 2x jsem z těla vypudila kardiostimulátor - ortoped chce abych šla na výměnu kyčle - nechci - ale jsou bylinky na uzdravení kyčelního kloubu abych nemusela na výměnu? Jsem citlivá i na počasí… Děkuji a jsem s pozdravem.
26.09.2021
Dobrý den, dostala jsem seznam bylin na revmatoidní artritidu: tužebník jilmový, vrba bílá, prha arnika, kopřiva dvoudomá a kočičí dráp. Chtěla jsem se zeptat, jestli jsou to správné byliny (případně co byste doporučil Vy), v jakém poměru je míchat do čaje a jak často pít? Děkuju moc
26.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o radu, jestli by jste mi mohl poradit pro dceru 21 let, které byliny a jak nakombinovat (užívat) při bolestivé menstruaci. Radši by i preferovala tinktury. Děkuji a jsem s pozdravem.
25.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Chci se zeptat, jestli na výrobu zubního oleje https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1155-dasne-zanet-dasni-parodontoza-byliny-bylinky-babske-rady-ustni-voda-zubni-olej musí být výhradně čerstvé bylinky, které uvádíte na vašem vebu. Děkuji s pozdravem. Marie. P.
25.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Jedna se o Hadinec obecný? Děkuji Vám .
25.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o vaši radu, názor. Jsem muž, je mi 30 let a skoro 2 roky zpátky začly moje problémy. Na ruce kousek od zápěstí se mi udělal malý pupínek, do rána byl tak 10x větší a ruka natíkala a přitom hrozně bolela, dopadlo to tak, že až jsem bolestí nevydržel a v noci jel na pohotovost, tam mi ruku rozříznuli, vytekl z rány hnis - (spíše zelené barvy) a do rány mi dali višnevského balzám. Byl jsem asi 3x na převazu a poté vše v pořádku - ještě jsem zapomněl napsat, že jsem dostal antibiotika na 2 týdny. Rána se zahojila a já na vše zapomně. Asi po měsíci opět pupínek tentokrát na boku těla, během pár hodin veliké bolesti, otok a v místě pupínku hrozné teplo. Samozřejmě vše dopadlo zase na chirurgii s řezáním, antibiotikama a vším okolo. Když se tohle celé po měsíci opakovalo, už jsem na chirurgii důrazněji žádal pana Doktora proč se tohle stává, co je příčinou. Řekl mi, že to může být stres, únava. A poslal mě na kožní. Na kožním mě vzali zrovna v dobu kdy se mi udělal další pupínek (lékaři označován jako furunkl) takže jsem ho paní doktorce ukázal a řekl jí celý přiběh - v rány pupínku vzala hnis na rozbor a jedine co se zjistilo - staphylococus aureus. Dostal jsem antibionika na mesic pak tyden pauza a znova antibiotika na měsíc. I doporučení když se pupínek udělá tak ho potřít - višneského balzámem a zalepit. Po dobu užívání ATB jsem měl klid. Ani necelý měsíc po užívání antibiotik vše začlo znova ale s větší razancí - třeba 4-5 pupínků zaráz. S pomocí přítelkyně která mi pupínky ošetřovala, potírala balzámem a po pár dnech z pupínků většinou vyteklo samo, nebo po zmáčkutí velké množství hnisu. Poté místo zůstane tvrdé a ješte dlouhou dobu je cítít nateklý útvar pod kůží. S touhle metodou se dá většina pupínků zachránit. Takže za dva roky (2019-2021) co tohle trvá mám po těle asi 10 jizev z chirgie. Zkoušela se i autovakcina a po te to bylo ještě horší. Dalsi odber krve, stafylokok zadny, jen chybejici vitamin D, hluboko pod minimalnim limitem, pani doktorka rikala tusim hodnotu 25. Poradite mi nejake bylinky, tinktury? Vzdy se to udela v miste chloupku, primo v nem. Na foto je videt vpravo uz par dni stary, hodne bolestivy a vlevo maly, zluty zacinajici. Děkuji a jsem s pozdravem.
25.09.2021
Dobrý den pane doktore, prosím mám problém s Alzheimer nemoci - u mojí mamky, při zpětném pohledu, zřejmě po zákroku zavedení stenu při infarkt 2018 se nám plíživě tato nemoc u mamči objevila a po druhé dávce očkování je najednou v úplném proudu, ale bylo mi vysvětleno že je to jen souhra času, tak co k tomu říct. Bylo by možné bylinkami zpomalit tuto zákeřnost? Mamka má diagnostikovanou demenci a paranoiu neurologem a nyní i psychiatrem. Říká se není bylina aby na něco nebyla ??? Vím že Alzheimer by vydal na celou přednášku , tak kdyby jste radu prosím. Děkuji mockrát ??? Děkuji a jsem s pozdravem.
25.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Onemocněl jsem loni na covid v říjnu, byl jsem hospitalizován v nemocnici. Nyní jsem ještě stále v nemocenském stavu kvůli slabosti, jsem pod plicní kontrolou- plíce jsem rozdýchával hodně dlouho nyní jsem schopný už ujít pět km. Co mi zůstalo po nemoci je ještě srdeční arytmie na kterou beru beta-blokátory Rivocor! Doktor mi poradil, že mám trénovat chůzí což teda dělám, ale jsem hodinu venku na procházce a přijdu domů tak jsem unavený že 2.5 hod. spím. Nevím když nastoupím do práce, jak to budu zvládat. Při nemoci jsem si prošel vším od zápalu plic, padání vlasů, ukrutné bolesti hlavy, nespavost, tlaky do očí a mlhovina. Nyní tyto symptomy nejsou, akorát slabost, nespavost, nedobíjejí se mi baterky, nemám žádnou zásobu energie. Na chytrých hodinkách mám pořád vysoký stresový index a nelze stím nic dělat. Nyní tento týden bylo u mě zjištěna noční apnoe středně těžká 20x za hodinu a pokles okysličení až na 78%. Čekám na vyšetření na ORL, a spánkovou laboratoř. Doktor mi řekl že je jich velmi málo a čekat můžu i 3/4 roku. Vzhledem k mému stavu nevím co dál, obvodní lékař, už nejradši by mě viděl v práci. Ještě jsem ze zprávou u něho nebyl. Prosím o radu a doporučení bylinek. Roman. Děkuji a jsem s pozdravem.
24.09.2021
DOBrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Chtěla jsem vás poprosit o radu. Jsem žena 51 let. Při preventivní prohlídce mi byla zjištěna cysta 10 cm na pravém vaječníku a 3 cm na levém vaječníku. Menstruace celkem pravidelná. Jsou nějaké bylinky, které bych mohla pít na zmenšení cyst? Děkuji. S přátelským pozdravem Romana
23.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Ještě bych se Vás chtěla zeptat jestli je nějaká bylinka na snížení kreatininu má ho naše čubinka hodně vysoký proto nám dávají malou šanci na uzdravení. Děkuji moc.
23.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Bohužel pro nás jsou veterináři přesvědčeni že jí to moc nepomůže a že po vysazení kapaček dostane nějakou medikaci domu, ale že tu bude zřejmě týdny maximálně měsíce. My jsme z toho zdrceni a tak jsem dostala kontakt na vás a chtěla bych vás alespoň takto požádat o radu a případně co by mohlo z bylinek pomoci. Děkuji moc.
23.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Dobrý den, chtěla bych Vás moc poprosit o radu. Jde o našeho pejska má zdravotní problémy a diagnostikovali nám chronické onemocnění ledvin s tím že její prognóza není dobrá. Ale my se nechceme vzdát a chtěli bychom pro ní udělat vše na světě a tak vás chci poprosit jestli nemáte nějakou zkušenost a radu jestli je možné podpořit léčbu bylinkami? Má vysoký Kreatinin a nedávají nám moc šancí. Má teď nějaké kapačky a po těch výsledky mírně klesli.
23.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Byl mi diagnostikován Lichen sclerosis. Jak jej lze léčit nebo podpořit tělo, aby se stav nezhoršoval? Děkuji za radu pozdravem. Barbora
23.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Prosím o dietní a bylinkové doporučení k léčbě cholesterolu 6,7 - cukru 6,11 - draslíku 5,4 - tlaku 135/88 - BMI - 35 Tyto výsledky vyšetření mne děsí a chci se zase vrátit do normálu. Děkuji a jsem s pozdravem. žena, 61 let, rekreačně sportující, bezpříspěvkový dárce krve
23.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: prosím o radu jak dlouho mohu pít čaj z hlohu. Mám problémy s občasnou nepravidelností srdečního rytmu a asi tři měsíce piju dvakrát denně šálek hlohu. Popřípadě jaké byliny byste mi doporučil - tyto problémy mi většinou souvisí se špatným trávením - tlak v žaludku. Děkuji a jsem s pozdravem. Pokorná
22.09.2021
Dobrý den, pane doktore, chtěla jsem Vás požádat o radu. Mojí známé v důchodovém věku našli polyp dělohy ve velikosti 11mm. Před 5ti lety již měla pod celkovou narkózou odoperovaný polyp velikosti 13mm. Jde o to, že tato paní se další operace kvůli narkóze obává (poslední půl rok po prodělání chřipky jí občas lítá srdíčko). Domluvila se tedy s doktorkou, že půjde za 3 měsíce znovu na kontrolu a podle toho se uvidí. Našla jsem Vaše rady na polypy dělohy, jen si nejsem jistá vhodností jednotlivých rad. Tato paní má kromě polypu vysoký krevní tlak, hlídá si štítnou žlázu, kvůli žaludečním šťávám nemůže určité potraviny jako jablka, zdravé mouky, víno, atd. Mě osobně se zdálo přijatelné kombinovat šťávu z brambor například s popíjením čaje z přesličky rolní, nebo pak odvary z kořene Anděliky lékařské. Přesličku rolní jsem dnes nasbírala na myslím si dobrém stanovišti u kolejí mezi chemicky neošetřovanou půdou, jen netuším, zda i sbíraná v tomto čase je stále vhodná díky údajně vyššímu množství kys. křemičité, taktéž brambory mám možnost sehnat od lokálního pěstitele, kořen Anděliky bohužel netuším kde sehnat. Myslíte si, že by byla vhodná kombinace šťávy z brambor a například čaje z přesličky? V jakém poměru a jak byste dávkoval, nebo byste doporučil jinou variantu léčby když má paní určitě 3 měsíce čas než bude kontrola? Nebude problém koupit jiné doporučené bylinky, případně čaje, tinktury, jen nevím kde, aby byla co nejlepší kvalita (u Vás jsem bohužel nic takového nenašla) Děkuji Vám za odpověď a zároveň Vám přeji krásný den podzimní rovnodennosti a samozřejmě i štěstí, zdraví a optimistickou mysl : -). S pozdravem, L. A.
22.09.2021
Dobrý den pane doktore, potřebovala bych poradit, beru od Vás kapky na tlak Hyper-pres, užívám již třetí lahvičku po týdenní přestávce + 1 tabletu Tezea. Mám Raynaudův syndrom. Prášek na to neberu. Nyní v podzimním počasí je to tu zase, ale i doma mám 20 stupňů a zebou ruce i nohy. Tím se zvýší tlak ani prášek s kapkami nezabírá. K mudr nechci jít, přidala by další prášek. To ale není východisko. Můžete mi prosím poradit co by mi pomohlo, nějaké bylinky. samozřejmě nejspíše teplo, ale zatím netopím. Nejspíše cvičit, pohyb. Snažím se jíst zdravě, žádné tučné, z masa krůtí, kuřecí, ryby, ovoce, zeleninu, z uzenin jen kvalitní šunku. Ještě 2. dotaz: jaké bylinky mohu s kombinaci kapkami HYPER-PRES na tlak, nebo spíše jaké nemohu? Děkuji moc. Moc děkuji a srdečně zdravím. Jana
22.09.2021
Dobrý večer pane doktore, na bylinkové procházce ve Slatinicích jste zmínil karbinec evropský s tím, že povzbuzuje k činnosti štítnou žlázu. Zajásala jsem v duchu, protože mi právě zbývaly necelé dva měsíce do kontroly na endokrinologii, kde se asi deset let léčím se sníženou funkcí štítné žlázy. Karbinec jsem hned koupila (přestože v knihách, co mám doma jsem našla informace jen o tom, že snižuje činnost šž, říkala jsem si, že máte lepší zdroje informací) a po dobu 6 - 7 týdnů jsem pila jeden až dva hrnky čaje denně. Kromě toho jsem asi posledních pět měsíců pila každé dopoledne deci šťávy z arónie. Včera jsem byla na kontrole a výsledky byly výrazně horší, než při předchozí kontrole (TSH se zvýšil z 1,92 na 10,43, FT4 snížil z 19,9 na 14,8). Paní doktorka se mě ptala, zda před letroxem neužívám nějaké hormony, nebrala jsem v poslední době ATB, neprodělala jsem závažnější onemocnění, nebo nejsem vystavená velkému stresu. Nic z toho neproběhlo, tušila jsem, že zřejmě bude na vině karbinec, ale nenašla jsem odvahu ho zmínit, hlavně proto, že lékaři jsou obecně proti bylinkám zaujatí a měla jsem pocit, že by to uškodilo hlavně jejich pověsti. Lékařka mi zvýšila dávku letroxu. A já teď nevím, co mám dělat. Karbinec jsem hned pít přestala, vymizí jeho účinky úplně a za jak dlouho? Mohla bych si pomoci nějakou jinou bylinou? Stále ještě kojím syna a teď mám obavu, že jsem snížila činnost šž i jemu (je poslední dva týdny večer znatelně unavenější, chodí spát o hodinu dřív). Budu vám vděčná za jakoukoliv radu, děkuji, se srdečnými pozdravy L. K.
22.09.2021
Dobrý den. Mám potíže s koleny. Bolí při zátěži i v klidu. Potíže začaly cca v r. 2010 a začal jsem léčbu u ortopeda, v r. 2012 artroskopie levého kolena (úleva pouze dočasná. Stav se trvale zhoršuje, přidaly se bolesti zad. Cca v r. 2019 jiný ortoped, injekce do kolen, opět dočasná úleva. Při kontrole konstatování, že by příčina mohla vycházet od páteře. Neurolog neshledal problém (krom nadváhy a věku - nyní 61 let). Prosím o radu, pravidelně jezdím vypomáhat mámě na venkov a jde to čím dál hůř. Ježdění autem jsem se před časem vzdal, nechci nikoho ohrozit vzhledem zhoršené hybnosti nohou. Děkuji.
21.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
21.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Četla jsem si u Vás na webu o vlaštovičníkové tinktuře a mám dotaz. Je možné ji udělat teď na podzim z nových rostlinek, které nekvetou? Vyrostl mi nový, ale už asi nestihne kvést. A jsou nutné i kořeny nebo bych se moc ošidila, kdybych udělala tinkturu bez kořenů? Děkuji a přeji krásné podzimní dny. Z. T.
21.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dobrý den, lečím se s vysokým tlakem již řadu let. Je mi 45 let a teď, když jsem se rozhodla léčit tlak alternativně (protože jiné léky neužívám, vše se snažím léčit bylinkami), jsem otěhotněla. Ráda bych v tom pokračovala, ale mám trochu obavy, můj praktický lékař se mi vysmál, když jsem mu před pár týdny o záměru řekla. Je ale fakt, že teď se trochu experimentovat bojím. Můžu nahradit léky bylinkami i v těhotenství (za což bych byla stoprocentně radši) a pokud ano, tak jaké. Dekuji
21.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: … před 14 dny jsem měla při cvičení úraz páteře, po rentgenu není zjištěna žádná zlomenina, jen degenerativní změny vzhledem k věku 76 let. Bedra stále bolí, jedná se dle fyzioterapeuta o posun SI a pánevní kosti. začínám velmi mírně cvičit doporučené cviky ale bolest je stále silná, nebo jsem velmi netrpělivá. Slyšela jsem o dvou bylinkách Šišáku bajkalském a Bělotrnu kulatém? byly by vhodné na mé problémy? Děkuji a jsem s pozdravem. Alena Tesařová
21.09.2021
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte zkušenosti se semínkem konopí? Našla jsem si prodej semínek https://www.semena-marihuany.cz/cs/30-semena-marihuany-konopi-cannabis ale nevím, jak se to pěstuje. Vím, že se musí hlídat, kolik můžeš mít rostlinek, ale mě to pomáhá na bolest kolene po zranění.
21.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Poradil by jste mi prosím nějaké bylinky na čištění. Bral jsem rok antidepresiva na úzkost a mám je hodně usazené v těle. Děkuji a přeji vám krásný a klidný den Aleš.
21.09.2021
Zdravim vás pane doktore. Prosim vás rad bych vaši radu. Mám problem reflux někdy je to v pohodě jindy mě to dost trapi. Ale jde o to, jestli reflux, že uživám bylinky čaje a očkovani na covid nevadi to nebo jestli mám před očkovanim vysadit bylinky a nebo neočkovat se radši , aby se to třeba netlouklo bylinky. Vakcina a mám alergii na leky doxybene. Bojim se abych i tu vakcinu snašel dobře. Děkuji
20.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Neznáte nějaké bylinky, které by mi mohly pomoci na povzbuzení kostní dřeně, nebo celkově s léčbou Her2+ Ca, která už na Her2 léčbu nereaguje a hlavním problémem je výše uvedené a metastázy v plicích? Děkuji a jsem s pozdravem.
20.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o určení co je toto za rostlinu, vyrostla mi v květináči s "Tchýnino jazykem", který jsem na léto přesunula ven, před dům. Děkuji a jsem s pozdravem. Martina Míková
19.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je nasledujici: Vyrabim tinkturu pouze z korenu Echinacea. Nalozila jsem koren do 80% alkoholu. 1/3 nakrajeneho korene, 2/3 alkoholu. Nevim, zda procento alkoholu neni prilis vysoke a zda je treba dobre po sliti tinktueu zredit jeste destilovanou vodou napr na 60%. Nebo byste nechal t8nkturu v 80% alkoholu? Pokud byste neredil, jake davkovani doporucite vzhledem k vysokemu alkoholu? Děkuji a jsem s pozdravem.
18.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Řešíme teď celkem vážný zdravotní stav tchýně. Má diagnostikovanou neuropatii, artrózu v koleni, problémy s páteří. Dá se říci, že po očkování na covid se její zdravotní stav razantně zhoršil, má problémy s chůzí, ztrácí stabilitu, brní jí celé nohy až do hýždí, už si ani netroufne vyjít sama z bytu. Byla na ct vyšetření a lékař jí pouze sdělil, že to má od páteře a odumírají jí nervové buňky. V jejím věku (78 let) prý už operace nepřipadá v úvahu. Bere pouze občas léky proti bolesti. Snažím se jí pomoci bylinkami a kapkami z Naděje a Klášterní lékárny, ale nevím, zda to v jejím případě už není málo, její stav se jí nelepší… Myslíš, že je ještě nějaká jiná možnost účinné léčby? Budu ráda za každou radu! Děkuji a jsem s pozdravem. Lenka B.
18.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosila bych o radu, zda je na fotkách zlatobýl celík. Vyfoceno v Chorvatsku. U nás jsme ho neviděla. Děkuji a jsem s pozdravem.
18.09.2021
Dobrý den pane doktore, Můj dotaz je následující: V r. 2017 jsem asi prodělala boreliózu (bolel mě kloub, kde bylo přisáté klíště, ale z testů krve po 6 týdnech od vytažení klíštěte se borelióza neprokázala). R. 2018 byl psychicky velmi náročný. Koncem roku po prochladnutí mě strašně bolely záda a byla jsem unavená. Trvalo to dlouho, na záda mi zabíraly Megabrusinky, po vysazení, ale bolesti se vrátily. Tak MUDr. nasadila ATB (flurochinolony). Užívala jsem jen 2 dny, protože jsem měla nežádoucí účinky (brněly mi končetiny, nemohla jsem spát, špatná psychika, bolesti kloubů, atd.). Nepřestávalo to, tak jsem prošla různým vyšetřením, kde mi zjistili protilátky na boreliózu a latentní tetanii. Od té doby beru hořčík a tinkturu ze štětky lesní. Po delší době potíže ustoupily, ale když štětku vysadím, tak se hned vrací bolest kloubů. Nicméně od té doby mám trochu problém se soustředěním, krátkodobou pamětí a občas mi nateče (lehce) a bolí koleno. Chvíli mažu, pak přejde. S tím jsem se naučila žít. Letos v červnu se mi objevily na jedné straně obličeje (spodní část) fleky. Myslela jsem, že je to ze sluníčka. Po 2 měsících jsem šla na kožní, kde mi řekli, že spíš jde o Vitiligo a udělali mi testy. Hodnota nad ref. mez je u: Anti-dsDNA: 27. MUDr. mi sdělila podezření na lupus a vzala mi vzorek kůže. Výsledky budu mít za pár týdnů. Nemocná jsem nikdy nebývala, ale Covid jsem prodělala 2 x, poprvé se synem, mi ale nic nebylo, jen mě bolel hrudník. Podruhé to bylo horší, přes týden teplota, ale zvládla jsem fungovat a starat se o zbytek rodiny, kteří se taky nakazili a někteří skončili v nemocnici. K lékaři jsem nemusela. Nicméně mám problém s autoimunitní chorobou. Ať se potvrdí cokoliv, kortikoidy či jiné léky brát nechci. Já nikdy neužívala ani Ibalgin. Pokud to jde, snažím se to léčit přírodní cestou…. Co by jste mi prosím doporučil? Předem děkuji za radu. S pozdravem
18.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Manžel (43 let) : - trpívá často na migrény (5-6x měsíčně). Zabírá mu jen Ibalgin. Pracuje v IT, stres je na denním pořádku… - v dospívání prodělal mononukleózu. - v dospělosti častěji virózy, které nakonec skončili užíváním ATB. - pak zjištěna alergie na roztoče a pelyněk. Užívání ATB méně. - Covid prodělal s 6 denní hospitalizací (oboustranný zápal plic). Po covidu je unavenější. Co by jste mu doporučil na posílení organismu a migrény? Předem moc děkuji S pozdravem.
18.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Muž (66 let) : • vysoký krevní tlak (166/64 mm) • Cholesterol S, P: 5,82mmol/l • LDL Cholesterol: 3,78 • Je kuřák a má rád alkohol • Od MUDr. dostal EUVASCOR10mg/5 mg. Musí brát léky i na snížení cholesterolu? Nevím, jestli těmito léky nebo pak i vlivem Covid očkování či náhodou mu natekla vnitřní strana pravé ruky u zápěstí a postupně ztrácel cit. Diagnostikovali mu artrózu. S kouřením a alkoholem už se víckrát pokoušel přestat. Co by jste prosím doporučil? Do té doby, i když kouří od mládí, žádné léky nebral. Děkuji a jsem s pozdravem.
17.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dobrý den, mohu prosím poprosit také o složení směsi na vyhřezlou dělohu. Psal jste jedné paní, že máte recept na dobrou směs na výhřez dělohy a že jí ho zašlete. Měla jsem po druhém porodu výhřez 3. stupně, zlepšil se po roce sice na výhřez 2. stupně, je mi ale teprve 40 let a po porodu jsem již skoro 3 roky. Piji čaj z kontryhele a masíruji si břicho tinkturou z kokošky pastuší tobolky. Dále jsem užívala 2 měsíce tinkturu na podporu sleziny Probuzení energie. Co dalšího by prosím ještě pomohlo? Samozřejmě kromě cvičení na pánevní dno, které praktikuji min. 3x denně. Také jsem zhubla 7 kg, nyní mám dle tabulek BMI ideální váhu 64kg na 173cm výšky. Občas si také dělám sedací koupel v řebříčku + někdy přidám i měsíček a mochnu husí. Pokud byste věděl, co by pomohlo i ze stravy budu také ráda. Zatím se snažím jíst třešně, višně, masové vývary, pohanku… co dále prosím. Může být na vině i dědičný nedostatek kolagenu? V rodině máme varixy, kýlu… Já mám prý také i kýlu mi řekl gynekolog, na kýlu jsou bylinky stejné jako na výhřez dle Marie Treben jsem našla. Jsem zdravotní sestra, myslíte si, že se můj zdravotní stav zlepší natolik, abych se mohla k této práci vrátit? Pokud se vaz dělohy utrhnul při porodu (to prý gynekolog nemůže vyloučit) pomohl by třeba Janův olej si mazat na podbřišek na zahojení vazu nebo kostival obklad na podbřišek? Po sebemenší námaze mi vyhřezává čípek děložní ven z těla už je to skoro 3 roky. Operaci mi lékař nedoporučil z důvodu mnohých rizik a také se to prý vrací. /nik moči nemám, ale pop prvním porodu jsem měla. Jsem i po operaci varixů a mám i hemeroidy, jestli i to s tím může souviset. Moc Vám děkuji za odpověď a za každou pomoc a radu. Bylinkám věřím 100% i na vážné nemoci a už mě i mé rodině pomohly mnohokrát tak věřím, že i tento můj problém zcela vyléčí. Děkuji a jsem s pozdravem.
17.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: byla jsem na Vaší přednášce ve Vlčovicích i jsem si objednala nějaké produkty. Drmek, My-děl čaj, MTC olej. Řešíme s kolegyní stejný problém cca 5-6cm myom na děloze, hrozí nám operace, které se zatím bráníme. Myom mi nezpůsobuje žádný problém. Mohl byste nám prosím napsat jakým způsobem a kolik a jak dlouho brát který produkt, aby to bylo co nejúspěšnější. Nevím jestli ten Drmek jen od 12-26 dne? Děkuji a jsem s pozdravem.
17.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: V bylinkach mi byl doporučen Drmek a Lichořeřišnice z důvodu silne menstruace (2dny opravdu extrem) a pak dalších 8 dní špinění. Dle gyn. stěry o. k. ale 2 myomy 3cm a 1cm. v děloze. Jsou tyto bylinky vhodne když mam odstr. šŽ a beru euthyrox 100g a Lokren 1/2 tabletky 10mg na tlak. Diky za radu Ģ. Děkuji a jsem s pozdravem.
17.09.2021
Dobrý den. Vím, že zde již nejspíše nejsou velké možnosti přírodní léčby, ale lze alespoň nějak podpořit? : 18 letá dívka s rozsáhlým zánětem a zúžením tlustého střeva, léčba silnými kortikoidy a biologická léčba - pokud toto nezabere, hrozí odstranění 80 cm střeva. Děkuji Vám!
17.09.2021
Dobrý den, pane doktore. ráda bych se zeptala, co by mi pomohlo na otoky pod očima. Uz měsíc mám stále alespoň mírný otok a více na pravém oku. Spánkový režim mám stejný, nepoužívám nic jiného… a stále tam je. Nedávno jsem k tomu řešila nějaké potíže, u kterých jsem též nezjistila příčinu, byla jsem na krvi, na ultrazvuku. vše v pořádku. Velmi děkuji za radu. S přáním krásného dne, Kateřina.
16.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dostala jsem na vás doporučení, že by jste nám mohl pomoci. Náš syn má od dvou let problémy s očima. Má je hodně zarudlé, hnisaji mu, pálí ho to, řeže ho to. Kolem čoček má bílé tečky. Byli jsem u různých doktorů, ale pořád nám nikdo nedokázal pomoci. Nyní je synovi sedm let a stále ho to trápí. Je kvůli tomu i plachozraky. Potíže má především od jara do podzimu, ale stává se že je má i v zimě. Byla bych moc ráda kdyby jste nám zkusil pomoci. Mohu vám i poslat lékařské zprávy kdyby jste chtěl Moc děkuji Doudova
16.09.2021
Dobry den pane Mlcochu, rada bych od Vas vyzkousela masti, ktere vyrabite. Momentalne syn (1,5let) kasle, tece mu ryma a nejspis rostou zuby ? zda se, ze to neni jen od zubu ale ze je lehce nachlazeny. jakou mast byste prosim doporucil? Dekuji.
16.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mam v maternici myom u lekara mi vraveli ze treba bybrat maternicu co ja nie som stotoznena. Hladam alternativu ako zmensit myom prirodnymi tinkturami. Myom ma 171 mmx 110 mm. A stena maternice je uzzsia preto sa lekar boji vybrat myom ale ch e dat dolematernicu. Viete mi pomoct tinkturou? Uz som sa prihlasila na spetnu vazbu ale podla stranky prefpoklad az v roku 2022. Viete mi prosim pan doktornieco poraditpomoct? Děkuji a jsem s pozdravem. Linda
16.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dlouhodobě mě trápí záněty v ústech - bolestivé otoky zubů, afty. S tím související rýma a poté opary. Poslední 3 měsíce (06-09/2021) se intervaly mezi potížemi stále zkracují. Přidává se častější únava, bolest zad a kloubů prstů a zápěstí. Neberu pravidelně žádné léky. V případě výše uvedených příznaků pouze vitamín C a vitamín B. Kromě parodontozy netrpím dalšími nemocemi. Děkuji a jsem s pozdravem.
15.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mohl by jste mi doporučit nějaké bylinky nebo tinkturu na snížení počtu bílých krvinek? Už druhý lékař mi řekl, že mám zvýšený počet, ale co s tím dál mi nikdo neřekl. Tak Vás prosím o radu. Moc děkuji Děkuji a jsem s pozdravem.
15.09.2021
Dobrý den, pane doktore, mate zkušenost s léčbou Osgood-Schlatterovi nemoci? Syn, 13let, dělá orientační běh a v důsledku rychlého růstu se tyto potíže objevily. Ortoped nakázal úplnou absenci sportu, což mi nepřijde jako úplně nejlepší řešení. Děkuji S pozdravem Daniela Hermanová
15.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: U nás v ulici roste rostlina a má žena tvrdí, že je vynikající a jí její květy. Můžete mi prosím napsat její název a zda je opravdu jedlá? Děkuji a jsem s pozdravem. Pavel Divíšek
15.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jsou vhodné nějaké bylinky na asi 8 mm cystu na játrech? Děkuji a jsem s pozdravem. Jan Studený
15.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Poradil byste mi prosím nějaké bylinky na léčbu patních ostruh? Děkuji moc Zkusila jsem léčbu čínskou medicínou slonová kost, RAM mast homeopatická, rázové vlny a pořád to není dobré. Děkuji a jsem s pozdravem.
15.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . Jsem minimálně 3 týdny nachlazený, víc jako 14 dní jsem se 2x- 3x za noc spotil, stále mi něco sedí na hrudi, stále odkašlávám hlen a nemůžu se toho zbavit, můžete mi poradit nějaké bylinky? . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
14.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dobrý den pane doktore, měla bych na Vás prosbu jsem maminka dvou dětí a poslední dobou mě trápí stavy před menstruací hrozná bolest hlavy, nevolnost, opoceni, návaly, podrážděnost bohužel tenhle měsíc to přišlo až tak daleko, že jsem jeden den nemohla vůbec fungovat a starat se o 5 měsíční holčičku u lékaře mě bylo řečeno že se zdrejne jedná o PMS hormonální léčbu bych nechtěla tak mi kamarádka doporučila Vás a Vaše bylinky ☺️ Moc děkuji Děkuji a jsem s pozdravem.
14.09.2021
Dobrý den, pane doktore, chtěla bych Vás požádat o radu, které bylinky popř. tinktury by byly vhodné na mé zdravotní potíže. Mám lupénku, celiakii a co mě nejvíce trápí to jsou panické ataky, úzkosti a také únava. Užívám AD Prothiaden 100 mg. Děkuji a jsem s pozdravem. Renata
14.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Zapomela jsem napsat v predešlím emailu, ze mami nemuze chodit na stolici, bere lék, aby se mohla vyprázdnit. Tím tlakem jí vylezl ten čípek. Mela vyšetrení tlustého streva -colonostopii, bez nálezu. Myslím, ze tento problém, co se tyče vyprazdnivání má asi 3 mesíce, presne nevím. Děkuji a jsem s pozdravem.
14.09.2021
Dobrý den, pane doktore. muj dotaz je ohledne vyhrezu čípku, vertiga, a vredu na zaludku. Tímto vším troí moje maminka. Mamince bude v dubnu 2022 80. let. Trpí nekolik roku vertigem, letos, letos zjistili vred na zaludku a minuly tyden vyhrez čípku. Bere 3 druhy léku. Na snízenou funkci štítné zlázy, na vred a na tlak. U vyhrezu čípku doporučují OP nebo pesar. Z OP má strach, ze by se uz z narkozy neprobudila, ohledne vyššího veku. Ráda bych pro maminku bylinny čaj nebo neco, co by jste sàm doporučil. K tomu prosím neco i na vertigo. Doma tak nejak chodí. Ven ne, jenom s doprovodem. Sama, vubec, bojí se. To samé i chození po schodech. Dnes má mami konzultaci s obvodním doktorem ohledne čípku. Má jít i do tunelu. Víc informací zatím nemám : 0 ( ( Děkuji a jsem s pozdravem Helena K.
14.09.2021
Dobrý den pane doktore, mám již dva roky bolesti páteře v oblasti bedrech a v si skloubení a po všech možných fyzioterapiích a braní léků se můj stav v posledním měsíci podstatně zhoršil /pro mne zvláštní je, že zhoršení nastalo druhý den po aplikaci první dávky očkování proti tetanu, na druhou už nepůjdu … / a přibylo mi v posledním týdnu také svědění až pálení plosek nohou a dlaní. Podle magnetické rezonance mám hernii disku Th12/L1 s kompresí kořene L1 I. sin. Čeká mě vyšetření na neurochirurgii. Myslíte si, že by nějaká tinktura mohla pomoct na ty pocity v rukou a nohou, případně na detoxikaci těla? Moc Vám děkuji za odpověď Jana
14.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Přítel měl těžký pracovní úraz, pád ze stromu. Pa polámaná - žebra, pánev a naštiplé obratle. Můžete mi prosím poradit které bylinky by byly vhodné na zklidnění, hojení, které masticky? A pro mne něco na zklidnění? Děkuji a přeji hezký den Dana
13.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Dobrý den. Před rokem jsem se ptala na bylinky proti rakovině a ani ve snu by mne nenapadlo, že po roce prodělám operaci rakoviny prsu. (18.8 2021) Nyní čekám na ozařování. Prosím Vás vy prodáváte nějakou tu tinkturu? Ještě mne zajímá, je dobré pití nápoje z kurkumy, zázvoru a skořice na ředění krve? Aby se neucpávali cévy. Jsem pozitivní pro C global, žádné léky na ředění krve neberu (dcera měla 2 embolku plic) Také jsem pozitivní HBsAg (žloutenka v krvi už 31 let) Myslíte, že by mě nějaké bylinky pomohli? Poradíte mi prosím? Děkuji a jsem s pozdravem. Alena
13.09.2021
Dobrý den p. Mudr prosim pěkně co by jste mi doporučil na artrozu bederní páteře. Mnohokrát děkuji za info Děkuji a jsem s pozdravem.
12.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Mám na vás velkou prosbu, domnívám se, že mám cosi s trojkl. nervem. Mam bolesti nad pravým obočím, spánkem, čelisti někdy i do tváře. Zuby v pořádku a ORL též i Rtg, mám trochu oteklé oko ale lékařka říká, že je v pořádku. Budu moc ráda za vaši radu. Jedu za měsíc do JAR a moc se bojím aby se něco nepřihodilo tam? Děkuji a jsem s pozdravem. Marta Železná
12.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jak eliminovat čistí na ledvině s pomocí bylinek? Děkuji Věra
12.09.2021
Dobrý den pane doktore, moc prosím o radu. Vnuk 15 roků, má atopický exzém problémy mu dělají červené fleky v hlavě, které moc svědí. moc děkuji za odpověd, přeji krásný den. Ladislava
12.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . Prosím vás jaké bylinky nebo tinktury na zvýšený cukr. Děkuji s pozdravem Pepa Koudelka… zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
12.09.2021
Dobrý den, Můj dotaz je následující: Dobrý den pane doktore, prosím o radu při léčbě latentní tetanie (středníě těžká) a cerviokokranialní a cervikovestibulární syn. Po propuštění do domácího léčení silné bolesti hlavy, nemúže se vyjádřit (zkomolená slova) brnění celého těla, rozmazané vidění a postupná ztráta sluchu a zvracení opakované. Doporuče no podávání magnosolv a migralgin. Stav je bobužel horší než při nástupu do nemocnice. Můžete mi prosím poradit jak postupovat při těchto problémech dál? Jde o 17-letou dívku. Děkuji za odpověď. . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
12.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Před čtyřmi lety jsem byla na operaci fibromu v prsu, později v tom samém místě hamartom a teď jsem tři měsíce po porodu a v tom samém prsu, ale na jiném místě se opět něco tvoří. Na kontrolu mám jít za 6 měsíců. Zajímalo by mě, jak je možné, že se mě tam neustále něco tvoří a jestli je možné to nějak přírodně vyléčit. Nechce se mě každý rok chodit na operaci, navíc se bojím, aby se to nezvrhlo v něco horšího. V rodině nikdo nic takového neměl. Je mě 43 let a už nekojím. Děkuji Děkuji a jsem s pozdravem.
12.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . Chtěla jsem se zeptat mohu připravit tinkturu s kaštanu a kostivalu dohromady? Děkuji a jsem s pozdravem. Dagmar Roháčová
12.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám 2 dotazy, prosím 1. doporučil byste mi knihu (atlas) o bylinách? Kde by bylo vše pohromadě - vzhled, výskyt, kdy a co sbírat a jak použit? Třeba i starou (babičkovskou) A 2. doporučil byste mi prosím celostního lékaře, nebo homeopatika, bylinkáře v Otrokovicích? Můj otec tam bydlí (já nejsem v Čr) a trpí se silným zánětem v noze, nemůže chodit a doktoři ho jen cpou antibiotiky (už 3. druh) Děkuju moc za Vaš čas. Mějte se krásně s pozdravem Vaše fanynka : -)
12.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Mému vnouckovi, kterému ještě nejsou ani 2 měsíce diagnostikovali cystickou fibrózu. Chtela jsem se zeptat, jestli máte nějaké zkušenosti s touto vážnou nemocí a jestli existují nějaké bylinky, které by mohl i preventivně užívat, jak na posílení imunity, tak na lepší funkčnost orgánů a rozpouštění hlenů. Budu vám moc vděčná za jakoukoliv radu a informací. Děkuji a jsem s pozdravem.
11.09.2021
Dobrý den pane doktore. Můj dotaz je následující: Užívala jsem vaši tinkturu Sucho v ústech, složenou ze čtyř bylin. Jsem sledovaná s lupusem, autoimunitním onemocněním, ze kterého podle všeho pramení i moje suché oči a sucho v ústech. Bude tinktura Sucho v ústech dostupná nebo mi navrhnete jiné bylinné kapky? Jazyk dost pálí. Děkuji a jsem s pozdravem.
11.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Soda bicarbona údajně obsahuje abrazivní částice, díky kterým prý není vhodné používat ji pravidelně na čištění zubů aby se nepoškodila sklovina Nyní asi dva měsíce si čistím zuby kokosovým olejem s výtažkem ze šalvěje a kostivalu (Odstranilo mi to cizlivost zubů na chlad a další zubní potíže) - pokud bych zkusila kvůli změně konzistence přidat jedlou sodu rozpustí se tyto abrazivní části v oleji, nebo ač okem neviditelné zůstanou nerozpustné a dále budou zubní sklovinu poškozovat? . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem. Dana
10.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Ktorá bylina ma najsilnejšie účinky na liečbu mykóz a zápalov nechtov a nôh? Děkuji a jsem s pozdravem.
10.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jaké bylinky je možné použít k odvodnění těla při užívání kortikosteroidu? Děkuji a jsem s pozdravem.
10.09.2021
Dobrý den pane doktore, Můj dotaz je následující: Syn (10 let, štíhlý) v listopadu pravděpodobně prodělal Covid (měli jsme ho v práci, myslím, že jsem jej nakazila ze slin). Měl strašné gastro-problémy (vůbec během té doby nezvracel ani neměl průjem), ale bylo mu pořád na zvracení, po ránu nebyl schopen jíst a měl psychické problémy. Trvalo to cca 3 měsíce, během kterých hodně zhubl, občas mu praskla malá žilka. Nebyl schopen vyjít prudší kopec. Před vánoci mu hodně natekly uzliny zezadu na krku, tak dětská lékařka ho poslala na pozorování do nemocnice. Nic nezjistili, jen méně červených krvinek. Vyšetřovali hlavně trávení. Srdce a cévy se v té době neřešily. Po nemocnici jsme šli soukromě i k psychologovi, to nejspíš taky pomohlo a postupně se to ustálilo (po cca 3 měsících). V březnu chytil Covid (již prokázaný) od rodinného příslušníka. Nakazili jsme se kromě mladšího syna všichni. Starší syn to tentokrát zvládl nejlépe. Ale mám podezření, jestli nemá oslabený cévní systém či srdce. Např. při náročnější túře, před tím vyběhl kopec první. Nyní, při rychlejším tempu, nemá tolik sil, začne se mu někdy točit či ho bolet hlava a potřebuje zpomalit či odpočinout. Nebo v létě při návratu z dovolené po 6 hod. sezení v autě, najednou začal brečet a bolela ho noha (žilka na nártu u prstů, víc mu zmodrala a po nějaké době bolest ustoupila). Tyto problémy před tím nikdy neměl. Vždy ale měl až panickou hrůzu z braní krve a celkově z lékařských vyšetření, i o sebe. Před tím nemocný nebýval (ATB jednou ve 4 letech). Jediné, na co občas trpí, jsou střevní (nadýmání) či trávicí problémy (virózy). Žádná alergie se neprokázala. Zřejmě psychosomatické. Na doporučení lékaře dlouhodobě bere probiotika. Jinak jí dobře a rád. Jen po jídle vždy chvíli sedí či polehává. Co by jste mu, prosím, doporučil? Děkuji a jsem s pozdravem.
10.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o radu, jakou bylinku nebo bylinky užívat při histaminové intoleranci. Děkuji a jsem s pozdravem Nagyová
10.09.2021
Dobrý den, pane doktore, Doporučil byste mi nejaké bylinky na podporu plodnosti jak u ženy tak u muže? Moc děkuji Děkuji a jsem s pozdravem. Daniela
10.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . moje 9 letá dcera onemocněla JIA, jso u nějaké bylinky, které mohou pomoci, rád si je od Vás zakoupím. Děkuji a jsem s pozdravem. Roman
09.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Již cca 4 měs. mám pískání v uších. Je mi 43 let a začalo to po náročném studijním období. Existují byliny které by byly účinné na tento problém? Popřípadě jaké máte zkušenosti s působením bylin na intenzitu tinnitu. Děkuji a jsem s pozdravem.
09.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Rád bych se zeptal na ošetření nehojící se léze na patě tinkturou z Podražce křovinného, která vznikla nedokrvením dolní končetiny. Po operaci, kdy byl krevní oběh obnoven se léze hojí pomalu, je ošetřována doporučeným gelem a mřížkou s aktivním stříbrem… … Na tinkturu byl použitý 50% líh a přemýšlel jsem, že když se provádí převaz, jednou za dva dny, že bych použil naředěnou tinkturu na 25% lihu přiložením na tampónu na 15 minut a pak ošetřil gelem a tkaninou se stříbrem. Chtěl bych se zeptat, jestli je ředění tinktury dostatečné. Ošetření naředěnou tinkturou bych chtěl provést tak 3-4x Děkuji a jsem s pozdravem. Ivo Štursa
09.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Mám prosbu byl mi diagnostikovan polyp na děložním čípku se závěrem, že je nezbytné ho odstranit, prosím nemáte zkusenost, zda by ho šlo odstranit pomocí nějakých bylin, abych se vyhla zákroku? Rovněž mám myomy, ty zatím k odstranění neindikují, ale ráda bych se jich přírodní cestou zbavila. Moc děkuji za odpověď. D. Langova Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
09.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: 1. Ak má človek plešinu na hlave, ktoré byliny podporujú rast vlasov na hlave. Je možné obnoviť rasť vlasov na plešine? Je dostatočne účinná palma sabalová (saw palmetto)? 2. Prečo vlasy šedivejú a ktoré byliny obnovujú pôvodný vlasový pigment? Děkuji a jsem s pozdravem.
09.09.2021
brý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: mám problém z menstruaci a ovulaci menzes chodí po 48 dnech a stim že pak měřím bazální teplotu a je nahoře ale klesne hned vypadá to podle grafu na krátkou lutealni fázi podstoupila sem I ivf nepodařilo se brala sen I prednison před transferem na na nk buňky vysoké. mohl by ste prosím poradit co za bylinky užívat já užívám pouze kyselinu listovou a chlorelu a léky na arytmii Concor. dekuji
08.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Máte nějakou tinkturu nebo bylinky na hyperaktivní močový měchýř. Začala jsem s tím mít problémy od února 2021 a pořád se toho nemůžu zbavit. Teď jsem zkusila vypustit léky a už cítím, že to není dobré. Moc děkuji za nějakou radu a informace Děkuji a jsem s pozdravem.
08.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Máte zkušenost, resp. můžete doporučit jako surovinu pro výrobu např. sirupů anebo pro uchování zmražením šťávu získanou odšťavněním bylinek? Konkrétně mě napadá máta, šalvěj, lichořeřišnice… Máme kvalitní horizontální šnekový odšťavňovač. Děkuji a jsem s pozdravem. Evelina PS: Díky za vše, jste mi velkou inspirací!
08.09.2021
Dobrý den pane doktore, můj dotaz je následující: Cca 7 let se léčím se štítnou žlázou, měla jsem hormony trošku nad tou nejnižší možnou hranici dr. mi nasadila Euthyrox 50mg (beru ½ tablety denně v pracovní dny) hlavně to bylo tehdy kvůli případnému těhotenství. Těhotenství nakonec bylo v 2018 úspěšné. Každý rok chodím na kontrolu štítné žlázy formou odběru krve. Nyní mě paní doktorka sdělila, že by možná ty léky už šlo vysadit, že to nikdy nemám pod hranicí a atd. ale poslala mě i na UTZ štítné žlázy (nikdy předtím jsem nebyla), aby viděla jak vůbec vypadá, zda není zbytnělá atd. + proběhl i odběr krve. Hormony víceméně v pořádku jako vždy, na Utz mi našli malý uzlík cca 8mm. Paní doktorka mi sdělila, že pokud je to pod 1 cm, nic se s tím zatím nedělá a jen se to sleduje, tzn. utz znovu na jaře 2022. Upřímně mě to trošku vyděsilo, ikdyž mě paní doktorka uklidnila, že to je celkem běžné. Pokud se to zvětší, tak se zkoumá, co v tom je za buňky, zda je to cysta nebo něco jiného a že samozřejmě to může být i zhoubné atd. Ráda bych se poradila, zda existuje nějaká bylinka, nebo směs bylinek, kterým bych mohla tu štítnou žlázu trošku podpořit a třeba by se i ten uzlík vstřebal nebo zmenšil/zmizel. Léky beru stále stejně ½ tablety denně, pouze v pracovní dny, tzn 5x/týden. Nemám žádné potíže, žádné další léky neberu, žádnými dalšími chorobami netrpím, je mi 44 let a jsem štíhlá 58 kg, 174 cm, sportuji, nekouřím, nikdy jsme nekouřila, mám dvě děti, 13 a 3 roky. Děkuji mnohokrát za odpověď, přeji krásný den.
08.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: 3,5 lety syn od 8 mesicu, neustále rýmy, kasle, teploty a 2x angína. Léčen v nemocnici, penicilinem, injekcne. Dale same virove anginy. Od narozeni zvetsene mandle. Rok byl v poradku a kvetnem 2021 to oper zacalo… dokonce zvetsena uzliny na krku. A s tim i spojene zanety, praveho ouska. Vyzkouseli jsme spoustu veci, lichorerisnice, grepove kapky, probiotika, imunoglukan, caje cerny bez, lipovy, tymianovy…bactoral ustni probiotika… Prosim o kazdou radu. A inhaluje Vincentku. Do skolky by mel nastoupit za mesic, pokud bude v poradku. Děkuji a jsem s pozdravem.
08.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Chtěla bych vědět, jak rozeznám netřesk, který je vhodný k léčebným účelům (i vnitřně použitelný), od toho jedovatého. Nikde jsem se o tom rozlišení nedočetla, přestože jsem prošla spousty odborných stránek. Netřesk jsem si koupila, ale nejsem si jistá, jaký je to druh - v obchodě to nevěděli. Nerada bych je zaměnila. Podle fotek nepoznám, který je ten správný. Tak bych ráda znala Váš názor a případně nějakou radu pro rozlišení - na co se zaměřit, nějaké typické znaky apod. Děkuji a jsem s pozdravem. Zdenka
08.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Poslední dobou mě trápí zácpa. Někdy to trvá i dva nebo tři dny a vyprazdňování je velmi namáhavé. Klasickým projímadlům z lékárny bych se raději vyhnula. Nikdy v minulosti jsem se zácpou problémy neměla. Děkuji Vám za radu. S pozdravem a přáním hezkého dne Kateřina Jeřábková
08.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Je možné užívat Warfarin a ekliptu bílou? Děkuji a jsem s pozdravem.
07.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jak lze získat na řitní trhliny Ratankové kořeníˇ, což je Kramerel trojmužná a jak užívat? Děkuji a jsem s pozdravem.
07.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Lze, prosím, použít na mastičku vyrobenou z vepřového sádla i sušené bylinky? Ptám se na bylinky obecně. Zejména mě zajímá jitrocel kopinatý. Je to různé u různých bylin? Děkuji a jsem s pozdravem.
07.09.2021
Dobrý den, obracím se na Vás ohledně mého problémů. Onemocněl jsem loni na covid v říjnu, byl jsem hospitalizován v nemocnici. Nyní jsem ještě stále v nemocenském stavu kvůli slabosti, jsem pod plicní kontrolou- plíce jsem rozdýchával hodně dlouho nyní jsem schopný už ujít pět km. Co mi zůstalo po nemoci je ještě srdeční arytmie na kterou beru beta-blokátory Rivocor! Doktor mi poradil, že mám trénovat chůzí což teda dělám, ale jsem hodinu venku na procházce a přijdu domů tak jsem unavený že 2.5 hod. spím. Nevím když nastoupím do práce, jak to budu zvládat. Při nemoci jsem si prošel vším od zápalu plic, padání vlasů, ukrutné bolesti hlavy, nespavost, tlaky do očí a mlhovina. Nyní tyto symptomy nejsou, akorát slabost, nespavost, nedobíjejí se mi baterky, nemám žádnou zásobu energie. Na chytrých hodinkách mám pořád vysoký stresový index a nelze stím nic dělat. Prosím o radu a určení popř. namíchání určitých bylinek pro moje zlepšení! Děkuji Rozinek
06.09.2021
Přeji hezký večer. Prosím o radu. čím snížit cholesterol a jak zlepšit jaterní testy? Mám od vás REZAVEC A ŠVÉDSKÉ KAPKY. Můžu použít? A jak často užívat. Mnohokrát děkuji ?? Helena Š.
06.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. NAŠLI JSME VE SMRKOVÉM LESE S JEDNÍM LISTNATÝM STROMEM. ZAJÍMALO BY NÁS CO TO JE. Děkuji a jsem s pozdravem. HOUSEROVI, TŘEŠŤ
06.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dobrý den, mam 12letou dceru, která má obsedantně kompulzivní poruchu, můžete mi doporučit nějaké bylinky, které lze kombinovat s těmito léky-má nasazeny Setralin 100mg. děkuji
06.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Užívám 2ks ráno Detralex na žíly, mohu k tomu užívat tinkturu na snížení cholesterolu, kde se píše, že může ovlivnit srážlivost krve. . Děkuji a jsem s pozdravem. Milena Jíchová
06.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jakým způsobem lze u Vás objednat bylinnou tinkturu. . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
06.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. mam lipom velikost 12x10cm na pravém boku. Myslite že by mi pomohli nějaké obklady z bylinek? Nebo jen operace. Děkuji a jsem s pozdravem.
05.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Prosím vás je bylina Rýmovník jedovatá pro zvířata konkrétně kočky, ?? Děkuji vám moc předem za odpověď a zdravím vás
05.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jsem po hysteroskopii, odstranili mi polyp, měla jsem zvýšenou delozni sliznici. Nyní mi lékař doporučuje nitrodelozni telisko nebobhormony v tabletach či injekcich, aby se mi polyp neudělal znovu. Je mi 42 let, mám za sebou 2 porody cisarskym řezem kvůli operativnimu odstraneni myomu v předchozích letech, také jsem po sterilizaci. Je možná jina bylinkova prevence proti tvorbě polypu, mohl byste mi prosím něco doporučit? Děkuji moc . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
06.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: tohle mi vyrostlo na dvoře. Co to je? Děkuji a jsem s pozdravem.
04.09.2021
Dobrý den, pane doktore. dovoluji si Vás požádat o bližší sdělení o jaký druh rostliny na obrázku se jedná? Děkuji S přátelským pozdravem Jan Holub
04.09.2021
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: trápí mě časté močení, v noci jde močení hůř. Je mi 73 let. Nepravidelně užívám Prostanol Uno a Prostadin od firmy Grešík. Prosím o doporučení bylinných přípravku či jiné rady. Děkuji a jsem s pozdravem.