bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Bolesti a brnění nohou - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

0 odpovědí
(stránka otevřena 42x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
chtěla jsem poprosit o radu, jaké bylinky by mi mohly pomoci v mých zdravotních potížích:
05/2019-06/2020 mám zdravotní potíže, kdy mi začaly bolesti v nohách a brnění. Po všech možných vyšetřeních mi zjistili arachnoideální cystu (sami se s tímto ještě nesetkali) v oblasti Th4. Byla jsem na operační revizi v únoru 2020. Bolesti a brnění po operaci byly a jsou stále stejné. Říkali mi, že to může trvat týdny až měsíce, kdy by to mohlo přestat, podle toho, jak se ta mícha z toho vzpamatuje. Je to již tři měsíce a bolesti a brnění stále mám, s tím je spojena také únava, někdy vyčerpání a musím také brát léky na nervy, protože se to absolutně vůbec nedalo zvládat. Dále beru léky na neuropatickou bolest, v nejvyšší možné dávce a přesto mi to nestačí. Taky magnézium a Millgamu. Na rehabilitaci mi říkali, že to může trvat až 8měsíců než se nervy zregenerují, jiné poruchy funkce (citlivosti či pohybu) nemám… otázkou je, zda se z toho mícha vůbec může vzpamatovat (šlo zřejmě o vrozenou cystu, potíže mi začaly třičtvrtě roku po druhém porodu).
Takže jsem se chtěla, zda byste mi mohl poradit, co z bylinek by mi mohlo pomoci na regeneraci nervů, na zmírnění míšních bolestí. Zkoušela jsem potírat nohy Janovým olejem, mastí z konopí, koupel z řebříčku (to mi na chvilinku ulevilo), švédské kapky… Ale účinky velice žádné.
Děkuji mnohokrát, s pozdravem Anička Šlosarová