Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
1 1 1 1 1 Hodnocení 3.38 (13 hlasů)
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.30 (20 hlasů)

uzivani bylin v koncentrovane forme muze byt nebezpecneV poslední době se vynořila spousta zpráv o nebezpečí léčivých bylin. Dokonce i zcela neškodné rostliny, jako je heřmánek lékařský či máta peprná, se ocitly na této "černé listině". Začínáme právě objevovat nebezpečí léčivých rostlin? Nikoli, ale začínáme užívat léčivé rostliny v nesmírně koncentrované formě.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.25 (93 hlasů)

warfarin pradaxa clexane fraxiparine a byliny bylinky vliv bylin na srazlivost krveCelá řada potravin, bylin a dalších látek vykazuje protidestičkové působení, např. ananas, borůvka, cibule, česnek, ginko biloba, hřebíček, kopretina, řimbaba, kurkuma, rybí olej a olej z lněného semínka, papája, paprika, srdečník obecný, tužebník (obsahuje i heparinu podobné látky), zázvor, zelený čaj. Rybí tuk (omega 3 mastné kyseliny) ovlivňuje agregaci trombocytů a způsobuje alteraci fibrinolýzy, tj. může zvyšovat riziko krvácení.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.55 (11 hlasů)

kdy-mohou-byt-bylinky-nebezpecne-kontraindikace-bylinekPři srovnávání chemických prostředků s bylinnými můžeme často slyšet názor, že byliny,když už nepomohou, tak ani neuškodí, zatímco chemické prostředky na jednu stranu pomohou, na druhou uškodí. Toto tvrzení je nepřesné, neboť i byliny mohou v některých případech uškodit. I když se v bylinkářstvích a lékárnách prodávají bez receptu, přece jen musíme vědět o čtyřech případech, kdy mohou i byliny uškodit, a pořád je mít na paměti.

___

___

Číst dál...