bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Artróza rukou - byliny, bylinky, léčivé rostilny, léčba bez léků

3 odpovědi
(stránka otevřena 303x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Kamarádka ma artózu rukou, ale není to revmatického původu, takže Vás prosím o následné sdělení, jak postupovat a máte-li nějaké léčebné metody na případné zmírnění bolestí, vyléčení atp. Předem děkuji za odpověď a omlouvám se, pokud se neodborně vyjadřuji. Hezký den přeje Truhlář.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na artrozu kolen, kyčlí ad. kloubů doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv):
PAMPELIŠKA kořen, TLUSTNICE nať, RAKYTNÍK plod, HARPAGOFYTUM LEŽATÉ kořen, PUPEČNÍK ASIJSKÝ (GOTU-KOLA) nať, KURKUMA kořen.

Lokálně KOSTIVAL mast.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den,

pošlu Vám pár tipů, které dozajista při artróze pomohou, strava zde může být účinná:
Je třeba zařadit:

Glucosamin sulfát
chondroitin sulfát
Kolagen
Kolagen je bílkovina, kterou můžeme nalézt pouze v organismu živočichů. Nejvíce se vyskytuje v organismu člověka (1 ze 4 bílkovin je kolagen), je nedílnou součástí všech orgánů, svalů a kostí.
Od určitého věku, téma zdravé a vyvážené stravy se stává složitější, obzvláště pokud chceme zlepšit naši hladinu kolagenu buď přímým přísunem z potravin, nebo díky prostřednictvím zlepšení syntézy, přirozenou cestou.
Jestliže se nám podaří stimulovat produkci této bílkoviny, budeme se cítit zdravější a silnější. Optimální hladina této bílkoviny přispívá k menším bolestem svalů a kloubů, snižuje riziko zlomenin kostí, dělá vlasy a nehty zdravější a silnější, umožňuje snazší regeneraci svalů po intenzivní tělesné aktivitě, podporuje hojení ran kůže a tkáně … to jsou nesčetné výhody, které nemůžeme jen tak ponechat.
Nejprve vám připomínáme, že tato bílkovina se vyskytuje pouze v živočišné říši, takže není předmětné, abychom ji hledali v rostlinách, protože tam neexistuje. Ale to neznamená, že bychom měli vyloučit tyto potraviny pro tento nedostatek, jelikož potraviny rostlinného původu navíc poskytují jiné nespočetné množství dalších typů živin, které nám zajišťují látky, které stimulují organismus k produkci kolagenu, a to přirozenou cestou.
Máme dva typy potravin:
1. Ty, které obsahují a přináší tuto bílkovinu
Všechny druhy masa, ryb
• Mezi nejběžnější maso řadíme kuřecí, vepřové, krůtí, hovězí, kozí, koňské nebo volí maso a zvěřinu. Navíc také všechny druhy ryb.
• V každém případě musíme zdůraznit, že největší koncentraci kolagenu nalezneme v prasečích nožičkách, anebo v kravské a prasečí kůži.
2. Ty, které stimulují a usnadňují tvorbu této bílkoviny v našem organismu
• Vitamín C
• Aminokyseliny: lysin a prolin
• Lykopen, ve všech červených plodech, jako jsou papriky, rajčata nebo řepa a z ovoce meloun, třešně, maliny nebo například jahody.
• Polynenasycené mastné kyseliny (omega 3 a 6), losos, ořechy,
• Genistein (Tempeh), tento stimulátor produkce kolagenu nalezneme v sojovém mléku a v některých konkrétních druzích sýra.
• Síra, česnek, cibule, petržel, ředkvička

Další tip pak:
kyselina hyaluronová
- Regenerace chrupavky
- Výrazně ji podporuje hořčík, vitamín C a
fytoestrogeny
• Kostní vývar
• Kapusta, špenát, mangold,
• Kešu a mandle, zdroje hořčíku
• Škrobová zelenina, podpora tvorby kyseliny
• Vitamín C
Přeslička rolní a chrupavka
• Tato bylina obsahuje kyselinu křemičitou, jejíž soli tvoří důležité součásti vazů, kostí, chrupavek, nehtů a vlasů, kombinujeme s citrónovou trávou.

Budete-li si přát, ráda pomohu i s jídelníčkem, kdy jej můžeme sestavit na míru.
Můj mail: poznejsvezdravi@gmail.com

Mgr. Zuzana Švédová, DiS.
nutriční terapeut

Odpověď na dotaz:

Dobrý den pane doktore, děkuji Vám za zaslané informace a objednal bych rakytník, kostivalovou mast, harpagofytum a poprosil bych o popis použití, ev. konzumace. Sdělte mi prosím cenu a způsob platby, protože už si nepamatuji předešlý způsob úhrady, balíček prosím zaslat na \Zásilkovna Tererova 1358/12, 149 00 Praha 11. Děkuji za ochotu.
Truhlář Oldřich