Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Rakovina slinivky a porucha srážlivosti (nedostatek krvinek) - byliny, bylinky, léčivé houby - podpora léčby

1 odpověď
(stránka otevřena 553x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
Obracím se na Vás z důvodu rady, jaké bylyny by mohli pomoci. Nastíním stručně situaci: tchýni (1963) na začátku února diagnostikovali nádor na slinivce, přišlo se na to v podstatě náhodou na CT kvůli ledvinovým kamenům. Každopádně nádor není operovatelný, není možná chemo ani jiná metoda, jelikož má velice špatnou sražlivost krve (trombocytomenie) má i odstranenou slezinu. Všemožně jsme pátrali po něčem, co by mohlo mít nějaký účinek, akorát vždy vliv na destičky (kořen pampelišky, kurkuma atd), manžel vypátral, že by mohl zabrat výtažek z konopí tzv fenixovi slzy, ještě byl doporučen kořen ženšenu případně houba reishi. Co myslíte má to nějakou šanci na sebemenší úspěch, či by jste doporučil něco jiného? Budu vděčná za jakoukoliv radu.

S pozdravem
Veronika P.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na PODPŮRNOU léčbu rakoviny slinivky břišní doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
ANONA OSTNITÁ starší kožovitý list, ČAGA (rezavec šikmý) plodnice, OUTKOVKA PESTRÁ (coryolous) plodnice, KURKUMA DLOUHÁ oddenek (ideálně čerstvý a v biokvalitě), REI-SHI (lesklokorka lesklá) plodnice.

Rád bych na tomto místě zdůraznil, že jde o podpůrnou léčbu infaustního onemocnění a je nutné k němu takto přistupovat (nemoc nelze vyléčit).

Na podporu tvorby a shlukování krevních destiček doporučuji zvýšit příjem selenu, flavonoidů a resveratrolu.

Z léčivých rostlin doporučuji užívat kokošku pastuší tobolku a lišejník islandský v poměru 1:3.

Určitě bylinou první volby u problémů s krevními destičkami je MOKRÝŠ STŘÍDAVOLISTÝ. Sbírá se v dubnu (nyní) a dělá se z něj tinktura nebo se suší na nálev ("čaj").

Ženšen v tomto případě nedoporučuji. Zlepšil by kvalitu života pacienta, ale (svým yangem) by urychlil úmrtí (spálil by energii kterou má pacient do doby než dojde k úmrtí).
Pro tuto indikaci tedy ženšen není vhodný.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, hub, lišejníku, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny a medicinální houby.