bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Atopický ekzém po covidu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 273x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Po covidu se mně a příteli "rozjel" atopický ekzém, ačkoliv jsme dosud ani jeden tímto netrpěli. Nikdy jsem moc nepoužívala žádnou kosmetiku, pokud už mám problém, sahám po jednodruhové, například mandlový olej, bambucké máslo. Nyní ovšem máme oba ruce jako kdybychom měli lepru, papírová kůže praská, zkoušeli jsme kdeco a za těch 12m toho máme už dost…

Pokud by Vás napadlo, co s tím, budu ráda, děkuji Hanka

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Něco mne škutečně napadlo : ) Byla by ostuda, kdyby si bylinář neuměl poradit s něčím tak běžným, čím je právě atopický ekzém.

Na atopický ekzém doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
PEMPELIŠKA LÉKAŘSKÁ kořen, DVOJZUBEC TROJDÍLNÝ nať, JEŘÁB květ, SLÉZ MAURSKÝ květ, ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ kvetoucí nať, OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ drcený plod.
Tinktura se užívá vnitřně (zevní symptomy jsou jen odrazem vtniřního prostřední, jen zevní aplikace je laická, nesprávná a naprosto nedostatečná).

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Zevně tuto mast:
https://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/2362-mast-proti-atopickemu-ekzemu-suroviny-postup-vyroby

Dietetika: denně vypít 100 ml čerstvé bramborové šťávy a to nalačno. Velmi to přispívá léčbě (ideálně z biobrambor).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.