Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti nosních dutin v oblasti spánku - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez antibiotik z lékárny

1 odpověď
(stránka otevřena 3910x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Od mládí mám problémy s bolestí asi dutin, asi vinou jízd na motocyklu, hlavně levá strana v oblasti spánku. Každý rok se objevující vždy na cca 2 měsíce. Nyní už zase dva měsíce neustálá mírná bolest levého spánku. Navštívil jsem mnoho lékařů ORL, předposlední lékařka řekla, že pro mne už nemůže nic dělat, mám prý všechno v pořádku. / rentgen, prosvícení atd. / Navštívil jsem před měsícem jiného doktora, předepsal mi inhalace 10x, potom mi předepsal Mommox kapky. Už mám druhé kapky a pořád stejné problémy. Domácí napařování - inhalace taky nepomáhají. Spím v kulichu, bez něj jsou bolesti druhý den ještě větší. Trochu mi pomáhá návštěva páry v Podolí.

Díky.
J. M.
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na léčbu zánětu dutin doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :

POSÍLENÍ IMUNITY
BADYÁN plod s oplodím, ECHINACEA kořen, KOZINEC kořen, SIDERITIS nať, ČUBET BENEDIKT nať, HLÍVA plodnice, LÉKOŘICE kořen, BEZ ČERNÝ květ nebo plody.

INFEKCE PARANAZÁLNÍCH DUTIN
PELARGONIE SIDONSKÁ několik let starý kořen.

RÝMA, OTEKLÁ NOSNÍ SLIZNICE
Oteklá sliznice nosní dutiny a okolí eustachovy trubice - doporučuji MAJORÁNKOVOU MAST. Velmi efektivní, účinná.

Dále na zánět paranazálních dutin (sinusitida) doporučuji napářku rostlinou HEŘMÁNEK PRAVÝ (do lavoru květ heřmánku, zalít vařící vodou, ručník na hlavu, přehodit přes lavor s hlavou, hluboce vdechovat).

Všechny účinky výše uvedených léčivých rostlin, univerzální postup výroby tinktur, dávkování tinktur a výhody tinktur jsou na stránce http://www.UcinkyTinktur.cz

Pokud byste měla zájem o bylinnou tinkturu na Vámi uvedené potíže (posílení imunity, pelargonie sidonská, majoránková mast), je možné se mi ozvat na messenger http://www.zmfb.cz (nejrychlejší způsob jak se se mnou zkontaktovat) nebo na email info@bylinkyprovsechny.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.