Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolest ucha, zalehlé ucho po nachlazení - byliny, bylinky, babské rady

4 odpovědi
(stránka otevřena 16856x)

Dotaz:

Moc prosím o radu. Minulý týden jsem byla nachlazená, měla jsem rýmu, bolest hlavy a jeden den nateklé uzliny na krku. Krátce na to mě začalo bolet levé ucho, nyní je to už 6 den. Byla jsem s tím u lékaře, díval se mi do uší, a napsal mi nějaké prášky a kapičky do nosu a říkal, že mě bolí ucho protože je nosní dutina ucpaná a tím pádem tam vznikl podtlak. Jsem ale alergická na léky a tak se mi moc nechce začít je brát, nevím co to udělá většinou mi natečou oči. Prosím o radu, jestli to nejde vyřešit nějakou přirodnější cestou? Zkoušela jsem už všechno možné, slivovici do ucha, tea tree oil, křen a podobně.
Jsem zoufalá.
Budu moc ráda a vděčná za vaši radu :)
Hezký den, Kateřina

Odpověď na dotaz:

Na bolesti ucha zabírají dobře švédské kapky. Namočí se do nich vata, mokrá vata se vloží do ucha a nechá působit několik desítek minut. Opakujte několikrát denně (3-5x).
http://www.bylinkyprovsechny.cz/zpracovani/receptury/201-svedske-kapky-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti-recept-navod

Pokud je ucho zalehlé, je problém v ústí Eustachovy trubice (otok, ucpaná trubice).

Vizte k tématu také zde:
http://www.bylinkyprovsechny.cz/component/search/?searchword=bolesti%20uch&ordering=newest&searchphrase=exact&limit=100

Odpověď na dotaz:

Dobrý den, moc děkuji za odpověd,
mohu se však ještě zeptat co delat při otoku Eustachovy trubice? Kdyz je tedy ucpaná? Jde to nějakou přírodní cestou. ?? Nebo si mám vzít radši ty prášky. ? : /
MOC děkuji! : )
Kateřina

Odpověď na dotaz:

Domnívám se, že otok ústí Eustachovy trubice by mohly zmírnit stejné byliny, které jsou určené pro záněty a otoky v krku. Bohužel konkrétně s léčbou ucpané nebo oteklé Eustachovy trubice nemám zkušenosti ani stran bylinek, ani stran lékařské praxe (jsem neurolog, ORL obor je mimo mě). Pokud by mě něco napadlo nebo bych na něco v nějaké knize narazil, připíšu to sem.
Za dotazy děkuji.

Odpověď na dotaz: