bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Atopický ekzém a ABKM u malého dítěte - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 143x)

Dotaz:

Dobrý den.
Prosím o radu (možná nám konečně pomůžete). Syn 9 měsíců trpí na ABKM (alergie na bílkovinu kravského mléka), stále ho kojím a držím již 7 měsíců striktní bezmléčnou dietu (plus negativně reaguje na kuřecí maso, mrkev, rajčata).
Má šílený atopicky ekzém na obličeji (je to jako na houpačce, někdy se zlepší, někdy je to katastrofa). Vím, že prioritní problém pochází že střev, ale nevíme si s tím rady. Nevím čím přírodně podpořit činnost střev a stále hledáme vhodnou mastičku na ekzém v obličeji. Pokud máte řadu, případně něco, co bych si mohla zakoupit - budeme vděční🙏 😊 Předem děkuji za odpověď a přejí Vám krásný předvánoční čas

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Doporučuji tyto rostliny: vilín viržinský (těžko se shání, ale má na atopický ekzém u dětí vynikající účinky), bambusová tráva, kůra z lísky.
Aplikuje se zevně na kůži.
Další léčivé rostliny, které nicméně na atopický ekzém nemám vyzkoušené jsou pupala (ve formě pupalkového oleje), dubová kůra, perila (perilla křovitá) - opět zevně.
U dospělých se dělá čaj ze svízele a dvouzubce trojdílného.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.