Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolest ramene po zátěži - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 494x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Můj táta (62 let) nechodil nikdy k doktorovi. Od doby, co byl na očkování proti Covidu, začal mít problémy s ramenem. Těžko říct, jestli tady souvislost je nebo není, on je taky velký pracant, stavíme svépomocí - on nám hodně pomáhá, práce se dřevem atd. a v podstatě celý svůj život pořád něco staví nebo rekonstruuje. Teď k tomu problému.

Nejdřív to bylo rameno levé, teď je to pravé. Občas mu bolest vystřeluje i mezi lopatky až ke krku. Začal chodit na obstřiky k ortopedovi - ten mu je dává přímo do kloubu. Měl i obstřiky u své obvodní lékařky - ta mu je dávala do zad. Pokud už ho to hodně bolí, tak si vezme Aulin nebo Ibalgin.

Chtěla bych mu pomoci i jinak (neb vidím, že mu úplně tato konvenční léčba nepomáhá) a táta je tomu otevřený. Slyšela jsem, že snad z kaštanu nebo z Muchomůrky červené by mohla zafungovat nějaká tinktura či mast nejvíce.

Prosím o radu a nasměrování. Potřebovala bych si od Vás zmíněné objednat, pokud by to mělo být alespoň trošičku ku prospěchu. Mockrát Vám děkuji!

Děkuji a jsem s pozdravem, Monika
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na bolest ramenního kloubu doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) - vnitřní aplikace:
BOSVELIA (kadidlovník) pryskyřice, HARPYGOFYTUM LEŽATÉ kořen, KURKUMA DLOUHÁ oddenek, TLUSTICE VEJČITÁ list, RAKYTNÍK ŘEŠETLÁKOVÝ pllod, HOUŽEVNATEC JEDLÝ plodnice. Tato směs je vhodná pro degenerativně opotřebovaný nebo hodně namáhaný kloub (prakticky jakýkoliv - loket, rameno, koleno, kyčel).

Pokud by se Vám nepodařilo sehnat všechny výše uvedené léčivé rostliny a medicinální houby, zkuste alespoň tinkturu z rostliny HARPAGOFYTUM LEŽATÉ.

Lokální aplikace: KOSTIVALOVÁ MAST a/nebo obklady z nastrouhaného křenu (ev. s přídavkem kurkumy) s troškou mouky (udělat takové těstíčko, přiložit, nechat účinkovat; pokud by to pálilo, je tam moc křenu). Ke zvážení je také lokální aplikace tinktury z MUCHOMŮRKY ČERVENÉ. Hodně podporuje klouby a pohybový systém.

Kloub udržovat vždy v teple! Pozor na prochlazení, průvan. Zvažte např. tejpování (RHB).

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže, je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.