Bolest a točení hlavy, mžitky před očima, extrasystoly - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba | Poradna bylinky, byliny, babské rady - Bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Na dotazy bude odpovídáno v pondělí 30.11.2020 odpoledne.
 

Bolest a točení hlavy, mžitky před očima, extrasystoly - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba

1 odpověď
(stránka otevřena 56x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Bolest hlavy, nepřetržitá v oblasti čela až přes spánky, bolest očí, jakoby tlak (u očního kontrola v pořádku, měla bych nosit brýle na dálku, nelze, pouze pokud se vůbec nepohybuji, při dotazu zda nejsou silné, nejsou červené oči).
Migréna s oční aurou cca 2x za rok, po gynekologické operaci 1/2020 každý měsíc…. Po tinktuře a kopretině řimbabě intervaly větší.
Motolice, dříve léčena na vertigo přes rok Wertimed. Žádná změna, vysazeno.
Vestibulologické vyštření ok,
CT mozku OK,
krkavice OK
RTG krční páteře nález.
MUDr. konstatovala může to být z toho, ale nemusí.
Manžel tvrdí, že je to horší po práci (v předklonu), nyní do práce nechodím. Někdy silná motolice, že nemohu pohnout hlavou, zvracení.
Spím ve zvýšené poloze….
Periferní vidění někdy mžitky, nejvíce při změně z domu ven, venku cítím lépe.
Občas vadí když se hýbou předměty v periferním vidění…. Když je stav horší, hrůza usnout.
Těsně před usínáním silná motolice, tohle několikrát se opakující než usnu.
Vadí tma, šero, určitý úhel světla.
V uších nepíská, občas jakoby zalehne, ale ne často…. i když už několik let citim dyskomfort praveho ucha, není to bolest, pouze vice vnimám chlad, vítr…nic víc.
Beru betablokátor na extrasystoly.
Moc děkuji za jakoukoliv radu. L. A

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Domnívám se, že se u Vás sešlo více faktorů. Jako hlavní problém vidím ve vestibulárním aparátu (ve Vašem textu je povícero indicií které k němu směřují). Ač vyšetření dopadlo negativně, domnívám se, že jistá patologie rovnovážného ústrojí podle všeho u Vás je. Do jisté míry může mít vliv i Vámi uváděný nález na krční páteři. Horní krční páteří totiž prochází vertebrální tepna, která zásobuje mj. zadní mozek, který odpovídá na rovnováhu, takže motace by odpovídaly.

Z léčivých rostlin Vám doporučuji (a beru v potaz to, že berete betabolokátor) tyto:
TUŽEBNÍK JILMOVÝ květ (kromě toho, že tlumí bolesti hlavy má příznivý vliv na imunitu), MAJORÁNKA ZAHRADNÍ nať (uvolňuje bolesti hlavy, ale i mesnstruční bolesti), určitě JMELÍ BÍLÉ březnový list (to u pacientů zásadně zlepšuje stavy vertiga, mám s touto rostlinou velmi dobré zkušenosti), RDESNO MNOHOKVĚTÉ (kromě toho, že řeší vertigo má velmi příznivý vliv na ledviny, čímž dle TČM zlepšuje stav vlasů) a konečně JANOVEC METLATÝ. Janovec je léčivá rostlina, která při dlouhodobějším užívání (3 měsíce a více) odstraňuje extrasystoly, takže u mnoha lidí vedl k vysazení některých léků na srdce (typicky právě betablokátory). Betablokátor určitě nevysazujte ze dne na den, ale ke zvážení je redukce dávky třeba o 1/4 za 3 měsíce za kontrol EKG.

Byť je to málo pravděpodobné, napadlo mne ještě, jestli betablocker nemá vliv na motace a mžitky před očima. Nezpůsobuje ale stavy rotačního vertiga, takže i proto se domnívám, že se u Vás sečetlo více faktorů (zřejmě 3 výše uvedené).

Ze všech výše uvedených rostlin budu vyrábět bylinné tinktury, které budou dostupné na adrese http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Dále ještě doporučuji rostliny s obsahem hořčíku (uvolňují vazokonstrikci, která u Vás zřejmě způsobuje chronické bolesti hlavy) :
https://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/latky-v-rostlinach/777-horcik-v-bylinach-rostlinach-ucinky-priznaky-nedostatku-tetanie
ev. substituci Mg (Mg laktát, Magnosolv, MagneB6 apod.).

A poslední co Vám doporučím je šetrná rehabilitace krční páteře. Mělo by jít o cviky nenásilné, nešlehavé, opravdu jen spíše takové kývání. Více Vám řeknou na rehabilitaci. Žádanku na rehabilitaci Vám dá Váš praktický lékař nebo ambulantní neurolog na požádání.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.