bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti kotníků a achilovy šlachy - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

1 odpověď
(stránka otevřena 511x)

Dotaz:

Dobrý večer pane doktore,
prosím o radu při řešení zdravotních potíží, již delší dobu mě trápí bolesti achylovy šlachy, kotníků a kloubu palce levé nohy. Dostala jsem od lékaře Aulin ale to nic nevyřešilo.
Tedˇještě užívám Doxy Hexal, protože má p. doktor podezření na boreliozu. Pod kolenem jsem měla asi před 2 měsíci klíště a teď se mi objevila červená skvrna.
Děkuji moc za radu, s pozdravem M. S.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.
Osobně nejsem zastáncem užívání antibiotik "naslepo." Jako lékař se snažím vždy podávat antibiotika až tehdy, kdy mám absolutně jisté, že jde o bakteriální zánět a ideálně, když i vím jaká konkrétní bakterie ho způsobila.
Na druhou stravu ale hned uvádím, že skutečně dle toho co uvádíte může jít o lymskou boreliózu a do jisté míry mohla být aplikace správná volba.
Souběžně s antibiotiky na boreliózu používejte tinkturu z kořene křídlatky japonské. Je to nejsilnější léčivá rostlina na boreliozu obedně. Ani "slavná" štětka planá není tolik účinná jako právě křídlatka.
Na kotníky a šlachy doporučuji aplikovat kostivalovou mast. Na šlachy může být výhodou aplikace kostivalové tinktury. Event. je možné mast a tinkturu střídat. Kostival je silně léčivá rostlina právě na svaly, klouby, šlachy, svaly a také třeba na kůži.
V případě podezření na zánět kloubu a/nebo šlach/y doporučuji užívat tinkturu z rostliny HARPAGOFYTUM LEŽATÉ. Má silně protizánětlivý účinek právě na klouby a pohybový aparát - na bakteriální i autoimunitní záněty.

Ze všech uvedených léčivých rostlin vyrábím tinktury.
V současné době jsem bohužel z časových a kapacitních důvodů pozastavil jejich poskytování.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru.