Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Poradna bylinky, byliny, babské rady

Celkový počet návštěv poradny: 8.161.232. Počet dotazů v poradně: 7.965
07.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: má šišák stranokvětý stejné složení, jako šišák bajkalský a obráceně? . Jedná se mi hlavně o serotonin (a melatonin), který podle vašich vědomostí obsahuje šišák stranokvětý. Obsahuje serotonin i šišák bajkalský? Mám vysokou hladinu serotoninu 1641nmol/l, (měření listopad 2022) má být 1135 nmol/l Potřebuji serotonin snížit. Vyšší hladina serotoninu mi ničí život. 2. dotaz… Máte radu, jakou bylinou snížit serotonin? Děkuji a jsem s pozdravem.
07.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . prosím Vás pane doktore může kapky ATO-EK užívat dítě 3 roky a 3 měsíce. Děkuji a jsem s pozdravem. Alena.
07.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Dobrý den pane doktore, tatínek prodělal silný infarkt přední stěny, následně mu byl implantován ICD difibrilátor, protože od infarktu trpí tachykardií a arytmií. Po měsíci od implantace dostal tachykardickou bouři (dle popisu pana doktora), při které ICD strojek zaznamenal několik desitek záznamů, z toho 8 vybojů (v oribehu asi jedne hodiny), než přijel doktor a jeho stav stabilizovali. Od té doby má pochopitelné obavy, co se bude dít, špatně spí a je bez nálady, má bolesti od žaludku (zřejmě i z množství léků, které mu bylo předepsáno), nemá tolik chuti k jídlu ani do života. Když si vezme lexaurin (jednu nebo půl tabletky), který mu předepsal lékař, stav se dočasně zlepší, ale je po něm samozřejmě trochu "oblblý". Pomohlo by pro zlepšení jeho stavu a návrat do běžného života něco z Vaší lékárny prosím? Před infarktem byl aktivní důchodce (68 let), často a rád chodil na procházky, jezdil na kole. Teď ho vše spíše zmáhá, chybí mu chuť i energie. Ještě pro doplnění je diabetik, přikládám seznam léků, které musí užívat. Děkujeme předem za Vaši odezvu Děkuji a jsem s pozdravem.
06.02.2023
Ahoj ? Prosím o radu můj syn (v květnu mu bude10 let) by potřeboval nějak zklidnit. Je velmi živý, neumí se zastavit. Trpí lehkou koktavostí, breptavostí. Je citlivý a vnímavý a dost věcí si hodně zabírá. Chtěla bych poprosit o nějaké info ohledně Bachovek. Děkuji moc. Z.
06.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Všude se dočítam, že heřmánkovy čaj má uklidňující účinky, snižuje bolest, působí proti depresím, snižuje krevní tlak, pouze ve vašich článcich píšete o tom, že tlak naopak zvyšuje. Tak co platí. . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem. A. POULOVÁ
06.02.2023
Dobry den pan Doktor, obraciam sa na Vas s prosbou o bylinky pre moju maminku -/doktorka na dochodku vo veku 66 rokov/ktorej diagnostikovali Lichen sclerosis. Ma nizsie hladiny estrogenu. V minulosti jek zistili boreliozu, ma ju este dnes. Trpi nespavostou a ma vysoky krvny tlak a zly cholesterol a nehubny nador v usku Schwanomm. Viete mi odporucit bylinky pre nu? Dakujem Vam velmi pekne za feedback. S pozdravem Andrea Antolikova
06.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Před dvěma lety mi byla diagnostikována osteoporóza v pokročilém stádiu, přestože chodím na pravidelné půlroční kontroly i odběry krve už asi 10 let. Vždy bylo vše v pořádku. Lékařka mi napsala léky Bonviva a Caltrate, ale bývá mi po nich nevolno, což prý není možné. Od té doby se mi hodně začaly kazit zuby, což naprosto odmítá, nereaguje na to, ale tuto zkušenost jsem už zaznamenala i u jiných lidí. Nerada bych kvůli lékům přišla o všechny své zuby, léčba je údajně na 5 let. Je prosím nějaká jiná možnost léčby pomocí bylinek? Zatim jsem každý zdravotní problém bylinkami vyřešila Děkuji a jsem s pozdravem.
06.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Děkuji, že jste mi ani po měsíci neodpověděl. Ivo
05.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o informaci, kolik lahviček tinktury objednat na 6 měsíců, aby se člověk zbavil vysokého tlaku natrvalo. Spočítala jsem to zhruba na 7 lahviček, když jsem brala v úvahu 900 kapek z jedné a po třech týdnech vždy týdenní pauzu. Je to tak nějak? A měla bych objednat vše najednou? Ještě prosím hlavně o radu, jak kombinovat tinkturu s léky na vysoký tlak v případě, když je někdo bere jeden až dva roky, a jak v případě, pokud je beru třeba dvacet let. Jde to vůbec? Děkuji!
05.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Lze použít propolisovou tinkturu, kterou nabízíte u Vás na eshopu na bradavice? Děkuji a jsem s pozdravem.
05.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: lze nahradit kapky KYS-MOČ-EX jinými kapkami? Čaj piju ale myslím že kapkami by se mi podařilo urychlit léčbu, léky neberu podporuji játra a ledviny ale po vírusu který mi zasáhl plíce a ledviny se mi opět rozjela dna na rozpuštění dnavých kaménků používám citrón a moc ráda bych si dnu vyléčila myslím že je způsobena stresem, protože se snažím dlouhodobě držet dietu. Děkuji za odpověď. Hanka Brdová . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
04.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Myslela jsem, že bylina na obrázku, která nám roste za plotem, je rdesno mnohokvěté, ale na Bylinkách se píše, že rdesno mnohokvěté u nás neroste, takže asi není. Co je to, prosím? Děkuji a jsem s pozdravem.
04.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Byla mi zjištěna polyneuropatie DK. Potíže mám cca 3 roky, poslední dobou je to o dost horší. Pálení a brnění chodidel, které je hodně silné. Důvod polyneuropatie nevím, zatím nebyl zjištěnyOdběry krve v pořádku. Užívám Neuromax forte, kyselinu alfalipoovou. Ráda bych radu, co na to, když Neu-pat není. Nechci žádnou chemii, pracuji v lékárně a potřebuji jasně myslet. Děkuji za odpověď Hana
04.02.2023
Dobrý den pane doktore, obracím se na Vás touto cestou s problémem s bartholiniho cystou. Byla mi objevena na CT dva roky zpátky. Do teto doby nebyl problém byla cítit jen malá bulka. Za poslední dva měsíce (12/2022-02/2023) se cysta ale podstatně zvětšila ? Absolutně vubec neboli. Mohu ji promackavat jak chci. Bohužel nechce zmizet. Chci se proto zeptat, zda existuje nějaké jiné řešení než chirurgické v tomto případě? Mockrát vám děkuji za případnou odpověď ?
04.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prodělala jsem zánět očního nervu v levém oku. RS dle všech vyšetřeních včetně magnetické rezonance nemám (2x zkontrolované výsledky). Nepotvrdila se ani trombóza do oka (i když tam ještě čekám na jedny výsledky z hematologie, v roce 2017 jsem prodělala trombózu v pravé noze) ). A zánět v zubech podle rengenu také prý nemam. Chtěla jsem Vás moc poprosit o doporučení bylinek, diet nebo ňákých čaju, čím bych mohla podpořit a zlepšit oční nerv. Moc moc děkuji za odpoveď. Děkuji, s pozdravem Naďa Srbová.
04.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Nás syn má už více jak rok po těle exemy, můžeme různými mastickami na toto (samozřejmě nic moc kortikoidy.) A pak i sudokremem, a dostal ještě cerezu. Máte radu jak by se toho dalo zbavit? Děkuji a jsem s pozdravem.
04.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Byl mi diagnostikován útlak pudendálního nervu, v současné době již delší dobu mám, hlavně v noci slabou bolest v dolní části páteře v oblasti mezi tzv. esíčky a divný pocit v levé noze, v noci i občas noha bolí/brní. Můj dotaz je následují: Jaké byste mi, prosím, doporučil na popsané problémy bylinky? Děkuji a jsem s pozdravem.
03.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Manžel má problém s nízkým tlakem a kašlem, u kterého je možné, že múže být i psychosomatický - je měsíc po komplikované operaci bypassu a to je to pro něj namáhavější, nicméně tyto problémy u něj byly i před operací. Děkuji a jsem s pozdravem.
03.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Zajímá mne zda je tato rostlina nebezpečná nebo jedovatá pro kočku. Děkuji a jsem s pozdravem. Zapletalová Iljana
03.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Dnes (3.2.2023) jsem si vyzvedla zásilku podle uhrazené objednávky na 5 ks Octan železitý a 1 ks kostivalová mast, která byla pouze na faktuře č. 2023-00556, ale nikoliv v krabici. Protože uvedený telefon na vašich stránkách pouze vyzvání a mailový kontakt uveden není, tak píšu touto formou. Děkuji a jsem s pozdravem.
03.02.2023

Dobrý den, pane doktore.


Můj dotaz je následující:


jsem diabetik a poranil jsem si prst na ruce, bohužel se to nehojí a to chodím na převazy a beru antibiotika. mohl by jste mi prosím poradit jaká bylinka by mi mohla pomoci.


Děkuji a jsem s pozdravem.

03.02.2023
Vážený pane doktore, nabízel jste teď novou tinkturu na revmatoidní artritidu. Chtěla bych se zeptat, zda vidíte jako vhodné ji užívat i při Bechtěrevově chorobě (ankyloz. spondylitida). Doporučoval jste samotnou tinkturu Hapragofytum ležaté, která je teď už vyprodaná a tinktura RA ho také obsahuje. Navíc mě osobně a určitě i další kolegy s "Béďou" trápí i bolesti, otoky a záněty kloubů, i těch drobných. Je možné tuhle tinkturu také užívat a případně jak dlouho nebo s čím v kombinaci? U mě krom silných bolestí V SI a vystřelování do nohou se stěhuje bolest právě kolem zápěstí a prstů, šlach na patách a do toho neskutečná únava, ale ta je fakt hrozná. Děkuji moc za případnou odpověď (odpovědi) : -) Pavlína
03.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mohu nějakým způsobem pomoci synovi (2 měsíce) Rymovnikem od rýmy? Například mastí či inhalací? Nebo u takto malých dětí není vhodný vůbec? Děkuji a jsem s pozdravem.
02.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: 22,12,2022 mi byl vyoperován tumor morku FT. I. sin - high grade gliový nádor. Dle morfologie zvažují lékaři na 1. místě možnost grade 3 oligodendrogliomu. Dnes 2.2.2023 jsem byla potřetí na ozařování a chemoterapii v tabletách Temozolomid. Od mého mládí sbírám byliny, nyní je mi 61 let. Podle Marie Treben používám momentálně tyto bylinky, které mají dobrý vliv na rakovinné nádory: přeslička 150 ml denně, dále třezalka, měsíček, řebříček, kopřiva, svízel, vrbka úzkolistá, bez černý - denně 1,5l - jako směs čajovou. Chci se Vás pane doktore zeptat,, zda jsou tyto bylinky vhodné i při ozařování a chemoterapii. . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem. Olga.
02.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Chtěla poprosit kromě rady, případně i o tinkturu na míru. Syn 20, má na dlaních opakující se dyshidrotický ekzém, cca 3 roky. Zabírají mu na omezenou dobu kortikoidové masti. Věřím, že nějak pomohla moje tinktura (dvojzubec trojdílný, pampeliška kořen, kuklík městský kořen), baští kopřivové semínka… Dvojzubec mi aktuálně došel. Možná máte zkušenost s něčím dalším. Děkuji a zdravím Anna
02.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jaké je prosím dávkování pro dítě 3,5 let (14kg) u následujícího čaje/tinktur (bohužel jsem nenašla na vašem webu, ani v bylinkářství si netroufli poradit) : Rdesno hadí kořen (čaj). U tinktur: pelargonie sidonská, lichořeřišnice a echinacea dávám 4 kapky 3x denně. Je to správné dávkování pro dítě? Mockrát děkuji předem Děkuji a jsem s pozdravem.
01.02.2023
Dobrý den pane doktore, chci se Vás zeptat, jakou tinkturu, bylinky, či jiné doplnění by jste navrhl při onemocnění rakovinou. Konkrétně se mi jedná o mého tátu, kterému je 77 roků a loni, ke konci roku mu byla diagnostikovaná rakovina prostaty. Prochází vyšetřeníma, které nejsou úplně u konce. Před týdnem my byly odoperované varlata - hojí se dobře operační zásah. Mezi tím se přišlo i na to, že rakovina se zabydlela i v kostech - hlavně v bederní a hrudní páteři, něco má být i v pánvy. Nevím, jak bude stanovena další léčba. Ale přemýšlíme, jak mu zařadit do života bylinky a tinktury. Vysoký krevní tlak nemá, používá však nějaké léky na ředění krve, má zelený zákal - vidí už teď dost špatně - špatně čte, trochu zápasí s depresemi. Já jak se dozvěděla o prostatě - to se ještě nevědělo, má-li rakovinu určitě - mu nabídla tinkturu cy-vaj - tu nyní douživává. No a tak mě napadlo, zda-li byste uměl nabídnout něco co umíte s rakovinou Vy a tinktury a bylinky… ještě jsem četla o zlatobýlu kanadském. Ale jak nasadit a používat, fakt netuším. Budu ráda, za jakýkoliv nápad, návod. Bude tady důležitá i strava, tak co do ní zahrnout. Moc děkuji za Váš pohled. Zdravím
01.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Je mi 48 let. Za týden jdu na konizaci čípku. Gynekolog mi dopuručil po zákroku vkládat Papilocare, vaginální gel. Dívala jsem se na internet a připadá mi vhodný. Slyšela jsem, že doporučujete vkládat rakyníkový olej. Že by měl toto vyléčit. Mohla bych kombinovat tyto dvě věci dohromady? Mohl byste mi napsat prosím váš názor? Alena Děkuji a jsem s pozdravem.
01.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Můžu užívat yam na menopauzu a betaglukany dohromady Děkuji a jsem s pozdravem. Jana
01.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dobrý den, obracím se na vás s žádostí o pomoc. Již cca rok mám gynekologické potíže (pálení, bolest) V kultivaci jsem měla opakovaně klebsiellu v pochvě. Bohužel antibiotika mi zatím žádná nezabrala. Je možné tuto bakterii léčit přírodní cestou pomocí bylinek? Můžete mi prosím nějaké doporučit?
01.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. pod několika tuby jdou na rtg vidět záněty. Nic mě neboli ale chtěla bych to vyléčit jinak než zubařem. Je nějaká možnost např přirodni antibiotika lichořeřišnice, tužebník šalvěj? Jak užívat? Děkuji a jsem s pozdravem. Marie Burianová
01.02.2023
Dobrý den, pane MUDr. Mlčochu, prosím Vás o radu, jak mohu užívat účinné kombinace bylin uvedené níže v mém dotazu. Předem děkuji za Vaši radu. Před 2 lety jsem snědla jídlo kontaminované nějakou chemickou látkou z drogerie. Když jsem kaši vařila, přidala jsem do ní vločky, přilila mléko, potom jsem jedla a chuť se mi zdála se mi nějaká atypická, navoněná, ale byla jsem zrovna doma sama, tak jsem ji snědla a neradila s mamkou zda sníst či ne. Potom mi začlo být hrozně špatně, začalo mi tlouct srdce, měla jsem záškuby v těle, v noze, necítila jsem chvíli ruku do půlky pravé ruky, také jsem chvíli necítila 2 prsty nemohla s nimi hýbat. Volala jsem na toxikologickou linku, vzalo mi to celý kredit a nikdo mi neporadil. Pálilo mě poté v krku, šla jsem na ORL a Dr. řekla, že mám puchýřky v krku. Měla jsem žluté bělmo očí od otravy z toho jídla a druhý den po jídle tupé píchání v pravo v břiše - dle Dr. žluč. záchvat. Asi půl roku potom jsem šla do obchodu a měla jsem pocit, že necítím nohy, jakoby bych šla po mechu, záškuby v pravé noze, potom jsem nemohla koordinovat ruce, pocit jak kdybych s nimi mohla jen těžko hýbat, jak kdyby nebyly mé, poté neovladatelný třes rukou - dr. na neurologii mi předepsal magnosolv, občasné píchání v hlavě, potíže s močením, pálení a nutkání na močení. Večer jsem ležela, měla jsem pocit jako když se kolem mě všechno točí, a houpe se jak když jsem na vodě, poté jsem se ráno vzbudila a viděla jsem koukala na okno a viděla jsem asi 5-10 minut dvojitě. 1x zvracení, potíže s rovnováhou, motání hlavy, zvedla jsem se od mobilu, kt. jsem nabíjela a viděla jsem hvězdičky… Jela jsem do kopce na kole a bolely mě všechny svaly a klouby v těle, také jsem měla návaly horka… Občas svědění kůže na ruce. Je to již 2 roky, stalo se mi to v době kdy začínal Covid a nebyla jsem na tom finančně nejlépe, ale potíže mám dodnes a říkám si, že tu kaši jsem tenkrát radši neměla vůbec jíst. Pak jsem měla křeče v břiše, při běhu mě bolelo dole v pánvi, a stahy a křeče ve stehnech. Mám dodnes potíže s trávením, hrozně zpomalené trávení, mohu jíst tak 2 jídla denně, jídlo z dopoledne trávím do 16. hodiny odpoledne, občas mě pálí žáha, celkem často říhání po jídle, těžké trávení. Dr. mi řekla podezření na polypy ve střevě, žlutá stolice, ze začátku střídání tuhé a řídké, nyní se ustáluje. Bolesti břicha i mimo cyklus, 2 dny špinění před mens. a po mens. dle dr. možná endometrioza. Od té doby jsem u ní nebyla na vyšetření, protože některé její vyšetř. postupy mi nevyhovovaly. Mám dodnes stahy v břiše a mezi stehny. Myslím, že v té kaši bylo např. vylité savo, parfém nebo " voňavý" peroxid vodíku, když jsem měla poleptaný krk. Bojím se, abych neměla rupturu střeva, poškozené orgány, rakovinu, které jak jsem se dočetla může peroxid vodíku způsobit. Praktická Dr. řekla, že játra mám v pořádku. Před mens. teď mám ale tupé bolesti a bodání vlevo pod žebrem, potom zase vpravo pod žebrem - bojím se, aby to nebyla rakovina střev nebo slinivky nebo něco s játry, žlučníkem či odtokem žluči, štěpením. Jsem docela dost unavená. Potřebuji poradit jak postupovat při detoxikaci od chem. látek? Zakoupila jsem si byliny od Salvia Paradise a potřebuji poradit, zda lze užívat jen 2x denně? Neboť 3x denně bych to nejspíš každý den nestíhala a nějakou účinnou kombinaci? Pan Špicl od Salvia Paradise mi poradil jen Čagu, ale tu jsem již užívala před půl rokem a příznaky nezmizely. Jinak mi moc neporadil, psal že si mám udělat nějaký test zda mám zánět v těle. Myslím, že zánět mám v těle. i bez testu… Nyní mě pálí v krku, prodělala jsem celkem těžký covid a mám zpomalené trávení, jídlo z večera, trávím ještě ráno, když jsem vzbudím tak nemohu nic pozřít nebo ještě ráno trávím jídlo z předchozího dne, krkám a pálí mě v krku a vzadu v krku mám jakoby hlen kterého se nelze zbavit a ani polknout, ani vyléčit neustále vzadu dole v krku a k tomu to pálení a sucho. Mohu užívat dohromady tablety Vilcacora a štětka lesní s čajem Achiote? Děkuji předem za Vaši radu. Hezký den, Karolina
01.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Obdržel jsem informaci, že je k dispozici Tinktura, bylinné kapky ATO-EK. Píšete, že mohu na tento email zaslat dotaz. 1. Lze si z této tinktury doma vyrobit mast nebo jen přidat pár kapek k jinému masťovému základu, třeba CBD základu? 2. Taky se chci zeptat, zda na domácí tinkturu, třeba ze sušených kořenů pampelišky, eleuterokok, kostivalu, také z kadidlovníku, aj. jiných tvrdých sušených kořenů, je vhodnější použít 96% líh, anebo stačí 80 % líh, které nabízíte ve Vašem eshopu? Ptám se proto, abych si neobjednal nižší procentní líh. Děkuji za radu. Pokud nemůžete odpovědět, nic se neděje. Jirka ☀️
01.02.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
31.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Měla bych takový dotaz. Nemohl by jste u každé tinktury a bylinky napsat zda je nebo není vhodná při ředění krve clexanem. . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
31.01.2023
Dobrý Doden, pane doktore. Můj dotaz je následující: Máte prosím nějakou pomoc na léčbu růžovky? Děkuji a jsem s pozdravem. Dita
31.01.2023
This is very interesting, You are a very skilled blogger. I've joined your rss feed and look forward to seeking more of your wonderful 바카라사이트추천. Also, I have shared your website in my social networks!
31.01.2023
Really no matter if someone doesn't be aware of after that its up to other users that they will help, so here it takes place 카지노사이트추천.
30.01.2023
Vážený pane doktore, prosila bych o radu. Po pětidenní intenzivní bolesti v podbřišku a krvácení mimo cyklus mi byl zjištěn zánět dělohy a močového měchýře. Gynekolog mi předepsal chemoterapeutika, ale vzhledem k tomu, že již přes 10 let neužívám žádné léky, chtěla bych to řešit přírodní cestou. Dělám si čaj z kontryhele, třezalky a medvědice a dávám si lichořeřišnici. Jak mám, prosím vás, dále postupovat? Děkuji moc za radu! Katka S.
30.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: U mého syna, kterému je jeden rok, byl potvrzen atopický ekzém. Poprvé se mu objevil na tváři, když mu byly tři měsíce. Bylo to celkem rychle potom, co jsme mu dávali tablety s vitamínem D předepsané od dětské lékařky. Tato souvislost je ale nejistá. Ekzém má především na zádech a na prsou, ruce a nohy jsou teď lepší. Od kožní lékařky jsme dostali kortizon na zarudlá místa a promašťující krém na celé tělo. Kortizon již mažeme několik měsíců, nyní třetí týden každý den vždy večer v kuse. Zarudlá místa se zlepšila, pokud ale kortizon zkoušíme postupně vynechat, syn okamžitě v noci špatně spí a škrábe se. Jako řešení se mi léčba kortizonem nelíbí z dlouhodobého hlediska. Syn má v pořádku krevní obraz a rozborem krve nebyly potvrzené žádné alergie. Existují bylinky nebo směs bylin, které bychom mohli u takto malého dítěte vyzkoušet? Našla jsem směs od paní Maria Treben na neurodermitidu, přikládám jako obrázek. Mohl by tuto směs pít roční chlapeček? Pokud ano, v jakém množství? Popř. máte tip na jiné bylinky nebo bylinnou směs? Děkuji velmi za Váš čas a doporučení!
30.01.2023
Dobrý dDobrý den pane Mlčoch. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Dcera 6 let má dle vyšetření ORL zvětšenou nosní mandli a doporučila nám vytrhnutí. Mě se ale na zákrok posílat nechce jelikož problémy s dýcháním nebo chrápáním žádné nemá. Nos má normálně volný a když je klasicky nachlazená tak mluví přes noc jako každý normální člověk. Se záněty uší také problém nemá ale dětské doktorka nekompromisně vytrhnout. Koukal jsem na Vaší stránku s bylinkama ale úpřimně jsem v tom ztracený. Dá se taková směs koupit již hotová? Děkuji moc. en, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
30.01.2023
Dobrý den, Moje dcera, 17 let má velké problémy s ekzémem. Když jí bylo 1/2 roku objevil se jí ekzém na spánku, cca velikosti pětikoruny, pak se zvětšoval, zašli jsme na kožní, dostala kortikoidy, prý nemají vedlejší účinky, ale po prvním podání se osypala po celém těle a od té doby do cca 8 let jsme bojovali s ekzémem, Po vyšetření na alergologii zjistili, že je alergická na vajíčko, nikdy ho ani neochutnala. Dále je velmi alergická na roztoče a také trávy. Několik let měla dýchátko - Alvesco. Po 8. roce se ekzém vytratil. Vše jsme posledních roky zvládali jen s Xyzalem. V březnu 2021 se jí objevil ekzém v záhybech na rukách, takřka ze dne na den - strupy a mokvání a úmorné svědění. V té době brala vitamín C se šípky, tak jsem ho hned vynechala. Začala jsem ji dávat čaj na alergie od Ajurvédy. Viki odjela s kamarádkama na prázdniny na chatu a po čtyřech dnech se vrátila téměř bez ekzému. Před týdnem se ale ekzém vrátil, začali jsme promazávat a pořád Ajurvédské čaje. Ale ekzém se hrozně zhoršil, strašné svědění, prasklá kůže, mokvavá. Brala Xyzal i 2x denně, ale nic nepomáhlo. Dávaly jsme obklady z čaje a dubovou kůru. Musím ještě připojit, že dělal zkoušky na střední školu, takže velký stres. Kontaktovala jsem homeopatku a léčili jsme homeopatií, pak čaje od paní Ludmily. V létě 2021 se ekzém jako zázrakem zase téměř ztratil. Nastoupila na školu a vše vypadalo dobře. V lednu 2022 dcera dostala covid, měla jen horečku a bolest hlavy ale objevil se po třech dnech ekzém a rozvinul se kromě rukou i na krk a obličej, vlasy, hodně svědivý, červené fleky, šupinky okolí očí, okolí rtů, drobné pupínky na obličeji, krku a rukách. Postupně se rozšířil po celém těle. Každou noc se jakoby sloupe z kůže, i přes den se z ní "práší". Homeo, co jsem dávala nezabíralo, Tak jsme zkusili na začátku léta ještě čínskou medicínu. V kombinaci s homeopatikama se ekzém "uklidnil". Odjeli jsme na dovolenou do hor a k moři. Do moře vlezla se slzama jen po stehna. Stále byla ve stínu a mazala se bambuckým máslem. Po 14 dnech se cestou domů přestávala škrabat a cítila so o moc lépe. Na podzim do školy zase skoro bez ekzému a hlavně bez úporného svědění a loupání kůže. Ale postupně se pomalu od října zhoršoval, v listopadu už zase na horní část těla a nyní už i na stehnech a v podkolení. A podle očního lékaře i v očích. Na to dostala kapky. Ekzém sice nemokvá, ale hrozně svědí. Nespí a nemůže občas ani do školy, pořád se drbe. Rozškrábe si to v noci až do krve. Bereme kůru od čínského lékaře (jezdíme tam každé 3 měsíce, homeopatika, Xyzal. Maže se nejraději Indulonou, občas bambuckým máslem a pila i znovu čaje od paní Ludmily. Nic nezabírá. Koupe se v čaji, dubové kůře, Ajurvídské soli. Teď zkoušíme řepíkový čaj. Také jsem četla, že pomáhá perila. Ale stále se to zhoršuje. Ještě jsem zapomněla říct, že jsme už před rokem upravili stravu, kontrolujeme histaminy, kyselou a alergizující potraviny. Vynechává mléko, také mouku, jen občas a jen celozrnnou, kukuřičnou rýžovou. Aby se mohla učit, tak ji musím škrabkat. Už si nevíme rady, ale kortikoidy nechce. Chceme odstranit příčinu proč se to děje. Proto prosím o radu, doporučení. Moc děkuji Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
30.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
29.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Moc bych poprosila o radu jak na zvýšení libida. Jsem po preventivní totální hysterektomii, sledována na onkologii pro anamnesticky vysoké riziko ca prsou. Mnohokrát děkuji za Váš čas a ochotu. Děkuji a jsem s pozdravem.
29.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Prosím, co byste mi doporučil na zarostlý kámen v ledvině? Pravděpodobně mi způsobuje záněty močových cest, pokud bych šla na operaci, museli by mi "vzit" kus ledviny. A dále pak, manžel má vysoké PSA, zatím bere antb. , po dalším odběru se uvidí, co dál. Děkuji a jsem s pozdravem. Pavlína ?
29.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Chtěla bych se Vás zeptat čím mazat ekzém v oblasti očí. Děkuji Michaela
29.01.2023
I finally found what I was looking for! I'm so happy. 온라인카지노 Your article is what I've been looking for for a long time. I'm happy to find you like this. Could you visit my website if you have time? I'm sure you'll find a post of interest that you'll find interesting.
28.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Poradíte prosím jaké byliny použít na léčbu varlete? Manžel dostal antibiotika na prosáklou prostatu, ale bohužel léky nezabraly. Varle bolí hlavně při erekci a chladnějším počasí. Nyní užívá 3. týden Fokusin a stále beze změny. Děkuji s pozdravem Lucie
28.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Jsem na Vaši tinkturu NEU-PAT na neuropatii zvědav. Sám je dělám - cca 30 druhů a jestli mě něco fakt nadchlo, tak to je tinktura z muchomůrky červené. Po cca 3 týdnech aplikace (celodenné) mě přestalo bolet rameno, s nímž si ani ortopéd cca 5 let neporadil. Je tam pravda nějaký výrůstek, který mě trochu omezuje v hybnosti, ale ta trvalá bolest (asi 2 roky jsem už mohl spát jen na zádech), je pryč. tedy zatím asi 2,5 měsíce, ale stále to funguje… Detail aplikace: Vzal jsem plínku po dětech, trochu ji napustil tinkturou (později jsem to jen podmazával 2-4 x denně, jak jsem si vzpomněl, jda kolem ní) přiložil na rameno, dal přes to igelitový pytlík (trochu barví a aby to neunikalo do trička a na to normální triko a oblečení, Nechal jsem to i přes noc. Už po cca 10 -14 dnech citelná úleva, po 3 týdnech bezbolestný stav. Přes Vánoce jsem trochu prochladl, pobolívalo, už jsem se bál, že se to vrátí, ale za 2-3 dny zase OK, trvalý stav dodnes. Tinktura je trochu cítit, ale nic tragického. S tinkturami jsem začal kvůli reziduům boreliozy - ze štětky (bylinkami se zabývám léta, většinu si sbírám, jsem v CHKOJ, jsem absolvent VŠZ a botanika je můj oblíbený obor), Pomohla, tak jsem pokračoval.. ale samozřejmě jen pro přátele a všechny, co jim to pomáhá a jelikož je to koníček, tak odmítám - ze zásady - jakékoliv kompenzace:-). Můžu postat tinkturu z muchomůrky na vyzkoušení. Děkuji a jsem s pozdravem. LK
28.01.2023
Dobrý den, pane doktore. . zde napište text dotazu. Dobrý den, Chtěla bych poprosit o radu, lze léčit bylinkami rosaceu? Ještě mám další problém s hlasitým kručením v břiše a vaginální záněty, Děkuji Kollnerová Irena Děkuji a jsem s pozdravem.
28.01.2023
Dobry den, synovi (6let) nasli hydrokelu a doporučili operaci. Chtela bych se Vas zeptat, zda se da vyléčit i bylinkami a jestli synovi neublizim kdyz na tu operaci ted nepujde? Dalsi dotaz, jestli je nutne přetahovat násilně predkozku kdyz ji ma trosku prirostlou? Moc dekuji za odpoved. N.
28.01.2023
Vážený pane doktore, prosím o radu v případě ekzému na noze, jedná se zřejmě o "zárodek" k bércovému vředu. Jde o mladého člověka. Předem moc děkuji. Dagmar*
27.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Chtěla jsem se zeptat na tinkturu Neu-pat, kterou jsem si objednala. Je vhodná i pro psy? Mám zlatého retrievera, kterému je 12 let (30 kg) a už asi rok a půl řešíme nějaké neurologické problémy. Špatně chodí na zadní nohy, obrušuje drápky a už i polštářky do krve, občas se mu nohy kříží a má je slabé. Možná jde o degenerativní myelopatii. Zároveň má megaesophagus, takže ho krmím jen kašovitou stravou ve svislé poloze. Užívá Degan 1/2 tbl. 2krát denně a Mestinon 1/4 tbl. 2krát denně. Má pořád chuť do života a je veselý, tak se snažím ten proces zpomalit. Proto jsem mu koupila tinkturu Neu-pat, i když není na Vašich stránkách přesně uvedené, na jaké problémy se používá. Zkusila jsem mu dát včera večer 10 kapek na namočený piškot. Za chvíli se mi ale zdál takový divný, připadalo mi, že se víc motá a pokašlával. Je možné, že mu nesedly ty kapky? Třeba alkohol v nich? Nevím, jestli je dál dávat a kolik… Do krmení mu ještě přidávám hericium 1 kapsli denně, kterou vysypávám.   Děkuji a jsem s pozdravem.
27.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . poradil byste byste bylinky na vysoký kreatinin a hypercalcemii u muž, který se léčí na Bechtěrevovo onemocnění pomocí léčby Enbrell k vysoké hodnotě kreatininu se přidalo onemocnění sarkoidoza. Lékaři po 10měsíčním bádání nenašli léčbu ani příčinu a ledvinám hrozí dialýza. Pacient trpí neskutečnou únavou a sklíčeností, lékaři neléčí ani hypercalcemií. Děkuji a jsem s pozdravem.
27.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: proc nelze pouzit celou rostlinu kalisie nikde nemohu dohledat. musi byt leciva prece cela od korene i hlavni stonek nebo co kdo dela s hlavnim stonkem kdyz jsou odstraneny listy i bocni oddenky kolikrat na ni koukam a je mi ji lito jak zustane takhle nahate trcet z kvetinace Děkuji a jsem s pozdravem.
27.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
27.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: chtěla bych poradit, jakou bylinu nebo tinkturu mám užívat na muj problém. už několik let mě trápí koutek. stále mokvá i když užívam vitamín b a potírám mastí fungicidin. jen někdy se trochu uklidní . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
27.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je nasledujici: Jsem v prechodu a uz par mesicu uzivam jakesi bylinne kapsle. Bohuzel prestaly fungovat a nyni me suzuji navaly horka, hlavne vecer a v noci. Take psychicka nepohoda, lehce receno. Rada bych si objednala od vas tinkturu z plosticniku, jen netusim, kolik lahvicek na doporucenou kuru budu potrebovat. Vazim 52 kg. Děkuji a jsem s pozdravem. Jarka
27.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jaké bylinky mám užívat při zánětu slinné žlázy? Děkuji a jsem s pozdravem. M.
26.01.2023
Dobrý den pane doktore, ráda bych se Vás zeptala na Váš názor. Dcerka trpí od 4 let na migrény. Bez aury. Jak byla malinká párkrát i zvracela. Dnes je jí 10 a půl, už nezvrací, ví, že si musí jít lehnout a nejlépe co nejrychleji usnout. Hlava jí bolí vždy v oblasti čela. Ve většině případů jí je po vyspání dobře. Jen zřídka se migréna táhne do druhého dne. Všechna neurologická vyšetření má v pořádku, také oči a rehabilitace, vše ok. Bohužel na migrény trpí od mala i moje maminka, takže možná dědičnost. Ovšem jako matka jsem bezradná, tak ráda bych jí od migrén ulevila. Nikdy nevíme kdy přijde, žádnou souvislost jsme nikdy nenašli. Jen možná, dcerka má od malička problém s usínáním, trvá ji i dvě, tři hodiny než usne. Nechci jí dávat žádné farmaceutické léky. Ale napadlo mě zkusit nějaké bylinné preparáty s řimbabou a podobně. Ovšem tolik tomu nerozumím, ani nevím jestli ji děti smí? Mohl by jste mi prosím případně doporučit nějaké bylinky na prevenci před migrénami? Mockrát děkuji za Váš čas a případně jakoukoliv radu.
26.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Co byste doporučil na sluneční vyrážku u dospělého i u dětí? Děkuji mnohokrát
26.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Dobrý den, pane doktore. Nejsem žádný velký znalec bylin ani častý uživatel, to se přiznám. Čas od času jsem narazila na vaše stránky o bylinkách, pokud mne něco hodně zaujalo, více jsem se tomu začala věnovat. V průběhu života jsem přišla na to, že příroda nám má opravdu hodně co nabídnout. Jako běžný uživatel bylinkových čajů musím mít v zásobě meduňku na uklidnění, směs levandule, chmele na relaxaci, šalvěj na pocení a kloktání, Bachovky První pomoc tinktura… jenže tím to začíná a končí. Až nyní, kdy jsem oslavila 43 narozeniny, rok se ne-vyrovnávám s tím, že jsem odešla z nefunkčního vztahu a zůstala s dětmi sama, se jako tonoucí chytám stébla a pátrám všude. Ano, pravděpodobně vinou psychiky a vyčerpání psychického i fyzického, kdy už několik měsíců pociťuju naprostý vyčerpání jsem skončila na neurologické ambulanci s diadnozou cervikální dystonie -torticolis doprava. Zatím mám za sebou EMG vyšetření a dnes návštěvu v nemocnici u sv. Anny v Brně v poradně pro abnormální pohyby a Parkinson. Domluvili jsme se na aplikaci botulotoxinu a dnes jsem jiz dostala dve davky po 25 mg. Na internetu jsem viděla videa nemocných a je mi hrozně smutno. Z toho, že v dnešní moderní době je stále tolik nemocí, které medicína nevyléčí… Smutno z toho, že jedna z nich postihla i mě, i když se to dalo při všem tom stresu očekávat. mám strach z toho co bude, jaká bude léčba, atd. moc se omlouvám, je mi jasné, že při své profesi nemáte čas číst všechny zprávy. Pokud by se tak přece jen stalo, prosím vás o doporučení bylinek, v mém případě asi jen na uvolnění svalů… ale i tak budu moc vděčná, zvlášť pokud by to byla nějaká kombinace více bylinek. Není problém koupit si jednu dvě a ve formě nálevu používat, ale myslím si, že při takovém onemocnění už to chce nějaké kombinace, směsi… Děkuju moc za přečtení a případnou odpověď?
26.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . Maminka 83roky má sníženou klenbu dol. končetin, byla jí diag. neuropatie. Bolesti nemá, jen při chůzi je nestabilní, jako by chodila po gumě. Užívá TEZEO na vysoký tlak a má třes. v rukou. Děkuji a jsem s pozdravem. Pavla
25.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následujíc, chtěl bych u vás objednat a nevím co a prosím o radu. Na začátku prosince dostala máti-67 let silný kašel. Kašlala hrozně moc 3-4 týdny, teplotu a nic jiného neměla, jen ten kašel. Už nekašle moc ale pokašlává krátce. Jak chvíli mluví tak stále pokašlává. Poradíte nějaké bylinky… díky Jára í . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
25.01.2023
Dobrý den, pane doktore, zde v poradně jste v obdobném případu pokročilé rakoviny žaludku radil tinkturu že směsi následujících bylin: BROSKVOŇ list, BŘEZOVNÍK OBECNÝ plodnice, JMELÍ BÍLÉ list nasbíraný v březnu na ovocných stromech, KALISIE VONNÁ výhonky, MAI-TAKE tzn. TRSNATEC LUPENITÝ plodnice, REZEVEC ŠIKMÝ plodnice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen. Ráda bych se zeptala na ideální poměr bylin a na doporučenou denní dávku hotové směsi pro starší dospělou osobu. Zároveň moc ocením řadu, kde potřebnou tinkturu nebo alespoň byliny/houby potřebné pro její přípravu získat. V dobře zásobených klasických bylinkářstvích mě odkázali na centra TČM, ti zas své byliny nabízí výhradně jejich terapeutům, tudíž jsem trochu bezradná. Zároveň věc s ohledem na diagnózu dost spěchá. Předem moc děkuji za rychlou reakci a přeji krásný den!
25.01.2023
Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. this day is too much good for me, since this time I am reading this enormous informative article here at my home. Thanks a lot for massive hard work. In this article understand the most important thing 토신사
25.01.2023
Wow, this piece of writing is pleasant, my younger sister is analyzing such things, so I am going to tell her… I really like what you guys are usually up too. This type of clever work and coverage! Keep up the fantastic works guys I've added you guys to my own blogroll. 온카맨
25.01.2023
Dobrý den, mám ulcerozní kolitidu, před půl rokem relaps, zánět nízko v 5-6 cm konečníku, byl nasazen medrol, asacol klyzmata, budenofalk pěna, pentasa 4g, mutaflor. Konečník se nakonec během prosince vyhojil, zánět se ale (nejspíš) v určité fázi posunul trochu výše, jelikož už měsíc mě bolí břicho v dolní oblasti, jak kdyby prostě podrážděná ta střevní sliznice, mírným nijak dramatickým zánětem asi. Nemám průjem ani krev ve stolici aktuálně, mám pocit, že je teď potřeba něco co to střevo zklidní, opečuje: D tu sliznici hlavně beru ale 8mg medrol, asacol klyzmata, pentasu 4g, mutaflor a tu budenofalk pěnu. Četla jsem o kadidlovníku pylovitém- má tato bylinka nějaké interakce s těmito léky? Co by mohlo v takové situaci nejvíce pomoci? Nechci jít na biologickou léčbu což mi teď doktoři nabízejí jako řešení. Děkuji, K. Mudrová
25.01.2023
Dobry den vazeny pane doktore. Jsem invalidni duchodce 60 let. Asi pred 5 az 8 lety me nasly malou cystu v ledvine nebo na ledvine a dnes v noci, kdyz jsem spal a prevratil jsem se na levy bok me vzbudila ostra bolest ktera trvala cca 2 vteriny, tak nekde v oblasti prave ledviny. Kdyz jsem se uplne probral ze spanku tak jsem si uvedomil ze uz se mi to stalo uz ponekolikate, akorat ze ta bolest nebyla tak velka tak jsem si ji neuvedomoval a zapomel jsem to. Hned jsem si vzpomel na to ze me pani doktorka objevila tu cystu. Je to obvykle ze cysta zpusobi takovou bolest pri prevraceni na bok? Bude to prosim podle vas pravdepodobne ta cysta? Vim ze bez radneho vysetreni je tezke hadat. Pak jsem se chtel jeste prosim zeptat (mam panicky strach z operaci a invazivnich vysetreni) Nasel jsem na internetu ze se cysta uplne rozpusti kdyz se uziva tinktura z Vilcacory? A jak dlouho a kolik kapek se uziva? Je to skutecne realne aby ty kapky rozpustily cystu? Predem Vam mockrat dekuji za odpoved. Viktor Kren
24.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: 14-ti letá dcera již téměř dva měsíce trpí bolestí břicha a žaludeční nevolností. Nechce jíst, po jídle jí není dobře. Všechna vyšetření jsou v pořádku (odběr krve a stolice, sono). Nejpravděpodobnější podle mě je stres před vysvědčením a přijímačkami (dcera je velmi cílevědomá). Potřebu hubnout a hlídání váhy v jejím případě vylučuji. Nabídněte prosím Váš produkt pro objednání (psychická vyrovnanost, zklidnění žaludku apod.) Mockrát děkuji a přeji hezký den. Děkuji a jsem s pozdravem.
24.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám hyperaktivní močový měchýř, neustále nutkání na močení, přitom vyčůrám 3 kapky a za nedlouho nanovo. O nočním "běhání" co 1-2 h nemluvím. Existuje nějaká tinktura, či bylinka, prosím, ať nemusím jíst chemii? Děkuji a jsem s pozdravem. Pavlína ♥
24.01.2023
Dobry den pane doktore, mam nasledujici problemy: V poslednich 2 mesicich me boli bricho v oblasti zaludku a jater (na UZ ani gastru se na nic vyznamneho neprislo krome maleho hemangiomu na PL jater). Pak se zacly postupne zvetsovat uzliny - nejdriv jedna vlevo na dekoltu, pak na krku pod uchem vlevo, pak i u kyvacu na obou stranach a pote v podpazi. S tim se dostavila i zvysena teplota, rano okolo 37.2, vecer az 37.4 - toto trva uz mesic, kazdy den. Tento tyden jsem si nahmatala na levem prsu nejaky utvar. Taktez mi byl diagnostikovan m. Bechterev v poslednim mesici, mam na pateri syndesmofyty, hlavne v krcni a hrudni casti a casto me ted boliva prava noha - bolest podobna jako jsem kdysi zazila pri flegmone nohy - od kolene po vrsek stehna, ale viditelne je noha v poradku, zadne zarudnuti, pouze v podkoleni mi obcas natece takova boule na obou nohou, je to v tom miste spis neprijemne kvuli tomu otoku, nez bolestive. Co za bylinky a medicinalni houby na toto mohu prosim uzivat? Pripadne nejake masti na tu nohu? Mam zaradit i nejake cviceni? Je zvlastni, ze ty otoky v podkoleni se objevily poprve, kdyz jsem cvicila jogu, takze mam z toho ted trochu strach a nevim, jestli je to cviceni vhodne na tento problem. : ( Dekuji
24.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Na obsese, deprese, úzkost jste na netu radil Bazalku posvátnou, mycenku pletní, Lípu… Pupeny, Šišák bajkalský, Rozchodnici, Bakopu a Pupečník… Píšete směsnou tinkturu. Jak to provést. Mohu koupit všechny tynkury a třikrát denně po 15 kapkách kapat??? Někde jsem četla, že mohu použít jen tři tinktury a jeden pupen tedy čtvery dohromady. Děkuji za zprávu a radu Renczesová Alexandra Děkuji a jsem s pozdravem.
24.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Manžel měl před 2 roky operovaný meniskus. Koleno ho i tak čas od času bolí. Máte prosím v nabídce nějaký produkt, který by mu pomohl? Děkuji za odpověď.. zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
23.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Vnučka 16 let. Má sníženou krvetvorbu. Brala železo bez výsledků. Jiný problém s krví se neprojevil. Je možné to podpořit nějakou bylinkou. pokud bude potřeba podrobnější informace předám Vás mé snaše. Dost nás to vyděsilo, skončila v nemocnici … Děkuji a jsem s pozdravem. Marie.
23.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jaké bylinky by mi mohly pomoct při bělotoku. Nejde o mykózy, ale o denodenní výtok. Je až v takovém množství, že se bez intimky prakticky neobejdu. Po menstruaci je vodnatý a pak hustší konzistence (podle toho v jakém cyklu jsem). Je to velmi nepříjemné a nekomfortní. Děkuji
23.01.2023
Dobrý den pane doktore, chtěla jsem se Vás zeptat mám už skoro 15 let Crohnovu chorobu… mám za sebou řadů léků, které mi nepomohli a nakonec jsme skončila na biologické léčbě, ale vystřídala jsem už 3 a pokaždé vedlejší účinky u první sem měla abscesy a vždycky zlatý stafylokok. nakonec se mi udělal absces na páteři brala jsem rok antibiotika nakonec mi tahle léčba pomohla… ale teď mám problémy zase jiné. Mám opakované záněty moč. cest pokaždé mi najdou e. coli. Zkouším probiotika i mi předepsali léky na posílení imunity beru urovaxom, ale pokaždé se mi to vrátí. Jsem rok po druhém císařském řezu a tyto problémy začali potom, 30.1. jdu na magnetickou resonanci, zda nemám píštěl (už jsem nějaké měla, ale vždycky zmizly sami). Chtěla jsem se zeptat zda by jste mi mohl něco doporučit z bylin? Moc Vám děkuji za odpověď.
23.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Můžete mi prosím poradit byliny, popř. jiné přírodní produkty k léčbě jakéhosi zanětu šlach v těle? Děkuji a jsem s pozdravem.
23.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Má maminka má 85 let a má stále se opakující záněty močových cest a tedy i několikrát ročně léčbu antibiotiky. Je důležité podpořit ledviny? Vaši přednášku http://www.WebinarLedviny.cz jsem si stáhla z internetu. Jaké bylinky by jste doporučil? Děkuji a jsem s pozdravem.
23.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Je mi 50 let a jsem preventivně po totální gynekologické operaci / anamnesticky zemřela moje mamka na ca ovarií/ a operace mi byla důrazně onkoložkou doporučena. Jsem 3 roky po operaci a popravdě řečeno se můj onkolog a gynekolog neshodnou v názoru, zda pro mě je dobré brát umělý estrogen /zvyšující riziko ca prsou/, takže sama od sebe beru Gynex gtt, ale nevím, zda je účinný neboť na sobě nepozoruji zlepšení. Návaly horka se zlepšily, ale pokles nálady a energie je stále výrazný. Proto jsem se rozhodla pro změnu na Vaše tinktury. Kamarádka to má jednodušší - je přirozeně v klimakteriu a má "jen" návaly horka. Ještě jednou děkuji mnohokrát za Váš čas a ochotu, tinkturu určitě objednám. Hezký den Vám.
23.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . Jsem tři a půl měsíce po trojnásobné zlomenině kotníku, který je zpevněný destičkou a drátem. Chodím na kontroly do chirurgické ambulance kde se lékaři střídají. Každý doporučí a napíše jinou mast. Z vnitřní strany mám ještě malý otvor z kterého za den vyteče několik kapek hnisu s krví. Podle rtg. a lékařů bych už měla chodit bez berlí, což jsem zatím nedokázala, Cvičím, snažím se a myslím si, jestli to nemám v hlavě, že se nedokážu berlí pustit. Prosím, čím by to podle vás bylo nejlíp mazat a jakým způsobem začít chodit bez berlí? Děkuji za vše Dana
22.01.2023
Dobrý den, pane doktore, přečetla jsem si jeden komentář od paní a chtěla od vás radu. Touto cestou vás prosím také o pomoc. Mám nemocného pejska je to Labrador a selhávají mu ledviny? Snažím se udělat nemožné. Moc ho milujeme a přírodní medicína dělá kolikrát divy. Je něco co by mu alespoň prodloužilo život. Lékař mu dává týdny, měsíce. Je ve čtvrtém stádiu a i pan doktor se divil jak vypadá. Kdyby mi nezhubnul a nezvracel ani by nebylo vidět, že tento pejsek podle pana doktora umírá je hravý a má radost. Není pejsek který leží a nevnímá. Teď moc nepapa, ale snažím se dávat mu dietně. Je to pro mě pejsek, který tu byl semnou v těžkých chvílích a musím pro něj udělat cokoliv tak jako tu byl on pro mě ???. Děkuji za pochopení a snad nějaký přírodní zázrak třeba trochu pomůže
22.01.2023
Dobrý den, píšu už ze zoufalství jsem po 3 operacích hemeroidů v dětství jsem prodělala dětskou vasculitidu a dlouho mě léčili kortikoidy v dospělosti ohledně nemoci už příznaky nebyly, ale hemeroidy i přes léčbu a operace se stále vracejí. Také trpím na podložní bolaky (akné) jsem poměrně štíhlá, sportující 30leta žena, studuji výživu a věnují se zdravému životnímu stylu, zatím jsem ale bohužel nepřišla jak si pomoct. Děkuji
20.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím, poradil byste mi, čím si pomoci od bolesti a případně čím léčit Tietzův syndrom? Děkuji a jsem s pozdravem. Hana
20.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . prosim je mozna nejaka bylina, tinktura, ktera nahradi leky na reflux jicnu? dekuju
20.01.2023
Dobrý den, dovolím si Vás oslovit, jako neurologa a bylinkáře, s mým problémem s kterým si již opravdu nevím rady. Tento spočívá v bolesti hlavy po Covidu, který jsem prodělal v 2/2021 a 2/2022 (2x očkován v roce 2021) s lehkým průběhem, ale už od toho prvního Covidu se zdravotně trápím hlavně s bolestmi hlavy (jsou i stěhovavé), kdy jsou téměř dennodenní a u toho se vyskytují mírné stěhovavé bolesti svalů a kloubů dolních končetin, ramen, a rukou,, při spánku mravenčení v rukou, kdy stačí, abych jí měl ohnutou. Když naroste bolest hlavy přidá se i únava i intenzita bolesti svalů a kloubů a někdy i průjem. Taktéž se objeví několikrát do měsíce nekolikadenní pálení na špičce jazyka, ráno občas kapání z nosu a slzení z očí. V tu dobu u prvního Covidu jsem také měnil pozici v zaměstnání, kdy nyní více sedím u PC a člověk už neví od čeho to je, co dělat, když neví příčinu. Věk 43 let, 97 kg spíše sportovní typ, nekuřák. Prodělal jsem všemožné vyšetření MR mozku (po prvním Covidu a mírné léze), MR zad-bedra, RT krční páteře (pár výrůstků), oční, krční, měření tepen na krku, EEG atd a prostě nic zvláštního. Po první Covidu jsem měl zvýšený tlak, kdy jsem užíval Tricate Combi 5 mg, již neužívám, tlak 125/80, trochu jsem zhubl. První Neurolog mě po vyšetřeních vyhodil, ať již k němu nechodím, že s tím nic neudělá, že je to po Covidu. Druhý neurolog bere bolesti, jako cévní problém a aplikován Propranolol, Magnerot, bez účinku po pul roce od prosince nasazen Topamax, Zhruba od té doby se mi zhoršilo mravenčení, kdy mi již mravenčí prsty na rukou a nohou i přes den a hučí v uších. Kdy nevím, jestli to souvisí s Topamaxem či je to zas něco nového, nějaký nový příznak něčeho. Tímto jako nechci, jako abyste si myslel, že chci, abyste haněl jeho postup to ne. Jinak jsem nebýval nemocen, kdy mě obvodní neviděla několik let a nyní jsem chodící reklama na zdravotní trosku i když to na první pohled nevypadá. K popisu bolesti hlavy mohu uvést, že se v poslední době jedná o bolestivé pálení v oblasti temene hlavy (zpočátku tam kdysi jen mírně mravenčilo-lechtalo), kde židé nosí jarmulku (větší citlivost na dotek, bez viditelného poškození či začervenání, bolí jakoby lebka a pod ní, nevím jak popsat) a to někdy již při ranní cestě autem do zaměstnání a poté i píchání a bolest hlavy v té oblasti. Řezavé píchaní na horní straně hlavy. Někdy večer mírný pocit jakoby opilosti) Každé ráno cvičím na krční páteř, chodím na masáže, kdy jsem absoluhoval i rehabilitace, snažím se hýbat (když mohu), avšak zlepšení v nedohlednu, kdy už z toho začínám být ……ne z toho, že bych měl něco vážného, ale z toho, že nevím z čeho a jak s tím bojovat a nebo co to, kde je ten problém, jestli neurologického charakteru či od páteře. Taktéž užívám přírodní doplňky stravy (šišák, bělotrn) a taktéž žádný velký úspěch. Od Vánoc, kdy děti měli nějakou virózu a já začal užívat Topamax, tak mě každé den mírně pobolívá pravá stran okolo nosu až do čela a včera se mi to zvýšilo na silnou bolest půlky hlavy. Od prosince bylinky na cévy (Rooibos, komonice, přeslička, jinan, řepík), odkyselení a upravena životospráva, kdy jsem zhubl cca 6 kg, zařazeny půsty 16/8. Mám poklidné sedavé zaměstnání. AD neberu a brát nebudu, snad. Před Covidem jsem takové problémy neměl a na bolesti hlavy jsem netrpěl. Nemám výrazné bolesti krční páteře a zad, až posledních měsíc bolesti zad. Tak nevím, člověk už je z toho zoufalý. Zlepšení bylo přes léto, kdy jsem vybíral po týdnech dovolenou a měl pohyb, evidentně mi nedělá dobře sezení, ale proč (někdy mi zas vůbec nevadí)???? Něco podobného jsem měl před deseti lety (ne v tak silné a dlouhé míře), kdy jsem měl také bolesti hlavy, kdy nakonec byla zjištěna prodělaná borelka (také již v IgG), bohužel už si to přesně nepamatuji a lékař již neordinuje. Nyní mám také v odběrech v květnu v IgG, také všelijaké choroby (viz. příloha), ale imunolog vysvětloval, že by to nic dělat nemělo, ale……Tak asi ve zkratce Děkuji za Váš čas a případné rady S pozdravem D.
20.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: omlouvám se, zapomněla jsem napsat, že jsem necelé dva roky po onkologické léčbě chemoterapiemi a bioléčbou. Děkuji a jsem s pozdravem.
20.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: již třetí rok mám potíže s trojklanným nervem. Trpím bolestmi hlavy a pravé stran y obličeje, oka, ucha a zubů. Protože mám problémy s páteří, léčím se na neurologii. Podle výsledků z vyšetření magnetickou rezonanci mám velké degenerativní změny krční a bederní páteře. Díky tomu je prý utlačována větvička trojklanného nervu. Předepsané léky jsem musela kvůli velkým otokům vysadit.. Můžete mi doporučit nějakou vaši tinkturu nebo bylinky, které by byly pro mne vhodné? Děkuji. Děkuji a jsem s pozdravem.
20.01.2023
Dobrý den, pane doktore. dostal jsem na Vás kontakt od maminky, která u Vás koupil tinkturu Bor-ex, ale raději jsem se chtěl prvně zeptat. Jsem rok po léčbě bareliozy atb a stále mě pobolívají klouby (jen na levé straně a to hlavně kotník a zápěstí). Dlouhoodobě beru na doporučení přípravky od fy Energy. Ale těchto problémů se nemohu úplně zbavit, proto mi maminka koupila Bor-ex a já nyní nevím, jestli to mohu kombinovat (nerad bych si třeba stav zhoršil) a jestli vůbec je toto vhodná léčba. Děkuji za info a přeji hezký den, Aleš .
20.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně přípravků podporující imunitu a správnou činnost ledvin. Potýkám se s problémy proteinúrie (do 0,5 g/den) s přítomnou mikroskopickou hematurií, která dominuje. Čeká mě nasazení ACE (inhibitoru angiotenzin konvertujícího enzymu). Na základě několika nefrologických vyšetření a názoru vyšetřující doktorky to vypadá na IgA nefropatii. Abych to ucelil, tak má mikroskopická hematurie mi byla zajištěna asi v půlce září. Ta se následně po prodělaném covidu minimálně okometricky nezměnila. Bohužel asi měsíc na to jsem se na služební cestě chytl chřipku (prokázána v Prostějovské nemocnici) s horším průběhem. Měl jsem vyšší teploty (okolo 39.st.), vyšší CRP (36) a zároveň s tím i masivní hematurii (moč měla barvu kofoly). Ta po nasazení Exacyl 500 mg po týdnu ustoupila a opět šlo o mikroskopickou hematurii, která nebyla pozorovatelná okem. Poslední odběry krve, které se uskutečnily 9.1. prokázaly mírnou anémii. Na základě imunologie nelze stanovit příčinu nemoci. Přeji Vám hezký den a těším se na Vaši reakci.
20.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Co byste doporučil na léčbu okolí stomie? Maminka má okolí vývodu tlustého střeva neustále rozmokvané a občas krvavé a nedaří se nám to zahojit. Používáme Sudokrém, propolisovou tinkturu a z bylinek řepík, dubovou kůru, šalvěj a třezalku, ale nic nezabírá. Ivo Krátký Děkuji a jsem s pozdravem.
20.01.2023
I'm so happy to finally find a post with what I want. 바카라게임사이트 You have inspired me a lot. If you are satisfied, please visit my website and leave your feedback.
20.01.2023
Dobrý den, pane doktore, Můj dotaz je následující: Asi od 11/2021 mne bolelo v zádech na levé straně, chodil jsem k fyzioterapeutce a lázní, pomáhala mi na to teplá voda. V dubnu 2022 po cestě ze Slovenska jsem měl potíže s močením, šel jsem k urologovi, který mi dal Augmetin a Omnic. Po dvou dnech špatný odvod moči nasazen katedr a požadavek na hospitalizaci. V nemocnici vyzkoumali, že jsem před šesti lety /injekce velcade. /byl léčen na bolest v zádech zlomený obratel s diagnozou mnohočetný myelom. Při nástupu do nemocnice 4/2022, kreatinin 620, též mi našli bakterii pneumonasu a morganelli. Byla provedena pětitýdenní léčba kortikoidy, nemám cukrovku ale po kortikoidech zvýšení cukru-inzulín, chemo kapačka Daradum a injekce velcade /způsobuje někomu neuropatií/, 11 dialýz na lehké řetězce /alergie na heparin/, po chemu snížení hodnoty červ. krvinek, transfuze Po skončení léčby kreatinin 430, K5.3, s tím, že jsou hodnoty ustáleny, ale močení nefungovalo katedr vydělán až po změně léku na prostatu, po měsíci. Doma se mi snížil kreatinin na 300 a K na 5. Od června 2022 neberu chemo jelikož hodnoty FC kappa, lamda myelomu jsou v pořádku. Je otázkou zda příčina seIhávání ledvin byla dlouhodobým působením neléčeným působením bakterií nebo mn. myel. nebo v kombinaci, zda musela být lečba tak razantní. Nicméně necítím se po hospitalizační léčbě dobře mám zimu v těle donedávna mi mrzly nohy v vysokých teplotách v letě, bolí mne záda, necitlivost prstů dolních končetin ráno křeče přičemž hořčík v normě, velká únava těžko se mi stává. Zvýšené leukocity17, už lepší, ale snížené červ krvinky 3,7, urea vyšší 20. Tak vás prosím zda by se nedal něčí detoxikovat organismus po chemu, přelečit neuropatii po chemu, něco na zimu /možná nějaká alergie na léčbu/ v těle a únavu, též něco na snížení kreatininu a též zklidnění. Děkuji moc a jsem s pozdravem IM
19.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dobrý večer, Zbyňku, omluvte, že píšu tak na večer. Zaujal mě váš příspěvek o plosticniku. Z textu jsem vytušila, že se jedná o přírodní, ne úplně bioidentický estrogen, ale že ho lze za něj považovat. Ženy po karcinomu prsu, které měly nádor hormonálně závislý, jsou většinou na léčbě léky typu anastrazol, anaprex… , které fungují jako blokátory aromatazy, tudíž sníží tvorbu estriolů na minimum. Tim se pak ženy dostávají do velkých bolesti kloubů. Máte prosím tedy zkušenost s tím, jestli je smysluplné užívat plosticnik ,, aniž by se nevysadil anastrazol? Mě to logicky jde proti sobě, ale může to být jen moje milné vysvětlení. Láká mě ta představa, že žena po tomto onkol. onemocneni bere plosticnik, u kterého nevadí, že je estrogen pro ženu nežádoucí a progesteron, který doma pripravuji. Myslím na vyladenou hormonální hladinu i po tomto onemocnění. K Anastrazolu: "Mechanismus účinku léku: Hormonální léčba karcinomu prsu je možná jen v případě, že v nádorových buňkách je prokázán estrogenní receptor (ER) a/nebo progesteronový receptor (PR, PgR). Růst takových buněk je závislý na estrogenních hormonech. Před přechodem jsou zdrojem estrogenů vaječníky. U žen po menopauze vznikají estrogeny v periferních tkáních. Anastrozol je nesteroidní inhibitor aromatázy (IA), brání vzniku estrogenních hormonů mimo vaječníky. Tvorbě hormonů ve vaječníku nebrání, proto je použití je možné až v době, kdy nejsou funkční vaječníky, tedy po přirozené nebo uměle navozeném přechodu." Mějte se moc hezky a kdyby to sem nepatřilo, omlouvám se. Hezký večer. ?
18.01.2023
Dobrý den, čeká mne vytržení zubu moudrosti a zároveň nesnáším dobře anestezii. Naopak s bylinkami mi bylo vždy dobře. Jakou bylinnou kůru byste mi prosím doporučil k užívání před a po zákroku? Chci sáhnout po třezalce, ale ráda bych s Vámi zkonzultovala, zda je v nějaké formě vhodná i před zákrokem. Předem děkuji za Váš pohled a zkušenosti. Srdečně zdravím : -)
18.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám hodně nemocného taťku. Momentálně řeším akutní problém - strašně moc ho svědí kůže - má na to mastičku, léky proti svědění - lékař tvrdí, že za to může cukrovka, tedy diabetes 2. typu. Něco jsem o tom početla, a asi je to možné. Mastičku i léky zkusili vyměnit a nepomohlo to, snad je to ještě horší ? Prosím, dalo by se nějak pomoct bylinkami od Váš? Děkuji předem za pomoc. Současné nemoci: diabetes 2. typu (začala po transplantaci plic asi 5 let zpět), stařecká demence + Alzheimer, je po transplantaci plic, ablaci srdce Užívané léky: ADVAGRAF, PREDNISON, XARELTO, BISOPROLOL, KCL, CALTRATE, TORVACARD, TAMSOLOSIN, NOLPAZA, HUMULIN, LANTUS, BRINTELUX, ZOLPIDEM, APO-DONEPPEZIL, BURONIL, ZODAC. Děkuji a jsem s pozdravem.
17.01.2023
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Stav dcery 3,5 let je : týden zdravá, týden zelená rýma a kašel, týden zdravá, týden rýma a kašel pořád dokola. Naposled byla nemocná 3týdny k use. Nos vyplachuji i preventivně - vždy vyteče zelená hustá nudle. Občas se k rýmě a kašli přidá zánět očí, zánět uší. Spolu se zvětšenou nosní mandlí se ji zhoršil sluch a huhňá. V noci chrápe, někdy apnoe. Krční mandle jsou také zvětšené s čepy. Mívá škaredý ekzém, který přisuzuji oslabené imunitě. Na ORL doporučeno vytržení nosní mandle - s tímto nesouhlasím. Dá se s tímto stavem něco dělat? Případně může všechny vámi doporučené tinktury/oleje/mastičky u vás objednat hotové? Moc díky Děkuji a jsem s pozdravem.
17.01.2023
Pěkný den vám přeji, pane doktore. Prosím vás, chci se zeptat jakou tinkturu a na jak dlouho objednat při nadýmání? Mám potravinové alergie téměř na všechny potraviny, ale tím, že je jím, mám opravdu dosti nafouklé břicho a to hned po snídani až do večera. Trápí mě plynatost, mám ji snad pořád a obtěžuje mi to život. Ty alergie, já vím, je to alchymie.. zjistili mi alergie na vše: pily, prach, roztoči, srst a když přinesla vzorky 40ti druhů potravin, tak na 36 byla reakce.. brambory, rýže, těstoviny, pečivo, všechna zelenina a ovoce = vím, že m břicho nafouklé z toho, ale nemohla bych vážně nic jíst. Už jsem přemýšlela i o propustnosti střeva. Zda si ho právě neničím tím, že ty potraviny jím. Doktoři řekli, že když mi něco udělá zle, ať to už nejím. Zle a průjmy nemívám (v minulosti ano), ale ta plynatost je na denním pořádku. Mám ji autoimunní onemocnění štítné žlázy (hypofunkci, beru Letrox 75) a mírné astma (užívám ráno a večer sprej Simbicord). Léky na alergii jsem vysadila a beru jen když ji fakt mám. Antikoncepci neberu, jsem 2,5 roku po prvním porodu a za měsíc mám 37 let. Tak třeba vám něco z toho pomůže:) Děkuji za cenné rady.
17.01.2023
Dobrý den, pane doktore Můj dotaz je následující: Prosím o radu, jaké množství směsi a kolik vody použít na čaj. Recept uveden na Vašich stránkách: chmel, srdečník, třezalka, šalvěj. Děkuji a jsem s pozdravem.
16.01.2023
Dobrý den pane doktore, bylo by mi prosím možné nějak pomoci/poradit (bylinky apod.) s dalším vývojem mého Heterozygotu Leidenské mutace, který mi už pomohl způsobit 2 trombózy levé nohy? U první Warfarin (2014), u druhé 2020 (Eliquis - ten mi moc vyhovuje), ale na radu lékaře dál něředím, protože aktivně sportuji a hodně piju tekutiny. Červen 2022 ucpání bércové žíly bez trombózy (prý z horka). Děkuji a jsem s pozdravem. Martin, 56 let, Olomouc