bylinky pro všechny
bylinky pro všechny
Bylinky pro všechny.
previous arrow
next arrow
Slider
Rozumíš bylinám? Zkus kvíz POZNEJ BYLINKU.
Nacházíte se na bylinkové poradně bylináře MUDr. Zbyňka Mlčocha.
 

Bolesti svalů při chemoterapii, zmatenost, zánět žaludku - byliny, bylinky, babské rady

1 odpověď
(stránka otevřena 2021x)

Dotaz:

Pane doktore, potřebovala bych poradit : jako vedlejší účinky léčby (tedy jsme pokusní králíci americké firmy, něco jako chemoška na jiném základě), jsou bolesti svalů které drží pohybový aparát (páteř, klouby). Diagnóza rakovina plic- již po 3.
Lze najít bylinku, která to zmírní? Rvou mi do chlapa opiáty, moc nepomáhají, za to hlava (již vymlácená po chemoškách) blbne, zmatenost, naprostý výpadek paměti.
Dalším problémem jsou záněty. Momentálně zánět žaludku. Vzhledem k tomu, že diety se špatně drží, jsem ráda, že něco vůbec sní, nevím čím to vylepšit, bereme antibiotika. Mléko nepije od dětství, takže jogurty jsou problém. Probiotika a vláknina jde okamžitě ven. Leju do něj řepík.
Děkuji za odkazy, každá rada je velice vítána.
Děkuji moc.

Odpověď na dotaz:

Dobrý den.

Na zánět žaludku (gastritidu) doporučuji následující léčivé rostliny a to ideálně v podobě směsné bylinné tiktury (pro snadnost aplikace kdykoliv a kdekoliv) :
OŽANKA KALAMANDRA, VACHTA TROJLISTÁ, PUŠKVOREC OBECNÝ
a dále třeba RDESNO BLEŠNÍK, ČERNOHLÁVEK, JESTŘÁBNÍK CHLUPÁČEK, MOCHNA NÁTRŽNÍK,

Na bolesti svalů při chemoterapii doporučuji následující léčivé rostliny a to vnitřně:
PUPEČNÍK ASIJSKÝ (gotu-kola, centella asiatica) 40% + BAKOPA DROBNOLISTÁ (brahmí) 20% + BĚLOTRN KULATOHLAVÝ semínko 10% + MANGO plod 10% + VITÁNIE SNODÁRNÁ kořen 10% + TURAN ROČNÍ nať
Jde o tinkturu na neuropatii, která se při chemoterapii často vyskytuje (nebolí Vás ani tak svaly jako spíše máte neuropatickou bolest).

Svaly masírujte TŘEZALKOVÝM OLEJEM.

Ze všech výše uvedených rostlin budu vyrábět bylinné tinktury, které budou dostupné na adrese http://www.BylinkovyDoktor.cz /> Tinktura na neuropatii bude dostupná již 10.11.2020 na výše uvedeném eshopu.
Univerzální dávkování tinktur je uvedeno na
http://www.UcinkyTinktur.cz

Děkuji za Váš dotaz a důvěru v léčivé rostliny.