bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Chronické bolesti břícha u dítěte - byliny, bylinky, psychosomatika, strava

1 odpověď
(stránka otevřena 179x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Můj dotaz je následující:

Prosím o radu pro mou dceru (5 let).
Malou jsem kojila a zároveň přikrmovala již od narození kvůli hmotnosti. Kojila jsem něco málo přes rok. Malá měla velké problémy se zácpou. Až kolem 3 roku, kdy jsem ji podávala různé léky i babské rady, se nám to upravilo a nyní už je to ok. Bylo to ale hrozné…
Pak si nám ale začala stěžovat na bolesti bříška… Bohužel to trvá už skoro dva roky. Někdy je to lepší, jindy horší. Bohužel se mi nepodařilo vypozorovat, čím by to mohlo být…
U paní dr. jsme byli na odběr krve i na sono bříška, vše OK. Lepek také OK. Nyní zkoušíme vysadit mléko a mléčné výrobky a vyloučit i tento alergen. Bolesti má stále. Křeče nemá.

Zapáchá jí z úst. Chrup máme v pořádku. Žijeme v domácnosti s kočkou, která bývá venku i doma. Chtěla jsem, aby nám paní dr. dala něco na odčervení, ale nechtěla nám nic dát.

Mám ještě syna 2 roky. Tak mě napadlo, že by to mohlo být i psychosomatika. Myslím to v rámci nějakého soužití s ním.

Děkuji Vám za Vaši ochotu : )
S přáním hezkého dne


Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na Váš dotaz se poměrně těžko odpovídá, protože není jasně stanovená diagnoza. To je pro mne jako člověka, který Vaše dítě v životě neviděl hodně těžké.

Nicméně souhlasím s Vámi, že:
- příčina může být v psychice; v minulosti když jsem řešil chronické bolesti bříška u dítěte, tak jsme většinou dospěli k tomu, že pokud není příčina ve stravě, tak je to v psychice - nejčastěji problémový vztah rodičů (děti to velmi vnímají)

- zaujal mne zápach z úst. To bývá totiž velmi spojeno s nevhodnou stravou. Může jít např. o nějaké typy sýrů apod.
Velice Vám doporučuji sepsat běžný jídelníček, který Vaše dcera má a objednat si hodinovou online konzultaci na Skype u mé kolegyně, která má obrovské zkušenosti z oblasti nutriční terapie. Domluvte se s ní na http://www.ZuzanaSvedova.cz (zde je kontakt). Pojmy jako lepek, sacharidy, glykemický index a potravinová intolerance skutečně mohou ve vašem hovoru padnout.

- jak jsem již psal, potřeboval bych přesnou dg. co je Vaší dceři, nicméně vhodné léčivé rostliny na bolesti břicha u malých dětí jsou např. MAJORÁNKA, MEDUŇKA, KMÍN, FENYKL, MATEŘÍDOUŠKA, OKVĚTNÍ PLÁTKY RŮŽE ŠÍPKOVÉ, BORŮVKA NAŤ.

V dietetice toho jistě bude hodně, ale doporučuji BORŮVKU PLOD, která dělá trávicímu systému velmi dobře.

Pokud byste všechny příčiny vyloučila, obraťte se na paní doktorku Dagmar Komárkovou, která se hodně věnuje dětem. Je praktikem tradiční čínské medicíny TČM.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.