bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na veřejné diskuzi. Dotazy ale i odpovědi může do poradny napsat kdokoliv.

Dr. Mlčoch bude na dotazy uložené v poradně odpovídat v pondělí 24.2.2020.
 

Autismus - byliny, bylinky na sklidnění a nespavost pro autistu

1 odpověď
(stránka otevřena 130x)

Dotaz:

Dobrý den,
mám syna autistu, je mu 11 let, dostal medikaci - Risperdal především kvůli tomu, že nespal, usínal ve dvě v noci a budil se v šest. Přes den nespal a byl podrážděný. Medikace zabrala, začal spát celou noc a přes den je klidnější, ale i tak má občasné výkyvy nálad a záchvaty vzteku, pro mě bez důvodu. Chtěla jsem poprosit o radu, jestli by tyto symptomy řešila nějaká bylinková směs?
Děkuji, Kamila

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Na zklidnění autisty před spaním doporučuji kombinaci těchto bylin: meduňka, šišák bajkalský, srdečník. Co se týče poměrů, navrhoval bych 50% meduňky, 30% šišák a 20% srdečníku.
Směs si buď můžete sama namíchat a nebo Vám mohu připravit tinkturu, kdy se dávkuje asi 15 kapek před spaním do nějakého studeného pití nebo vlažného čaje. Množství alkoholu je tak malé, že kombinace s Risperdalem nebo jinými léky na psychiku nevadí.
Navíc zmíněné léčivé rostliny se s léky na psychiku "neperou, " tzn. nevadí si.

Byliny jako kozlík nebo mučenka nejsou vhodné a dítě by mohly utlumit, nicméně by nebránily výkyvům vzteku. Kromě toho kozlík se nemá užívat dlouhodbě, protože časem vziká rezistence.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru a omlouvám se Vám za opožděnou odpověď na Váš dotaz. Byla bylinková sezona, tak jsem byliny sbíral a zpracovával, až teď na podzim se to konečně začíná uklidňovat.