bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
Omlouvám se, ale z časových a kapacitních důvodů budu na vaše dotazy odpovídat až od pondělí 13.7.2020 dále. Děkuji za pochopení.

 

Bolesti po obřízce penisu - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bezléků

1 odpověď
(stránka otevřena 67x)

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.


Již delší dobu sleduji Vaše počínání s bylinkama a jsem stálým čtenářem. Mám velkou prosbu, syn (29 let) má velké, bolestivé problémy s penisem. V pátek byl na celkové obřízce a bojí se, že ani ta obřízka nepomůže. Teď samozřejmě musí počkat, až se to zhojí. Poradíte prosím, jaké bylinky mu zevně a možná i vnitřně podávat. Děkuji Vám z celého srdce za jakoukoliv radu. Nechtěla jsem to veřejně psát do Vaší poradny.


Přeji krásný den Helena

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Co se týče léčba kůže po obřízce, dovolil bych si doporučit v úvodu obklad nebo koupel a později i hojivou mast z následujích 4 rostlin: MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ, ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ, TŘEZALKA TEČKOVANÁ (může být květ i zelená nať), PRHA ARNIKA.

I když si vyrobíte nebo koupíte mast z "obyčejného" měsíčku, i tak velmi synovi pomůžete. Měsíček lékařský má mj. tu vlastnost a schopnost, že udržuje kůži i po operaci měkkou a vláčnou, takže se nejizevnatí a nestahuje - což je potřeba právě u předkožky penisu.

Pokud by se penis zanítil, opakovaně dávejte obklady z řepíku lékařského. Má silné hojivé účinky a také protizánětlivé.

Vnitřně - ovoce, zelenina - aby měl vitamíny, minerály, enzymy. Z léčivých rostlin např. rakytník řešetlákový - olej nebo semínka do jogurtu.

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.