bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Anální prasklina, trhlina - byliny, bylinky, babské rady, masti, oleje, obklady

1 odpověď
(stránka otevřena 3464x)

Dotaz:

Prosím o radu,


kterou bylinkou vyléčit praskliny v řitním svěrači, doktoři si s léčbou už neví rady, nejraději by hned operovali. Prý teplé koupele, mám vyzkoušeno řadu mastí, čípků, dubovou kůru, trochu pomohla sedací koupel v měsíčku, ale po namáhavé stolici opět bolesti zpět. Nemohu už ani sedět. Hemoroidy to nejsou.


Děkuji za odpověď.

Odpověď na dotaz:

Vhodné jsou např. oves (ovesná koupel), řepík (hojivé a sklidňující účinky), další velmi vhodné byliny na Vámi uvedené jsou přeslička, ostružiník, celer, pískavice, libeček, devětsil, violka, řeřišnice, měsíčková mast. Je možné aplikovat ve formě koupelí nebo ještě lépe mastí. Mast vetřete nejen na místo, ale i na začátek konečníku (aby byla kůže pečlivě promazaná), abyste si neznečistil slipy, použijte papírový kapesník, který vložte mezi půlky.
Příprava mastiček a koupelí je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1160-kozni-nemoci-kozni-plisen-byliny-bylinky-babske-rady-obklady-koupele-masti-tinktury-bylinne-caje
Velmi vhodné na ošetření prakticky jakéhokoliv kožního onemocnění je aloe vera - gel z listu.

Dbejte také o to, aby byla stolice netvrdá, jinak se problému nezbavíte. Měl byste jíst více ovoce, zeleniny, stravy s vlákninou. Máte-li zácpu (to neuvádíte), vizte zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/819-zacpa-byliny-bylinky-babske-rady-caje-rezimova-doporuceni

Někdy je tuhá stolice způsobena poruchami metabolismu: http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/869-latkova-vymena-metabolismus-byliny-bylinky-babske-rady-caje-koupele