Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Alopecie, padání vlasů - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 191x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:
Chtela bych se zeptat, jake bylinky, popr. tinktury byste doporucil na lecbu alopecie, co na posileni, masaz vlasovych folikul, jejich probuzeni.

Děkuji a jsem s pozdravem. Maruška
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Není řešením ZEVNÍ aplikace, protože problém není v kůži samotné, ale uvnitř v organismu.
Zevní řešení je klasická laická chyba, která vede k částečném nebo minimálnímu a hlavně KRÁTKODOBÉMU efektu zlepšení stavu.

Na nadměrné padání vlasů (nejč. po nějaké nemoci /vč. covidu/, v rámci těhotenství, porodu, klimakteria nebo třeba při dlouhodobém pracovním vyčerpání - může jít o psychickou, ale i fyzickou práci) a/nebo při alopecii doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
RDESNO MNOHOKVĚTÉ kořen, PLOŠTIČNÍK HROZNOVITÝ kořen, LOPUCH kořen, PŘESLIČKA ROLNÍ nať, BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPALKA DVOULETÁ květ.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz />
Pokud byste měla zájem o výše uvedenou směsnou tinktur, je možné se mi ozvat na messenger
http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Pokud Vám padají vlasy (případně můžete mít další příznaky, kterými jsou např. bolesti bederní páteře, bolesti kolenních kloubů, úzkosti, depresivní ladění nebo přímo deprese, poruchy potence, problémy s nočním močením ad. ad.), máte dle tradiční čínské medicíny (TČM) oslabený element VODA, tzn. ledviny. Ledviny tedy dle TČM přímo ovlivňují padání vlasů (pokud jsou slabé, tělo se zbavuje toho, co není potřeba nutně k existenci). Ledviny jsou v našem organismu jakýmisi "bateriemi" a to v jakém stavu jsou ledviny se následně odráží na tom, jak se cítí celé tělo, co se týče energie (tedy zda je v pohodě nebo je přítomna chronická únava), ale odráží se to právě i na vlasech.
Jaké jsou všechny příznaky oslabených ledvin, dále informace jak posílit ledviny pomocí léčivých rostlin a také úpravy stravy je uvedeno ve webináři http://www.WebinarLedviny.cz /> Webinář je velmi zajímavý. Má 3 hodiny a dozvíte se v něm mnoho informací jak posílit ledviny a také jaké jsou další příznaky oslabených ledvin (jde o příznaky, které byste si se slabými ledvinami asi nikdy nespojila). Webinář jsem natočil v roce 2021 s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, která se únavou a stravou zabývá již několik let.
Jen pro zajímavost - období, kdy jsou přednostně ledviny oslabené (kritické období ledvin) je leden a únor.

Jen pro zajímavost - padání vlasů je typické pro tyto stavy:
- těhotenství
- kojení
- klimakterium
- přepracování a hodně práce v noci
- stav po těžkých infekcích (velmi typicky po covidu)

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.