bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti hlavy po pásovém oparu a borelióza - byliny, bylinky, léčivé rostliny

1 odpověď
(stránka otevřena 654x)

Dotaz:

Dobrý den, mám k vám prosbu, mám velké bolesti levé půlky hlavy po prodělaném pásovém oparu který se mi rozlezl ze rtů do nosu a zasáhl také zubní nervy. To se mi stalo před třemi lety, bolest se v různě dlouhých intervalech stále vrací, je to jakoby bolest nervů a pak bolí celá polovina hlavy nejvíce za a nad okem a v průběhu lícního nervu. Dr. mi řekla, že se s tím mám naučit žít. Vždy krátkodobě pomůže lék Herpesin, to ale asi není řešení. Již druhým rokem mám bolesti ramene na postižené straně, které se zhoršují vždy, když se zhorší bolest hlavy, dle dr. to nemá souvislost a na léčbu ramene navrhuje ozařování. Před atakem herpesu jsem byla oslabena velmi rozběhlou, pozdě léčenou boreliozou, dle krve mám stále vysoké protilátky odpovídající borelce v akutním stadiu. Dle diagnozy přístrojem Bicom mi problémy s klouby způsobuje herpes, nikoliv spirochety. Znáte prosím způsob jak se herpesu zbavit, nebo ho alespoň nějak eliminovat? Za jakoukoliv radu bych vám byla moc vděčná, moc děkuji. Jana

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Na úvod bych chtěl upřesnit, že pásový opar (herpes zoster) je na trupu a běžný opar (herpes simplex) na obličeji. Vy jste zřejmě měla herpes simplex a došlo k neuroaptickému poškození nervu. V kombinaci s aktivním stadiem lymeské boreliózy bych si dovolil doporučit 2 tinktury a to - křídlatka japonská - tinktura na neuropatie skládající se z tepelně upravených bezinek (40%) + třezalky (40%) + pupečníku asijského (20%).
Obě tinktury je možné užívat souběžně, dávkování 3x denně 25 kapek z každé. Užívají se 3 týdny, týden pauza, 3 týdny, týden pauza, 3 týdny a konec. Léčba by měla mít první efekt zhruba za 1-1,5 měsíce. Po těch třech měsících by měl být stav výrazně zlepšen.
Pokud Vám pomáhá na některé potíže herpesin, ke zvážení je mast z lichořeřišnice. Tu ale bohužel nevyrábím. Má prý dobrý efekt na léčbu herpesviru, který se dlouhodobě nachází v okolí hlavových nervů a pak způsobuje do značené míry Vámi popisované potíže.
Děkuji za Váš dotaz a důvěru.