Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti hlavy, tenzní migrény - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 749x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.
MIGRÉNY
- od ca 15 let mě trápí bolesti hlavy – tenzní bolesti i migrény. MR v pořádku před 20 lety. Za tu dobu jsem vyzkoušela kde co i různé bylinkové směsi. Jsou období, kdy je to lepší, klidně mám i přes měsíc pokoj, pak sem tam a někdy zase náročnější. To jsou ataky i klidně 4-5x týdně. To ale naštěstí není už tak časté a už to pak nebývají tak silné migrény, ale na velké soustředění při práci to také úplně není… Určitě na mě působí stres, nervozita a úplně zásadně změna počasí – jsem jak rosnička. To už pak i manžel volá, jestli mi náhodou není blbě… (teď je mi 46)
- částečně bude asi problém i s páteří, mám za sebou různá vyšetření, rhb… ale nic zásadního se neukázalo. Bolesti v oblasti beder a kříže (pomáhá mi hlavně po ránu stažení pásem, jinak mám problém se ohnout i k umyvadlu, postupně rozhýbám a je to lepší) a částečně krku. Jako dítě jsme spadla na kostrč, tu šílenou bolest si pamatuji dodnes…To tak stručně.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Dovolím si doporučit následující směs:
MAJORÁNKA (nať) 30%, TUŽEBNÍK JILMOVÝ (ideálně květ, ev. květ s natí) 30%, KURKUMOVNÍK DLOUHÝ (oddenek) 10%, KOPRETINA ŘIMBABA (nať) 30%

a zvlášť GUARANA (paulinie nápojná, semena s oplodím) - užívá se ráno a v poledne, protože je to stimulant.

Ze všech výše uvedených rostlin vyrábím bylinné tinktury.

Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.