Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Akné a vředy pod kůží - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1146x)

Dotaz:

Dobrý den,
Dceři (17let) se děla akné i vředy pod kůži na obličeji. Používaly jsme mastičky z lékárny, Vodičky na potírání nic nepomáhalo.
Natírám ji to teď tea tree oil, bere fungilen, teď jsem ji začala dávat kapky kopřivu od Podhorné.
Chtěla bych ji vyčistít střeva, ale nevím jak. Špatně chodí na velkou, tak bere chia semínka. Je autista. Moc děkuji za každou radu. Zůstavaji ji jizvy na tváři.
S pozdravem Pokójová

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Chronická zácpa - doporučuji TRNKA KVĚT. Dobře působí na chronické zácpy a má mírně projímavý efekt.

Tea tree oil zevně je dle mého názoru dobrá volba.

Dále lokálně určitě doporučuji dlouhodbou zevní aplikaci propolisové tinktury. Je silně hojivá, mohla by pomoci. Až bude jaro, ať si sestra drtí listy jitrocele kopinatého a opět potírá stehna touto drtí. Dále může zkusit aloe vera - gel z podélně rozkrojeného listu. Aloe se snadno shání, ale relativně pomalu roste. Efekt mohou mít také obklady z řepíkového (kvetoucí nať) a/nebo měsíčkového (květ) nálevu. I švédské kapky může zkusit. Možností je hodně.

Pokud by byl stav hodně vážný, je možné použít cibuli nasekanou na drobno, dát do ní trošku anýzu, trošičku vody a na malém plameni rozvařit na kaši. Přikládat vlažnou kaši lokálně, zabalit obvazem. Tato směs je VELMI hojivá a protizánětlivá.

Další vhodné rostliny pro zevní aplikaci jsou např. jestřábník chlupáček, březové pupeny, vilín viržinský. Velmi hojná a účinná rostlina je rdesno ptačí (truskavec). Roste na udusaných půdách a sestra ho určitě zná a mnohokrát po něm šlapala : )

Léčivá jsou ale i jiná rdesna - např. rdesno peprík:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1989-rdesno-peprnik-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pestovani

Určitě je možné se spolehnout i na léčivé rostliny, které jsou uvedené zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/vyhledavani?searchword=ko%C5%BEn%C3%AD%20v%C5%99edy&ordering=oldest&searchphrase=exact&limit=100

Vnitřně doporučuji tinkturu z pampelišky kořene, vlaštovičníku většího, lopuchu, kurkumy, svízele přítuly a případně ještě rozrazilu lékařského.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.