Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Antidepresiva a bylinky - je možné kombinovat?

1 odpověď
(stránka otevřena 225x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Mohu při užívání antidepresiv Velaxin 150mg 2krát denně užívat bylinky?

Mám problémy se štítnou žlázou, artrózou a svaly.

Děkuji mnohokrát za odpověď.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Ješ škoda, že jste se více nerozepsal nebo nerozepsala o problémech se svaly. Příčin totiž může být dle tradiční čínské medicíny více.

Na zvýšení odolnosti na stres, eliminaci potíží jako jsou např. úzkost, vnitřní třes, podobně jako na stavy depresivního ladění/lehkých a středně těžkých depresí, panik a panických atak doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MUČENKA PLETNÍ nať, CHMEL OTÁČIVÝ šištice, ŠIŠÁK BAJKALSKÝ kořen, VITÁNIE SNODÁRNÁ koře nebo nať (lépe kořen), BAKOPA DROBNOLISTÁ nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list resp. nať, BAZALKA POSVÁTNÁ nať, ROZCHODNICE RŮŽOVÁ kořen, MEDUŇKA LÉKAŘKÁ nať a KOZLÍK LÉKAŘSKÝ kořen.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Dietetika: potraviny bohaté na hořčík (hořčík je minerál klidu a míru).

Pokud byste měl nebo měla (z textu není jasné, zda jste muž nebo žena) zájem o tinkturu na úzkostné stavy a vnitřní třes, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Dle tradiční čínské medicíny - doporučuji posílit ledviny - vizte přednáška o příznacích oslabených ledvin a jejich posílení léčivými rostlinami a úpravou stravy zde: http://www.WebinarLedviny.cz Ledviny jsou místem, kde vzniká úzkost, únava a nespavost. Úzkost je totiž vždy spojená se slabými ledvinami a jejich posílení může stav velmi zlepšit. Jen pro zajímavost - období, kdy jsou přednostně ledviny oslabené (kritické období ledvin) je leden a únor.

Pro zajímavost - s ohledem na působení jablek na játra (pohled tradiční čínské medicíny) lze doporučit konzumaci jablek.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.