Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

B-lymfom - byliny, bylinky, léčivé rostliny, medicinální houby

1 odpověď
(stránka otevřena 260x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

mezi svátky objevena boulička v krku, která se tam objevila během několika málo dnů a dost rychle roste. 3.1. 2022 odebrán vzorek, 14.12. histol. - B lymfom (zpráva: pravděpodobně difuzně rostoucí B lymfom, difuzně silně pozitivní s markery CD45 a CD 20, zachyceny pouze ojedinělé CD3 pozitivní lymfocyty, širokospektré cytokeratiny neg. , předáno k druhému čtení). Okamžitě příjem na hematoonkologii a 27.1. první dávka biolog. léčby, kombinace s chemoterapií (mělo by to být 6 dávek), den před tím velké PET CT ke zjištění rozsahu. Mám od vás náhodou nedávno koupené 3 tinktury rezavce šikmého, které jsem chtěla kvůli něčemu jinému… zároveň mi kamarádka přivezla Joalis Lymfatex a Optimon + homeopatika Silicea AKH. Dlouhodobě beru Imunoglukan. A teď nevím, co brát dříve, abych to nepřehnala či nevhodně zkombinovala. Případně co byste v tuto chvíli doporučil. Beru pouze Euthyrox 50 mg - snížená fce ŠŽ. S ničím se jinak neléčím, fyzicky se cítím výborně.

Předem Vám děkuji za odpověď, Helena

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

S léčbou B-buněčného lymfomu bohužel nemám zkušenosti.

Vámi uvedené léčivé rostliny jsou určeny spíše pro rakoviny orgánů, ne pro lymfom.

Co se týče rezavce šikmého neboli čagy
https://www.bylinkyprovsechny.cz/houby/2202-caga-rezavec-sikmy-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-pestovani
, tak ani v tomto případě Vám nedokážu říci jednoznačné doporučení. Hematologická onemocnění jsou velmi specifická oblast, kdy se může některými léčivými rostlinami nebo medicinálními houbami nemoc ještě zhoršit.
Z tohů důvodu bych se k věci nerad vyjadřoval.

Velmi bych Vám doporučil prostudovat si (ideálně s někým, kdo ovládá vědeckou Angličtinu) :
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=b-lymphoma

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.