bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Artróza rukou - byliny, bylinky, léčivé rostilny, léčba bez léků

3 odpovědi
(stránka otevřena 87x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Kamarádka ma artózu rukou, ale není to revmatického původu, takže Vás prosím o následné sdělení, jak postupovat a máte-li nějaké léčebné metody na případné zmírnění bolestí, vyléčení atp. Předem děkuji za odpověď a omlouvám se, pokud se neodborně vyjadřuji. Hezký den přeje Truhlář.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Doporučuji zevně aplikovat kostivalovou mast (ev. do ní přidat trošku kafrové tinktury)

a vnitřě tinktura z rostliny HARPAGOFYTUM LEŽATÉ.

Kvalitní nešizená kostivalová mast a tinktura z harpagofyta jsou k dispozici na http://www.BylinkovyDoktor.cz

Ohledně vhodné stravy podporující dobrý stav kloubů se můžete obrátit na nutriční terapeutku Mgr. Zuzanu Švédovou - http://www.ZuzanaSvedova.cz
Za sebe doporučuji konzumaci RAKYTNÍKU, který má příznivý vliv na notovrobu kolagenních vaziv (mj. nejen proto, že obsahuje obrovské množství vitamínu C).
Informace o rakytníku jsou zde:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/kere/166-rakytnik-rakytnikovy-olej-ucinky-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pro-zdravi
100% rakytníkový olej je dostupný také na výše uvedeném eshopu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,

pošlu Vám pár tipů, které dozajista při artróze pomohou, strava zde může být účinná:
Je třeba zařadit:

Glucosamin sulfát
chondroitin sulfát
Kolagen
Kolagen je bílkovina, kterou můžeme nalézt pouze v organismu živočichů. Nejvíce se vyskytuje v organismu člověka (1 ze 4 bílkovin je kolagen), je nedílnou součástí všech orgánů, svalů a kostí.
Od určitého věku, téma zdravé a vyvážené stravy se stává složitější, obzvláště pokud chceme zlepšit naši hladinu kolagenu buď přímým přísunem z potravin, nebo díky prostřednictvím zlepšení syntézy, přirozenou cestou.
Jestliže se nám podaří stimulovat produkci této bílkoviny, budeme se cítit zdravější a silnější. Optimální hladina této bílkoviny přispívá k menším bolestem svalů a kloubů, snižuje riziko zlomenin kostí, dělá vlasy a nehty zdravější a silnější, umožňuje snazší regeneraci svalů po intenzivní tělesné aktivitě, podporuje hojení ran kůže a tkáně … to jsou nesčetné výhody, které nemůžeme jen tak ponechat.
Nejprve vám připomínáme, že tato bílkovina se vyskytuje pouze v živočišné říši, takže není předmětné, abychom ji hledali v rostlinách, protože tam neexistuje. Ale to neznamená, že bychom měli vyloučit tyto potraviny pro tento nedostatek, jelikož potraviny rostlinného původu navíc poskytují jiné nespočetné množství dalších typů živin, které nám zajišťují látky, které stimulují organismus k produkci kolagenu, a to přirozenou cestou.
Máme dva typy potravin:
1. Ty, které obsahují a přináší tuto bílkovinu
Všechny druhy masa, ryb
• Mezi nejběžnější maso řadíme kuřecí, vepřové, krůtí, hovězí, kozí, koňské nebo volí maso a zvěřinu. Navíc také všechny druhy ryb.
• V každém případě musíme zdůraznit, že největší koncentraci kolagenu nalezneme v prasečích nožičkách, anebo v kravské a prasečí kůži.
2. Ty, které stimulují a usnadňují tvorbu této bílkoviny v našem organismu
• Vitamín C
• Aminokyseliny: lysin a prolin
• Lykopen, ve všech červených plodech, jako jsou papriky, rajčata nebo řepa a z ovoce meloun, třešně, maliny nebo například jahody.
• Polynenasycené mastné kyseliny (omega 3 a 6), losos, ořechy,
• Genistein (Tempeh), tento stimulátor produkce kolagenu nalezneme v sojovém mléku a v některých konkrétních druzích sýra.
• Síra, česnek, cibule, petržel, ředkvička

Další tip pak:
kyselina hyaluronová
- Regenerace chrupavky
- Výrazně ji podporuje hořčík, vitamín C a
fytoestrogeny
• Kostní vývar
• Kapusta, špenát, mangold,
• Kešu a mandle, zdroje hořčíku
• Škrobová zelenina, podpora tvorby kyseliny
• Vitamín C
Přeslička rolní a chrupavka
• Tato bylina obsahuje kyselinu křemičitou, jejíž soli tvoří důležité součásti vazů, kostí, chrupavek, nehtů a vlasů, kombinujeme s citrónovou trávou.

Budete-li si přát, ráda pomohu i s jídelníčkem, kdy jej můžeme sestavit na míru.
Můj mail: poznejsvezdravi@gmail.com

Mgr. Zuzana Švédová, DiS.
nutriční terapeut

Odpověď na dotaz:

Dobrý den pane doktore, děkuji Vám za zaslané informace a objednal bych rakytník, kostivalovou mast, harpagofytum a poprosil bych o popis použití, ev. konzumace. Sdělte mi prosím cenu a způsob platby, protože už si nepamatuji předešlý způsob úhrady, balíček prosím zaslat na \Zásilkovna Tererova 1358/12, 149 00 Praha 11. Děkuji za ochotu.
Truhlář Oldřich