Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vertigo, motace, motolice - byliny, bylinky, babské rady

2 odpovědi
(stránka otevřena 2796x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Prosím o radu. Můj známý trpí častými motolicemi, pocity slabosti, upadání do mdlob. Byl na odebrání mozkomíšního moku. Ale tyto příznaky se mu objevily už asi před 15-ti lety a až do předchozího měsíce se mu tyto příznaky neobjevovaly. Lékaři mu zjistili že mu tyto příznaky jdou od páteře. Chtěli bychom to řešit bylinkami. Jde to?

Děkuji Vám.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na problémy s točením hlavy (vertigo, pády) se mi v praxi velmi osvědčila rostlina, která má název JMELÍ BÍLÉ. Ze jmelí se dělá vždy jen a pouze tinktura, nikdy se nedělá nálev ("čaj"). Důvod: účinné látky ze jmelí bílého jsou velmi špatně rozpustné ve vodě. Jmelí se sbírá vždy jen a pouze březnu (má největší sílu, protože čerpá mízu ze stromů, které posílají obrovské množství živin do pupenů a budoucích listů), na ovocných stromech. Sbírá se jen list. Kuličky jsou jedovaté, nesbírají se.

Výhodou jmelí je, že dobře stabilizuje krevní tlak, takže ho pomáhá udržet a nedojde k nedokrvení mozku (což vede k nedokrvení mozku /konkrétně mozečku, kde je centrum rovnováhy/, mžitkám a pádům).

Postup výroby tinktury ze jmelí bílého a dávkování je na http://www.WebinarTinktury.cz

Všechny účinky jmeí bílého jsou uvedené na http://www.UcinkyTinktur.cz

Do kombinace doporučuji přidat GINKGO BILOBA, tedy jinan dvoulaločný. I z něj by se měly dělat jen tinktury, protože jsou účinné látky špatně rozpustné ve vodě a dobře rozpustné v lihu. Sbírá se list z jinanu a to na konci léta nebo na začátku podzimu. Okraj listu by měl být mírně nažloutlý. Ginkgo (jinan) pomáhá prokrvovat periferní části mozku.

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Děkuji za rychlou odpověď, škoda že mi tinkturu nemůžete připravit. A pomohly by mi bylinky - tato směs - ikdybych je pila jen jako odvar, vylouhované?? jestli bych tedy všechny někde sehnala. , příp. mohla zakoupit u Vás? Děkuji. KR