Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Poradna bylinky, byliny, babské rady

Celkový počet návštěv poradny: 10.156.253. Počet dotazů v poradně: 9.428
27.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Trápí mě přes rok ostruha, vyzkoušeno hekla lava rok, ale bez úspěchu, poradíte prosím bylinky? Další dotaz ohledně dělohy, 2x konizace a stále mám nález a ráda bych se vyhla odstranění dělohy, jestli i tady my může pomoct bylinka? Do toho mám špatné zažívání, bolest žaludku, pálení žáhy, četla jsem že je na to dobrá čaga? a poslední mé trápení je kalcifikace v rameni, poradíte prosím bylinky?? moc děkuji Děkuji a jsem s pozdravem.
27.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: které byliny a medicinální houby JSOU vhodné u chemoterapie u lymfomu DLBCL, tzn. které léčivky podporují léčbu a současně zmírňují nežádoucí účinky CHT. Moc děkuji
27.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dobrý den pane doktore. V roce 2023 květen mi zjistili systémový lupus. Chtěla bych se vás zeptat které bylinky můžu pro tuto nemoc používat? Co mám různé knihy ohledně bylinek tak tahle nemoc v nich bohužel není. Podotýkám že mám ještě sníženou funkcí proteinů S. Křečové žíly. A teď nově v lednu tohoto roku mi zjistili začínající osteoporózu. (Prý mi začala z těch kortikoidu co beru na Lupus.) Chtěla bych vědět zda je možné žít bez prášků a uzdravit se pomocí bylinek. Děkuji s pozdravem Martina
27.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Je třeba z čagy vodní extrakt nebo bude stejně účinný i extrakt v prášku např. od firmy Botanic? https://botanic.cz/chaga-extrakt-z-plodnice-s-50-polysacharidu-v-kapslich Je třeba z čagy vodní extrakt nebo bude stejně účinný i extrakt v prášku např. od firmy Botanic? https://botanic.cz/chaga-extrakt-z-plodnice-s-50-polysacharidu-v-kapslich Děkuji a jsem s pozdravem.
27.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Kolik se může denně vypít břeové mizy? Ještě jsem to nikdy nepila a tak to chci letos (2024) vyzkoušet. Moc děkuji.
26.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: V současné době se léčím chemo-imunoterapií s DG. Lymfomu DLBCL. Moje otázka je, které byliny mají interakci s chemoterapií? Jsem v kontaktu s bylinářkou, která mi doporučila bylinnou kůru, která by mohla usnadnit život během terapií. Obavám se ale, aby se kombinací něco nepokazilo. Můžete mi poradit? Předem děkuji
26.02.2024
Dobrý den, pane doktore, doporučil byste mi prosím nějakou tinkturu nebo čaj na očistu těla po nezdařeném IVF? Čekám na další pokus, ale mezitím bych tělo ráda očistila, případně připravila na druhý pokus. Léčím se se štítnou žlázou (snížená funkce), nižší hladina železa. Děkuji a přeji hezký den.
26.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: nejspíš mám zánět v těle, bolí mě celý člověk. Také se mi stěhuje bolest po celém těle tu mě dloubne, píchne. Ať je to kloub, šlacha, zuby, ucho, asi všechno. V podstato začalo po covidu se zápalem plic, ale předtím jsem měla klíšťata. Skončio po 1 roce po omicronu, brala jsem hodně paralen. A teď se mě to drží asi 4 měsíce. Začala jsem tím, že jsem si objednala u vás tinkturu křídlatky. Přiznám se, že jsem u lékaře ještě nebyla a jsem zvyklá nebrat prášky na bolesti. Můžte doporučit mimo jiné i medicinální houby? Ještě bych doplnila, že mě bolí občas žaludek, pod levým a pravým žebrem, hodně krční a hrudní páteř, v podstatě jako by celá páteř, a ztloustla jsem kolem pasu, přestože i přes bolesti hodně chodím. Občas i 10 km, běžné 3 až 5 km. Vlastním hypertenzi, steatozu jater, makulární degenerací očí. Děkuji a jsem s pozdravem. Věra D.
26.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dodaz se týká přítele, který má dlouhodobě tento problém. Časté nutkání, chození na malou, i v noci. Maximální doba cca. po 2-2,5 h. I přes noc, kdy je to velmi obtěžující - max doba spanku 2,5 h. Po vyprázdnění, už po 15-20 min. Třeba při napití 2 dc. vody, hned znovu nutkání k dalšímu vyprázdnění. Možnost buď držet ty cca 2 hodiny (pak obtížné spuštění, a slabý proud, nebo vyprázdnit hned jen minimalni množství. (Větší-častejši frekvence návštěv toalety než po 2,5hodine). Při prášku na spaní jeden interval buzení překonán za cenu bolestivého nepříjemného pocitu v oblasti břicha… Chladová alergie na různé části těla, (ramena, kolena, záda, krční páteř, hlava-čelni i lícní dutiny a jiné) už při teplotach cca. +5st. První bolestivé projevy - čím nižší teplota, tím kratší doba tolerance studeného prostředí. Děkuji za odpověd
26.02.2024
Dobrý den, pane doktore. prosím Vás o pomoc, moje mamka trpí těžkou polyneuropatií horních i dolních končetin. V dubnu 2023 podstoupila chemoterapii kvůli mnohočetnému myelomu. Při léčbě myelomu už před chemoterapii hůř chodila, ale lékaři to spojovali s léčbou myelomu a říkali, ze se to srovná po léčbě. Mnohočetný myelom již nemá, ale neuropatie se zhoršila. Odzkoušela omegu marine premium a neuromedic, tyto 2 přípravky ji doporučila lékařka, ale toto moc nezabírá. Abych nezapomněla, tak po léčbě měla málo krevních destiček a červených krvinek, které se tvoří pomalu. Prosím, co by od Vám mohla na toto používat pro zlepšení neuropatie. Děkuji a jsem s pozdravem.
26.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Je možnost zlepšit léčení Revmatické polymyalgie bylinkami? V současné době se léčím Prednisonem 5mg a Helicidem 20mg Děkuji a jsem s pozdravem. Stanislav Ungr
26.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . Mám 71 let. Asi 19 let lehkou cukrovku 2. typu. Hned mi taky začaly červenat palce a postupně i pata nohou. Byla zjištěna neuropatie, na kterou nejsou léky. Palce pobolivají, a už téměř rok mi po ránu zrůžoví noha až ke kolenu (z vnitřní strany velké skvrny). Během hodiny se to ztratí. Cévy mám údajně v pořádku. Levá noha bolí od kyčle až dolu. Nevíte, o co může jít? Moc Vám děkuji. Janade napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
25.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Moje dcera 19 let má stále nosní mandli a z toho následující zdravotní problémy, na ORL doporučují odstranění, prosím Vás o radu, zda by nebylo možné použít přírodní cestu, aby se jí alespoň zmenšila, popřípadě zmizela, (nebo úplně zanikla), moc děkuji za každou radu Děkuji a jsem s pozdravem.
25.02.2024
Dobrý den, pane doktore můj vnuk je v dětském domově a já si ho beru každých čtrnáct dní. Má předepsanou medikaci: atomoxetin, tisercin a medorisper. Dnes ráno jsem vypozoroval, že po požití léků se choval divně, neustále se smál, nebyl k zastavení, na otázku čemu se směje my odpověděl že vidí dva medvídky z potkaly se u Kolína a že je vidí divné šišaté. Myslím že nasazení této meditace buď není správné nebo mu zkrátka nesedí. Chtěl bych zkusit něco přírodního ale nevím přesně co a jak. Dá se něco takového zakoupit? Nebo prosím o radu. Je mi chlapce moc líto, chci mu nějak pomoct. Je prostě jen živější a tato meditace my přijde brutální. Předem děkuji za pomoc. S pozdravem P. Rak. Napsat Pavel Rak Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
25.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Byla mi diagnostikována perikardiální cysta v plíci. Mohu léčbu podpořit ještě bylinkami? Děkuji a jsem s pozdravem.
25.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: po pádu ze schodu mám frakturu pately. , Na podporu zhojení zlomeniny užívám Schuslerovy sole číslo 1 a 2 a homeopatika Symphytum officinale. Premyslim,, jestli to neodnesla taky chrupavka. Neměla bych preventivně užívat tinkturu jednodruhovou nebo smesnou na poškozenou chrupavku, (harpagofytum ležaté… i vzhledem k věku (54) Děkuji a jsem s pozdravem. Lenka
25.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: I přes neznatelné zlepšení mám stále dál pokračovat v užívání kapek NEU-PAT???
25.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
24.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: V žádném případě nechci užívat na uvedené potíže nějaké léky.Netuším ale, kde se to vzalo a co s tím. Děkuji a jsem s pozdravem. Eva
24.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: … resim problém migréna s aurou, záchvat aury mívám 2-3 do měsíce, vše je závislé na změně tlaku, počasí. Aura přijde bez varování z nuly na sto a během pár minut jsem mimo provoz, blikající cimbuří, výpadky obrazu, po 20 minutách většinou odezní a zůstávám dezorientovaná, nerozumím textu, nelze se soustředit. Vetsinou přijde i bolest hlavy v různé síle, dále deja vu… a jiné vjemy. Muj dotaz zní zda li je možná nějaká profylaxe bylinná, která by ochránila cévní systém, npopr eliminovala auru, mám toho načteno hodně, ale pokaždé mě tento stav rozhodí a přichází i strach. Leky neberu, měla jsem těžkou alergií Steven johns typu na sulfonamidy, žádné triptany atd max Ibalgin, zkouším kopretinu rimbabu, ale zatím nezabírá, poradíte prosím něco za Vás… bylinky, vitaminy atd. je mně 60 let, tímto jsem začala trpět od 20 let, ale upřímně bojím se mozkové příhody. Moc Vám děkuji za Váš čas s úctou I. B. A.
23.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Poradíte prosím jaká bylina - forma léčby by ponohla na kvasinkové infekce? Trpím na opakující se záněty moč. cest. Když ji mám, tak používám vaši tinkturu ZÁ-MO-CE a jsem velmi spokojena. Nyní ji nemám a přidala se mi k tomu právě kvasinková infekce. Děkuji a jsem s pozdravem.
23.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Syn má těžké akné hlavně na zádech, také v obličeji. Jsou na to nějaké bylinky? Děkuji a jsem s pozdravem.
23.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám pískání v uších. Zacalo to když jsem měl problémy se vztahem, práci atd takže nejspíš stresem. Mohl by jste mi prosím něco poradit. Kdyz jsem byl na ušním doktor řekl že je to normální. A ještě dotaz na třesení. Posledni dobou mi přijde že se mi chvějí ruce. A celkově že jsem takový neklidný uvnitř. Nebylo by nějaký přípravek na uklidnění? Děkuji a jsem s pozdravem M. B.
23.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Děkuji a jsem s pozdravem.
22.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Od 10/2022 se potýkám s bolesti v palcích u nohou a jako by zkrácených šlach pod nimy v chodidlech a jde to až do konců palců. Něco jako permanentní brnavka. Podstoupil jsem různé vyšetření, jak u ortopeda tak na neurologie. Byl jsem i na rezonanci s páteří a tam nic nenašli. Výsledky krve byly v pořádku, ale kyselinu močovou mám mezi 370 až 425 jednotkami. Čili v ještě v normě, ale i přesto jsem dostal Alopurinol na DNU, ale bez žádných výsledků. Můj názor je, že mohu mít nějakou formu dny nebo neuropatie, ale žádné prášky zatím nepomohly. Trápí mně ještě v zimě pocit studených nohou a s tím možné problémy s krevním oběhem a lymfatickým systémem. U nás v rodině se vyskytuje jen problém se štítnou žlázou, jinak o ničem nevím. Děkuji za každou radu. Pěkný den , J. S.
22.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Byl mi diagnostikován histocytárni sarkom. Můžete mi poradit, jaké bylinky by mi pomohly. Děkuji a jsem s pozdravem.
22.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Děkuji a jsem s pozdravem.
22.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: řeším myom, chtěla jsem koupit My Děl čaj, ale četla jsem, že není vhodný pro ženy s endometriozu kvůli estrogennim bylinkám, a teď tomu vůbec nerozumím, tedy když jsou myomy způsobené estrogenovou dominancí (tak jako endometrioza), jak může pomoci čaj, kde jsou bylinky, které tu dominanci ještě podporují? Moc děkuji za vysvětlení, věřím, že s tím máte spoustu zkušeností. Mezi mé další příznaky patří i PCO (poprvé nalezeny rok po porodu za amenorhey kvůli kojení), PMS, mega velké krevní sraženiny při MS, hodně bolestivá ovulace, lutealní fáze jen 11 dní, hodně vysoká děložní sliznice, prostě všechno příznaky estrogenové dominance. Tak teď nevím, jestli je ten čaj pro mě vhodný? Děkuji a jsem s pozdravem.
22.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Obracím se na Vás s prosbou ohledně této houby. Dívala jsem se na dokument (o houbách) kde se o této houbě zmínili, že je výborná při rakovině. Moje nejlepsí kamarádka (45 let) má rakovinu tlustého střeva s metastázemi v játrech - 4 stupeň nemoci. Hrozně ráda bych ji pomohla, protože pořád věřím, že se může vyléčit, i když doktoři na ni tak nějak řečeně "kašlou". Prý metastáze se trošku snížili (z 12 na 7), ale od té doby prý ani horší, ani lepší. Proto se chci zeptat, kde mohu tuto houbu koupit a jak ji užívat, aby si zachovala ty nejlepší účinky. Předem mockrát děkuji za Váš čas a radu. S pozdravem hezkého dne ŠK, Prostějov (PS. znáte jiný podpurný prostředek zvaný OVOSAN? ) Děkuji a jsem s pozdravem.
22.02.2024

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující

Na tvári nám také znamienko/bradavicu/kožný výrastok, ktorý akoby rástol so mnou, ale v nedeľu som počas spánku asi na ňom nejako dlhšie ležala, skrátka som to mala dosť otlačené, začervenané a na dotyk ma bolelo ? Akoby som si to veľmi otlačila na vankúš. A od nedele vidím, že mi to začína rásť či čo ?

Píšete o kalísii, že je aj na bradavice, môžem ju začať opäť užívať? Mám za sebou od decembra 3x3 týždne s týždňovú pauzou, 4 fľaštičky som minula. Kvôli polypu v zlcniku. Posledný cyklus som ukončila 4.2.2024. Môžem Vám poslať aj fotku, ako to vyzerá.

Ďakujem za odpoveď.

21.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím, poradil by jste co na menopauzu? Potím se, bolí hlava, a pálí, řezou mě oči. Je mi 53. let. Děkuji a jsem s pozdravem.
21.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám vysoký tlak beru prestarium a isoptin cukrovku - píchám xulathopy +siofor poškozený oční nerv začínající zelený zákal erktivní disfunkce věk 68 váha 120 kg Poraďte něco na zlepšení Děkuji a jsem s pozdravem.
21.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Moc prosím co by jste mi doporučil na myom 11,6 cm částečně zarostlý ve sliznici. Gynekolog trvá na odstranění dělohy. Snažím se najít jinou možnost, myslím ze je hodně důležité aby mi zůstala děloha v těle i kdyz mi je 47let. Nechala jsem si odstranit tělísko (Mirenu) . Děkuji za Váš čas a přeji krásný den M.
20.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Máte prosím zkušenost s léčbou hydrokely? Je možné díky bylinkám dosáhnout takového zlepšení, aby nebyla nutná operace? Řeším u pětiletého syna. Budu vám moc vděčná za názor a případná doporučení. Děkuji a jsem s pozdravem.
20.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o doporučení tinktury na zahlenění průdušek. Hledám na Vašich stránkách už několik hodin a nejsem si jistá. Bylinky bych věděla, ale potřebuji nějakou směsnou tinkturu pro chlapa, aby nemusel užívat několik tinktur. Děkuji a jsem s pozdravem.
20.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: koupila jsem v Bylinkářství. BORYT barvířský v granulích. Na sáčku bylo užívat 4 x denně. Vypila jsem polovinu sáčku a teď vidím na internetu, že se nemá užívat vnitřně! Snad se mi nic z té jedné dávky nestane. Děkuji. Jsem seniorka. Cukrovka, neuropatie, silná artróza. Co s tím zbytkem granulí mám udělat? Děkuji a jsem s pozdravem.
20.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Moje maminka (59 let) se už nějakou dobu potýká s velikými bolestmi nohy (chodidlo, oblast paty). Byla ji potvrzena patní ostruha, podstoupila několik aplikací rázové vlny u specialisty. Nyní se jí v oblasti Achillovy šlachy tvoří již opakovaně chronický zánět. Okolí paty napuchne, zrudne, je velmi bolestivé. Stav je někdy horší, někdy lepší. Jsou dny, kdy se na nohu nemůže téměř postavit. Podpatěnky, pečlivý výběr obuvi-vyzkoušeno. Chtěla bych se zeptat, zda byste ji doporučil v tomto případě léčbu pomocí bylin? Děkuji moc za odpověď
19.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám již několik let problémy se záněty očních víček. Vyzkoušel jsem už snad vše. Zde v poradně jsem našel Vaši radu s aplikací medu na víčka a neváhal jsem to hned vyzkoušet. Musím říct, že jsem byl mile překvapen, konečně bych řekl, že něco fungovalo a víčka byla již hned druhý den (aplikoval jsem na noc) méně zarudlá. Narazil jsem ovšem na problém s alergií (již od dětství jsem alergik na pyl) a tak po třetím dnu jsem musel tuto léčbu s medem přerušit - víčka začala být svědivá a měl jsem pocit cizího tělesa v obou očích. Tzn. na zánět to opravdu fungovalo, ale mé pocity a problémy byly rázem zase jiné. Neměl byste prosím Vás ještě nějakou další radu či tip, čím nebo jak víčka léčit? Slýchal jsem názory, že se s tím musím naučit žít, ale sám tvrdím, že na každý problém je "lék", bylinka či nějaká pomoc. Děkuji a přeji hezký den.
19.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: prosím co by jste doporučil na plísen nehtů Děkuji a jsem s pozdravem.
19.02.2024
Dobrý den, pane doktore. prosím, jaké jsou vhodné byliny/tinktury při dilatační kardiomyopatie DKMP u psa? Moc děkuji…
19.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o radu ohledně lámavosti vlasů, zejména v oblasti spodní části týlu. Vlasy vypadají jakoby "oškubané". Děkuji a jsem s pozdravem.
19.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím o radu. Začala jsem užívat vitamín D3 od WoldoHealth. Vyskytlo se u mě svědění po celém těle. Můžu prosit radu, jak pokračovat dál v užívání. Je třeba doplnit jinou tinkturu nebo jinou formu D3. Děkuji a jsem s pozdravem.
18.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: V odpovědi na otázku na mangold jste neodpověděl přímo na otázku šťavelanů. Zjišťuji, že bohužel spoustu rostlin nebo zeleniny k vápníku obsahuje šťavelany, které nejsou dobré při osteoporóze. Dají se upravit tak, aby převažovaly výhody a minimalizovaly se nevýhody? To samé např. u červené řepy. Děkuji a jsem s pozdravem.
18.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mohu užívat tinkturu Neuralgie a Imu nach současně s léky Desloratadin a občasně Nimesilem? Je to bezpečné? Či je třeba odstup? Lékař neví rady. Děkuju
18.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jsem sedmdesátiletá žena trpící neuropatií dolních končetin. Momentálně mě pálí hrozně moc nárty na nohou. Můžu na tyto problémy začít užívat tinkturu NEU-PAT? Děkuji a jsem s pozdravem.
18.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz: jak prosím Vás správne pouzít jehnedy z lískyna čaj na detoxikaci?? Čerstvé nebo sušené?? Muze se i preventivne?? Děkuji a jsem s pozdravem.
18.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Otci 74let, se po prochladnutí rozjel zánět v těle, konkrétně v kolenou a společně se zánětem i artróza. Otec má silné bolesti v kolenou, má problémy vstát ze sedu, ujde sotva 100m a rozklepou se mu nohy. Je kardiak. Na zánět bral léky. Poradíte co na artrózu? Otec je nešťastný že nemůže nic dělat. Byl zvyklý stále pracovat. Moc děkuji za radu. S pozdravem. Adéla de napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
18.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Co použít na podkožní tukovou bulku na přední straně stehna. Děkuji a jsem s pozdravem.
17.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Jsem týden po operaci nosní přepážky a nosních POLYPŮ, ktere byli rozsáhlé. Příčina polypů prý alergie na pyl. Prosim, mohl byste mi poradit, jak se vyhnout recidivě? Jak posilnit imunitu? Chystám pořešit správné dýchání nosem. Stravuji se převážně zdravě (téměř vegetarián, lepek a mléko velmi málo), procházky do přírody, štíhlá postava, střední věk, nespavost (z té pramení má přecitlivelost až plačtibost), stres minimální. Děkuji a jsem s pozdravem. Lenka Baťková
17.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mam častečně vyoperovanou štítnou žlázu (kvůli hyperfunkci). Ve vypjatých životních obdobích se mě vždy hodnoty šž začnou měnit a hůře spím. Mohu používat vaši tinkturu štítnice, aby se mi šž uklidnila? Děkuji a přeji příjemný den
17.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následujíci : môj zať bude operovany na zhubný nádor štítnej žľazy. Poprosim, čo by ste odporučili z Vašich bylinkových darov na zlepšenie stavu po operácii? Ďakujem Vám za Vás čas. BETKA Děkuji a jsem s pozdravem.
16.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Děkuji a jsem s pozdravem.
16.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mohl byste mi prosim pomoci identifikovat rostlinu? . Děkuji a jsem s pozdravem. Svobodova
16.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Co se tím myslí, že bergenie tučnolistá upravuje menstruaci? Koupila jsem si tinkturu a teď druhý měsíc víc jak týden začnu před menstruací špinit. Ale není to žádné slabé špinění, jeden den i krvácet. Lze to navrátit nějak zpět? Nikdy jsem s menstruačním cyklem neměla problém. Tinkturu jsem si koupila pro lepší funkci jater. Děkuji a jsem s pozdravem.
16.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Dnes jsem od vás obdržela tinktury na snížení děložní sliznice. Přišly v pořádku Ještě jednou mockrát děkuji. Ale chtěla jsem se ze zeptat: já už jsem v menopauza je mi 56 let a tam je rozepsáno když jse menstruuje jak to brát. Ale v mém případě bych potřebovala poradit jak to kapat. V jakých intervalech Děkuji a jsem s pozdravem.
15.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Ráda bych se na Vás obrátila s prosbou o radu. Syn (8let) má kostní cystu v pravém humeru. Cysta je poměrně velká (7cm). Díky zlomenině před pár lety mu už v cystě vzniknul “sválek” a má ji tedy rozdělenou na dvě. Blíží se nám kontrola u ortopeda a já přemýšlím, jak podpořit případné zmenšení cysty. Mohla bych Vás požádat o případné sestavení bylinek, které by bylo vhodné používat? Kostivalovou mast doma máme. Budu ráda za jakékoliv další tipy. Děkuji.
15.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: . zde napište text dotazu. Prosím poraďte… Neustále horká chuť v ústach, únava hlavne po jedle, žltá stolica, štikútanie aj po malej sušienke, pocit ako keby hrče v oblasti žalúdka, ťažko sa mi grgá, nechuť do jedla, strata na váhe, posunutá menštruácia, tlak pod pravým rebrom hlavne ked sedím, niekedy zvýšená teplota 37,3.. Problémy v ľahšej forme nastali minuli rok v lete po dobratí dvoch ATB na respiračné ochorenie. Zhoršilo sa to teraz v decembri, kedy som dostala ďalšie ATB na zápal močových ciest. Odvtedy sa necítim dobre. Absolvované krvné testy (niekoľkokrát), moč, sono brucha, gastro (hadica, vzorky). Som úplne zdravá, iba na žlčníku mam zopár 2mm kamienkov. Podla sona žlčník kludný, nezapálený. Od decembra dodržiavam prísnu diétu, pijem bylinkové čaje, vody, minerálky. Objednala som sa na operáciu žlčníka, keďže si myslím že to môže byť tým (aj keď žlčníkový záchvat som zatial nemala). No kým ma začnú rezať, sa chcem poradiť s vami, pretože je to nezvratné. Vek 40. rokov. Ďakujem za akúkoľvek radu. V súčastnosti aj priliš kyslá chuť v ústach, ťažoba na žalúdku a zhoršené trávenie. Děkuji a jsem s pozdravem.
15.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: nevíme kdo má pravdu . zde napište text dotazu… https://dr.frej.cz/magazin/clanky/zdravi/mytus-o-zlem-cholesterolu. Děkuji a jsem s pozdravem. Vřelé díky Jean.
15.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám změnu inzulínu a diabetes je teď v předpisových hodnotách na léčbě siofor 1000 2x denně a Xultophy 24 jednotek, nicméně po změně inzulínu Trpín plynatostí ve střevech jak mě řekla paní doktorka na sono, která mimo jiné zjistila světlé játra a hraničně zvětšenou slezinu, doporučuje další vyšetření krve. trpím častou bolestí hlavy až bych řekla migrénou, nevím jestli je to ve spojitosti s Vertigem na které užívám bethahistin, a samozřejmě rok od operace battholinyho cysty ji mám zpět … ještě trpím chudokrevností a užívám železo na 3 měsíce a poté se uvidí… snad jsem na něco nezapomněla. Prosím o " bylinky na míru" na všechny mé obtíže ?♥️? Na játrech na ultrazvuku DIFUZNÍ JATERNÍ PŘESTAVBA PARENCHYMU. od té doby co nemám žlučník trpím na průjmy , ale teď tak měsíc mám i křeče ve střevech a kručení.... samozřejmě po změně inzulínu jim ještě méně než má osmiletá dcera a mám dole za 3 týdny 3 kg. To beru jako bonus ?? mg mám hodnoty dobre ,ale přesto mě bolí nohy od kolen dolu a ramena. Dne 23.2.2024 jsem měla krevní rozbor, kde se ukázal nedostatek sérového železa. Děkuji.
15.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Porucha funkce lymfatickeho systemu,zadrzovani vody v tele,otoky koncetin i hlavy.Dekuji za doporuceni.Moc si vazim vasi prace a mam plnou duveru.Dekuji Jan Děkuji a jsem s pozdravem.
15.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Děkuji za odkaz na ostropestřec, vůbec jsem se ale v článku nedozvěděla jak se dají využít listy z něho.. zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
14.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Kdo má pravdu o cholesterolu Mudr. Frej ? Děkuji a jsem s pozdravem.
14.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám - zácpu dlouhodobě do toho - Histaminovou intoleranci HIT, - IMO a - refluxní esophagitida již rok a - zánět žaludku. Vysadila jsem nolpazu jelikož si myslím, že spíše mám žaludek málo kyselý než překyselený, prokinetika mi nepomohla. Zkouším triphalu, mám i zvýšený feritin a chci se zeptat zda mohu prášek užívat viz vit C a Fe - zda do jídla třeba ranní kaše. Užívala jsem ted po třetí večer před spaním po jídle do vody a ráno mě pálí žaludek nevím zda mi to nedráždí nebo je to jen přechodné. Užívám půl lžičky. Děkuji za radu Děkuji a jsem s pozdravem. Erika
14.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Prosím, měla bych dotaz zda se nějak dají využít listy ostropestřece. Moc děkuji za odpověď. zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
14.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Opravuji dotaz, cystu na pravém vaječníku, omlouvám se za nesprávný pojem. Děkuji a jsem s pozdravem. Markéta
14.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: děkuji za dávkování tinktury Kalisie vonné, ještě jsem se chtěl zeptat jak dlouho a jaké přestávky jsou v užívání tinktury na polyp žlučníku vhodné, Zda je možné brát dlouhodobě. Děkuji a jsem s pozdravem.
13.02.2024
Dobrý den. Mohl bych ještě poprosit o doplnění praktiků v oblasti TČM v okolí Pardubic, Hradec Králové případně i jiné města. Omlouvám se za špatně formulovány dotaz. Děkuji Vám. Původní dotaz je zde: https://www.bylinkyprovsechny.cz/poradna/lekar-tcm-pardubice-hradec-kralove
13.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: v roce 2022 mi byla diagnostikovaná fissura, po odstranění strážního výrůstku se mi trhlina ze dvou třetin zahojila. Ke konci roku jsem marodila a vrátily se mi problémy, bolesti, boule u konečníku, krvavý výtok i hnis. Při kontrole mi pan doktor sdělil že mám u zevního ústí píštěl a byla mi doporučena operace. Chtěla jsem poprosit o možnost jiné léčby než operace. Děkuji a jsem s pozdravem.
13.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: chtěl bych se zeptat zda by jste mě mohl prosím doporučit nějakého lékaře /lékařku tradiční čínské medicíny? Pardubice, Hradec Králové, případně někde okolo zmíněných měst. Moc vám děkuji
13.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Je každá jehněda pravá líska obecná? V lese kvete spousta jehněd už od ledna, ale nejsem si jistá, zda jsou pravá líska, protože mi přijde, že na podzim jsou lísky "jalové" - žádné plody. Děkuji a jsem s pozdravem.
13.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Mučenka pletní a antidepresiva Chci se Vás zeptat, zda je možné užívat přes den na úzkost tinkturu z mučenky pletní při užívání antidepresiv, konkrétně Brintellix a Mirtazapin? Před spaním užívám vaši tinkturu Spáněk +. Děkuji, s pozdravem Helena
13.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mohou se brát Cist krétský a kortikoidy? Bohužel je dostala švagrová na léčbu plic postcovid a já ji objednala bylinky i od Vás. Zdali se smí užívat současně Děkuji a jsem s pozdravem. Písaříková
12.02.2024
Pěkný večer, pane doktore, prosím, jak můžeme podpořit funkci ledvin našeho pejska? Věk 12,5 roku, velké plemeno, kardiak, po operaci nádoru štítné žlázy. Bere léky na srdce i na podporu štítné žlázy. Moc děkujiii
12.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: bylinky místo statinů Děkuji a jsem s pozdravem.
12.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Trápí mě bolestivá fisura. Nekrvaci ale často bolí. Uz je to chronické. Prodělal jsem dvakrat vypálení hemoroidů a operace píštěle konečníku. Podle pana doktora by to chtělo další operaci což už nechci. Dočetl jsem se o vaší super hojivé masti na fisury. Tak bych vás moc prosil o každou radu která by mi pomohla se vyhnout další operaci. Moc děkuji Kalina. zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
12.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: prosím o radu, dospělý syn má na penisu a na začátku močové trubice bradavičky a mají je vypálit dusíkem pod narkózou. Je nějaká možnost jak tomu předejít a odstranit bradavičky jiným způsobem. Nevím, zda vypálení nebude mít vliv na pohlavní život. Děkuji a jsem s pozdravem.
12.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Od 5/23 se mě opakovaně dělají recidívy oparů v intimních partiích. Z počátku to bylo co měsíc po asi 4 měsicích co 14 dnů. Do teď. Léčba Herpesin a moje bylinné masti, které zabírají hned během dne dvou mám klid. Herpesin po druhém užívání už nezabíral. Lékaři nic nedělají neřeší není zájem. Po koloniskopickém vyšetření mě byl nalezen útvar. MR odhalila endometriózu střev a pánve. Prosím jak dále podpořit zdraví a jak co nejrychleji se zbavit endometriózy. Děkuji s pozdravem. Jean
11.02.2024
Můj dotaz je následující: Chtěla bych Vás poprosit zda by jste mi neporadil. Je mi 65 let a nekontrolovatelně kývu hlavou. Předem moc děkuji. Děkuji a jsem s pozdravem.
11.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Od prosince jsem prodělala 2 x po sobě zápal plic, lékař mi naordinoval 5 balení antibiotik. Mám obavy, že moje imunita je na bodu mrazu. Jaké vaše bylinky bych měla užívat? Děkuji a jsem s pozdravem.
11.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Syna (17 let) trápí už několik měsíců zánět nehtového lůžka na obou palcích u nohou, který prozatím odolává veškeré snaze o léčbu. Stržení nehtů by jsme se chtěli vyhnout. Nehtová rovnátka slibovala vyléčení, ale výsledky žádné. Použití mastí Betadine, Framikoin, Černá mast bez výsledků. Švédské kapky - nic. Manganistan - nic. Tea tree také nic. Každodenní mytí desinfekčním mýdlem také nepřináší výsledky. Pokud se na palce dá cokoliv co vyžaduje obvaz dochází ke zhoršení, protože i malý tlak to zhoršuje. Pokud máte zkušenost, radu co s tím nebo na koho se případně obrátit budu vděčný. Děkuji a jsem s pozdravem Martin
11.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: našla jsem tinkturu z Kalísie vonné a dočetla jsem se, že pomůže odstranit polypy ve žlučníku. Mám 4 mm polyp ve žlučníku a ráda bych ho odstranila, nerada bych se dočkala odstranění žlučníku, která mi prý hrozí když bude polyp růst. Můžete mi prosím poradit dávkování a jak dlouho bych ho měla užívat, na kontrolní sono jdu v létě 2024 Děkuji a jsem s pozdravem.
11.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Už delší dobu mám vysoký diastologický tlak. Naměřím 120 na 103. Dostala jsem léky Hydrochlorothiazid a ty snížili tlak celkově 85 na 60. Léky opět vysazeny a beru jen ráno půlku Nebivolu a večer celý Lozap. Tlak opět 130 na 100. Potřebuji snížit ten diastologický. Pane dotore co by jste doporučil za bylinku. Beru léky Clexan, Lanzul, Itoprit, vápník, Vigantol, Prolii a bioléčbu Stelaru. Děkuji a jsem s pozdravem.
11.02.2024
Dobrý den, pane doktore, zotavuji se po nemoci (virová infekce), jsem už několik týdnů pořád unavená a cítím se velice slabá, pociťuji i bolesti svalů. Poradil byste nějaké bylinky, které podporují rekonvalescenci? Vyrábíte nějakou tinkturu? Děkuji a jsem s pozdravem.
11.02.2024
Dobrý den, trpím chronickým zánětem prostaty. Močím normálně, projevuje se spíš častější potřebou jít na záchod. Zkouším pít čaj od vás na prostatu ale po 3 týdnech nepozoruji změnu. Psal jste na Facebooku, že existuje jednodušší cesta a že mám položit dotaz tady. Děkuji
10.02.2024
Dobrý den, pane doktore, chtěla bych Vás moc poprosit o radu. Dokázal byste doporučit nějakou bylinku, která by svými účinky dokázala nahradit prokinetika, tedy léky na urychlení pohyblivoti trávicího trraktu, především na zrychlení činnosti žaludku? Trápí mě pomalé trávení, zejména právě pomalé vyprazdňování žaludku (jídlo mi v něm dlouho "leží"), prokinetika sice na tento problém zabírají, ale způsobují mi jiné zdravotní potíže. Byla bych moc ráda, kdybyste mi mohl poradit nějakou přírodní alternativu. Moc děkuji.
10.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: je mi 51. let mám myom na pravém vaječníku, 6cm, neroste, doposud nevadil. Mám nepravidelnou menstruaci a nyní mi myom začíná bolet, i na pohnat. Jaké bylinky použít na vymizení myomu? Žádné jiné potíže nemám ani žádné jiné léky neužívám. Děkuji a jsem s pozdravem.
10.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám dotaz je mi 50 let mám v děloze myom 4x4 cm díky němu mi doktor nasadil antikoncepci Velmari a od té doby trpím na migrény v období kdy beru bílé tablety a než se dostaví menstruace. I dva dny mám velké bolesti hlavy mohl by jste mi por Děkuji a jsem s pozdravem.
10.02.2024
Dobrý den, pane doktore moc Vás prosím o radu. Tatínek (62) má rakovinu tlustého střeva (metastáze na plících, nadledvinách a játře). Největší problém je játra napadena mnohočetnými metastázemi. Nenapadá vás bylinka/tinktura, která by pomohla játře, která už mele z posledního? Velice Vám děkuji S pozdravem Lucie
09.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: maminka sa lieči na cukrovku, vysoký krvný tlak, v r. 2021 prekonala stav po epizode fokalnej epilepsie s fokal. zachvatmi s poruchou vedomia jedným bilat. tonicko klonic. krčom s pozachvat. dezorientáciou, hypertenznú krízu s hypertenznou encephalopatiou, polymorfné neurologické ťažkosti aj napriek úprave tlaku krvi, lieči sa aj na chronická MPN Jak 2 pozit, esencialnu trombocytémiu, chronická choroba obličiek, nespavosť, rekurentná afektívna depresívna porucha, často chodí v noci močiť, z neurologie užíva levetiracetam stada 750 mg 2 krát denne, cavinton na prekrvenie mozgu, má funkčnú poruchu hybnosti, pohybuje sa pomocou chodítka na kolieskach, každý deň sa sťažuje na bolesti brucha, varím jej bylinkové čaje na podporu trávenia, dávam jej každý deň probiotiká, doteraz fungovala hlava dobre, ale asi týždeň badám u nej stavy zabúdania, poruchy reči, nevie vysloviť slovo, čo chce mi povedať, je vystrašená, a veľmi sa jej zhoršil zrak má šedý zákal, diabetes užíva lieky, ďakujem za akúkoľvek radu, ako jej ešte spríjemniť život a pomôcť, má 71 rokov. s láskou a úctou ďakujem s pozdravom Katka zo Slovenska . zde napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
09.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: jsem po odstranění dělohy a vejcovodů a bolí mě pořád podbřišek a záda v oblasti beder. Neustále se mi objevují mykózy. Prosím o alternativní radu. Děkuji Lenka T.
09.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: … Velmi mě trápí haluxy na palcích nohou. Zkoušela jsem různé rady i od lékaře, bez většího úspěchu. Na levé noze je to o dost horší hodně bolestivé. Mám jenom dvoje boty, které mohu nosit a někam dojdu. Je mi 65 let, mám 65 kilo a jsem celkem pohyblivá, mrzí mě že nemohu chodit delší trasy. Jak jsem zřejmě palci ulehčovala, bolí hodně i ostatní prsty, i špatně chodím ze schodů, nemohu našlápnout. V zoufalství přemýšlím o operaci, co když to bude ještě horší. Budu ráda za rady. Děkuji a jsem s pozdravem.
08.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Poradíte mi prosím co na anální trhliny. Děkuji a jsem s pozdravem.
08.02.2024
Dobrý den, pane doktore, co byste prosím doporučil na pročištění lymfatickéjo systému? Děkuji. Iva
08.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Kolegyňa trpí migrénami tak 10 až 14 krát do mesiaca, plus niekedy silné zvracanie. Tlak máva pritom 160/110. Trpí tiež bolesťami krčných stavcov diag skolioza. Spáva len na rovnom pri zvýšení pod hlavou spôsobuje silné bolesti hlavy a krku. Lieky sumatriptan, algifen kvapky. Dlhodobo arthrotec forte 2krat1 a sandomigran. väcsinou to máva po nočných smenach, pracuje na 3smeny. budem moc vďačná za radu s pozdravom Jana
08.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Prosím o pomoc, již asi přes 5let (2019-2024) mě bolí záda v bederní oblasti. (vedle páteře nad pánví na obou stranách) Někdy je bolest slabší a nevnímám ji, ale většinu času o ní vím. Pravidelně cvičím jógu která mi občas uleví, ale nikdy ne na dýl jak jeden den. Doktorka mě poslala na rentgen a rehabilitace a nic nezjistili ani nepomohlo. Myslíte že by to mohlo mít nějakou příčinu, nebo nějaká bylinka která by pomohla? Děkuji Vám a jsem s pozdravem.
08.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Vnuk má 10 let a stále musí mít na noc plíny. Byl na vyšetření močového měchýře a dostal léky na zvětšení močového měchýře. Další vyšetření ukázalo vše v pořadku. Ledviny zatím nevyšetřovali. Z tohoto důvodu nejezdí nikam kde musí přespat. Lékař mu předepsal Nocutil, ten si vezme jen v nutném připadě a to, když chce přespat u kamaráda nebo se školou. Renata M. Děkuji a jsem s pozdravem.
08.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mám vice jak 20 let roztroušenou sklerózu mozkomíšní již jsem na vozíku z důvodu, že jsem měla před dvěma lety úraz krčku a konzervativně se to zaléčilo … A nyní k mým dosavadním problémům se přidala zvýšená děložní sliznice … Je mi 57 let, 6 let už nemám menstruaci a pan doktor na gynekologii zjistil že mám 6,5 mm vyšší sliznici Moc prosím tedy jestli by to nešlo pomoci bylinek snížit bez nutnosti kyretáže Děkuji a jsem s pozdravem.
07.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Při prevent. prohlídce mi zjistili středně těžké karpalní tunely s doporučením na objednání k operaci. Mé zděšení bylo velké, neboť až takové problémy nemám. Občasné mravenčení na konečcích prstů se mi projevilo po dochazení na masáže na krční páteř. Prosím o radu zda mohu nějakou mastí, bylinkami či tinktůtou si uvolnit tento zdravotní stav? Moc děkuji Barešová J. de napište text dotazu. Děkuji a jsem s pozdravem.
07.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Mohu užívat současně tinkturu na neuralgii s tinkturou lichořeřišnice a Imu-nach? Je v pořádku při shodě nachlazení s bolestmi zad hlavy užít k tinkturám Nimesil či jiný prášek na bolest či alergii? Případne nějaký odstup časovy mezi tinkturami vzájemně, nebo tibkturou a práškem? Je tinktura Imu-nach vhodna i při přehřivání organismu (návaly horka vnitřní), špatné prokrvovaní končetin až naopak silné prokrvení zčervenáni končetin až lehce natekle prsty na nohou a narty? (Lepe to popsat nedovedu, zatim lékařsky nezjišteno, co proč se to děje) Velmi děkuji Hezky den
07.02.2024
Dobrý den, pane doktore. Můj dotaz je následující: Byl mi zjištěn žlučový kámen velikosti 2cm. Dívala jsem se na bylinky od Marie Treben. Můžete mi prosím poradit, čím je nejlepší začít? Zda je možné řepovou šťávou. Jde mi o to, aby se kámen rozpouštěl a ne rozbil na menší. Mám doporučenou operaci (předpokládaný termín červenec) a ráda bych žlučník zachránila. Je mi 40 let a léčím se ještě s epilepsií, která je kompenzovaná již několik let. Moc děkuji! S pozdravem Kateřina