1 1 1 1 1 Hodnocení 4.38 (34 hlasů)
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.20 (10 hlasů)

Květové esence "objevil" a zpopularizoval velký mistr léčení dr. Edward Bach. Na počátku 20. století byl význačným anglickým lékařem, který začal být nespokojený s konvenčními léčebnými postupy moderní medicíny a vrátil se do venkovské oblasti, ve které prožil dětství. Zde objevil léčivou sílu dřímající v rostlinách. Vymyslel pozoruhodně jednoduchý, bezpečný a účinný systém léčení pomocí květů a začal léčit všechny nemocí tím, že se začal zabývat emocemi, jež se skrývají za danými problémy, a začal na ně působit.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 2.33 (3 hlasů)

zpracovani ovoce suseni lyofilizace proslazovani smazeni vyhody nevyhody 2Při výrobě sušeného a proslazeného ovoce se používá několik různých technologií. Všechny mají společný cíl – snížit v ovoci obsah vody tak, aby v něm nemohly růst nežádoucí mikroorganizmy a plísně.Při výrobě sušeného a proslazeného ovoce se používá několik různých technologií. Všechny mají společný cíl – snížit v ovoci obsah vody tak, aby v něm nemohly růst nežádoucí mikroorganizmy a plísně.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.40 (5 hlasů)

Květové esence - anglický lékař Dr. Edward Bach vyvinul v třicátých letech minulého století ve Walesu esence, které nesou jeho jméno: Bachovy květové esence. Charakterizoval je jako "květy působící na duši". Dnes se prodávají takřka všude. Ale vy si je můžete pro vlastní potřebu vyrobit i sami. Vyčkejte na slunný, bezmračný den. Vyhledejte si místečko, kde rostou krásné a zdravé květy, které se vám vždycky líbily.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 2.00 (4 hlasů)

Bylinný ocet: léčivé byliny vložte do kvalitního octa, nezáleží na tom, jestli bílého nebo červeného vinného nebo jablečného, a nechejte je dva týdny louhovat. Lahev každý den protřepejte. Jestli vám to vyhovuje, bylinky nechejte plavat v lahvi. Vypadají krásně a vy na první pohled poznáte, po čem ocet chutná.
Takový ocet nepatří jen do kuchyně a do salátu.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 2.33 (3 hlasů)

Potpouri - občas nás obklopuje spousta voňavých pestrobarevných květů. Většinou až příliš rychle odkvétají a byla by škoda, abychom jich nevyužili. Vytvořte si z nich voňavé potpouri. Stačí usušit květy s výraznými barvami a krásnou vůní a pak je smíchat ve velké míse. Na litr směsi květů přidejte asi 1 lžíci prášku z kořene kosatce. Ten je k dostání v bylinkářských prodejnách nebo v lékárnách.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 2.33 (3 hlasů)

Existuje celá řada dalších bylinných přípravků a způsobů přípravy léčivek. Jsou to např. homeopatické tinktury, které se podomácku vyrábí tak, že se běžná tinktura dále ředí lihem. (Samozřejmě existuje speciální procedura jak na to). Dále bylinné injekce, pilulky, čípky, náplasti, octy, extrakty atd. Existují i bylinná klyzmata a klystýry, gemmoterapie a další méně obvyklé způsoby bylinné léčby. Jedná se však buď o průmyslově vyrobené produkty, jejichž výroba přesahuje možnosti a rámec domácího bylinkaření, nebo příliš speciální procedury. V dnešní internetové době si každý zájemce o tuto tematiku lehce najde potřebné informace.