Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Anémie, chudokrevenost - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 366x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Na preventivni kontrole mi byl zjisten hemoglobin 76. Ihned jsem nastoupila do nemocnice na transfuze, dostala jsem tri. Jenze od te doby je mi spatne, nemuzu normalne fungovat. Nevydrzim stat ani chodit, toci se mi hlava a vice mene jen lezim. Jiz je to mesic.
Nevi kde je problem.

Chtela bych poprosit o radu a jake bylinky uzivat. Veskere zpravy o vysetreni a vysledky krevnich testu rada poslu emailem.

Děkuji moc o radu, mam tri male deti a nedokazi se o ne postarat. Jsem bezradna.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Léčivé rostliny, které podorují absorbci železa ze stravy jsou RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ, DAMIÁNA (pastala rozprostřená).

Na podporu krvetrvorby (anémii) je vhodný LIŠEJNÍK ISLANDSKÝ, VITÁNIE SNODÁRNÁ, HOŘEC ŽLUTÝ, RDESNO MNOHOKVĚTÉ, VACHTA TROJLISTÁ. Pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv doporučuji z výše uvedených léčivých rostlin a lišejníku udělat tinkturu.

Dietetika: velmi doporučuji TŘTINOVOU MELASU. Je chutná a obsahuje obrovské množství perfektně stravitelného železa.

Dále doporučuji konzumovat čerstvé léčivé rostliny - např. velké množství železa obsahuje BRŠLICE KOZÍ NOHA. Brzy z jara nebo otavová je velmi chutná.

Z dalších léčivých rostlin (bylin) má hodně železa (a současně působí rekonvalescenčně) MATEŘÍDOUŠKA OBECNÁ. Doporučuji sbírat u lesa. Na okrajích lesa se nejčastěji vyskytuje.

Pokud byste měla zájem o tinkturu na chudokrevnost (jmenuje se KREV+), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.