Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
1 1 1 1 1 Hodnocení 4.32 (47 hlasů)
1 1 1 1 1 Hodnocení 3.86 (7 hlasů)

Chilli papričky účinně odpuzují mravence. housenky a další škůdce potravinových plodin. Pro pálivý bio přírodní insekticidní postřik pomelte tři až čtyři papričky s čajovou lžičkou mýdlových vloček; nasypejte do 1 litru vody a 30 minut nechte louhovat, dobře protřepejte, sceďte do čisté lahvičky s rozprašovačem a ihned použijte.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.30 (20 hlasů)

drepcici prirodni postrik biopostrik z rebarbory priprava postup navod receptPřírodní biopostřik proti dřepčíkům - po sklizni řapíků rebarbory můžeme zbylé listy buď zkompostovat, nebo z nich připravíme posilující hnojivo. Listy natrháme na kousky, v hrnci přelijeme vodou aby byly potopené a necháme dva dny vyluhovat. Potom cca 10 minut převaříme, necháme vychladnout a před použitím ředíme vodou 1:10.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.36 (14 hlasů)

drepcici prirodni postrik biopostrik z rebarbory priprava postup navod receptPřírodní biopostřik proti dřepčíkům - po sklizni řapíků rebarbory můžeme zbylé listy buď zkompostovat, nebo z nich připravíme posilující hnojivo. Listy natrháme na kousky, v hrnci přelijeme vodou aby byly potopené a necháme dva dny vyluhovat. Potom cca 10 minut převaříme, necháme vychladnout a před použitím ředíme vodou 1:10.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.26 (23 hlasů)

pelynkovy postrik proti msicim recept postup navod pripravaPostřik z rebarbory proti mšicím, rebarborový postřik na mšice - recept: řapíky rebarbory zpracujte na sirup. Listy spařte horkou vodou, nechte do druhého dne macerovat, sceďte přes plátno a nalijte do postřikovače. Postřik použijte minimálně 4x. Mšice nesnáší vůni kopru. Pokud chcet nějakou rostlinu (např. bob obecný) chránit před mšicemi, zasaďte vedle ní právě kopr.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

pelynkovy postrik proti msicim recept postup navod pripravaPelyňkový postřik proti mšicím - příprava: Pelyněk mšice odpuzuje, a tak tento ochranný postřik udrží škůdce v bezpečné vzdálenosti. Přelijte 80 g čerstvých nasekaných listů pelyňku 1,25 litru vroucí vody. Nechte louhovat, dokud voda nevychladne. Odvar přes síto přelijte do rozprašovače. Pelyněk je vhodný i na bylinky, které se chystáte využít v kuchyni. Pokud se chystáte sprej použít na okrasně rostliny, můžete přimíchat i osvědčené mýdlo.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.44 (16 hlasů)

rajcatovy postrik proti msicim recept postup navod pripravaRajčatový postřik proti mšicím - příprava: Listy rajčat obsahují alkaloidy, které účinně hubí hmyz, mšice nevyjímaje. Účinný postřik vyrobíte z 80 g nasekaných listů. Ty namočte na noc v 1 litru vody. Ráno sceďte a postíkejte mšice rozprašovačem. Je možné přidat trochu mýdla.

Lepší než rajčatový postřik je postřik z KOPŘIVY, HEŘMÁNKU NEBO VRATIČE - 50 gramů rostliny na 1 litr vody, necháme přes nos louhovat a ráno aplikujeme. 

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.20 (10 hlasů)

prirodni tabakovy postrik proti msicim z tabaku recept postup navod pripravaPřírodní postřik proti mšicím z tabáku - příprava: Máme tu alternativu i pro nekuřáky. Navíc je o něco účinnější než vyvařené nedopalky. Potřebujete 15 g sušených drcených tabákových listů. Ty namočíte na půl hodiny do 2,5 litru teplé vody. Vodu potom scedíte, přidáte lžičku mýdla nebo jaru a aplikujete pomocí rozprašovače.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.40 (10 hlasů)

V bytě se vám objevili mravenci průzkumníci? Pokud je neodhalíte a rychle nevystrnadíte, brzy vám po bytě budou pochodovat zástupy těchto malých hmyzích bojovníků. Ano, jsou užiteční a v přírodě prospěšní, doma je však nikdo nechceme, je ale škoda je hubit. A nemusíme. Protože na mravence platí vůně skořice. Pomocí esenciálního oleje jsem je vystěhovala z dětského pískoviště, ti pelášili. A jako extra bonus se mi děti vracely z hraní na písku voňavé.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.20 (15 hlasů)

A až se objeví komáři, připravte si proti nim tento domácí repelent, který můžete nasadit i proti klíšťatům. Do nádobky nasypte hřebíček, zalijte vodkou nebo extraktem. Pokud použijete extrakt, můžete používat okamžitě, pokud ne, tak po 2 týdnech. Průběžně protřepávejte a dle (s)potřeby dolévejte pro bezedný efekt.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.51 (51 hlasů)

Jen co první jarní paprsky trochu zesílí a rtuť teploměru se začne stabilně držet nad nulovou hranicí, začneme se zase v přírodě setkávat s klíšťaty. Ta sice nemají k dispozici kalendář, jarní teploty a příjemnou vlhkost vzduchu ale poznají okamžitě. A proto je třeba se bránit.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)

Kromě hmyzu potravinového můžete mít doma ještě mola šatního. Oba nezvaní návštěvníci se mohou objevit i v případě, že poctivě uklízíte každý den. Buď k nám domů přiletí nějakou škvírkou z venku, nebo si je domů doneseme (oblečení ze sekáče, kontaminované potraviny). Když se objeví, je potřeba jednat, což znamená úklid, smrt mrazem a provonění.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.75 (8 hlasů)

Vratič obecný (detailní informce vč. fotografií zde)vratic obecny insekticid mandelinka sviluska msice ovadi mouchy drepcici odhání mšice z rostlin: vratič obsahuje pyrethrum, které se používá jako přírodní jed na hmyz. Nálev z rozkvetlého vratiče slouží k ošetření rostlin napadených škůdci. 2 hrsti listů, květů a lodyh zalijte 1 litrem vařící vody. Vychladlým „čajem" zalévejte rostliny. Hmyz pach vratiče nesnáší a místo vynechá. Vratič se pěstoval poblíž brambor, aby zahnal mandelinku bramborovouVčelaři ho kouří v dýmkách, aby je nepobodaly včely. Vratič se používá do stájí, aby odpuzoval mouchy. Věší se do oken. Postřik z vratiče likviduje mšice, mandelinky, svilušky a dřepčíky.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.75 (8 hlasů)

vratic obecny insekticid mandelinka sviluska msice ovadi mouchy drepcici Vratič odhání mšice z rostlin: vratič obsahuje pyrethrum, které se používá jako přírodní jed na hmyz. Nálev z rozkvetlého vratiče slouží k ošetření rostlin napadených škůdci. 2 hrsti listů, květů a lodyh zalijte 1 litrem vařící vody. Vychladlým „čajem" zalévejte rostliny. Hmyz pach vratiče nesnáší a místo vynechá. Vratič se pěstoval poblíž brambor, aby zahnal mandelinku bramborovouVčelaři ho kouří v dýmkách, aby je nepobodaly včely. Vratič se používá do stájí, aby odpuzoval mouchy. Věší se do oken.

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.29 (17 hlasů)

vratic obecny insekticid mandelinka sviluska msice ovadi mouchy drepciciVratič odhání mšice z rostlin: vratič obsahuje pyrethrum, které se používá jako přírodní jed na hmyz. Nálev z rozkvetlého vratiče slouží k ošetření rostlin napadených škůdci. 2 hrsti listů, květů a lodyh zalijte 1 litrem vařící vody. Vychladlým „čajem" zalévejte rostliny. Hmyz pach vratiče nesnáší a místo vynechá. Vratič se pěstoval poblíž brambor, aby zahnal mandelinku bramborovouVčelaři ho kouří v dýmkách, aby je nepobodaly včely. Vratič se používá do stájí, aby odpuzoval mouchy. Věší se do oken.

Číst dál...

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.77 (13 hlasů)

Olej z vlaštovičníku proti klíšťatům: ingredience jsou větší svazek vlaštovičníku, olivový olej (můžeme ale použít jakýkoliv jedlý olej). Postup: vlaštovičník nalámeme nebo nastříháme na menší kousky. Vložíme do uzavíratelné nádoby a zalijeme olejem. Nádobu uzavřeme a necháme stát na slunném místě. Vlaštovičník necháme luhovat dva až tři týdny. Poté přecedíme (pokusíme se vlaštovičník pořádně vymačkat) a můžeme používat. Chceme-li se zbavit komárů a odpudit i ovády, vyrobíme si stejným postupem olej ze skořice a hřebíčku. Komáři (a hlvně komářice - ty sají krev teplokrevných savců) bytostně nesnáší tyto dvě aromatické bylinky.