Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti sleziny - byliny, bylinky, léčivé rostliny, léčba bez léků

2 odpovědi
(stránka otevřena 1163x)

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,
maminka má dva roky bolesti sleziny. Prosím o pomoc co na to nasadit z bylinek. Popřípadě jestli něco máte v obchůdků na poslání.
Děkuji, Miriemm
MUDr. Zbyněk Mlčoch

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Z dotazu bohužel není zřejmé z jakého důvodu Vaši maminku již 2 roky bolí slezina. Svou odpověď se tedy pokusím alespoň koncipovat tak, že Vám napíšu léčivé rostliny na otok sleziny a na podporu funkce slziny (která je důležitým imunitním a krvetvroným orgnánem).

Byť si hodně lidí myslí, že díky silymarinu je ostropestřec mariánský rostlinou hlavně pro játra (používá se drcené semínko), pravda je taková, že tato rostlina je vhodná na otoky sleziny. Pokud je slezina z nějakého důvodu oteklá nebo zvětšená (tomu v medicíně říkáme splenomegalie), může tlačit na okolí a tím způsobovat bolest.

Další vhodné léčivé rostliny na podporu činnosi a funkce sleziny jsou:
petržel, pampeliška kořen, kokotice, jasan, divizna, lomikámen, rakytník, světelný kořen (jam čínský) a svízel přítula. Okrajově pak také řepík, čekanka, bříza, kopřiva a z dřevokazných hub shii-take (houževnatec jedlý).

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.

Odpověď na dotaz:

Maminka má Slezinu o dva cm větší.
Krev bez zánětu. Bolesti vždy přijdou z nějakého důvodu jsou tri-ctyri dny a pak zase odejdou a tak to jde dva roky dokola.
Zeptám se, jdou ty bylinky co jste vypsal co seženu, třeba jich víc (tinktury) slít dohromady a užívat??? ? Nebo raději koupit čaje a smíchat???
Děkujiii moc za odpovědi…