Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Alegie, slabá imunita u dítěte, úzkost po úmrtí rodiče - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 67x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Vnučky 9 let - jsou odmalička velmi často nemocné,
špatná imunita, berou prášky na alergii, mají předčasný růst/nevím, jak se to správně jmenuje - chodí pravidelně na nějaké injekce/.

Nyní (umřel jim otec) jsou velmi plačtivé zejména večer, nemohou spát - usínají až po půlnoci, na nic se nemohou soustředit, ztrácí zájem cokoli dělat, ač ve škole jedničkářky, nyní je vše tabu, dostat do nich nějaké jídlo je nadlidský výkon, zaznamenali jsme u jedné z nich třes rukou a mammince říká, že nemůže spinkat, že ji to mozeček nedovolí. Druhá se uzavřela do sebe, chce být neustále sama, málo komunikuje. Psycholožka doporučila děvčatům kapky /viz příložený odkaz na konci/, chtěla bych znát Váš názor a nejlépe, aby jste nám doporučil Vy nějaký bylinkový produkt od Vás, který bych mohla objednat.

https://www.gigalekarna.cz/produkt/rescue-remedy-krizove-kapky-20ml/

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na Váš dotaz odpovím v úsecích, které se budou věnovat jednotlivýcm potížím.

ALERGIE:
V praxi se mi u pacientů (dětí i dospělí) osvědčily na alergii, ale i astma následující léčivé rostliny a medicinální houby, ideálně ve formě směsné tinktury, kterou lze aplikovat kdekoliv a kdykoliv:
POPENEC BŘEČŤANOLISTÝ kvetoucí nať, PERILA KŘOVITÁ nať nebo kvetoucí nať, BAZALKA POSVÁTNÁ (TULSI) nať nebo kvetoucí nať, DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ nať, EMBLIKA (AMALAKI) list, LAPACHO RUDÉ kůra, OMAN PRAVÝ kořen a z hub pak LESKLOKORKA LESKLÁ plodnice, HOUŽEVNATEC JEDLÝ plodnice.
Směs je opravdu funkční. Jsou lidé, kteří bez léků (antihistaminik) jen s touto tinkturou "přežívají" bez problémů celou sezonu. Směs je tedy účinná a v praxi se mi velmi osvědčila.
Tinkturu doporučuji užívat v době alergie.

Dieta: jíst ARTYČOK (výhonky), KUSTOVNICE ČÍNSKÁ (bobule) a rozhodně MCT olej (pomáhá tlumit autoimunitní reakce, má více příznivých účinků, které uvádím zde ve webu http://www.BylinkyProVsechny.cz).

NESPAVOST:
Na nespavost doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
MUČENKA PLETNí nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, SRDEČNÍK LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ nať před kvetením, PRVOSENKA květ, LEVANDULE květ, VŘES květ, LIBEČEK kořen, HLOH květ nebo plod.

Tinkturu v případě zájmu mohu dodat. Je velmi účinná a i letití nespavci usínají jako miminka : )

ZKLIDNĚNÍ PSYCHIKY PO ÚMRTÍ RODIČE:
Na zklidnění psychiky doporučuji užívání tinktury z rostliny ŠIŠÁK BAJKALSKÝ KOŘEN. Mám s ním velmi dobré zkušenosti u dětí. Je možné užívat i během dne, nezpůsobuje ospaslo.
Pokud se dává šišák před spaním, děti nemívají noční můry.
Tinktura ze šišáku je před spaním uživatelná s tinkturou na nespavost, nejsou vzájemně kontraindikovány.

ŠPATNÁ IMUNITA:
Na podporu imunity (prevence banálních infektů - nachlazení, rýma, ale i závažné nemoci COVID, tedy SARS-Cov-2, angína, zánět průdušek, záapal plic, různé jiné záněty - močové cesty apod.) jak u dospělých, tak i u dětí se mi v praxi u mnoha bylinkových pacientů osvědčily následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
BADYÁN plod s oplodím, ECHINACEA kořen, KOZINEC kořen, SIDERITIS nať, BENEDIKT nať, HLÍVA plodnice, LÉKOŘICE kořen, BEZ ČERNÝ květ nebo plody.
Tato směs dobře zabírá i na začátku onemocnění (nachlazení, angína apod.), kdy toto onemocnění je schopná i zastavit (čím dříve se tintkura podá, tím lépe, samozřejmě).

Dle klinických studicí se jasně ukazuje, že na sílu imunity má zásadní vliv vitamín D (mj. je vynikající v prevenci nemoci SARS-Cov-2, tedy koronaviru - přičemž studide jenoznačně prokazují, že účinnější je užívání preventivně než při již "rozjetém" onemocnění covidem). Vitamín D se dávkuje 1 kapka denně u dětí a 2 kapky denně u dospělých (sklenička s vitamínem D tedy vydrží velmi dlouho).

Pokud jste Vy nebo někdo z Vašeho okolí prodělali covid (SARS-Cov-2), doporučuji užívat tinkturu z rostliny CIST KRÉTSKÝ a/nebo PRÁVENKA LATNATÁ.

Dle tradiční čínské medicíny covid oslabuje tzv. element Voda, tzn. ubližuje ledvinám. V ledvinách je umístěná naše životní energie. Jak životní energii regenerovat a zbavit se chronické únavy se dozvíte ve webináři (videu) http://www.WebinarLedviny.cz />
Pokud chcete mít u sebe a svých blízkých v dobrém stavu také sliznice (které jsou vstupní branou infekcí), doporučuji aplikovat MCT olej (reguluje imunitu, autoimunitu a také jak jsem uvedl zlepšuje stav slizniční imunity). Dávkuje se denně 1 lžíce oleje ráno a večer. Jeho chuť je neutrální. Lze konzumovat přímo nebo v jídle.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce
http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinné tinktury na Vámi uvedené potíže (IMU-NACH, PELARGONIE SIDONSKÁ), vitamín D, majoránkovou mast a dále o MCT olej, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

U dětí 9 let by mělo být respektováno správné dávkování, které je 1 kapka na kilogram a den, tzn. celková dávka všech tinktur v součtu by měla být - příklad: pokud má dítě 30 kg, užívá 10-10-10 kapek.
Mé tinktury obsahují do 20% lihu, takže je množství lihu v těch několika kapkách pro dětský organismus bezpečné (představte si množství lihu ve 30ti kapkách tinktury při 20% koncentraci lihu - jde opravdu o stopové množství).

Kapky ze série Bachových esencí jsou pro děti velmi vhodné. Já s bachovými esencemi nepracuji, ale vím, že u dětí jsou ideální volbou.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.