Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti kostí a kloubů po rakovině a chemoterapii - byliny, bylinky, babské rady, léčba

2 odpovědi
(stránka otevřena 5447x)

Dotaz:

Vážený pane doktore,


obracím se na Vás s prosbou. Před dvěma lety jsem podstoupila operaci zhoubného nádoru prsu. Po operaci následovala onkologická léčba (6 cyklů chemoterapie). Z preventivních důvodů mi byly odebrány vaječníky. V současné době jsem v klinické remisi a užívám hormonální léčbu. Operaci i chemoterapii jsem snesla velmi dobře, ale po gynekologické operaci a zahájení hormonální léčby mám téměř nesnesitelné bolesti kloubů a kostí. Bolí mě ramena, kolena, lokty, ale velmi trpím bolestmi nártů, kotníků a chodidel.


Absolvovala jsem rtg, výsledek artroza. Mám za sebou vyšetření neurologické i revmatologické - bez nálezu. Bylo mi řečeno, že mé bolesti působí nežádoucí účinky jak chemoterapie, tak náhlého přechodu. Jsou mi doporučeny pouze léky, které mi v poslední době působí zvýšení jaterních testů. Ráda bych Vás poprosila, zda by bylo možné mi doporučit směs bylinek, které bych alespoň vyzkoušela.


Nevím si už rady a nechci užívat jen léky, kterých mám již dost. Velmi Vám děkuji za radu a případné doporučení.


Děkuji. JV

Odpověď na dotaz:

Dobry den, na vasem miste bych vyzkousela dlouhodobe uzivat preslicku. Je vynikajici na kosti, I kdyz to neni moc znamo. Take zpevnuje a osetruje zuby. Mnoho stesti. Tereza

Odpověď na dotaz:

Dobry den. Napiste mi na muj meilik, je toho vice a sem to nechci psat.evamustang@centrum.cz