bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Alopecia areata - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 158x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Cca 12 let mám diagnostikovanou Alopecii aretu, Začínala jsem s kolečkem vypadaných vlasů, velikosti 2 korunové mince. Nyní je to zdaleka nejhorší, do úplné plešatosti mi chybí jen kousek.

Podstoupila jsem řadu vyšetření, užívala hormony, snad všechny dostupné kúry z lékáren jsem za ta léta vyzkoušela.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na alopecii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen, PLOŠTIČNÍK HROZNOVITÝ kořen, LOPUCH kořen, PŘESLIČKA ROLNÍ nať, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPALKA DVOULETÁ květ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o výše uvedenou směsnou tinktur, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Domnívám se, že pokud by Vám nepomohla cca. 2-3měsíční aplikace tinktury (užívá se vnitřně), pak Vám asi již nic nepomůže. Zkuste to jako poslední variantu. Tinktura obsahuje silnou čínskou rostlinu, která by mohla mít zásadní efekt. Moc Vám držím palce.

Pokud by Vám tinktura pomohla, ozvěte se mi (dal bych si Vás do kazuistik).

Nutno ale podotknout, že s touto tinkturou mám u svých bylinkových pacientů dobré zkušenosti, nicméně u alopecie je situace poněkud složitější. U lidí, kterým nadměrně padají vlasy tato tinktura funguje tak, že zpočátku rostou malinké vlásky jako takové chmýříčko a později tloustnou a houstnou. Snad to bude i Váš případ.
Mimochodem tinkturu jsem vyzkoušel i na sobě, protože jsem s ohledem na věk a pohlavní hormony měl s lokální alopeicí potíže (zlepšilo se to a to dost znatelně a výrazně).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.