bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.46 (74 hlasů)
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.51 (61 hlasů)

byliny na zenske potize menstruacni potize klimakterium myomy cysty vyhrez delohy fytoestrogenyV poslední době se na mě skutečně velmi často obracejí ženy s prosbou o radu ohledně léčivých bylin při řešení jejich typicky ženských obtíží. Nejčastěji chtějí pomoci otěhotnět, přičemž zatím nechtějí použít léčbu hormonální. Často mají také problémy s bolestivou menstruací a v neposlední řadě i ženy v klimakteriu nechtějí na své potíže užívat hormonální preparáty.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.22 (45 hlasů)

cysty vajecniku byliny bylinky lecive rostliny lecba bez leku a operaceCysty vaječníku jsou útvaru, které jsou naplněné tekutinou. Někdy vznikají náhodně, u mnoha žen však vznikají pravidelně. Pokud je cyst více, říkáme vakovému vaječníku polycystické. Některé cysty mohou dorůstat opravdu velkých rozměrů (až velikosti hlavy dítěte), takže je nutné je řešit co možná nejlépe. Pokud Vám lékař diagnostikuje ultrazvukem cystu, ihned ji začněte řešit.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.10 (42 hlasů)

Chronická zácpa byliny bylinky léčivé rostlinyChronická zácpa se dnes stala přímo civilizační chorobou. Příčinou jejího častého výskytu je především to, že jsme ztratili rytmus svých tělesných funkcí. Vyměšovávú stolice je nejlepším příkladem toho, že zanedbávání normálního rytmu vyvolává poruchy. Už se nám nedostává času, abychom pravidelně "v navyknutou hodinu šli na stranu", protože nás hodně práce, zaměstnání. To se však vymstí. Střevo je ošizené o svůj obvyklý čas k vyprázdňování, stane se lenivým, nespolehlivým a nakonec upadne přímo do anarchie.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.26 (50 hlasů)

delozni polypy byliny bylinky lecive rostliny lecba bez operacePoměrně hodně žen má děložní polypy a samozřejmě by se jich rády zbavily bez operace a chemický léké. Jaké bylinky na tento problém zabírají? Na polypy dělohy doporučuji z dietetiky vynechat pečivo s obsahem kvasnic. Lze doporučit plody červené kaliny. Pomačkají se a zalijí medem. Směs se uchovává ve sklenici v chladničce. Užívá se denně ráno na lačno.  První týden na špičku čajové lžičky, druhý týden třetinu čajové lžičky, třetí týden půl čajové lžičky, čtvrtý týden jednu čajovou lžičku. Pak měsíc pauzu a poté vše po zpátku (od půl lžičky po špitku lžičky).

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.29 (31 hlasů)

Otevřený bércový vřed - byliny, bylinky, léčivé rostlinyOtevřený bércový vřed - hororový sen všech "bércařů". Pokud věříte bylinamá a chcete ho uzavřít, aby nekrvácel, natrhejte si jitrocel kopinatý. Je to bylina, která roste úplně všude na různých sečených loukách, parcích apod. Rostlinu položte na čisté (!) prkénko (můžete prkénko např. přelít vařící vodou a tak prkénko vysterilizujete). Nepoužívejte prkénko od krájeného masa a zeleniny, jinak si můžete zanést do rány infekci. Listy jitrocele kopinatého položte na prkénko, naklepejte paličkou na maso tak, až se změní jejich barva ze zelené na tmavě zelenou. Rostlina pustí i trošku šťávy. Takto rozdrcenou rostlinu přiložte přímo na bércový vřed a zavažte obvazem. Nechte někoilk hodin působit. Toto opakujte každý den do zlepšení stavu bércového vředu.Podobný účinek má také nálev nebo odvar z řepíku lékařského. Napustíme jím obvaz a mokrý obvaz omotáme kolem nohy.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.33 (69 hlasů)

Vynikající bylinnou směsí pro vnitřní i zevní léčbu kožních chorob různého původu je tato směs:

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.38 (58 hlasů)

Cysty byliny bylinky babské rady léčba bez léků bez operace prsa vaječníkyCysty zpravidla bývají vyplněny tekutinou nebo tužší hmotou, kterou produkuje buď vlastní epitel nebo orgán, na kterém se cysta nachází. Cysty obyčejně vznikají zadržením obsahu, který mělo tělo vyloučit, případně nadměrným růstem žlázy, např. pod vlivem hormonů. Proto s oblibou vznikají v prsech, ve vaječnících apod.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.45 (44 hlasů)

1 bylina 1 nemoc jak nemit zmatek v hlave z bylin bylinek fytoterapieV rámci prevence zmatku v hlavě z bylin doporučuji, aby se každý naučil u jedné rostliny jen jeden její hlavní účinek. U některých bylin (jako je třeba kalisie, bez černý nebo ženšen pětilistý) jsou i desítky účinků, kdy skoro není v lidských možnostech si všechny zapamatovat. Takže pro začátek každému budu vědět, když si konkrétní rostlinu spojí jen s tím, na co se hlavně využívá. V seznamu jsem se pokusil udělat takové typické páry.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.07 (30 hlasů)

Plíseň nehtů plíseň nohou byliny bylinky babské rady léčba bez lékůPlíseň na nohou je plísňovým onemocněním, které bývá často provázeno svěděním a může se rozšířit také na ruce. Při léčení plísně na nohou je důležité udržovat svá chodidla v suchu, nosit čisté ponožky a co nejvíce chodit na boso či v sandálech, aby se vám nohy nezapařovaly. Na tuto častou infekci existuje několik léčebných postupů. Vyzkoušejte si  postiženou oblast přímo potírat esenciálním olejem tea tree.

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.80 (10 hlasů)

bylinarstvi verzus klasicka medicina kdy pouzivat byliny prevence lecba zavazne nemociČasto se zdá, že bylinářství a západní medicína jsou spolu na kordy, ale ve skutečnosti se tyto dva přístupy doplňují a velmi dobře působí společně, čímž zvyšují šanci na uzdravení a udržení celkového zdraví. Ačkoli některé z nejsilněji působících bylin by se neměly užívat společně s chemickými léky alopatické medicíny, většina bylin nenarušuje působení těchto léků a je možné je používat jako podpůrný prostředek pro zesílení účinků léčebných postupů a léků, které doporučuje alopatická medicína.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.30 (20 hlasů)

byliny zklidnujici podrazdene sliznice demulcentyByliny zklidňující podrážděné sliznice (demulcenty) - tyto byliny utišují a hojí podrážděná a zanícená nervová zakončenÍ. Obsahují velké množství rostlinných slizů, které obalují a ochraňují nervová zakončenÍ. Působí pozitivně na celé naše tělo, a nikoli pouze na naši nervovou soustavu. Přidávají se téměř do všech receptů na uzdravení nervové soustavy pro své zklidňující a hojivé účinky i výživovou hodnotu.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.38 (37 hlasů)

byliny stimulujici mozek bylinne stimulantyNa léčbu nervových poruch se obvykle nedoporučují stimulanty, které běžně známe. Pokud jste ve stresu, v depresi nebo vyčerpaní, tím posledním, co si v takové chvíli přejete, je ještě více rozrušit svou nervovou soustavu prostřednictvím potravin či nápojů s vysokým obsahem kofeinu, cukru nebo prostřednictvím drog anebo syntetických léků, které bývají běžně považovány za "léky" na zmíněnou depresi či sklíčenost.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.35 (23 hlasů)

byliny na zklidneni zklidnujici byliny bylinna sedativaZklidňující byliny (bylinná sedativa) Tyto byliny přímo uvolňují a relaxují nervovou soustavu a pomáhají utišovat bolest, zmírňovat napětí a navozovat spánek. Narozdíl od syntetických léků, které předepisuje alopatická medicína, toho nedosahují prostřednictvím znecitlivění a umrtvení nervových zakončení, ale prostřednictvím jemného zklidňujícího a vyživujícího působení na periferní nervy a svalové tkáně.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.52 (23 hlasů)

Byliny na posílení nervů nervového systémuLéčivé byliny, které posilují, vyživují a regenerují naši nervovou soustavu, bývají občas označovány jako bylinná tonika. Tyto byliny přímo posilují či zpevňují naši nervovou tkáň a obvykle se vyznačují vysokým obsahem vápníku, hořčíku, vitamínů skupiny B a bílkovin. Ačkoli jsou velmi účinné, většina působí jemně a je možné je užívat dlouhodobě.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (9 hlasů)

Příprava na porod byliny, bylinky, vyvolání porodu bylinami, bylinkamiV německé nauce o léčení ženských chorob "O přirozenosti žen a je jich nemocech" (15. století) je důležitým tématem právě příprava na porod. Zdá se, že ve středu příprav již tehdy stály správná výživa a především koupele: "Která žena tělo má úzké a jest tedy starostlivá před porodem, ta nechť v měsíci před slehnutím krmi jí jemnou, ku příkladu mladá holoubátka, měkká vejce a měkké slípky či telecí nožičku. A často nechť koupe se ve vodě, v níž vařila se šalvěj. A po koupeli tělo olejem růžovým si natírá."