Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Absces krční mandle - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 245x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
chci Vás poprosit o radu. Na začátku června 2022 se mi udělal absces za pravou mandlí a zduřela tkáň kolem. Teploty jsem neměla. Otok zasahoval až k druhé mandli, patro bylo velmi zatvrdlé a bolestivé.

Na ORL mi dali Amoksiklav 1g po 8 hodinách na 7 dnů, také mi do mandle a patra několikrát píchli a snažili se najít ložisko, odsáli jen 1 ml hnisu a tak mi doktor doporučil tu mandli vyřezat, ale to jsem odmítla.

Bohužel pořád cítím bolest nad madlí, uvnitř ucha, část patra a tkáň kolem také stále pobolívá, hlavně při polykání, asi tam bude stále nějaké nevyléčené ložisko. Nevím, jak to vyléčit.

Našla jsem, že popenec by mohl pomoct, tady ho mám na zahradě, ale nekvete. Užívám teď cordyceps 2 tobolky denně na doporučení. (Taky mě napadlo, že by to mohlo souviset s lymfatickým systémem, natékají mi hodně nohy a v děloze se mi objevil 4 cm myom, který tam před rokem nebyl doprovázený velmi silnou menstruací, ale nevím, jestli to může mít souvislost.)

Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem. P.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na absces doporučuji opakovaně kloktat následující léčivé rostliny a to ideálně ve formě vlažného nálevu nebo směsné tinktury s nízkým obsahem alkoholu: JITROCEL KOPINATÝ list, HEŘMÁNEK OBECNÝ květ, ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ list, LÍPA květ, BERGENIE TUČNOLISTÁ list.

Dále doporučuji na noc stříknout do krku PROPOLISOVOU TINKTURU o koncentraci lihu 20% a méně.

Vnitřně pak doporučuji aplikovat tinkturu z kořene rostliny PELARGONIE SIDONSKÁ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu z pelargonie sidonské, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.