bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bércové vředy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 133x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Tatínka už mnoho let trápí bércové vředy. Samozřejmostí je léčba, spolupráce s lékaři a terenni sestrou, která chodí varixy převažovat.
Taťka ale nebude docházet někam na ambulanci, aby mu rány vyskrabovali či se dokonce nechal hospitalizován.
Zkoušeli jsme koupel z chlapcice (tuzebnik jilmovy). Napadlo mě ještě obstarat mast že smůly. Mast z marihuany, co jsem vyrobila, tam dávat nechce.
Taťka je dost desperado, netrpělivy pacient, takže by to chtělo nějakou bombu???, díky Romca.

Děkuji a jsem s pozdravem.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Je super, že řešíte zevní záležitost, ale příčina je uvnitř - špatně průchodné cévy ad.

Na podpůrnou léčbu u bércových vředů doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
KOHOUTEK LUČNÍ kvetoucí nať, KOZINEC BLANITÝ kořen, HLOH OBECNÝ plody (hložinky), ČUBET BENEDIKT nať, JERLÍN JAPONSKÝ poupata.
Vhodná by pro něj mohla být tinktura HEM-VAR-BÉR (hemoroidy, varixy, bércové vředy), kterou mám ve svém eshopu, ale je bohužel nyní vyprodaná.

Zevně je vhodný např. PODRAŽEC KŘOVIŠTNÍ, JITROCEL KOPINATÝ, KOSTIVAL, MĚSÍČEK, TŘEZALKA - aplikce tinktury nebo v nějaké masti. Mám tzv. SUPERHOJIVOU MAST, je na mém eshopu (ale je bohužel tak účinná, že je většinou vyprodaná a když je k dispozici, lidé ji vykoupí během pár hodin).

Otec musí být rozhodně trpělivý. Pokud bércové vředy vznikaly roky, tak bude trvat několik měsíců než se uzavřou a uzdraví.

Vhodné by bylo také posílení vylučovacích orgánů - konkrétně jater a ledvin. Bércové vředy jsou totiž vždy ukázou selhávání jednoho nebo obou z těchto orgánů. Přínosný by zde mohl být LEDVINOVÝ ČAJ (je aktuálně dostupný na mém eshopu).

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Žádoucí by byl aktivní přístup. Pasivně přihlížející pacienti, kteří jsou do léčby tlačeni a přemlouáni mají až o 60% pomalejší hojivost (což není zanedbatelné).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.