Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti hlavy po C19

0 odpovědí
(stránka otevřena 42x)

Dotaz:

Dobrý den,
dovolím si Vás oslovit, jako neurologa a bylinkáře, s mým problémem s kterým si již opravdu nevím rady. Tento spočívá v bolesti hlavy po Covidu, který jsem prodělal v 2/2021 a 2/2022 (2x očkován v roce 2021) s lehkým průběhem, ale už od toho prvního Covidu se zdravotně trápím hlavně s bolestmi hlavy (jsou i stěhovavé), kdy jsou téměř dennodenní a u toho se vyskytují mírné stěhovavé bolesti svalů a kloubů dolních končetin, ramen, a rukou,, při spánku mravenčení v rukou, kdy stačí, abych jí měl ohnutou. Když naroste bolest hlavy přidá se i únava i intenzita bolesti svalů a kloubů a někdy i průjem. Taktéž se objeví několikrát do měsíce nekolikadenní pálení na špičce jazyka, ráno občas kapání z nosu a slzení z očí. V tu dobu u prvního Covidu jsem také měnil pozici v zaměstnání, kdy nyní více sedím u PC a člověk už neví od čeho to je, co dělat, když neví příčinu. Věk 43 let, 97 kg spíše sportovní typ, nekuřák. Prodělal jsem všemožné vyšetření MR mozku (po prvním Covidu a mírné léze), MR zad-bedra, RT krční páteře (pár výrůstků), oční, krční, měření tepen na krku, EEG atd a prostě nic zvláštního.
Po první Covidu jsem měl zvýšený tlak, kdy jsem užíval Tricate Combi 5 mg, již neužívám, tlak 125/80, trochu jsem zhubl. První Neurolog mě po vyšetřeních vyhodil, ať již k němu nechodím, že s tím nic neudělá, že je to po Covidu. Druhý neurolog bere bolesti, jako cévní problém a aplikován Propranolol, Magnerot, bez účinku po pul roce od prosince nasazen Topamax, Zhruba od té doby se mi zhoršilo mravenčení, kdy mi již mravenčí prsty na rukou a nohou i přes den a hučí v uších. Kdy nevím, jestli to souvisí s Topamaxem či je to zas něco nového, nějaký nový příznak něčeho. Tímto jako nechci, jako abyste si myslel, že chci, abyste haněl jeho postup to ne. Jinak jsem nebýval nemocen, kdy mě obvodní neviděla několik let a nyní jsem chodící reklama na zdravotní trosku i když to na první pohled nevypadá.
K popisu bolesti hlavy mohu uvést, že se v poslední době jedná o bolestivé pálení v oblasti temene hlavy (zpočátku tam kdysi jen mírně mravenčilo-lechtalo), kde židé nosí jarmulku (větší citlivost na dotek, bez viditelného poškození či začervenání, bolí jakoby lebka a pod ní, nevím jak popsat) a to někdy již při ranní cestě autem do zaměstnání a poté i píchání a bolest hlavy v té oblasti. Řezavé píchaní na horní straně hlavy. Někdy večer mírný pocit jakoby opilosti) Každé ráno cvičím na krční páteř, chodím na masáže, kdy jsem absoluhoval i rehabilitace, snažím se hýbat (když mohu), avšak zlepšení v nedohlednu, kdy už z toho začínám být ……ne z toho, že bych měl něco vážného, ale z toho, že nevím z čeho a jak s tím bojovat a nebo co to, kde je ten problém, jestli neurologického charakteru či od páteře. Taktéž užívám přírodní doplňky stravy (šišák, bělotrn) a taktéž žádný velký úspěch. Od Vánoc, kdy děti měli nějakou virózu a já začal užívat Topamax, tak mě každé den mírně pobolívá pravá stran okolo nosu až do čela a včera se mi to zvýšilo na silnou bolest půlky hlavy. Od prosince bylinky na cévy (Rooibos, komonice, přeslička, jinan, řepík), odkyselení a upravena životospráva, kdy jsem zhubl cca 6 kg, zařazeny půsty 16/8. Mám poklidné sedavé zaměstnání. AD neberu a brát nebudu, snad. Před Covidem jsem takové problémy neměl a na bolesti hlavy jsem netrpěl. Nemám výrazné bolesti krční páteře a zad, až posledních měsíc bolesti zad. Tak nevím, člověk už je z toho zoufalý. Zlepšení bylo přes léto, kdy jsem vybíral po týdnech dovolenou a měl pohyb, evidentně mi nedělá dobře sezení, ale proč (někdy mi zas vůbec nevadí)???? Něco podobného jsem měl před deseti lety (ne v tak silné a dlouhé míře), kdy jsem měl také bolesti hlavy, kdy nakonec byla zjištěna prodělaná borelka (také již v IgG), bohužel už si to přesně nepamatuji a lékař již neordinuje. Nyní mám také v odběrech v květnu v IgG, také všelijaké choroby (viz. příloha), ale imunolog vysvětloval, že by to nic dělat nemělo, ale……Tak asi ve zkratce
Děkuji za Váš čas a případné rady
S pozdravem D.
1674239176_295675248_5696009680410126_4131914724223070764_n.jpg