bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Anémie a osteoporóza - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 155x)

Dotaz:

Dobrý den, prosím Vás o radu. Manželka má anemii 110, ale nesnáší podávání železa v jakékoliv formě. Byly ji doporučena kyselina listová, ale není si jista, zda ji může užívat při silné formě osteoporózy - má zborcenou páteř, kompresní zlomeniny 7. obratlů. Prosím Vás o radu, zda jsou i jiné léky vhodné na léčbu anémie. Děkuji Škorpík

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Doporučuji 2 byliny a to rdesno mnohokvěté (velmi se osvěčilo v tradiční čínské medicíně) - má vliv na hustotu kostí, ale ovlivňuje např. i vazy, šlachy ad. Druhou rostlinou je mateřídouška. Ta obsahuje přirozené přírodní železo. U obou rostlin je nutná dlouhodobější léčba, která je ideální ve formě tinktury. Pokud byste měl zájem, mohu Vám tinkturu o obsahu 50% rdesno mnohokvěté a 50% mateřídouška nemíchat. Kontaktovat mne můžete přes http://www.BylinkovyDoktor.cz
Pokud chcete, můžete zkusit sehnat (lze na internetu) lišejník islandský. Je to sice hořká "záležitost, " ale je velmi účinný právě na chudokrevnost. Je známý způsob kdy se rozpouští v čokoládě, která tlumí jeho hořkost. Jeho konzumace se tím udělá výrazně příjemnější.
Podle mého názoru je ale dlouhodobější užívání mateřídoušky dostačující, protože hodnota hemoglobinu 110 není až tak hrůzostrašná. Není to moc, ale není to ani kriticky málo. Norma hemoglobinu je 130-170 g/l.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.