Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bakteriální záněty pochvy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků, oplachy, sedací koupele

1 odpověď
(stránka otevřena 77x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

mohu se zeptat, jaké bylinky mi doporučíte při snad již chronickém zánětu pochvy (jedná se spíše o bakteriální zánět – bakterie E-coli) kvasinková mykóza jen občas a od toho se odvíjí zánět močového měchýře (taktéž prokázána bakterie E-coli). Již 4 měsíce v tahu se léčím ATB do pochvy, ale bez výsledku. Chci jít tedy přírodní metodou.

Děkuji a jsem s pozdravem.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na opakované gynekologické záněty způsobené kandidou (candida albicans) a/nebo E. coli (Escherichia coli) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní užívání:
PENÍZOVKA SAMETONOHÁ plodnice, HLUCHAVKA BÍLÁ květ, KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA nať, PUPEČNÍK ASIJSKÝ list, CHOROŠ OŘÍŠ plodnice.

Dietetika: MCT olej 1 lžíce oleje 3x denně do jídla nebo přímo sníst (je velmi silně protiplísňový, současně posiluje dle TČM tzv. element Země, tedy slezinu). MCT olej můžete používat vnitřně, ale i zevně.
Dále 3x denně užívat 1 kapku esenciálního oregánového oleje s vysokým obsahem karvakrolu (POZOR!!! , je velmi silný, nesmí se aplikovat přímo do úst, dávkuje se s jiným olejem /např. olivovým/ nebo se kapne do jídla).

Glykemický index: jíst potraviny s nízkým glykemickým indexem.
Co se týče dietetiky, doproručuji Vaši stravu konzultovat s mou kolegyní nutriční terapeutkou Mgr. Zuzanou Švédovou, Dis. - http://www.ZuzanaSvedova.cz a/nebo se podívat na webinář http://www.WebinarDiabetes.cz />
Zevně: oplachy nebo sedací koupele v odvaru z rostlin ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ a/nebo KRTIČNÍK HLÍZNATÝ (roste v lese) a/nebo HLUCHAVKA BÍLÁ kvetoucí nať (ne jen květ).

Přemnoženou kandidu mají často ženy, které mají dle TČM oslabenou slezinu (příznaky oslabené sleziny - velmi silná chuť na sladké - hlavně po jídle /neodolatelná chuť na "sladkou tečku"/, otoky, bledá nebo nažloutlá kůže, celulitida, chudokrevnost, tendence ke vzniku modřin, nadýmání, škroukání v břiše, řidší stolice, povlak na jazyku, otlaky zubů na boku jazyka, opary rtů NEBO popraskané rty, křečové žíly, hemoroidy, tendence k výhřezům dělohy, tendence ke kožním převisům břicha nebo povislá kůže na horních končetinách, "povadlost", velká únava po jídle, tendence k potratům, inkontinence po porodu, výtoky, kvasinkové infekce, špinění před menstruací, došpiňování po menstruaci, zahlenění, problémy s paranazálnímí /nosními/ dutinami, tukové bulky pod kůží, PSYCHIKA - velmi silná chuť na sladké - hlavně po jídle ad.).

O slezině bude již od února 2023 velká přednáška na webu
http://www.WebinarSlezina.cz
Doporučuji video stáhnout a podívat se. Ve videu budu mluvit já a má kolegyně Mgr. Švédová (nutriční terapeut).

Posílení sleziny přes dietetiku, TČM a byliny:
* Tradiční čínská medicína TČM - směs čínských bylin „růst hory thaj“.
* Fytoterapie - z léčivých rostlin pak skořice, bazalka, máta, saturejka, kmín, kari ad.
* Dietetika - z potravin batáty, dýně, pastinák. Kořenová zelenina, vývary, hovězí a bílé maso.
Velmi doporučuji MCT olej. Mám s ním u "sleziníků" velmi dobré zkušenosti. Slezinu silně podporuje.
* U oteklých žen a žen s tendencemi k otokům - doporučuji břízu a bršlici – obě rostliny mají mírný odvodňující účinek a nepřetěžují ledviny. Působí i detoxikačně.

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o MCT olej (tinkturu Vám bohužel vyrobit nemohu), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.