bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti kostí a kloubů po rakovině a chemoterapii - byliny, bylinky, babské rady, léčba

2 odpovědi
(stránka otevřena 3414x)

Dotaz:

Vážený pane doktore,


obracím se na Vás s prosbou. Před dvěma lety jsem podstoupila operaci zhoubného nádoru prsu. Po operaci následovala onkologická léčba (6 cyklů chemoterapie). Z preventivních důvodů mi byly odebrány vaječníky. V současné době jsem v klinické remisi a užívám hormonální léčbu. Operaci i chemoterapii jsem snesla velmi dobře, ale po gynekologické operaci a zahájení hormonální léčby mám téměř nesnesitelné bolesti kloubů a kostí. Bolí mě ramena, kolena, lokty, ale velmi trpím bolestmi nártů, kotníků a chodidel.


Absolvovala jsem rtg, výsledek artroza. Mám za sebou vyšetření neurologické i revmatologické - bez nálezu. Bylo mi řečeno, že mé bolesti působí nežádoucí účinky jak chemoterapie, tak náhlého přechodu. Jsou mi doporučeny pouze léky, které mi v poslední době působí zvýšení jaterních testů. Ráda bych Vás poprosila, zda by bylo možné mi doporučit směs bylinek, které bych alespoň vyzkoušela.


Nevím si už rady a nechci užívat jen léky, kterých mám již dost. Velmi Vám děkuji za radu a případné doporučení.


Děkuji. JV

Odpověď na dotaz:

Dobry den, na vasem miste bych vyzkousela dlouhodobe uzivat preslicku. Je vynikajici na kosti, I kdyz to neni moc znamo. Take zpevnuje a osetruje zuby. Mnoho stesti. Tereza

Odpověď na dotaz:

Dobry den. Napiste mi na muj meilik, je toho vice a sem to nechci psat.evamustang@centrum.cz