bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Ateroskleroza mozku, zvápenatění tepen mozku a byliny, bylinky - léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 3473x)

Dotaz:

Můj partner má dg. I672 - mozková ateroskleróza či demence. je možno podávat nějaké léky myslím přírodní kromě ginga? Lékaři tvrdí, že mu stejně nic nepomůže, ale já se nechci jen tak vzdát. A protože vím, že jste lékař, který umí tak vás prosím o pomoc a předem děkuji.

Odpověď na dotaz:

Partner ať jí hodně česneku.

Čaj na pročištění cév je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/839-ateroskleroza-arterioskleroza-kornateni-tepen-ucpane-tepny-byliny-bylinky-babske-rady-caje-na-procisteni-cev

Další směs na aterosklerózu je zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/bylinne-smesi-na-nemoci/639-ateroskleroza-kornateni-tepen-cev-byliny-bylinky-babske-rady-bylinna-smes

Ve webu je mnoho zmínek o "arterioskleróze" u jednotlivých bylinek, které jsou na ni účinné:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/vyhledavani?searchword=ateroskler&ordering=oldest&searchphrase=all&limit=100

Ginkgo bioloba není lék, je to doplněk stravy. Má vazodilatační účinky (roztahuje cévy) a tím skutečně může zlepšit prokrvení periferních cév při ateroskleróze. Užívá se 3 měsíce a pak se dělá pauza, aby nevznikla na jinan (ginkgo) rezistence (neúčinkoval by).
Ginkgo biloba se prodává jako výtažek (Gingio, Tanakan, Tebokan ad.), ale doporučuji ho užívat v přírodní formě (list jinanu dvoulaločného). Pěstuje se stále častěji, je snadno dostupný. Tabletky ve formě extraktu jsou drahé a mohou být v závistlosti na množství látky méně účinné.