bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ateroskleroza mozku, zvápenatění tepen mozku a byliny, bylinky - léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 3017x)

Dotaz:

Můj partner má dg. I672 - mozková ateroskleróza či demence. je možno podávat nějaké léky myslím přírodní kromě ginga? Lékaři tvrdí, že mu stejně nic nepomůže, ale já se nechci jen tak vzdát. A protože vím, že jste lékař, který umí tak vás prosím o pomoc a předem děkuji.

Odpověď na dotaz:

Partner ať jí hodně česneku.

Čaj na pročištění cév je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/839-ateroskleroza-arterioskleroza-kornateni-tepen-ucpane-tepny-byliny-bylinky-babske-rady-caje-na-procisteni-cev

Další směs na aterosklerózu je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/639-ateroskleroza-kornateni-tepen-cev-byliny-bylinky-babske-rady-bylinna-smes

Ve webu je mnoho zmínek o "arterioskleróze" u jednotlivých bylinek, které jsou na ni účinné:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/vyhledavani?searchword=ateroskler&ordering=oldest&searchphrase=all&limit=100

Ginkgo bioloba není lék, je to doplněk stravy. Má vazodilatační účinky (roztahuje cévy) a tím skutečně může zlepšit prokrvení periferních cév při ateroskleróze. Užívá se 3 měsíce a pak se dělá pauza, aby nevznikla na jinan (ginkgo) rezistence (neúčinkoval by).
Ginkgo biloba se prodává jako výtažek (Gingio, Tanakan, Tebokan ad.), ale doporučuji ho užívat v přírodní formě (list jinanu dvoulaločného). Pěstuje se stále častěji, je snadno dostupný. Tabletky ve formě extraktu jsou drahé a mohou být v závistlosti na množství látky méně účinné.