Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Alergie na rýmovník - jak utlumit bylinami?

1 odpověď
(stránka otevřena 2643x)

Dotaz:

Pozdravujem Vás pán doktor.
Sestra pracuje v Rakúsku ako opatrovateľka. Včera večer si urobila čaj z nádchovníka (rýmovník) a odnes rána má opuchnuté ústa, od úst cez bradu červený fľak. Prosím poraďte mi a pomôžte. Je možná taká alergia z nádchovníka (rýmovníka)?
Poté sa jej vyhodili vyrážky v ústach. Pomôžte mi prosím. Čo v takom prípade robiť. Keby bola doma, tak by išla na Pohotovosť. Ale je v Rakúsku, tak sa asi ťažko tak ihneď dostane ku lekárovi.
Sestra má diagnostikovanú alergiu na lanolín
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Protialergická antihistaminicky působící rostlina je PERILA KŘOVITÁ -
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/67-byliny-bylinky-vhodne-do-bylinkovych-salatu/1753-perila-ucinky-na-zdravi-pouziti-v-kuchyni-do-salatu-s-bylinkami-pestovani

Pokud by chtěla sestra sáhnout spíše do ranku tradiční medicíny, může alergické projevy tlumit dřevokaznou houbou, která se jmenuje LESKLOKORKA LESKLÁ (REI-SHI). Je možné z ní udělat tinkturu nebo ji dát přímo do jídla ve formě prášku (na špičku nože).

Další antialergické byliny jsou např. LAPACHO a/nebo KALISIE. Ještě mne napadá OMAN PRAVÝ, který má příznivývliv nejen na alergie, ale také na diabetes (cukrovku).

Z uvedené houby a rostlin vyrábím bylinné tinktury.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.