Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti kloubů a svalů po fyzické zátěži - byliny, bylinky, babské rady, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 1767x)

Dotaz:

Dobrý den,


manžel trpí od doby co jsme se stěhovali na obrovské bolesti kloubů - ramena, lokte, celé šlachy a svaly. Už je to od stěhování lepší, ale tři měsíce měl obrovské bolesti z přetažení. U doktora mu řekli, že má tenisový loket a že ho už klouby budou bolet pořád.


Je možné nějakou bylinkou tyto klouby, svaly nějak dát do kupy?


Tinktura? (Zábaly moc nevydrží, ale spíše vnitřní užívání). Jakmile něco zvedne těžšího, zase ho to všechno rozbolí na tři dny a neudrží jak se říká " ani půllitr" … dělám si srandu ale vpodstatě nelžu.


Děkuji předem mockrát za Vaši odpověď.


Prostě superbylina na klouby šlachy a svaly.


Děkuji.

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den. Léčba tenisového loktu, stejně jako přetížených vazů, svalů či šlach je následující: pokud je kloub oteklý nebo jen bolestivý, aplikujeme tinkturu z kostivalu lékařského a lopuchu většího nebo plstnatého. Na noc namažeme kloub kostivalovou mastí a obvážeme. Vnitřně používáme tinkturu z harpagofitu (harpagofytum ležaté). .
Na okraj podotýkám, že nemohu souhlasit s tvzrzením, které uvádíte: "U doktora mu řekli, že má tenisový loket a že ho už klouby budou bolet pořád." Toto tvrzení možná po dlouhodobé léčbě výše uvedenými rostlinami lékaři vyvrátíte. Děkuji za Váš dotaz a důvěru z léčivé rostliny.