Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Vertigo, motace, motolice - byliny, bylinky, babské rady

2 odpovědi
(stránka otevřena 2403x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Prosím o radu. Můj známý trpí častými motolicemi, pocity slabosti, upadání do mdlob. Byl na odebrání mozkomíšního moku. Ale tyto příznaky se mu objevily už asi před 15-ti lety a až do předchozího měsíce se mu tyto příznaky neobjevovaly. Lékaři mu zjistili že mu tyto příznaky jdou od páteře. Chtěli bychom to řešit bylinkami. Jde to?

Děkuji Vám.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na problémy s točením hlavy (vertigo, pády) se mi v praxi velmi osvědčila rostlina, která má název JMELÍ BÍLÉ. Ze jmelí se dělá vždy jen a pouze tinktura, nikdy se nedělá nálev ("čaj"). Důvod: účinné látky ze jmelí bílého jsou velmi špatně rozpustné ve vodě. Jmelí se sbírá vždy jen a pouze březnu (má největší sílu, protože čerpá mízu ze stromů, které posílají obrovské množství živin do pupenů a budoucích listů), na ovocných stromech. Sbírá se jen list. Kuličky jsou jedovaté, nesbírají se.

Výhodou jmelí je, že dobře stabilizuje krevní tlak, takže ho pomáhá udržet a nedojde k nedokrvení mozku (což vede k nedokrvení mozku /konkrétně mozečku, kde je centrum rovnováhy/, mžitkám a pádům).

Postup výroby tinktury ze jmelí bílého a dávkování je na http://www.WebinarTinktury.cz

Všechny účinky jmeí bílého jsou uvedené na http://www.UcinkyTinktur.cz

Do kombinace doporučuji přidat GINKGO BILOBA, tedy jinan dvoulaločný. I z něj by se měly dělat jen tinktury, protože jsou účinné látky špatně rozpustné ve vodě a dobře rozpustné v lihu. Sbírá se list z jinanu a to na konci léta nebo na začátku podzimu. Okraj listu by měl být mírně nažloutlý. Ginkgo (jinan) pomáhá prokrvovat periferní části mozku.

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Děkuji za rychlou odpověď, škoda že mi tinkturu nemůžete připravit. A pomohly by mi bylinky - tato směs - ikdybych je pila jen jako odvar, vylouhované?? jestli bych tedy všechny někde sehnala. , příp. mohla zakoupit u Vás? Děkuji. KR