Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Astma, viróza zahlenění - bylinky a jejich dávkování

1 odpověď
(stránka otevřena 178x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Mohu vaši tinkturu při akutní viroze užívat víckrát za den? Jedná se o pelargonii sidonskou.

Mám problémy s dýcháním, hvízdá mi na průduškách (mám astma, ale v klidovém stavu) a potřebuji jakoby odkašlat a to se mi nedaří.

Vážím celoživotně 45 kg. Dále mám doma švédské kapky, lichořeřišnici, rezavec šikmý… šlo by to více nakombinovat? Nebo co je nejlepší na odkašlávání?

Děkuji a přeji krásný den.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Ano, můžete.

Z mých zkušeností doporučuji na léčbu zahlenění potraviny, které mají štiplavý charakter. Dle tradiční čínské medicíny tzv. rozstřelují hleny. Jde např. o ředkvičky, pórek, cibuli, česnek, pažika, křen apod.

Z koření doporučuji určitě: BAZALKA, DOBROMYSL, KARDAMOM, KOPR, KORIANDR, KŘEN, LÉKOŘICE, LIBEČEK, MAJORÁNKA.

Na odhlenění doporučuji následující léčivé rostliny (alespoň některé z nich) a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
MÁČKA LADNÍ kořen, JITROCEL KOPINATÝ list, SEDMIKRÁSKA CHUDOBKA květ, POPENEC BŘEČŤANOVITÝ kvetoucí nať, POTOČNICE LÉKAŘSKÁ nať, PRVOSENKA JARNÍ kvetoucí nať, YZOP LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, ANDĚLIKA kořen, ad.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Zahlenění je prakticky vždy (pokud nejde o infekci dýchacích cest) spojené s nesprávnou stravou. Dopročuji Vám proto stáhnout si a podívat se na video (natočil jsem já a má kolegyně Mgr. Zuzana Švédová, DiS. - nutriční terapeut), které je dostupné zde:
http://www.WebinarSlezina.cz
Jsou v něm uvedené příčiny zahlenění a jak se zahlednění bránit, resp. předcházet, aby vůbec nevznikalo.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.